‘Antwerp FC knalt bom geld neer voor zomertopper’

833
‘Antwerp FC knalt bom geld neer voor zomertopper’

Antwerp FC zet deze zomer vol in op de komst van Amane Romeo, een 21-jarige Ivoriaanse middenvelder van BK Häcken. Romeo maakte in 2022 indruk als proefspeler en tekende al snel een contract tot 2026. Hij wordt geroemd als een van de beste middenvelders in de Allsvenskan, met sterke passing, uitzonderlijke balcontrole en een groot uithoudingsvermogen.

Antwerp zag in hem de ideale opvolger van Arthur Vermeeren en is nog steeds bereid flink te investeren, ondanks concurrentie van Ajax, Southampton en Augsburg. Sportdirecteur Martin Ericsson van Häcken bevestigt: “Als iemand voor veel geld vertrekt, is het Romeo.”

Derde poging: “Als er iemand is die voor veel geld zal vertrekken”

-In de voorbereiding op Arthur Vermeeren's vertrek had Marc Overmars sinds de vorige zomer al proactief gezocht naar potentiële vervangers. Tijdens deze zoektocht ontdekte de Directeur Voetbalzaken een veelbelovend talent in de Zweedse competitie: Amane Romeo van BK Häcken.

Na Vermeeren's vertrek in januari richtte Antwerp FC opnieuw de blik op de Ivoriaanse middenvelder. Hoewel de club toen besloot om Eliot Matazo van AS Monaco te huren, bleek deze keuze niet succesvol.

Nu, deze zomer, lijkt Antwerp FC vastberaden om een derde poging te wagen om de 21-jarige Romeo aan te trekken. De belangstelling voor de getalenteerde middenvelder is groot, waardoor BK Häcken bereid is om Romeo deze zomer te verkopen.

De vraagprijs ligt tussen de 60 en 70 miljoen Zweedse kronen, wat neerkomt op ongeveer 5 tot 6 miljoen euro. Martin Ericsson, sportdirecteur van Häcken, bevestigt de enorme interesse in zijn speler: “Als er iemand is die voor veel geld zal vertrekken, dan is het Romeo.”

Naast Antwerp FC hebben ook Ajax, Southampton en Augsburg hun oog laten vallen op de Zweedse groeibriljant.

Onbevreesde Romeo: “ongelofelijk voetbalwijs”

De opkomst van Amane Romeo in Europa begon als een onbekende proefspeler bij BK Häcken in januari 2022. Binnen zes maanden maakte hij echter zo'n sterke indruk dat hij een volwaardig contract tot 2026 tekende.

Marin Ericsson, de sportdirecteur van Häcken, was bijzonder optimistisch over Romeo: “Ik geloof dat we een toekomstige topspeler in huis hebben.”

Toenmalig coach Per-Matias Högmo deelde deze positieve visie en vergeleek Romeo met Daniel Amartey, die via FC Kopenhagen voor zes miljoen euro naar Leicester City vertrok. “Romeo is ongelofelijk voetbalwijs,” vertelde Högmo aan Fotbollskanalen.

“Zijn combinatie van intelligentie, technische vaardigheden en defensieve kracht doet me denken aan Daniel Amartey, die ik bij Djurgarden onder mijn hoede had."

"Ik verwacht dat Romeo een vergelijkbare carrière zal hebben. Zijn onbevreesde speelstijl is indrukwekkend. Hij is de beste speler die ik sinds mijn komst bij Häcken heb gezien.”

Vorig jaar werd Romeo genomineerd voor de Golden Boy 2023 en zijn stijl en profiel vertonen veel overeenkomsten met die van Arthur Vermeeren, zowel op het gebied van positie als speelstijl.

Eén van de beste van de Allsvenskan

Amane Romeo is een 21-jarige Ivoriaan die door zijn grote veelzijdigheid verschillende posities op het middenveld kan innemen. Vorig jaar speelde hij voornamelijk op de ‘acht’, dit jaar fungeert hij vooral in een meer teruggetrokken rol op het middenveld als ‘zes’.

De Ivoriaan keek veel naar Andrés Iniesta toen hij opgroeide en hij probeerde te leren van zijn manier van spelen. Romeo’s grote kracht ligt in zijn passingspel, maar bij BK Häcken heeft hij ook veel aan zijn uithoudingsvermogen en box-to-box-spel gewerkt.

Romeo wordt geroemd als een van de beste middenvelders van de Allsvenskan en zijn balcontrole is misschien wel de beste van de Zweedse competitie.

De dynamische middenvelder combineert een grote arbeidsethos, met een goede passing en een hoog ontwikkelde voetbalintelligentie.

“Ik hou van Iniesta, omdat hij een goede techniek heeft. En ik hou ook van Kevin De Bruyne, Sergio Busquets en N’Golo Kanté”, zo vertelde hij in een interview met de clubmedia.

“Busquets vanwege zijn rust, De Bruyne vanwege zijn passes en Kanté omdat hij overal te vinden is. Ik wil dat ook.”

Antwerp moet Romeo halen

Meest recent

Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

1
1
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

11
11
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

76
76
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

51
51
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

45
45
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

20
20
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

31
31
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

112
112
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

162
162
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

90
90
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

71
71
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

41
41
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

50
50
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

64
64
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

62
62
'De Jong in vizier Premier League-gigant: Barça moet vrezen'

Oranje moest het in de voorbije interlands stellen zonder Frenkie de Jong, want de 29-jarige ...

29
29
Kompany reageert voor eerst op veroordeling Man CIty

De voetbalwereld staat al weken in rep en roer nadat Manchester City door de Premier League schuldig ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

235
235
Rampscenario Duranville: wat is er aan de hand?

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

115
115
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

100
100
Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

89
89
Grote rel door afscheidsmatch Messi: “Een donkere vlek”

Lionel Messi kreeg bij Argentinië nog een afscheidsmatch. De sterspeler liet na het WK weten te ...

59
59
KAA Gent bindt jeugdinternational: volgende stap

KAA Gent geeft veel aandacht aan de jeugdopleiding en de Buffalo’s zetten die lijn verder. Op ...

54
54
Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

161
161
Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

171
171

Meer sportnieuws