Antwerp FC verbrandt vingers aan roekeloze paniektransfer

door
Antwerp FC verbrandt vingers aan roekeloze paniektransfer

Antwerp FC heeft Jairo Riedewald (27) voor één seizoen met een optie voor een extra jaar vastgelegd. De Nederlander kwam transfervrij over van Crystal Palace, waar zijn zevenjarige avontuur niet volgens plan verliep. Na een veelbelovende start bij Ajax, waarin hij als jong talent werd geprezen door Henk Spaan en zelfs met Frank Rijkaard werd vergeleken door Frank de Boer, beleefde Riedewald een teleurstellende periode in Selhurst Park.

Zijn tijd bij Crystal Palace kende veel ups en nog meer downs. Nu hoopt Antwerp FC dat Riedewald zijn verloren glans kan herstellen en waarde kan toevoegen aan hun team.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Laatste 90 minuten in de Premier League: mei … 2021

Zoals verwacht heeft Jairo Riedewald (27) zich dinsdag voor één seizoen, met een optie voor een extra jaar, verbonden aan Antwerp FC. De Nederlander was transfervrij nadat zijn contract bij Crystal Palace in juni afliep, waardoor de Great Old geen transfersom hoeft te betalen.

Riedewald is opgeleid als centrale verdediger maar ook inzetbaar als linksback. Zeven jaar geleden verkocht Marc Overmars hem het toenmalige toptalent bij Ajax voor 9 miljoen euro aan Crystal Palace en nu haalt hij hem gratis binnen bij Antwerp.

Zijn tijd bij Selhurst Park kende meer diepte- als hoogtepunten. In de afgelopen zeven jaar kwam hij tot 96 Premier League-wedstrijden, waarvan 33 als basisspeler. De laatste keer dat hij een wedstrijd volledig uitspeelde was vorig jaar tijdens een oefenmatch tegen Brøndby.

In de Premier League speelde hij zijn laatste volledige wedstrijd in mei 2021, tegen Liverpool.

De Boer vergeleek Riedewald met Frank Rijkaard

Onder leiding van Frank de Boer maakte Jairo Riedewald op 17-jarige leeftijd zijn debuut bij Ajax in de wedstrijd tegen Roda JC, waar hij meteen een doelpunt maakte. De jonge talentvolle speler groeide snel uit tot een vaste basisspeler in Amsterdam en werd op 18-jarige leeftijd door bondscoach Danny Blind geselecteerd voor het Nederlands Elftal.

In 2015 prees Henk Spaan Riedewald in zijn column voor Het Parool:

“Als je me vraagt wie de echte toekomst van het Nederlandse voetbal vertegenwoordigt, zeg ik Riedewald. Zoveel souplesse, elegantie en techniek zie je niet vaak bij een verdediger. Het zijn altijd de Cahills en de Schwarzenbecks, slagschepen van vijftigduizend ton die er uren over deden om op stoom te komen.”

Riedewald viel op door zijn snelheid, kracht en technische vaardigheden. De Boer vergeleek Riedewald zelfs met Frank Rijkaard:

“Jairo ontwikkelt zich goed. Hij kan alleen nog veel minder goed koppen, maar in het wenden en keren vind ik hem misschien wel beter dan Rijkaard,” zei de toenmalige Ajax-coach, waarmee hij Riedewald naast één van de grootste Ajacieden aller tijden plaatste.

De Boer haalt Riedewald naar Crystal Palace

Bij Ajax ondervond Jairo Riedewald een terugslag toen Peter Bosz als nieuwe trainer aantrad en hem als verdedigende middenvelder wilde gebruiken. Bosz noemde Riedewald destijds “de enige echte nummer zes in de selectie,” wat de verwachting wekte dat hij een onbetwiste basisspeler zou worden.

Deze verwachtingen werden echter al snel bijgesteld. Riedewald werd naar de bank verwezen en Lasse Schöne, na een sterke prestatie in de bekerwedstrijd tegen Willem II, nam de rol van nummer zes over.

Vanaf dat moment begon Ajax beter te draaien en Riedewald bleef dagen, weken, maanden op de reservebank. In 2017 haalde Frank de Boer, inmiddels coach bij Crystal Palace, Riedewald naar de Premier League voor 9 miljoen euro.

Marc Overmars, destijds Directeur Voetbalzaken bij Ajax, was tevreden met deze deal, aangezien Riedewald één van de twintig grootste transfers onder zijn leiding was.

Carrière ingestort na 7 jaar Crystal Palace

Jairo Riedewald begon zijn avontuur bij Crystal Palace met veelbelovende vooruitzichten. Als bekwame centrale verdediger in een defensie met drie en met potentieel als linksback, werd zijn komst gezien als het begin van een nieuw tijdperk.

Helaas verliep het anders. Frank de Boer, die Riedewald had aangetrokken, werd na vier wedstrijden ontslagen, de speler faalde in het tonen van zijn kwaliteit en Palace verkeerde in een puinhoop.

Roy Hodgson, de opvolger van De Boer, had een andere visie. Hij zag weinig in Riedewald's voetballende kwaliteiten en gaf de voorkeur aan robuuste krachtpatsers in de verdediging.

Hodgson keerde terug naar een viermansverdediging met een rigide aanpak en minder nadruk op technisch spel vanuit de achterhoede. Voor Riedewald betekende dit dat hij uit de picture raakte, vooral door de toenemende concurrentie.

In het seizoen 2018/19 kwam hij zelfs niet aan spelen toe in officiële wedstrijden voor Palace. Desondanks gaf Riedewald niet op. Dankzij zijn technische kwaliteiten knokte hij zich terug en herstelde zijn rol als nummer zes.

In 2020 kreeg hij zelfs een contractverlenging, wat zijn doorzettingsvermogen onderstreepte. Ondanks deze positieve wending bleek zijn tijd bij Palace uiteindelijk teleurstellend, met een beperkte rol onder latere coaches en vaak beperkte speelminuten in het onder-21-elftal.

Het was een teken van hoezeer zijn carrière is ingestort sinds zijn komst naar Crystal Palace.

Riedewald wordt een schot in de roos bij Antwerp FC

Meest recent

"Zoutpilaar", "Een miniem" - Catastrofe in basis Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

6
6
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

31
31
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

74
74
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

135
135
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

105
105
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

221
221
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

226
226
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

71
71
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

365
365
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

129
129
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

830
830
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

174
174
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

708
708
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

73
73
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

196
196
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

235
235
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

92
92
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

600
600
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

271
271
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

581
581
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

214
214

Meer sportnieuws