‘Antwerp FC knalt bom geld neer voor zomertopper’

door
‘Antwerp FC knalt bom geld neer voor zomertopper’

Antwerp FC zet deze zomer vol in op de komst van Amane Romeo, een 21-jarige Ivoriaanse middenvelder van BK Häcken. Romeo maakte in 2022 indruk als proefspeler en tekende al snel een contract tot 2026. Hij wordt geroemd als een van de beste middenvelders in de Allsvenskan, met sterke passing, uitzonderlijke balcontrole en een groot uithoudingsvermogen.

Antwerp zag in hem de ideale opvolger van Arthur Vermeeren en is nog steeds bereid flink te investeren, ondanks concurrentie van Ajax, Southampton en Augsburg. Sportdirecteur Martin Ericsson van Häcken bevestigt: “Als iemand voor veel geld vertrekt, is het Romeo.”

LEES OOK: Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Derde poging: “Als er iemand is die voor veel geld zal vertrekken”

-In de voorbereiding op Arthur Vermeeren's vertrek had Marc Overmars sinds de vorige zomer al proactief gezocht naar potentiële vervangers. Tijdens deze zoektocht ontdekte de Directeur Voetbalzaken een veelbelovend talent in de Zweedse competitie: Amane Romeo van BK Häcken.

Na Vermeeren's vertrek in januari richtte Antwerp FC opnieuw de blik op de Ivoriaanse middenvelder. Hoewel de club toen besloot om Eliot Matazo van AS Monaco te huren, bleek deze keuze niet succesvol.

Nu, deze zomer, lijkt Antwerp FC vastberaden om een derde poging te wagen om de 21-jarige Romeo aan te trekken. De belangstelling voor de getalenteerde middenvelder is groot, waardoor BK Häcken bereid is om Romeo deze zomer te verkopen.

De vraagprijs ligt tussen de 60 en 70 miljoen Zweedse kronen, wat neerkomt op ongeveer 5 tot 6 miljoen euro. Martin Ericsson, sportdirecteur van Häcken, bevestigt de enorme interesse in zijn speler: “Als er iemand is die voor veel geld zal vertrekken, dan is het Romeo.”

Naast Antwerp FC hebben ook Ajax, Southampton en Augsburg hun oog laten vallen op de Zweedse groeibriljant.

Onbevreesde Romeo: “ongelofelijk voetbalwijs”

De opkomst van Amane Romeo in Europa begon als een onbekende proefspeler bij BK Häcken in januari 2022. Binnen zes maanden maakte hij echter zo'n sterke indruk dat hij een volwaardig contract tot 2026 tekende.

Marin Ericsson, de sportdirecteur van Häcken, was bijzonder optimistisch over Romeo: “Ik geloof dat we een toekomstige topspeler in huis hebben.”

Toenmalig coach Per-Matias Högmo deelde deze positieve visie en vergeleek Romeo met Daniel Amartey, die via FC Kopenhagen voor zes miljoen euro naar Leicester City vertrok. “Romeo is ongelofelijk voetbalwijs,” vertelde Högmo aan Fotbollskanalen.

“Zijn combinatie van intelligentie, technische vaardigheden en defensieve kracht doet me denken aan Daniel Amartey, die ik bij Djurgarden onder mijn hoede had."

"Ik verwacht dat Romeo een vergelijkbare carrière zal hebben. Zijn onbevreesde speelstijl is indrukwekkend. Hij is de beste speler die ik sinds mijn komst bij Häcken heb gezien.”

Vorig jaar werd Romeo genomineerd voor de Golden Boy 2023 en zijn stijl en profiel vertonen veel overeenkomsten met die van Arthur Vermeeren, zowel op het gebied van positie als speelstijl.

Eén van de beste van de Allsvenskan

Amane Romeo is een 21-jarige Ivoriaan die door zijn grote veelzijdigheid verschillende posities op het middenveld kan innemen. Vorig jaar speelde hij voornamelijk op de ‘acht’, dit jaar fungeert hij vooral in een meer teruggetrokken rol op het middenveld als ‘zes’.

De Ivoriaan keek veel naar Andrés Iniesta toen hij opgroeide en hij probeerde te leren van zijn manier van spelen. Romeo’s grote kracht ligt in zijn passingspel, maar bij BK Häcken heeft hij ook veel aan zijn uithoudingsvermogen en box-to-box-spel gewerkt.

Romeo wordt geroemd als een van de beste middenvelders van de Allsvenskan en zijn balcontrole is misschien wel de beste van de Zweedse competitie.

De dynamische middenvelder combineert een grote arbeidsethos, met een goede passing en een hoog ontwikkelde voetbalintelligentie.

“Ik hou van Iniesta, omdat hij een goede techniek heeft. En ik hou ook van Kevin De Bruyne, Sergio Busquets en N’Golo Kanté”, zo vertelde hij in een interview met de clubmedia.

“Busquets vanwege zijn rust, De Bruyne vanwege zijn passes en Kanté omdat hij overal te vinden is. Ik wil dat ook.”

Antwerp moet Romeo halen

Meest recent

Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

102
102
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

66
66
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

22
22
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

108
108
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

104
104
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

293
293
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

134
134
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

89
89
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

261
261
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

57
57
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

576
576
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

152
152
Kijkers Anderlecht-La Louvière niet te spreken: "Wie kan dít uitleggen?!"

RSC Anderlecht kruiste zondagavond de degens met La Louvière. Door het harde werk van heel ...

203
203
Leko geeft eerste reactie op 'duw-incident' met Campbell

Het is Club Brugge zondagmiddag gelukt om de Brugse derby tegen Cercle naar zich toe te trekken. ...

366
366
Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

133
133
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

382
382
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

176
176
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

154
154
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

245
245
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

369
369
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

132
132
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

474
474
Anderlecht speelt met vuur: "Niets geleerd uit eigen fouten"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

559
559
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

114
114
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

89
89

Meer sportnieuws