‘Antwerp FC knalt bom geld neer voor zomertopper’

833
‘Antwerp FC knalt bom geld neer voor zomertopper’

Antwerp FC zet deze zomer vol in op de komst van Amane Romeo, een 21-jarige Ivoriaanse middenvelder van BK Häcken. Romeo maakte in 2022 indruk als proefspeler en tekende al snel een contract tot 2026. Hij wordt geroemd als een van de beste middenvelders in de Allsvenskan, met sterke passing, uitzonderlijke balcontrole en een groot uithoudingsvermogen.

Antwerp zag in hem de ideale opvolger van Arthur Vermeeren en is nog steeds bereid flink te investeren, ondanks concurrentie van Ajax, Southampton en Augsburg. Sportdirecteur Martin Ericsson van Häcken bevestigt: “Als iemand voor veel geld vertrekt, is het Romeo.”

Derde poging: “Als er iemand is die voor veel geld zal vertrekken”

-In de voorbereiding op Arthur Vermeeren's vertrek had Marc Overmars sinds de vorige zomer al proactief gezocht naar potentiële vervangers. Tijdens deze zoektocht ontdekte de Directeur Voetbalzaken een veelbelovend talent in de Zweedse competitie: Amane Romeo van BK Häcken.

Na Vermeeren's vertrek in januari richtte Antwerp FC opnieuw de blik op de Ivoriaanse middenvelder. Hoewel de club toen besloot om Eliot Matazo van AS Monaco te huren, bleek deze keuze niet succesvol.

Nu, deze zomer, lijkt Antwerp FC vastberaden om een derde poging te wagen om de 21-jarige Romeo aan te trekken. De belangstelling voor de getalenteerde middenvelder is groot, waardoor BK Häcken bereid is om Romeo deze zomer te verkopen.

De vraagprijs ligt tussen de 60 en 70 miljoen Zweedse kronen, wat neerkomt op ongeveer 5 tot 6 miljoen euro. Martin Ericsson, sportdirecteur van Häcken, bevestigt de enorme interesse in zijn speler: “Als er iemand is die voor veel geld zal vertrekken, dan is het Romeo.”

Naast Antwerp FC hebben ook Ajax, Southampton en Augsburg hun oog laten vallen op de Zweedse groeibriljant.

Onbevreesde Romeo: “ongelofelijk voetbalwijs”

De opkomst van Amane Romeo in Europa begon als een onbekende proefspeler bij BK Häcken in januari 2022. Binnen zes maanden maakte hij echter zo'n sterke indruk dat hij een volwaardig contract tot 2026 tekende.

Marin Ericsson, de sportdirecteur van Häcken, was bijzonder optimistisch over Romeo: “Ik geloof dat we een toekomstige topspeler in huis hebben.”

Toenmalig coach Per-Matias Högmo deelde deze positieve visie en vergeleek Romeo met Daniel Amartey, die via FC Kopenhagen voor zes miljoen euro naar Leicester City vertrok. “Romeo is ongelofelijk voetbalwijs,” vertelde Högmo aan Fotbollskanalen.

“Zijn combinatie van intelligentie, technische vaardigheden en defensieve kracht doet me denken aan Daniel Amartey, die ik bij Djurgarden onder mijn hoede had."

"Ik verwacht dat Romeo een vergelijkbare carrière zal hebben. Zijn onbevreesde speelstijl is indrukwekkend. Hij is de beste speler die ik sinds mijn komst bij Häcken heb gezien.”

Vorig jaar werd Romeo genomineerd voor de Golden Boy 2023 en zijn stijl en profiel vertonen veel overeenkomsten met die van Arthur Vermeeren, zowel op het gebied van positie als speelstijl.

Eén van de beste van de Allsvenskan

Amane Romeo is een 21-jarige Ivoriaan die door zijn grote veelzijdigheid verschillende posities op het middenveld kan innemen. Vorig jaar speelde hij voornamelijk op de ‘acht’, dit jaar fungeert hij vooral in een meer teruggetrokken rol op het middenveld als ‘zes’.

De Ivoriaan keek veel naar Andrés Iniesta toen hij opgroeide en hij probeerde te leren van zijn manier van spelen. Romeo’s grote kracht ligt in zijn passingspel, maar bij BK Häcken heeft hij ook veel aan zijn uithoudingsvermogen en box-to-box-spel gewerkt.

Romeo wordt geroemd als een van de beste middenvelders van de Allsvenskan en zijn balcontrole is misschien wel de beste van de Zweedse competitie.

De dynamische middenvelder combineert een grote arbeidsethos, met een goede passing en een hoog ontwikkelde voetbalintelligentie.

“Ik hou van Iniesta, omdat hij een goede techniek heeft. En ik hou ook van Kevin De Bruyne, Sergio Busquets en N’Golo Kanté”, zo vertelde hij in een interview met de clubmedia.

“Busquets vanwege zijn rust, De Bruyne vanwege zijn passes en Kanté omdat hij overal te vinden is. Ik wil dat ook.”

Antwerp moet Romeo halen

Meest recent

Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

5
5
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

60
60
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

73
73
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

49
49
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

221
221
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

35
35
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

8
8
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

112
112
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

380
380
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

23
23
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

135
135
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

111
111
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

97
97
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

60
60
Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Donderdag krijgt AA Gent in de Conference League het bezoek van Aarhus en daarbij kijken ze ook een ...

125
125
Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

20
20
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

264
264
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

68
68
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

45
45
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

282
282
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

101
101
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

134
134
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

159
159
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

38
38

Meer sportnieuws