Club Brugge ontsnapt aan gigantische ramp met Nusa

door
Club Brugge ontsnapt aan gigantische ramp met Nusa

Club Brugge heeft met de verkoop van Antonio Nusa aan RB Leipzig een mogelijke ramp afgewend. Na een mislukte transfer naar Brentford FC voor 37 miljoen euro, was er twijfel of er nog een vergelijkbaar bedrag voor de jonge Noor geboden zou worden, vooral door geruchten over knie- en rugproblemen en zijn wisselvallige vorm. Juventus en RB Leipzig toonden interesse, maar dachten aanvankelijk Nusa voor slechts 20 miljoen euro te kunnen binnenhalen. Uiteindelijk wist Club Brugge echter een deal te sluiten voor 28 miljoen euro, met 2 miljoen euro aan bonussen, waarmee ze nipt onder hun gewenste bedrag van 32 miljoen euro bleven.

LEES OOK: 'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Intrinsiek aantrekkelijk voor toptransfer: moeiteloos 32 miljoen overstijgen

Sinds de gemiste transfer naar Brentford FC voor 37 miljoen euro werd de druk opgevoerd om Antonio Nusa in de zomermercato te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukte dat het meer dan ooit 'money time' was voor de Noorse speler.

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse was van andere clubs in Nusa, maar het was twijfelachtig of die clubs bereid zouden zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld was, bleef het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen zou overstijgen.

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford heeft Nusa echter zelden indruk kunnen maken in het shirt van Club Brugge. Hij kende soms goede periodes en flitste soms in een wedstrijd, maar verdween daarna vaak uit beeld.

Consistentie en efficiëntie bleven een werkpunt in zijn spel, terwijl hij het ook moeilijk had met fysieke duels. Hij is professioneel, werkte hard en had mentaal moeilijke maanden achter de rug.

Intrinsiek bleef de Noorse aanvaller nog steeds een erg aantrekkelijk profiel voor de Europese topclubs.

Geen 37 miljoen maar Club Brugge wil sowieso de jackpot

Door zijn mindere vorm in de voorbije maanden was een zomerse transfer echter niet langer prioritair voor Antonio Nusa.De Noor stond niet afkerig tegenover een verlengd verblijf, maar enkel als het sportieve plaatje klopte, wilde zijn entourage een transfer niet uitsluiten.

Club Brugge droomde nog steeds van de hoofdprijs. “De laatste maanden haalt de dribbelaar geen hoog niveau, maar dat betekent niet dat Club zich tevreden zal stellen met een beperkt transferbedrag: voor een toptalent als Nusa wil het sowieso de jackpot”, aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws wist dat een verkoop van de jonge Noor - in tegenstelling tot Andreas Skov Olsen - deze zomer minder prangend of gewenst was. Elke optie was bespreekbaar voor de Belgische landskampioen.

HLN wist dat Nusa enkel tegen het juiste bedrag zou vertrekken, maar dat een recordsom niet meer haalbaar zou zijn. “Club weet wat dat betreft dat het geen 37 miljoen euro zal vangen voor het jonge talent, maar wil in zijn dossier absoluut het onderste uit de kan halen”, aldus de krant. “Zoniet blijft Nusa gewoon nog minstens zes maanden aan wal.”

Juventus en RB Leipzig startten aan 'maar' 20 miljoen

Begin augustus kwam Antonio Nusa, het Noorse toptalent van Club Brugge, plots in de schijnwerpers te staan. Juventus toonde serieuze interesse en zette hem zelfs op de voorpagina van de Italiaanse krant Tuttosport met de kop: “Un Golden Boy per la Juve.”

Volgens Tuttosport zou Juventus Nusa voor ‘slechts’ 20 miljoen euro kunnen overnemen. Maar terwijl de geruchtenmolen op volle toeren draaide, meldde Het Laatste Nieuws dat er op dat moment weinig tot geen concrete interesse was vanuit Turijn.

Wat echter volledig onder de radar bleef, was dat Club Brugge in alle discretie onderhandelde met RB Leipzig over een mogelijke transfer van Nusa. In zowel de Duitse als de Belgische pers lekte er niets uit over deze monsterdeal.

Club Brugge staat bekend om zijn strategische discretie, een aanpak die ook werd gevolgd door Nusa’s makelaar, Atta Aneke, en RB Leipzig.

Voor de Duitse topclub was de 19-jarige aanvaller de gedroomde opvolger van Dani Olmo, die vertrokken was naar FC Barcelona. Ondanks verschillende aanbiedingen deze zomer, waaronder een serieuze poging van Borussia Dortmund, was Dévy Rigaux duidelijk: Nusa zou alleen vertrekken voor de volle prijs.

Leipzig dacht aanvankelijk dat ze Nusa voor 20 miljoen euro konden binnenhalen, een absolute soldenprijs, maar Club Brugge hield voet bij stuk en eiste minstens 30 miljoen. Uiteindelijk kwamen beide clubs overeen op een bedrag van 28 miljoen euro, plus 2 miljoen euro aan bonussen.

Dus 'maar' 2 miljoen euro minder dan de gehoopte 32 miljoen euro, die “moeiteloos” zou overstegen moest worden, maar veel hoger dan het openingsbod van 20 miljoen.

30 miljoen voor Nusa: terechte prijs?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

8
8
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

19
19
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

61
61
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

160
160
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

80
80
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

128
128
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

161
161
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

352
352
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

248
248
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

76
76
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

626
626
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

208
208
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

241
241
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

219
219
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

101
101
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

58
58
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

173
173
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

527
527
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

225
225
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

100
100
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

442
442
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

549
549
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

61
61
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

218
218
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

751
751

Meer sportnieuws