'Vertrek volgende smaakmaker AA Gent in de maak'

door
'Vertrek volgende smaakmaker AA Gent in de maak'

AA Gent gaat donderdagavond op zoek naar kwalificatie voor de play-offs van de Conference League, maar daarvoor zal het wel moeten winnen van Silkeborg. Het wordt voor de Buffalo's hopen dat ze het Europese avontuur kunnen voortzetten. Dat kan immers wat extra centen opleveren en misschien enkele spelers overtuigen.

In het voorbije jaar kreeg de Planet Group Arena immers te maken met een stevige leegloop die nog lang niet voorbij lijkt. Malick Fofana, Gift Orban, Hugo Cuypers, Tarik Tissoudali en Julien De Sart zijn allemaal al vertrokken en de verwachting is dat ook Jordan Torunarigha en Hyun-seok Hong deze zomer nog andere oorden zullen opzoeken.

LEES OOK: 'AA Gent wil Deens koopje doen'

Brown is in beeld bij Fenerbahçe

Daarnaast lijkt Gent ook nog eens een vertrek van Archie Brown te moeten vrezen. De Engelse linksachter is na een goed debuutseizoen zeer gegeerd. Hij werd de voorbije maanden al gelinkt aan verschillende buitenlandse clubs. Eén club zou weleens snel concreet kunnen worden.

Volgens Sacha Tavolieri heeft Fenerbahçe nu immers ook Brown op zijn lijstje gezet. De Turkse grootmacht is op zoek naar een linksback omdat ze wellicht Ferdi Kadioglu zullen verliezen. Die was deze zomer één van de revelaties van het EK en lijkt nu op weg naar Brighton.

Gent zit in sterke onderhandelingspositie

Eerder werd Fener, dat dit seizoen José Mourinho aanstelde als trainer, ook gelinkt aan Maxim De Cuyper, maar hij verlengde intussen zijn contract bij Club Brugge. Ze moesten dus verder kijken en nu zouden ze dus uitgekomen zijn bij Brown.

In tegenstelling tot in de dossiers van Hong en Torunarigha, die in hun laatste contractjaar zitten, beschikt Gent voor de 22-jarige wel over een sterke onderhandelingspositie. Brown ligt immers nog vast tot 2027 in de Arteveldestad. Fenerbahçe zal dus wellicht stevig moeten betalen voor een transfer.

Zal AA Gent Brown deze zomer kunnen houden?

Meest recent

Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

15
15
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

71
71
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

52
52
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

232
232
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

76
76
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

49
49
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

71
71
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

25
25
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

107
107
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

213
213
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

434
434
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

153
153
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

131
131
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

34
34
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

73
73
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

273
273
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

87
87
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

210
210
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

308
308
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

179
179
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

595
595
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

25
25
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

123
123
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

178
178

Meer sportnieuws