Geen CL voor Union na nieuw verlies tegen stug Slavia Praag

door
Geen CL voor Union na nieuw verlies tegen stug Slavia Praag

Union zal dit seizoen niet zijn debuut maken in de Champions League. De Brusselaars raken in de derde voorronde niet voorbij Slavia Praag, dat na een 3-1-zege in de heenmatch ook in het Lotto Park kwam winnen. Na een laat doelpunt werd het uiteindelijk 0-1.

Union wist dat het vol aan de bak moest na de duidelijke nederlaag in Praag. Sebastien Pocognoli koos dan ook voor een offensief elftal, met Puertas én Ait El Hadj op het middenveld en Rodriguez en David als spitsen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Enige kans van Union valt op de lat

Het was echter Slavia dat weer voor het eerste gevaar zorgde. Chory kon net niet bij een hoekschop en Moris pakte een harde knal van Diouf. Daarna kon Union wel het evenwicht herstellen, maar het raakte amper of niet door de afweer van de stugge Tsjechen.

Zeven minuten voor rust kwam er toch eens een kans voor de thuisploeg. Een verre vrije trap werd door Machida terug voor doel gebracht en daar kon David koppen. De bal belandde echter met een boogje op de lat. Pech dus voor Union.

Slavia klaart klus in het slot helemaal

De tweede helft bracht eenzelfde spelbeeld: veel strijd maar weinig kansen. Pocognoli probeerde met zijn wissels nog het tij te keren, maar ook de invallers vonden geen openingen. In de slotfase liep het vervolgens nog helemaal fout.

Met nog vijf minuten op de klok werd balverlies bij Union ongenadig afgestraft. Slavia kwam er bliksemsnel uit en Provod schotelde invaller Jurecka de 0-1 voor. Daarmee lag Union helemaal uitgeteld tegen het canvas. Slavia mag het dus in de play-offs opnemen tegen Lille, Union zakt af naar de Europa League.

Had Union meer verdiend?

Meest recent

Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

8
8
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

157
157
Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

149
149
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

89
89
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

256
256
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

99
99
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

195
195
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

149
149
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

99
99
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

81
81
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

96
96
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

106
106
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

63
63
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

245
245
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

83
83
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

143
143
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

140
140
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

461
461
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

361
361
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

494
494
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

438
438
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

366
366
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

397
397
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

107
107
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

237
237

Meer sportnieuws