Club Brugge is het noorden kwijt: mercato is totale ramp

1882
Club Brugge is het noorden kwijt: mercato is totale ramp

Dévy Rigaux werd in februari aangesteld als opvolger van Vincent Mannaert. Met een indrukwekkend netwerk en eerdere ervaring als bruggenbouwer tussen Zuid-Amerikaanse spelers en de club, leek Rigaux een veelbelovende keuze. Als nieuwe Director of Football speelde hij een sleutelrol in de aankomsten van spelers zoals Ardon Jashari, Zaid Romero, en Christos Tzolis, en zijn aanpak kreeg lof van fans en andere waarnemers.

Club Brugge ervaart momenteel echter de slechtste seizoensstart in zestig jaar met slechts één punt uit negen. Ondanks de aanvankelijke enthousiasme over Rigaux’s transfers, hebben de nieuwe aanwinsten nog niet het verwachte effect gehad.

LEES OOK: Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Dévy Rigaux: de nieuwe Vincent Mannaert

In februari werd Dévy Rigaux aangesteld als de nieuwe Director of Football van Club Brugge. Als opvolger van Vincent Mannaert probeert hij diens succesvolle aanpak voort te zetten.

Op 36-jarige leeftijd had Rigaux nog geen gevestigde naam in de voetbalwereld, maar intern kreeg hij veel positieve commentaren over zijn expertise en kunde. Rigaux was al meer dan tien jaar in verschillende functies aan de slag bij Club Brugge.

Aanvankelijk trad hij op als tolk voor Spaanstalige spelers en fungeerde hij als vertrouwenspersoon voor Zuid-Amerikaanse spelers. Met zijn vaardigheid in het Spaans en zijn diploma als master in meertalige communicatie voegde hij grote waarde toe aan de werking van Club Brugge.

In die periode heeft hij zich kunnen verdiepen in de Zuid-Amerikaanse en Spaanse spelersmarkt. Hij fungeerde als bruggenbouwer tussen spelers en anderen, en bleef ook actief de contacten onderhouden op de Zuid-Amerikaanse en Spaanse markten.

Net als Mannaert kent Rigaux spelers, zaakwaarnemers en clubs door en door waarmee onderhandeld wordt, en kent hij alle 'in's en out’s van wie tegenover hem zit. Heeft Club Brugge met Rigaux de perfecte opvolger voor Mannaert gevonden, op het sportief vlak?

“Wauw, da’s ne straffen”

“Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers”, zei CEO Bob Madou in De Morgen.

“Als een buitenlander zijn cv zou hebben, zou je zeggen: ‘Wauw, da’s ‘ne straffen.’” Rigaux was de rechterhand van Mannaert en speelde een belangrijke rol in meerdere transferdossiers zoals die van Igor Thiago.

Hij werd geprezen voor zijn belangrijke rol en positieve impact tijdens de transferonderhandelingen met Brentford FC, die hij zelf mee hielp voeren. Rigaux bleek zelfs een sleutelfiguur te zijn.

Marcelo Beer, de makelaar van Thiago, prees Rigaux voor zijn uitstekende werk. “Vincent (Mannaert, red.) speelde in de laatste fase zijn rol, maar ervoor heeft Dévy alles perfect gedaan. Van de eerste contacten tot de effectieve onderhandelingen”, aldus Beer.

“Bij de transfer van Ludogorets naar Club was dat eveneens al het geval. Echt, in mijn ogen zou hij op sportief vlak de perfecte opvolger zijn van Vincent Mannaert.”

Club Brugge in de wolken over Rigaux’ transfers

In april rondde Dévy Rigaux zijn eerste transfer af als Director of Football van Club Brugge. Centrale middenvelder Ardon Jashari kwam over van FC Luzern en hij werd voorgesteld als een veelbelovende transfer.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, aldus Het Laatste Nieuws.

Door zijn Zuid-Amerikaanse connecties speelde Rigaux ook een grote rol in de komst van de linksvoetige centrale verdediger Zaid Romero van Estudiantes, die ook al een contract tekende vóór de start van de zomermercato. Met de komst van Jashari en Romero werden twee noodzakelijke posities bijzonder snel ingevuld.

