Geen CL voor Union na nieuw verlies tegen stug Slavia Praag

door
Geen CL voor Union na nieuw verlies tegen stug Slavia Praag

Union zal dit seizoen niet zijn debuut maken in de Champions League. De Brusselaars raken in de derde voorronde niet voorbij Slavia Praag, dat na een 3-1-zege in de heenmatch ook in het Lotto Park kwam winnen. Na een laat doelpunt werd het uiteindelijk 0-1.

Union wist dat het vol aan de bak moest na de duidelijke nederlaag in Praag. Sebastien Pocognoli koos dan ook voor een offensief elftal, met Puertas én Ait El Hadj op het middenveld en Rodriguez en David als spitsen.

LEES OOK: Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Enige kans van Union valt op de lat

Het was echter Slavia dat weer voor het eerste gevaar zorgde. Chory kon net niet bij een hoekschop en Moris pakte een harde knal van Diouf. Daarna kon Union wel het evenwicht herstellen, maar het raakte amper of niet door de afweer van de stugge Tsjechen.

Zeven minuten voor rust kwam er toch eens een kans voor de thuisploeg. Een verre vrije trap werd door Machida terug voor doel gebracht en daar kon David koppen. De bal belandde echter met een boogje op de lat. Pech dus voor Union.

Slavia klaart klus in het slot helemaal

De tweede helft bracht eenzelfde spelbeeld: veel strijd maar weinig kansen. Pocognoli probeerde met zijn wissels nog het tij te keren, maar ook de invallers vonden geen openingen. In de slotfase liep het vervolgens nog helemaal fout.

Met nog vijf minuten op de klok werd balverlies bij Union ongenadig afgestraft. Slavia kwam er bliksemsnel uit en Provod schotelde invaller Jurecka de 0-1 voor. Daarmee lag Union helemaal uitgeteld tegen het canvas. Slavia mag het dus in de play-offs opnemen tegen Lille, Union zakt af naar de Europa League.

Had Union meer verdiend?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

49
49
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

34
34
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

69
69
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

64
64
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

288
288
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

271
271
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

496
496
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

192
192
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

203
203
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

187
187
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

217
217
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

57
57
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

71
71
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

418
418
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

589
589
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

426
426
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

280
280
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

463
463
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

711
711
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

419
419
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

416
416
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

507
507
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

688
688
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

172
172
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

161
161

Meer sportnieuws