Club Brugge is het noorden kwijt: mercato is totale ramp

1882
Club Brugge is het noorden kwijt: mercato is totale ramp

Dévy Rigaux werd in februari aangesteld als opvolger van Vincent Mannaert. Met een indrukwekkend netwerk en eerdere ervaring als bruggenbouwer tussen Zuid-Amerikaanse spelers en de club, leek Rigaux een veelbelovende keuze. Als nieuwe Director of Football speelde hij een sleutelrol in de aankomsten van spelers zoals Ardon Jashari, Zaid Romero, en Christos Tzolis, en zijn aanpak kreeg lof van fans en andere waarnemers.

Club Brugge ervaart momenteel echter de slechtste seizoensstart in zestig jaar met slechts één punt uit negen. Ondanks de aanvankelijke enthousiasme over Rigaux’s transfers, hebben de nieuwe aanwinsten nog niet het verwachte effect gehad.

LEES OOK: ‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Dévy Rigaux: de nieuwe Vincent Mannaert

In februari werd Dévy Rigaux aangesteld als de nieuwe Director of Football van Club Brugge. Als opvolger van Vincent Mannaert probeert hij diens succesvolle aanpak voort te zetten.

Op 36-jarige leeftijd had Rigaux nog geen gevestigde naam in de voetbalwereld, maar intern kreeg hij veel positieve commentaren over zijn expertise en kunde. Rigaux was al meer dan tien jaar in verschillende functies aan de slag bij Club Brugge.

Aanvankelijk trad hij op als tolk voor Spaanstalige spelers en fungeerde hij als vertrouwenspersoon voor Zuid-Amerikaanse spelers. Met zijn vaardigheid in het Spaans en zijn diploma als master in meertalige communicatie voegde hij grote waarde toe aan de werking van Club Brugge.

In die periode heeft hij zich kunnen verdiepen in de Zuid-Amerikaanse en Spaanse spelersmarkt. Hij fungeerde als bruggenbouwer tussen spelers en anderen, en bleef ook actief de contacten onderhouden op de Zuid-Amerikaanse en Spaanse markten.

Net als Mannaert kent Rigaux spelers, zaakwaarnemers en clubs door en door waarmee onderhandeld wordt, en kent hij alle 'in's en out’s van wie tegenover hem zit. Heeft Club Brugge met Rigaux de perfecte opvolger voor Mannaert gevonden, op het sportief vlak?

“Wauw, da’s ne straffen”

“Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers”, zei CEO Bob Madou in De Morgen.

“Als een buitenlander zijn cv zou hebben, zou je zeggen: ‘Wauw, da’s ‘ne straffen.’” Rigaux was de rechterhand van Mannaert en speelde een belangrijke rol in meerdere transferdossiers zoals die van Igor Thiago.

Hij werd geprezen voor zijn belangrijke rol en positieve impact tijdens de transferonderhandelingen met Brentford FC, die hij zelf mee hielp voeren. Rigaux bleek zelfs een sleutelfiguur te zijn.

Marcelo Beer, de makelaar van Thiago, prees Rigaux voor zijn uitstekende werk. “Vincent (Mannaert, red.) speelde in de laatste fase zijn rol, maar ervoor heeft Dévy alles perfect gedaan. Van de eerste contacten tot de effectieve onderhandelingen”, aldus Beer.

“Bij de transfer van Ludogorets naar Club was dat eveneens al het geval. Echt, in mijn ogen zou hij op sportief vlak de perfecte opvolger zijn van Vincent Mannaert.”

Club Brugge in de wolken over Rigaux’ transfers

In april rondde Dévy Rigaux zijn eerste transfer af als Director of Football van Club Brugge. Centrale middenvelder Ardon Jashari kwam over van FC Luzern en hij werd voorgesteld als een veelbelovende transfer.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, aldus Het Laatste Nieuws.

Door zijn Zuid-Amerikaanse connecties speelde Rigaux ook een grote rol in de komst van de linksvoetige centrale verdediger Zaid Romero van Estudiantes, die ook al een contract tekende vóór de start van de zomermercato. Met de komst van Jashari en Romero werden twee noodzakelijke posities bijzonder snel ingevuld.

Ook de transfer van Christos Tzolis komt van de hand van Rigaux. Hij hield drie jaar lang contact met de Griekse aanvaller, via berichten op regelmatige basis. “Het contact met Club geeft aan dat ze me heel graag wilden. En dat heeft toch meegespeeld in mijn beslissing, ja”, zei Tzolis tijdens zijn persvoorstelling begin juli.

Hugo Siquet en Gustaf Nilsson arriveerden eveneens allebei voor de start van de competitie. Stuk voor stuk overtuigde hij de nieuwkomers persoonlijk.

Rigaux maakt indruk in Westkapelle

Dévy Rigaux is een bezige bij. Zijn energieke karakter en zijn netwerk zorgden ervoor dat Club rond was op transfervlak, nog vóór de competitiestart. Het Laatste Nieuws noemt Rigaux een perfectionist, die zelden of nooit te laat is op een afspraak, en nooit half of ongestructureerd werk aflevert.

Na vier weken in de zomermercato was het transferhuiswerk van Club Brugge grotendeels af - met de zegen van CEO Bob Madou en voorzitter Bart Verhaeghe. Rigaux drukte duidelijk zijn stempel in zijn eerste transferperiode als Director of Football en hij toonde van aanpakken te weten.

Rigaux overtuigde telkens eerst de speler, wat hem een voordeel bezorgde tijdens de onderhandelingen op clubniveau. Bovendien werden alle zomertransfers afgerond tegen schappelijke transfersommen.

“Of zijn transfers snel zullen renderen, is niet te voorspellen. De manier waarop hij deze mercato heeft aangepakt, maakt alvast wel indruk in Westkapelle”, schreef Het Nieuwsblad.

Het wordt al heet onder Rigaux’s voeten

Club Brugge beleeft momenteel de slechtste seizoensstart in zestig jaar met amper één punt op negen, en de club vertoeft in een crisis. De zomertransfers hebben tot dusver niet het gewenste effect gehad, waarvoor CEO Bob Madou en Dévy Rigaux formeel verantwoordelijk zijn.

“Je kunt niet zeggen dat die spelers al een meerwaarde zijn gebleken. Die nieuwe spits Nilsson krijgt nu bijvoorbeeld veel op zijn bek”, stelde Philippe Vande Walle vast in Het Nieuwsblad.

Daarnaast slaagde Club Brugge er niet in om overbodige spelers te verkopen, waardoor coach Nicky Hayen zijn beste peoplemanagement moet bovenhalen om alle spelers in de onevenwichtige selectie tevreden te houden.

Ondanks het grote enthousiasme van waarnemers en fans over de transfers van Rigaux wordt het nu ook heet onder zijn voeten. De Morgen stelt dat het management ook baat heeft bij een overwinning tegen Antwerp FC komend weekend.

“In hun eerste volledige seizoen kan de ommezwaai voor Dévy Rigaux en zijn departement er vanuit die optiek niet snel genoeg komen.”

Rigaux levert goed werk bij Club Brugge

Meest recent

‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

9
9
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

4
4
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

10
10
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

148
148
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

151
151
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

285
285
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

143
143
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

26
26
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

65
65
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

401
401
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

60
60
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

61
61
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

384
384
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

314
314
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

354
354
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

237
237
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

235
235
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

124
124
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

88
88
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

228
228
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

48
48
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

320
320
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

254
254
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

608
608
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

914
914

Meer sportnieuws