Ook de transfer van Christos Tzolis komt van de hand van Rigaux. Hij hield drie jaar lang contact met de Griekse aanvaller, via berichten op regelmatige basis. “Het contact met Club geeft aan dat ze me heel graag wilden. En dat heeft toch meegespeeld in mijn beslissing, ja”, zei Tzolis tijdens zijn persvoorstelling begin juli.

Hugo Siquet en Gustaf Nilsson arriveerden eveneens allebei voor de start van de competitie. Stuk voor stuk overtuigde hij de nieuwkomers persoonlijk.

Rigaux maakt indruk in Westkapelle

Dévy Rigaux is een bezige bij. Zijn energieke karakter en zijn netwerk zorgden ervoor dat Club rond was op transfervlak, nog vóór de competitiestart. Het Laatste Nieuws noemt Rigaux een perfectionist, die zelden of nooit te laat is op een afspraak, en nooit half of ongestructureerd werk aflevert.

Na vier weken in de zomermercato was het transferhuiswerk van Club Brugge grotendeels af - met de zegen van CEO Bob Madou en voorzitter Bart Verhaeghe. Rigaux drukte duidelijk zijn stempel in zijn eerste transferperiode als Director of Football en hij toonde van aanpakken te weten.

Rigaux overtuigde telkens eerst de speler, wat hem een voordeel bezorgde tijdens de onderhandelingen op clubniveau. Bovendien werden alle zomertransfers afgerond tegen schappelijke transfersommen.

“Of zijn transfers snel zullen renderen, is niet te voorspellen. De manier waarop hij deze mercato heeft aangepakt, maakt alvast wel indruk in Westkapelle”, schreef Het Nieuwsblad.

Het wordt al heet onder Rigaux’s voeten

Club Brugge beleeft momenteel de slechtste seizoensstart in zestig jaar met amper één punt op negen, en de club vertoeft in een crisis. De zomertransfers hebben tot dusver niet het gewenste effect gehad, waarvoor CEO Bob Madou en Dévy Rigaux formeel verantwoordelijk zijn.

“Je kunt niet zeggen dat die spelers al een meerwaarde zijn gebleken. Die nieuwe spits Nilsson krijgt nu bijvoorbeeld veel op zijn bek”, stelde Philippe Vande Walle vast in Het Nieuwsblad.

Daarnaast slaagde Club Brugge er niet in om overbodige spelers te verkopen, waardoor coach Nicky Hayen zijn beste peoplemanagement moet bovenhalen om alle spelers in de onevenwichtige selectie tevreden te houden.

Ondanks het grote enthousiasme van waarnemers en fans over de transfers van Rigaux wordt het nu ook heet onder zijn voeten. De Morgen stelt dat het management ook baat heeft bij een overwinning tegen Antwerp FC komend weekend.

“In hun eerste volledige seizoen kan de ommezwaai voor Dévy Rigaux en zijn departement er vanuit die optiek niet snel genoeg komen.”

Rigaux levert goed werk bij Club Brugge

Meest recent

Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

0
0
Club Brugge mag dromen: computer berekent CL-kansen

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

17
17
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

32
32
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

124
124
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

188
188
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

252
252
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

115
115
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

16
16
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

220
220
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

67
67
Europese domper voor fans: STVV onderneemt actie

STVV begon zijn campagne in de Conference League uitstekend met een zege tegen Iberia en hoopt om ...

26
26
Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

205
205
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

112
112
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

228
228
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

63
63
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

126
126
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

360
360
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

201
201
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

220
220
'Union kruist vingers voor twee sterkhouders'

Union pakte in de Europa League tot dusver een nette vier op zes, met een vlotte zege op het veld ...

60
60
Klopp spreekt zich uit over Tresoldi: "We zijn niet dom"

Tegen Lens stond hij voor één keer niet aan het kanon, maar Nicolo Tresoldi droeg wel ...

165
165
'Crisis compleet bij Man Utd: opvolger Carrick staat klaar'

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan met Manchester United. De Engelse grootmacht ...

119
119
Seys spreekt over droomtransfer: "Dit is de club waar ik van houd"

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League. Na de stuntzege van vorige week op het ...

815
815
De Ketelaere krijgt waarschuwing: "Vroeg of laat op de bank"

Donderdagavond komen weer vier Belgische teams in actie in Europa, maar ook heel wat andere Belgen. ...

96
96

Meer sportnieuws