Club Brugge ontsnapt aan gigantische ramp met Nusa

2334
Club Brugge ontsnapt aan gigantische ramp met Nusa

Club Brugge heeft met de verkoop van Antonio Nusa aan RB Leipzig een mogelijke ramp afgewend. Na een mislukte transfer naar Brentford FC voor 37 miljoen euro, was er twijfel of er nog een vergelijkbaar bedrag voor de jonge Noor geboden zou worden, vooral door geruchten over knie- en rugproblemen en zijn wisselvallige vorm. Juventus en RB Leipzig toonden interesse, maar dachten aanvankelijk Nusa voor slechts 20 miljoen euro te kunnen binnenhalen. Uiteindelijk wist Club Brugge echter een deal te sluiten voor 28 miljoen euro, met 2 miljoen euro aan bonussen, waarmee ze nipt onder hun gewenste bedrag van 32 miljoen euro bleven.

LEES OOK: Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Intrinsiek aantrekkelijk voor toptransfer: moeiteloos 32 miljoen overstijgen

Sinds de gemiste transfer naar Brentford FC voor 37 miljoen euro werd de druk opgevoerd om Antonio Nusa in de zomermercato te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukte dat het meer dan ooit 'money time' was voor de Noorse speler.

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse was van andere clubs in Nusa, maar het was twijfelachtig of die clubs bereid zouden zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld was, bleef het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen zou overstijgen.

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford heeft Nusa echter zelden indruk kunnen maken in het shirt van Club Brugge. Hij kende soms goede periodes en flitste soms in een wedstrijd, maar verdween daarna vaak uit beeld.

Consistentie en efficiëntie bleven een werkpunt in zijn spel, terwijl hij het ook moeilijk had met fysieke duels. Hij is professioneel, werkte hard en had mentaal moeilijke maanden achter de rug.

Intrinsiek bleef de Noorse aanvaller nog steeds een erg aantrekkelijk profiel voor de Europese topclubs.

Geen 37 miljoen maar Club Brugge wil sowieso de jackpot

Door zijn mindere vorm in de voorbije maanden was een zomerse transfer echter niet langer prioritair voor Antonio Nusa.De Noor stond niet afkerig tegenover een verlengd verblijf, maar enkel als het sportieve plaatje klopte, wilde zijn entourage een transfer niet uitsluiten.

Club Brugge droomde nog steeds van de hoofdprijs. “De laatste maanden haalt de dribbelaar geen hoog niveau, maar dat betekent niet dat Club zich tevreden zal stellen met een beperkt transferbedrag: voor een toptalent als Nusa wil het sowieso de jackpot”, aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws wist dat een verkoop van de jonge Noor - in tegenstelling tot Andreas Skov Olsen - deze zomer minder prangend of gewenst was. Elke optie was bespreekbaar voor de Belgische landskampioen.

HLN wist dat Nusa enkel tegen het juiste bedrag zou vertrekken, maar dat een recordsom niet meer haalbaar zou zijn. “Club weet wat dat betreft dat het geen 37 miljoen euro zal vangen voor het jonge talent, maar wil in zijn dossier absoluut het onderste uit de kan halen”, aldus de krant. “Zoniet blijft Nusa gewoon nog minstens zes maanden aan wal.”

Juventus en RB Leipzig startten aan 'maar' 20 miljoen

Begin augustus kwam Antonio Nusa, het Noorse toptalent van Club Brugge, plots in de schijnwerpers te staan. Juventus toonde serieuze interesse en zette hem zelfs op de voorpagina van de Italiaanse krant Tuttosport met de kop: “Un Golden Boy per la Juve.”

Volgens Tuttosport zou Juventus Nusa voor ‘slechts’ 20 miljoen euro kunnen overnemen. Maar terwijl de geruchtenmolen op volle toeren draaide, meldde Het Laatste Nieuws dat er op dat moment weinig tot geen concrete interesse was vanuit Turijn.

Wat echter volledig onder de radar bleef, was dat Club Brugge in alle discretie onderhandelde met RB Leipzig over een mogelijke transfer van Nusa. In zowel de Duitse als de Belgische pers lekte er niets uit over deze monsterdeal.

Club Brugge staat bekend om zijn strategische discretie, een aanpak die ook werd gevolgd door Nusa’s makelaar, Atta Aneke, en RB Leipzig.

Voor de Duitse topclub was de 19-jarige aanvaller de gedroomde opvolger van Dani Olmo, die vertrokken was naar FC Barcelona. Ondanks verschillende aanbiedingen deze zomer, waaronder een serieuze poging van Borussia Dortmund, was Dévy Rigaux duidelijk: Nusa zou alleen vertrekken voor de volle prijs.

Leipzig dacht aanvankelijk dat ze Nusa voor 20 miljoen euro konden binnenhalen, een absolute soldenprijs, maar Club Brugge hield voet bij stuk en eiste minstens 30 miljoen. Uiteindelijk kwamen beide clubs overeen op een bedrag van 28 miljoen euro, plus 2 miljoen euro aan bonussen.

Dus 'maar' 2 miljoen euro minder dan de gehoopte 32 miljoen euro, die “moeiteloos” zou overstegen moest worden, maar veel hoger dan het openingsbod van 20 miljoen.

30 miljoen voor Nusa: terechte prijs?

Meest recent

Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

39
39
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

6
6
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

25
25
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

62
62
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

59
59
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

150
150
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

182
182
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

260
260
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

407
407
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

103
103
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

1014
1014
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

86
86
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

423
423
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

335
335
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

380
380
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

360
360
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

52
52
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

133
133
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

27
27
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

175
175
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

43
43
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

82
82
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

140
140
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

178
178
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

122
122

Meer sportnieuws