‘Antwerp FC knalt bom geld neer voor zomertopper’

door
‘Antwerp FC knalt bom geld neer voor zomertopper’

Antwerp FC zet deze zomer vol in op de komst van Amane Romeo, een 21-jarige Ivoriaanse middenvelder van BK Häcken. Romeo maakte in 2022 indruk als proefspeler en tekende al snel een contract tot 2026. Hij wordt geroemd als een van de beste middenvelders in de Allsvenskan, met sterke passing, uitzonderlijke balcontrole en een groot uithoudingsvermogen.

Antwerp zag in hem de ideale opvolger van Arthur Vermeeren en is nog steeds bereid flink te investeren, ondanks concurrentie van Ajax, Southampton en Augsburg. Sportdirecteur Martin Ericsson van Häcken bevestigt: “Als iemand voor veel geld vertrekt, is het Romeo.”

Derde poging: “Als er iemand is die voor veel geld zal vertrekken”

-In de voorbereiding op Arthur Vermeeren's vertrek had Marc Overmars sinds de vorige zomer al proactief gezocht naar potentiële vervangers. Tijdens deze zoektocht ontdekte de Directeur Voetbalzaken een veelbelovend talent in de Zweedse competitie: Amane Romeo van BK Häcken.

Na Vermeeren's vertrek in januari richtte Antwerp FC opnieuw de blik op de Ivoriaanse middenvelder. Hoewel de club toen besloot om Eliot Matazo van AS Monaco te huren, bleek deze keuze niet succesvol.

Nu, deze zomer, lijkt Antwerp FC vastberaden om een derde poging te wagen om de 21-jarige Romeo aan te trekken. De belangstelling voor de getalenteerde middenvelder is groot, waardoor BK Häcken bereid is om Romeo deze zomer te verkopen.

De vraagprijs ligt tussen de 60 en 70 miljoen Zweedse kronen, wat neerkomt op ongeveer 5 tot 6 miljoen euro. Martin Ericsson, sportdirecteur van Häcken, bevestigt de enorme interesse in zijn speler: “Als er iemand is die voor veel geld zal vertrekken, dan is het Romeo.”

Naast Antwerp FC hebben ook Ajax, Southampton en Augsburg hun oog laten vallen op de Zweedse groeibriljant.

Onbevreesde Romeo: “ongelofelijk voetbalwijs”

De opkomst van Amane Romeo in Europa begon als een onbekende proefspeler bij BK Häcken in januari 2022. Binnen zes maanden maakte hij echter zo'n sterke indruk dat hij een volwaardig contract tot 2026 tekende.

Marin Ericsson, de sportdirecteur van Häcken, was bijzonder optimistisch over Romeo: “Ik geloof dat we een toekomstige topspeler in huis hebben.”

Toenmalig coach Per-Matias Högmo deelde deze positieve visie en vergeleek Romeo met Daniel Amartey, die via FC Kopenhagen voor zes miljoen euro naar Leicester City vertrok. “Romeo is ongelofelijk voetbalwijs,” vertelde Högmo aan Fotbollskanalen.

“Zijn combinatie van intelligentie, technische vaardigheden en defensieve kracht doet me denken aan Daniel Amartey, die ik bij Djurgarden onder mijn hoede had."

"Ik verwacht dat Romeo een vergelijkbare carrière zal hebben. Zijn onbevreesde speelstijl is indrukwekkend. Hij is de beste speler die ik sinds mijn komst bij Häcken heb gezien.”

Vorig jaar werd Romeo genomineerd voor de Golden Boy 2023 en zijn stijl en profiel vertonen veel overeenkomsten met die van Arthur Vermeeren, zowel op het gebied van positie als speelstijl.

Eén van de beste van de Allsvenskan

Amane Romeo is een 21-jarige Ivoriaan die door zijn grote veelzijdigheid verschillende posities op het middenveld kan innemen. Vorig jaar speelde hij voornamelijk op de ‘acht’, dit jaar fungeert hij vooral in een meer teruggetrokken rol op het middenveld als ‘zes’.

De Ivoriaan keek veel naar Andrés Iniesta toen hij opgroeide en hij probeerde te leren van zijn manier van spelen. Romeo’s grote kracht ligt in zijn passingspel, maar bij BK Häcken heeft hij ook veel aan zijn uithoudingsvermogen en box-to-box-spel gewerkt.

Romeo wordt geroemd als een van de beste middenvelders van de Allsvenskan en zijn balcontrole is misschien wel de beste van de Zweedse competitie.

De dynamische middenvelder combineert een grote arbeidsethos, met een goede passing en een hoog ontwikkelde voetbalintelligentie.

“Ik hou van Iniesta, omdat hij een goede techniek heeft. En ik hou ook van Kevin De Bruyne, Sergio Busquets en N’Golo Kanté”, zo vertelde hij in een interview met de clubmedia.

“Busquets vanwege zijn rust, De Bruyne vanwege zijn passes en Kanté omdat hij overal te vinden is. Ik wil dat ook.”

Antwerp moet Romeo halen

Meest recent

Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

5
5
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

55
55
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

69
69
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

34
34
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

72
72
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

274
274
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

325
325
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

199
199
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

227
227
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

260
260
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

503
503
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

102
102
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

161
161
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

214
214
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

116
116
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

63
63
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

93
93
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

169
169
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

53
53
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

81
81
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

85
85
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

231
231
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

61
61
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

150
150

Meer sportnieuws