Club Brugge ontsnapt aan gigantische ramp met Nusa

2334 stemmen
Club Brugge ontsnapt aan gigantische ramp met Nusa

Club Brugge heeft met de verkoop van Antonio Nusa aan RB Leipzig een mogelijke ramp afgewend. Na een mislukte transfer naar Brentford FC voor 37 miljoen euro, was er twijfel of er nog een vergelijkbaar bedrag voor de jonge Noor geboden zou worden, vooral door geruchten over knie- en rugproblemen en zijn wisselvallige vorm. Juventus en RB Leipzig toonden interesse, maar dachten aanvankelijk Nusa voor slechts 20 miljoen euro te kunnen binnenhalen. Uiteindelijk wist Club Brugge echter een deal te sluiten voor 28 miljoen euro, met 2 miljoen euro aan bonussen, waarmee ze nipt onder hun gewenste bedrag van 32 miljoen euro bleven.

LEES OOK: 'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Intrinsiek aantrekkelijk voor toptransfer: moeiteloos 32 miljoen overstijgen

Sinds de gemiste transfer naar Brentford FC voor 37 miljoen euro werd de druk opgevoerd om Antonio Nusa in de zomermercato te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukte dat het meer dan ooit 'money time' was voor de Noorse speler.

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse was van andere clubs in Nusa, maar het was twijfelachtig of die clubs bereid zouden zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld was, bleef het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen zou overstijgen.

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford heeft Nusa echter zelden indruk kunnen maken in het shirt van Club Brugge. Hij kende soms goede periodes en flitste soms in een wedstrijd, maar verdween daarna vaak uit beeld.

Consistentie en efficiëntie bleven een werkpunt in zijn spel, terwijl hij het ook moeilijk had met fysieke duels. Hij is professioneel, werkte hard en had mentaal moeilijke maanden achter de rug.

Intrinsiek bleef de Noorse aanvaller nog steeds een erg aantrekkelijk profiel voor de Europese topclubs.

Geen 37 miljoen maar Club Brugge wil sowieso de jackpot

Door zijn mindere vorm in de voorbije maanden was een zomerse transfer echter niet langer prioritair voor Antonio Nusa.De Noor stond niet afkerig tegenover een verlengd verblijf, maar enkel als het sportieve plaatje klopte, wilde zijn entourage een transfer niet uitsluiten.

Club Brugge droomde nog steeds van de hoofdprijs. “De laatste maanden haalt de dribbelaar geen hoog niveau, maar dat betekent niet dat Club zich tevreden zal stellen met een beperkt transferbedrag: voor een toptalent als Nusa wil het sowieso de jackpot”, aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws wist dat een verkoop van de jonge Noor - in tegenstelling tot Andreas Skov Olsen - deze zomer minder prangend of gewenst was. Elke optie was bespreekbaar voor de Belgische landskampioen.

HLN wist dat Nusa enkel tegen het juiste bedrag zou vertrekken, maar dat een recordsom niet meer haalbaar zou zijn. “Club weet wat dat betreft dat het geen 37 miljoen euro zal vangen voor het jonge talent, maar wil in zijn dossier absoluut het onderste uit de kan halen”, aldus de krant. “Zoniet blijft Nusa gewoon nog minstens zes maanden aan wal.”

Juventus en RB Leipzig startten aan 'maar' 20 miljoen

Begin augustus kwam Antonio Nusa, het Noorse toptalent van Club Brugge, plots in de schijnwerpers te staan. Juventus toonde serieuze interesse en zette hem zelfs op de voorpagina van de Italiaanse krant Tuttosport met de kop: “Un Golden Boy per la Juve.”

Volgens Tuttosport zou Juventus Nusa voor ‘slechts’ 20 miljoen euro kunnen overnemen. Maar terwijl de geruchtenmolen op volle toeren draaide, meldde Het Laatste Nieuws dat er op dat moment weinig tot geen concrete interesse was vanuit Turijn.

Wat echter volledig onder de radar bleef, was dat Club Brugge in alle discretie onderhandelde met RB Leipzig over een mogelijke transfer van Nusa. In zowel de Duitse als de Belgische pers lekte er niets uit over deze monsterdeal.

Club Brugge staat bekend om zijn strategische discretie, een aanpak die ook werd gevolgd door Nusa’s makelaar, Atta Aneke, en RB Leipzig.

Voor de Duitse topclub was de 19-jarige aanvaller de gedroomde opvolger van Dani Olmo, die vertrokken was naar FC Barcelona. Ondanks verschillende aanbiedingen deze zomer, waaronder een serieuze poging van Borussia Dortmund, was Dévy Rigaux duidelijk: Nusa zou alleen vertrekken voor de volle prijs.

Leipzig dacht aanvankelijk dat ze Nusa voor 20 miljoen euro konden binnenhalen, een absolute soldenprijs, maar Club Brugge hield voet bij stuk en eiste minstens 30 miljoen. Uiteindelijk kwamen beide clubs overeen op een bedrag van 28 miljoen euro, plus 2 miljoen euro aan bonussen.

Dus 'maar' 2 miljoen euro minder dan de gehoopte 32 miljoen euro, die “moeiteloos” zou overstegen moest worden, maar veel hoger dan het openingsbod van 20 miljoen.

30 miljoen voor Nusa: terechte prijs?

Meest recent

'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

117
117
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

183
183
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

89
89
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

95
95
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

381
381
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

100
100
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

577
577
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

275
275
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

747
747
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

83
83
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

381
381
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

99
99
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

350
350
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

25
25
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

193
193
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

266
266
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

76
76
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

54
54
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

198
198
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

568
568
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

390
390
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

118
118
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

665
665
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

79
79
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

454
454

Meer sportnieuws