Club Brugge is het noorden kwijt: mercato is totale ramp

1882
Club Brugge is het noorden kwijt: mercato is totale ramp

Dévy Rigaux werd in februari aangesteld als opvolger van Vincent Mannaert. Met een indrukwekkend netwerk en eerdere ervaring als bruggenbouwer tussen Zuid-Amerikaanse spelers en de club, leek Rigaux een veelbelovende keuze. Als nieuwe Director of Football speelde hij een sleutelrol in de aankomsten van spelers zoals Ardon Jashari, Zaid Romero, en Christos Tzolis, en zijn aanpak kreeg lof van fans en andere waarnemers.

Club Brugge ervaart momenteel echter de slechtste seizoensstart in zestig jaar met slechts één punt uit negen. Ondanks de aanvankelijke enthousiasme over Rigaux’s transfers, hebben de nieuwe aanwinsten nog niet het verwachte effect gehad.

LEES OOK: Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Dévy Rigaux: de nieuwe Vincent Mannaert

In februari werd Dévy Rigaux aangesteld als de nieuwe Director of Football van Club Brugge. Als opvolger van Vincent Mannaert probeert hij diens succesvolle aanpak voort te zetten.

Op 36-jarige leeftijd had Rigaux nog geen gevestigde naam in de voetbalwereld, maar intern kreeg hij veel positieve commentaren over zijn expertise en kunde. Rigaux was al meer dan tien jaar in verschillende functies aan de slag bij Club Brugge.

Aanvankelijk trad hij op als tolk voor Spaanstalige spelers en fungeerde hij als vertrouwenspersoon voor Zuid-Amerikaanse spelers. Met zijn vaardigheid in het Spaans en zijn diploma als master in meertalige communicatie voegde hij grote waarde toe aan de werking van Club Brugge.

In die periode heeft hij zich kunnen verdiepen in de Zuid-Amerikaanse en Spaanse spelersmarkt. Hij fungeerde als bruggenbouwer tussen spelers en anderen, en bleef ook actief de contacten onderhouden op de Zuid-Amerikaanse en Spaanse markten.

Net als Mannaert kent Rigaux spelers, zaakwaarnemers en clubs door en door waarmee onderhandeld wordt, en kent hij alle 'in's en out’s van wie tegenover hem zit. Heeft Club Brugge met Rigaux de perfecte opvolger voor Mannaert gevonden, op het sportief vlak?

“Wauw, da’s ne straffen”

“Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers”, zei CEO Bob Madou in De Morgen.

“Als een buitenlander zijn cv zou hebben, zou je zeggen: ‘Wauw, da’s ‘ne straffen.’” Rigaux was de rechterhand van Mannaert en speelde een belangrijke rol in meerdere transferdossiers zoals die van Igor Thiago.

Hij werd geprezen voor zijn belangrijke rol en positieve impact tijdens de transferonderhandelingen met Brentford FC, die hij zelf mee hielp voeren. Rigaux bleek zelfs een sleutelfiguur te zijn.

Marcelo Beer, de makelaar van Thiago, prees Rigaux voor zijn uitstekende werk. “Vincent (Mannaert, red.) speelde in de laatste fase zijn rol, maar ervoor heeft Dévy alles perfect gedaan. Van de eerste contacten tot de effectieve onderhandelingen”, aldus Beer.

“Bij de transfer van Ludogorets naar Club was dat eveneens al het geval. Echt, in mijn ogen zou hij op sportief vlak de perfecte opvolger zijn van Vincent Mannaert.”

Club Brugge in de wolken over Rigaux’ transfers

In april rondde Dévy Rigaux zijn eerste transfer af als Director of Football van Club Brugge. Centrale middenvelder Ardon Jashari kwam over van FC Luzern en hij werd voorgesteld als een veelbelovende transfer.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, aldus Het Laatste Nieuws.

Door zijn Zuid-Amerikaanse connecties speelde Rigaux ook een grote rol in de komst van de linksvoetige centrale verdediger Zaid Romero van Estudiantes, die ook al een contract tekende vóór de start van de zomermercato. Met de komst van Jashari en Romero werden twee noodzakelijke posities bijzonder snel ingevuld.

Ook de transfer van Christos Tzolis komt van de hand van Rigaux. Hij hield drie jaar lang contact met de Griekse aanvaller, via berichten op regelmatige basis. “Het contact met Club geeft aan dat ze me heel graag wilden. En dat heeft toch meegespeeld in mijn beslissing, ja”, zei Tzolis tijdens zijn persvoorstelling begin juli.

Hugo Siquet en Gustaf Nilsson arriveerden eveneens allebei voor de start van de competitie. Stuk voor stuk overtuigde hij de nieuwkomers persoonlijk.

Rigaux maakt indruk in Westkapelle

Dévy Rigaux is een bezige bij. Zijn energieke karakter en zijn netwerk zorgden ervoor dat Club rond was op transfervlak, nog vóór de competitiestart. Het Laatste Nieuws noemt Rigaux een perfectionist, die zelden of nooit te laat is op een afspraak, en nooit half of ongestructureerd werk aflevert.

Na vier weken in de zomermercato was het transferhuiswerk van Club Brugge grotendeels af - met de zegen van CEO Bob Madou en voorzitter Bart Verhaeghe. Rigaux drukte duidelijk zijn stempel in zijn eerste transferperiode als Director of Football en hij toonde van aanpakken te weten.

Rigaux overtuigde telkens eerst de speler, wat hem een voordeel bezorgde tijdens de onderhandelingen op clubniveau. Bovendien werden alle zomertransfers afgerond tegen schappelijke transfersommen.

“Of zijn transfers snel zullen renderen, is niet te voorspellen. De manier waarop hij deze mercato heeft aangepakt, maakt alvast wel indruk in Westkapelle”, schreef Het Nieuwsblad.

Het wordt al heet onder Rigaux’s voeten

Club Brugge beleeft momenteel de slechtste seizoensstart in zestig jaar met amper één punt op negen, en de club vertoeft in een crisis. De zomertransfers hebben tot dusver niet het gewenste effect gehad, waarvoor CEO Bob Madou en Dévy Rigaux formeel verantwoordelijk zijn.

“Je kunt niet zeggen dat die spelers al een meerwaarde zijn gebleken. Die nieuwe spits Nilsson krijgt nu bijvoorbeeld veel op zijn bek”, stelde Philippe Vande Walle vast in Het Nieuwsblad.

Daarnaast slaagde Club Brugge er niet in om overbodige spelers te verkopen, waardoor coach Nicky Hayen zijn beste peoplemanagement moet bovenhalen om alle spelers in de onevenwichtige selectie tevreden te houden.

Ondanks het grote enthousiasme van waarnemers en fans over de transfers van Rigaux wordt het nu ook heet onder zijn voeten. De Morgen stelt dat het management ook baat heeft bij een overwinning tegen Antwerp FC komend weekend.

“In hun eerste volledige seizoen kan de ommezwaai voor Dévy Rigaux en zijn departement er vanuit die optiek niet snel genoeg komen.”

Rigaux levert goed werk bij Club Brugge

Meest recent

18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

0
0
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

29
29
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

65
65
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

68
68
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

47
47
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

129
129
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

29
29
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

86
86
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

153
153
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

121
121
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

80
80
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

32
32
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

172
172
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

335
335
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

196
196
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

220
220
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

38
38
Verrassende move bij Anderlecht: twee grote 'slachtoffers'

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

422
422
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

169
169
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

123
123
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

125
125
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

89
89
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

243
243
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

205
205
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

196
196

Meer sportnieuws