Vandenbempt velt oordeel over mogelijk ontslag Hayen

1131 stemmen
Vandenbempt velt oordeel over mogelijk ontslag Hayen

Club Brugge staat zondag voor een wedstrijd op het scherpst van de snee. Niet alleen krijgt het met Antwerp één van zijn grootste rivalen op bezoek, de landskampioen lijkt zich ook geen nieuwe misstap te kunnen veroorloven nadat het zijn start dit seizoen helemaal gemist heeft.

Een gelijkspel en drie nederlagen is de zeer magere balans na vier officiële wedstrijden. De Supercup ging verloren tegen Union en daarna pakte Blauw-Zwart amper één op negen in de competitie. De manier waarop het verloor van Standard en Genk baart ook zorgen. In de Cegeka Arena gaf het een 0-2-voorsprong nog helemaal uit handen.

LEES OOK: 'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

Vandenbempt vindt ontslag Hayen nergens op slaan

De tegenvallende resultaten zorgen ervoor dat de positie van Nicky Hayen nu al onder druk lijkt te staan. Iets meer dan twee maanden geleden vierde hij nog de titel na een straffe remonte in de play-offs, maar nu wordt niet uitgesloten dat hij bij een nieuwe mislukking tegen Antwerp ontslagen zal worden.

Dat zou Peter Vandenbempt een vreemde demarche vinden. "Geen idee of Hayen ook geschikt is om optimaal te functioneren binnen het ‘normale’ Club Brugge waar de druk elke dag voelbaar is, met een zeer ruime spelerskern en met spelers die na de successen en de vakantie de focus (en vorm) alweer kwijt zijn. Maar dat na amper vier wedstrijden zonder overwinning het antwoord nu al ‘nee’ zou zijn, dat slaat nergens op", schrijft de commentator in zijn column in Het Nieuwsblad.

Sneertje naar Verhaeghe

Vandenbempt richt zijn kritische pijlen vooral op Bart Verhaeghe. Daarbij verwijst hij naar diens opmerkelijke interview na het uitschakelen van PAOK in de Conference League vorig seizoen, waarin de voorzitter min of meer verkondigde dat het niet uitmaakt wie de trainer is bij Club Brugge omdat er zo'n sterke structuur staat.

"Met andere woorden, als Hayen nog altijd doet wat hij drie maanden geleden deed maar de resultaten bijven uit, ligt dat dan aan de trainer of aan de ‘structuur’ en de ‘tools’ die hem worden aangereikt?", vraagt hij zich af. "Dan kunnen bij een ontslag van Hayen al de professionals uit die geweldige structuur die hem aan boord hebben gehouden, gelijk mee opstappen wegens een grote inschattingsfout."

Zou een ontslag van Hayen veel te snel zijn?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

93
93
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

82
82
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

75
75
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

112
112
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

145
145
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

117
117
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

372
372
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

242
242
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

776
776
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

493
493
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

522
522
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

693
693
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

342
342
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

525
525
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2195
2195
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

187
187

Meer sportnieuws