Club Brugge is het noorden kwijt: mercato is totale ramp

1882
Club Brugge is het noorden kwijt: mercato is totale ramp

Dévy Rigaux werd in februari aangesteld als opvolger van Vincent Mannaert. Met een indrukwekkend netwerk en eerdere ervaring als bruggenbouwer tussen Zuid-Amerikaanse spelers en de club, leek Rigaux een veelbelovende keuze. Als nieuwe Director of Football speelde hij een sleutelrol in de aankomsten van spelers zoals Ardon Jashari, Zaid Romero, en Christos Tzolis, en zijn aanpak kreeg lof van fans en andere waarnemers.

Club Brugge ervaart momenteel echter de slechtste seizoensstart in zestig jaar met slechts één punt uit negen. Ondanks de aanvankelijke enthousiasme over Rigaux’s transfers, hebben de nieuwe aanwinsten nog niet het verwachte effect gehad.

LEES OOK: Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Dévy Rigaux: de nieuwe Vincent Mannaert

In februari werd Dévy Rigaux aangesteld als de nieuwe Director of Football van Club Brugge. Als opvolger van Vincent Mannaert probeert hij diens succesvolle aanpak voort te zetten.

Op 36-jarige leeftijd had Rigaux nog geen gevestigde naam in de voetbalwereld, maar intern kreeg hij veel positieve commentaren over zijn expertise en kunde. Rigaux was al meer dan tien jaar in verschillende functies aan de slag bij Club Brugge.

Aanvankelijk trad hij op als tolk voor Spaanstalige spelers en fungeerde hij als vertrouwenspersoon voor Zuid-Amerikaanse spelers. Met zijn vaardigheid in het Spaans en zijn diploma als master in meertalige communicatie voegde hij grote waarde toe aan de werking van Club Brugge.

In die periode heeft hij zich kunnen verdiepen in de Zuid-Amerikaanse en Spaanse spelersmarkt. Hij fungeerde als bruggenbouwer tussen spelers en anderen, en bleef ook actief de contacten onderhouden op de Zuid-Amerikaanse en Spaanse markten.

Net als Mannaert kent Rigaux spelers, zaakwaarnemers en clubs door en door waarmee onderhandeld wordt, en kent hij alle 'in's en out’s van wie tegenover hem zit. Heeft Club Brugge met Rigaux de perfecte opvolger voor Mannaert gevonden, op het sportief vlak?

“Wauw, da’s ne straffen”

“Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers”, zei CEO Bob Madou in De Morgen.

“Als een buitenlander zijn cv zou hebben, zou je zeggen: ‘Wauw, da’s ‘ne straffen.’” Rigaux was de rechterhand van Mannaert en speelde een belangrijke rol in meerdere transferdossiers zoals die van Igor Thiago.

Hij werd geprezen voor zijn belangrijke rol en positieve impact tijdens de transferonderhandelingen met Brentford FC, die hij zelf mee hielp voeren. Rigaux bleek zelfs een sleutelfiguur te zijn.

Marcelo Beer, de makelaar van Thiago, prees Rigaux voor zijn uitstekende werk. “Vincent (Mannaert, red.) speelde in de laatste fase zijn rol, maar ervoor heeft Dévy alles perfect gedaan. Van de eerste contacten tot de effectieve onderhandelingen”, aldus Beer.

“Bij de transfer van Ludogorets naar Club was dat eveneens al het geval. Echt, in mijn ogen zou hij op sportief vlak de perfecte opvolger zijn van Vincent Mannaert.”

Club Brugge in de wolken over Rigaux’ transfers

In april rondde Dévy Rigaux zijn eerste transfer af als Director of Football van Club Brugge. Centrale middenvelder Ardon Jashari kwam over van FC Luzern en hij werd voorgesteld als een veelbelovende transfer.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, aldus Het Laatste Nieuws.

Door zijn Zuid-Amerikaanse connecties speelde Rigaux ook een grote rol in de komst van de linksvoetige centrale verdediger Zaid Romero van Estudiantes, die ook al een contract tekende vóór de start van de zomermercato. Met de komst van Jashari en Romero werden twee noodzakelijke posities bijzonder snel ingevuld.

Ook de transfer van Christos Tzolis komt van de hand van Rigaux. Hij hield drie jaar lang contact met de Griekse aanvaller, via berichten op regelmatige basis. “Het contact met Club geeft aan dat ze me heel graag wilden. En dat heeft toch meegespeeld in mijn beslissing, ja”, zei Tzolis tijdens zijn persvoorstelling begin juli.

Hugo Siquet en Gustaf Nilsson arriveerden eveneens allebei voor de start van de competitie. Stuk voor stuk overtuigde hij de nieuwkomers persoonlijk.

Rigaux maakt indruk in Westkapelle

Dévy Rigaux is een bezige bij. Zijn energieke karakter en zijn netwerk zorgden ervoor dat Club rond was op transfervlak, nog vóór de competitiestart. Het Laatste Nieuws noemt Rigaux een perfectionist, die zelden of nooit te laat is op een afspraak, en nooit half of ongestructureerd werk aflevert.

Na vier weken in de zomermercato was het transferhuiswerk van Club Brugge grotendeels af - met de zegen van CEO Bob Madou en voorzitter Bart Verhaeghe. Rigaux drukte duidelijk zijn stempel in zijn eerste transferperiode als Director of Football en hij toonde van aanpakken te weten.

Rigaux overtuigde telkens eerst de speler, wat hem een voordeel bezorgde tijdens de onderhandelingen op clubniveau. Bovendien werden alle zomertransfers afgerond tegen schappelijke transfersommen.

“Of zijn transfers snel zullen renderen, is niet te voorspellen. De manier waarop hij deze mercato heeft aangepakt, maakt alvast wel indruk in Westkapelle”, schreef Het Nieuwsblad.

Het wordt al heet onder Rigaux’s voeten

Club Brugge beleeft momenteel de slechtste seizoensstart in zestig jaar met amper één punt op negen, en de club vertoeft in een crisis. De zomertransfers hebben tot dusver niet het gewenste effect gehad, waarvoor CEO Bob Madou en Dévy Rigaux formeel verantwoordelijk zijn.

“Je kunt niet zeggen dat die spelers al een meerwaarde zijn gebleken. Die nieuwe spits Nilsson krijgt nu bijvoorbeeld veel op zijn bek”, stelde Philippe Vande Walle vast in Het Nieuwsblad.

Daarnaast slaagde Club Brugge er niet in om overbodige spelers te verkopen, waardoor coach Nicky Hayen zijn beste peoplemanagement moet bovenhalen om alle spelers in de onevenwichtige selectie tevreden te houden.

Ondanks het grote enthousiasme van waarnemers en fans over de transfers van Rigaux wordt het nu ook heet onder zijn voeten. De Morgen stelt dat het management ook baat heeft bij een overwinning tegen Antwerp FC komend weekend.

“In hun eerste volledige seizoen kan de ommezwaai voor Dévy Rigaux en zijn departement er vanuit die optiek niet snel genoeg komen.”

Rigaux levert goed werk bij Club Brugge

Meest recent

Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

10
10
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

28
28
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

53
53
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

6
6
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

187
187
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

143
143
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

11
11
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

97
97
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

72
72
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

193
193
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

209
209
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

271
271
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

188
188
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

299
299
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

250
250
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

195
195
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

43
43
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

68
68
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

145
145
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

292
292
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

49
49
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

141
141
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

400
400
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

274
274
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

303
303

Meer sportnieuws