‘Antwerp FC knalt bom geld neer voor zomertopper’

door
‘Antwerp FC knalt bom geld neer voor zomertopper’

Antwerp FC zet deze zomer vol in op de komst van Amane Romeo, een 21-jarige Ivoriaanse middenvelder van BK Häcken. Romeo maakte in 2022 indruk als proefspeler en tekende al snel een contract tot 2026. Hij wordt geroemd als een van de beste middenvelders in de Allsvenskan, met sterke passing, uitzonderlijke balcontrole en een groot uithoudingsvermogen.

Antwerp zag in hem de ideale opvolger van Arthur Vermeeren en is nog steeds bereid flink te investeren, ondanks concurrentie van Ajax, Southampton en Augsburg. Sportdirecteur Martin Ericsson van Häcken bevestigt: “Als iemand voor veel geld vertrekt, is het Romeo.”

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Derde poging: “Als er iemand is die voor veel geld zal vertrekken”

-In de voorbereiding op Arthur Vermeeren's vertrek had Marc Overmars sinds de vorige zomer al proactief gezocht naar potentiële vervangers. Tijdens deze zoektocht ontdekte de Directeur Voetbalzaken een veelbelovend talent in de Zweedse competitie: Amane Romeo van BK Häcken.

Na Vermeeren's vertrek in januari richtte Antwerp FC opnieuw de blik op de Ivoriaanse middenvelder. Hoewel de club toen besloot om Eliot Matazo van AS Monaco te huren, bleek deze keuze niet succesvol.

Nu, deze zomer, lijkt Antwerp FC vastberaden om een derde poging te wagen om de 21-jarige Romeo aan te trekken. De belangstelling voor de getalenteerde middenvelder is groot, waardoor BK Häcken bereid is om Romeo deze zomer te verkopen.

De vraagprijs ligt tussen de 60 en 70 miljoen Zweedse kronen, wat neerkomt op ongeveer 5 tot 6 miljoen euro. Martin Ericsson, sportdirecteur van Häcken, bevestigt de enorme interesse in zijn speler: “Als er iemand is die voor veel geld zal vertrekken, dan is het Romeo.”

Naast Antwerp FC hebben ook Ajax, Southampton en Augsburg hun oog laten vallen op de Zweedse groeibriljant.

Onbevreesde Romeo: “ongelofelijk voetbalwijs”

De opkomst van Amane Romeo in Europa begon als een onbekende proefspeler bij BK Häcken in januari 2022. Binnen zes maanden maakte hij echter zo'n sterke indruk dat hij een volwaardig contract tot 2026 tekende.

Marin Ericsson, de sportdirecteur van Häcken, was bijzonder optimistisch over Romeo: “Ik geloof dat we een toekomstige topspeler in huis hebben.”

Toenmalig coach Per-Matias Högmo deelde deze positieve visie en vergeleek Romeo met Daniel Amartey, die via FC Kopenhagen voor zes miljoen euro naar Leicester City vertrok. “Romeo is ongelofelijk voetbalwijs,” vertelde Högmo aan Fotbollskanalen.

“Zijn combinatie van intelligentie, technische vaardigheden en defensieve kracht doet me denken aan Daniel Amartey, die ik bij Djurgarden onder mijn hoede had."

"Ik verwacht dat Romeo een vergelijkbare carrière zal hebben. Zijn onbevreesde speelstijl is indrukwekkend. Hij is de beste speler die ik sinds mijn komst bij Häcken heb gezien.”

Vorig jaar werd Romeo genomineerd voor de Golden Boy 2023 en zijn stijl en profiel vertonen veel overeenkomsten met die van Arthur Vermeeren, zowel op het gebied van positie als speelstijl.

Eén van de beste van de Allsvenskan

Amane Romeo is een 21-jarige Ivoriaan die door zijn grote veelzijdigheid verschillende posities op het middenveld kan innemen. Vorig jaar speelde hij voornamelijk op de ‘acht’, dit jaar fungeert hij vooral in een meer teruggetrokken rol op het middenveld als ‘zes’.

De Ivoriaan keek veel naar Andrés Iniesta toen hij opgroeide en hij probeerde te leren van zijn manier van spelen. Romeo’s grote kracht ligt in zijn passingspel, maar bij BK Häcken heeft hij ook veel aan zijn uithoudingsvermogen en box-to-box-spel gewerkt.

Romeo wordt geroemd als een van de beste middenvelders van de Allsvenskan en zijn balcontrole is misschien wel de beste van de Zweedse competitie.

De dynamische middenvelder combineert een grote arbeidsethos, met een goede passing en een hoog ontwikkelde voetbalintelligentie.

“Ik hou van Iniesta, omdat hij een goede techniek heeft. En ik hou ook van Kevin De Bruyne, Sergio Busquets en N’Golo Kanté”, zo vertelde hij in een interview met de clubmedia.

“Busquets vanwege zijn rust, De Bruyne vanwege zijn passes en Kanté omdat hij overal te vinden is. Ik wil dat ook.”

Antwerp moet Romeo halen

Meest recent

STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

9
9
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

86
86
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

19
19
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

123
123
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

43
43
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

64
64
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

647
647
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

386
386
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

175
175
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1255
1255
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

499
499
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

277
277
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

946
946
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

1989
1989
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

765
765
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1208
1208
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1129
1129
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1890
1890
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2612
2612
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2299
2299
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1272
1272
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

29
29
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

922
922
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

284
284
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

230
230

Meer sportnieuws