Club Brugge ontsnapt aan gigantische ramp met Nusa

2334
Club Brugge ontsnapt aan gigantische ramp met Nusa

Club Brugge heeft met de verkoop van Antonio Nusa aan RB Leipzig een mogelijke ramp afgewend. Na een mislukte transfer naar Brentford FC voor 37 miljoen euro, was er twijfel of er nog een vergelijkbaar bedrag voor de jonge Noor geboden zou worden, vooral door geruchten over knie- en rugproblemen en zijn wisselvallige vorm. Juventus en RB Leipzig toonden interesse, maar dachten aanvankelijk Nusa voor slechts 20 miljoen euro te kunnen binnenhalen. Uiteindelijk wist Club Brugge echter een deal te sluiten voor 28 miljoen euro, met 2 miljoen euro aan bonussen, waarmee ze nipt onder hun gewenste bedrag van 32 miljoen euro bleven.

LEES OOK: De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Intrinsiek aantrekkelijk voor toptransfer: moeiteloos 32 miljoen overstijgen

Sinds de gemiste transfer naar Brentford FC voor 37 miljoen euro werd de druk opgevoerd om Antonio Nusa in de zomermercato te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukte dat het meer dan ooit 'money time' was voor de Noorse speler.

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse was van andere clubs in Nusa, maar het was twijfelachtig of die clubs bereid zouden zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld was, bleef het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen zou overstijgen.

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford heeft Nusa echter zelden indruk kunnen maken in het shirt van Club Brugge. Hij kende soms goede periodes en flitste soms in een wedstrijd, maar verdween daarna vaak uit beeld.

Consistentie en efficiëntie bleven een werkpunt in zijn spel, terwijl hij het ook moeilijk had met fysieke duels. Hij is professioneel, werkte hard en had mentaal moeilijke maanden achter de rug.

Intrinsiek bleef de Noorse aanvaller nog steeds een erg aantrekkelijk profiel voor de Europese topclubs.

Geen 37 miljoen maar Club Brugge wil sowieso de jackpot

Door zijn mindere vorm in de voorbije maanden was een zomerse transfer echter niet langer prioritair voor Antonio Nusa.De Noor stond niet afkerig tegenover een verlengd verblijf, maar enkel als het sportieve plaatje klopte, wilde zijn entourage een transfer niet uitsluiten.

Club Brugge droomde nog steeds van de hoofdprijs. “De laatste maanden haalt de dribbelaar geen hoog niveau, maar dat betekent niet dat Club zich tevreden zal stellen met een beperkt transferbedrag: voor een toptalent als Nusa wil het sowieso de jackpot”, aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws wist dat een verkoop van de jonge Noor - in tegenstelling tot Andreas Skov Olsen - deze zomer minder prangend of gewenst was. Elke optie was bespreekbaar voor de Belgische landskampioen.

HLN wist dat Nusa enkel tegen het juiste bedrag zou vertrekken, maar dat een recordsom niet meer haalbaar zou zijn. “Club weet wat dat betreft dat het geen 37 miljoen euro zal vangen voor het jonge talent, maar wil in zijn dossier absoluut het onderste uit de kan halen”, aldus de krant. “Zoniet blijft Nusa gewoon nog minstens zes maanden aan wal.”

Juventus en RB Leipzig startten aan 'maar' 20 miljoen

Begin augustus kwam Antonio Nusa, het Noorse toptalent van Club Brugge, plots in de schijnwerpers te staan. Juventus toonde serieuze interesse en zette hem zelfs op de voorpagina van de Italiaanse krant Tuttosport met de kop: “Un Golden Boy per la Juve.”

Volgens Tuttosport zou Juventus Nusa voor ‘slechts’ 20 miljoen euro kunnen overnemen. Maar terwijl de geruchtenmolen op volle toeren draaide, meldde Het Laatste Nieuws dat er op dat moment weinig tot geen concrete interesse was vanuit Turijn.

Wat echter volledig onder de radar bleef, was dat Club Brugge in alle discretie onderhandelde met RB Leipzig over een mogelijke transfer van Nusa. In zowel de Duitse als de Belgische pers lekte er niets uit over deze monsterdeal.

Club Brugge staat bekend om zijn strategische discretie, een aanpak die ook werd gevolgd door Nusa’s makelaar, Atta Aneke, en RB Leipzig.

Voor de Duitse topclub was de 19-jarige aanvaller de gedroomde opvolger van Dani Olmo, die vertrokken was naar FC Barcelona. Ondanks verschillende aanbiedingen deze zomer, waaronder een serieuze poging van Borussia Dortmund, was Dévy Rigaux duidelijk: Nusa zou alleen vertrekken voor de volle prijs.

Leipzig dacht aanvankelijk dat ze Nusa voor 20 miljoen euro konden binnenhalen, een absolute soldenprijs, maar Club Brugge hield voet bij stuk en eiste minstens 30 miljoen. Uiteindelijk kwamen beide clubs overeen op een bedrag van 28 miljoen euro, plus 2 miljoen euro aan bonussen.

Dus 'maar' 2 miljoen euro minder dan de gehoopte 32 miljoen euro, die “moeiteloos” zou overstegen moest worden, maar veel hoger dan het openingsbod van 20 miljoen.

30 miljoen voor Nusa: terechte prijs?

Meest recent

Nieuwe supertransfer voor Club: "Hij valt niet te houden"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije mercato's riante bedragen op met de verkoop van verschillende ...

19
19
Lastige keuze Van Bommel: grote JPL-verrassing in selectie?

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

23
23
Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

15
15
De Bruyne helemaal terug: Italianen smullen van reactie na doelpunt

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend zijn eerste basisplaats van het seizoen in de Serie A. En ...

27
27
'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

234
234
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

489
489
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

290
290
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

224
224
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

258
258
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

411
411
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

139
139
Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

78
78
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

539
539
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

994
994
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

199
199
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

224
224
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

187
187
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

373
373
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

2112
2112
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

539
539
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

324
324
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

447
447
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

815
815
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

455
455
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

345
345

Meer sportnieuws