Club Brugge ontsnapt aan gigantische ramp met Nusa

door
Club Brugge ontsnapt aan gigantische ramp met Nusa

Club Brugge heeft met de verkoop van Antonio Nusa aan RB Leipzig een mogelijke ramp afgewend. Na een mislukte transfer naar Brentford FC voor 37 miljoen euro, was er twijfel of er nog een vergelijkbaar bedrag voor de jonge Noor geboden zou worden, vooral door geruchten over knie- en rugproblemen en zijn wisselvallige vorm. Juventus en RB Leipzig toonden interesse, maar dachten aanvankelijk Nusa voor slechts 20 miljoen euro te kunnen binnenhalen. Uiteindelijk wist Club Brugge echter een deal te sluiten voor 28 miljoen euro, met 2 miljoen euro aan bonussen, waarmee ze nipt onder hun gewenste bedrag van 32 miljoen euro bleven.

LEES OOK: 'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Intrinsiek aantrekkelijk voor toptransfer: moeiteloos 32 miljoen overstijgen

Sinds de gemiste transfer naar Brentford FC voor 37 miljoen euro werd de druk opgevoerd om Antonio Nusa in de zomermercato te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukte dat het meer dan ooit 'money time' was voor de Noorse speler.

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse was van andere clubs in Nusa, maar het was twijfelachtig of die clubs bereid zouden zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld was, bleef het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen zou overstijgen.

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford heeft Nusa echter zelden indruk kunnen maken in het shirt van Club Brugge. Hij kende soms goede periodes en flitste soms in een wedstrijd, maar verdween daarna vaak uit beeld.

Consistentie en efficiëntie bleven een werkpunt in zijn spel, terwijl hij het ook moeilijk had met fysieke duels. Hij is professioneel, werkte hard en had mentaal moeilijke maanden achter de rug.

Intrinsiek bleef de Noorse aanvaller nog steeds een erg aantrekkelijk profiel voor de Europese topclubs.

Geen 37 miljoen maar Club Brugge wil sowieso de jackpot

Door zijn mindere vorm in de voorbije maanden was een zomerse transfer echter niet langer prioritair voor Antonio Nusa.De Noor stond niet afkerig tegenover een verlengd verblijf, maar enkel als het sportieve plaatje klopte, wilde zijn entourage een transfer niet uitsluiten.

Club Brugge droomde nog steeds van de hoofdprijs. “De laatste maanden haalt de dribbelaar geen hoog niveau, maar dat betekent niet dat Club zich tevreden zal stellen met een beperkt transferbedrag: voor een toptalent als Nusa wil het sowieso de jackpot”, aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws wist dat een verkoop van de jonge Noor - in tegenstelling tot Andreas Skov Olsen - deze zomer minder prangend of gewenst was. Elke optie was bespreekbaar voor de Belgische landskampioen.

HLN wist dat Nusa enkel tegen het juiste bedrag zou vertrekken, maar dat een recordsom niet meer haalbaar zou zijn. “Club weet wat dat betreft dat het geen 37 miljoen euro zal vangen voor het jonge talent, maar wil in zijn dossier absoluut het onderste uit de kan halen”, aldus de krant. “Zoniet blijft Nusa gewoon nog minstens zes maanden aan wal.”

Juventus en RB Leipzig startten aan 'maar' 20 miljoen

Begin augustus kwam Antonio Nusa, het Noorse toptalent van Club Brugge, plots in de schijnwerpers te staan. Juventus toonde serieuze interesse en zette hem zelfs op de voorpagina van de Italiaanse krant Tuttosport met de kop: “Un Golden Boy per la Juve.”

Volgens Tuttosport zou Juventus Nusa voor ‘slechts’ 20 miljoen euro kunnen overnemen. Maar terwijl de geruchtenmolen op volle toeren draaide, meldde Het Laatste Nieuws dat er op dat moment weinig tot geen concrete interesse was vanuit Turijn.

Wat echter volledig onder de radar bleef, was dat Club Brugge in alle discretie onderhandelde met RB Leipzig over een mogelijke transfer van Nusa. In zowel de Duitse als de Belgische pers lekte er niets uit over deze monsterdeal.

Club Brugge staat bekend om zijn strategische discretie, een aanpak die ook werd gevolgd door Nusa’s makelaar, Atta Aneke, en RB Leipzig.

Voor de Duitse topclub was de 19-jarige aanvaller de gedroomde opvolger van Dani Olmo, die vertrokken was naar FC Barcelona. Ondanks verschillende aanbiedingen deze zomer, waaronder een serieuze poging van Borussia Dortmund, was Dévy Rigaux duidelijk: Nusa zou alleen vertrekken voor de volle prijs.

Leipzig dacht aanvankelijk dat ze Nusa voor 20 miljoen euro konden binnenhalen, een absolute soldenprijs, maar Club Brugge hield voet bij stuk en eiste minstens 30 miljoen. Uiteindelijk kwamen beide clubs overeen op een bedrag van 28 miljoen euro, plus 2 miljoen euro aan bonussen.

Dus 'maar' 2 miljoen euro minder dan de gehoopte 32 miljoen euro, die “moeiteloos” zou overstegen moest worden, maar veel hoger dan het openingsbod van 20 miljoen.

30 miljoen voor Nusa: terechte prijs?

Meest recent

Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

12
12
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

16
16
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

49
49
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

43
43
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

114
114
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

127
127
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

66
66
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

90
90
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

72
72
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

63
63
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

170
170
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

157
157
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

212
212
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

358
358
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

112
112
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

232
232
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

209
209
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

160
160
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

518
518
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

274
274
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

169
169
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

407
407
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

95
95
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

296
296
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

103
103

Meer sportnieuws