Crisiscentrum Club Brugge: 'de bom gaat barsten'

1450 stemmen
Crisiscentrum Club Brugge: 'de bom gaat barsten'

Club Brugge beleeft de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van coach Nicky Hayen staat zwaar onder druk. Ondanks een selectie vol talent en kampioenen, loopt het team vierkant. Na teleurstellende resultaten tegen Union SG, KV Mechelen, en Standard, verloor Brugge ook een voorsprong tegen Genk en ging onderuit met 3-2.

Hayen's wisselvallig wedstrijdmanagement en het gebrek aan leiderschap op het veld worden zwaar bekritiseerd. Voorzitter Bart Verhaeghe heeft meerdere keren de kleedkamer bezocht, en het Basecamp is inmiddels omgevormd tot een crisiscentrum. Komend weekend tegen Antwerp FC is het erop of eronder voor Hayen; verdere slechte resultaten kunnen zijn positie fataal worden.

LEES OOK: Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Brengt Club Brugge hetzelfde geduld op als met Deila?

Club Brugge staat dit seizoen voor de uitdaging om resultaatgericht voetbal te combineren met een aantrekkelijkere speelstijl om aan de hogeverwachtingen te voldoen. “We willen vanaf dag één klaar zijn”, verklaarde Nicky Hayen bij de start van de voorbereiding.

Hein Vanhaezebrouck voorspelde in Het Nieuwsblad dat dit een cruciaal seizoen wordt voor Hayen.

De analist merkte op dat Hayen niet de eerste keuze was om Ronny Deila op te volgen, maar dat het begrijpelijk is dat Club Brugge na hun indrukwekkende inhaalrace en het kampioenschap van vorig seizoen voor Hayen koos.

“De vraag is echter: zullen ze met Hayen hetzelfde geduld opbrengen als met Deila, die ze met veel moeite hebben binnengehaald?” vroeg Vanhaezebrouck zich af.

Al in de eerste officiële wedstrijd van het seizoen verloor Club Brugge de Supercup tegen Union SG.

In Brugge was men niet zozeer bezorgd om het mislopen van de minst prestigieuze trofee, die door Hayen werd bestempeld als een ‘officiële oefenwedstrijd’, maar wel om de manier waarop de nederlaag tot stand kwam.

“Veeleer zijn die slechte zestig minuten zorgwekkend dan het prijsje dat verloren ging”, schreef Het Nieuwsblad.

Club draait vierkant: Hayen streng voor spelers én zichzelf

Union SG toonde veel meer gretigheid, terwijl Club Brugge te statisch en traag voor de dag kwam. De ploeg creëerde nauwelijks kansen en bleek verdedigend zeer kwetsbaar. “Spelers moeten in de spiegel kijken”, oordeelde Nicky Hayen streng over zijn ploeg.

Ook in de competitiewedstrijd tegen KV Mechelen (1-1) ontbraken wederom de intensiteit, drive en het gewenste resultaat. Hayen miste het vuur dat het team in de play-offs zo kenmerkte.

“Ik hamer erop dat iedereen zijn verantwoordelijkheid moet nemen”, verklaarde de coach, opnieuw kritisch voor zijn team. Op Sclessin (1-0) bleef Club Brugge vervolgens vierkant draaien.

Hayen erkende ook zijn eigen aandeel: “Ik raak blijkbaar de juiste snaar niet, want anders zouden we beter spelen.” Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws dat Hayen nog steeds krediet heeft,”"maar een deel daarvan is al afgebrokkeld.”

HLN was even scherp: “Een bank van 65 miljoen euro, maar wel onderuit tegen een stel jonkies met het niveau voor 1B.”

Het is crisis bij Club Brugge

Vorig weekend kreeg Club Brugge de kans om zich te herpakken tegen KRC Genk, maar in plaats van een bevredigende prestatie en resultaat werd het een nieuwe deceptie voor Nicky Hayen.

Na een comfortabele 0-2 voorsprong stortte Club Brugge in en verloor met 3-2. “Ver onder de standaard”, concludeerde een teleurgestelde Hayen. “Het is crisis.”

De coach wees opnieuw naar zijn spelers, waarbij hij opmerkte dat er te weinig leiders op het veld staan. “Je kunt wel over tactiek spreken, maar als je ziet hoe die van Genk hun lijf en leden ervoor gooiden …”

De valse start van Club Brugge komt op een bijzonder slecht moment, vooral omdat het nieuwe bestuur de druk zo lang mogelijk wil weghouden.

Hoewel Hayen elke beslissing nauwgezet afstemt met het management, zoals hij ook deed tijdens de succesvolle play-offs, leidt dit voorlopig niet tot de gewenste resultaten, zowel op het gebied van prestaties als spelniveau.

Wedstrijdmanagement van Hayen onder vuur

Een van de grote problemen bij Club Brugge dit seizoen is het wedstrijdmanagement van Nicky Hayen. Hoewel blauw-zwart op papier over een selectie beschikt die op drie fronten mee kan strijden, vormt de samenstelling van het team een uitdaging.

De selectie telt bijna twintig basisspelers, waaronder veel kampioenen, grootverdieners en best wat ego’s die gemanaged moet worden. “Voor Hayen is dat geen evidentie”, stelde Het Laatste Nieuws.

Met zijn selectie zou Hayen zelfs twee evenwaardige ploegen kunnen opstellen, maar dat is eerder een vergiftigd geschenk. Het is de taak van de trainer om de hele kleedkamer tevreden te houden, wat bij Club Brugge geen makkelijke opgave blijkt.

Marc Degryse gaf al eerder aan verbaasd te zijn over Hayen’s management. Elke wedstrijd zet de coach bijvoorbeeld zes nieuwe spelers in de ploeg.

Het Laatste Nieuws constateerde dat waarnemers, fans, en vooral de spelers, midden augustus nog steeds geen duidelijkheid hebben over Hayen's aanpak. “Maar laat de non-believers nu net altijd gewaarschuwd hebben voor ‘Nicky’s emotionele intelligentie in moeilijke tijden’”, aldus de krant.

“Was ik Hayen, ik zou vasthouden aan dezelfde namen. Zes wijzigingen tussen Standard en Genk: waar is dat voor nodig?”, adviseerde Philippe Vande Walle in Het Nieuwsblad.

Basecamp wordt crisiscentrum

Club Brugge beleeft de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van Nicky Hayen wankelt stevig. De keuze om hem aan te stellen wordt steeds meer in twijfel getrokken.

Na de teleurstellende resultaten tegen Union SG (Supercup), KV Mechelen en Standard heeft een ontgoochelde voorzitter Bart Verhaeghe meerdere malen de kleedkamer bezocht.

“De ernst van de situatie is intussen doorgedrongen tot in het Basecamp, waar het kuuroord werd omgevormd tot een crisiscentrum”, aldus Het Laatste Nieuws.

De zomertransfers hebben tot dusver niet het gewenste effect gehad, en ook dat zal Hayen worden aangerekend, ondanks dat Bob Madou of Dévy Rigaux formeel verantwoordelijk zijn.

“Het is nu eenmaal een ongeschreven regel dat trainers de verantwoordelijkheid dragen”, aldus Het Nieuwsblad. “Finaal gaat het om winnen. Zolang dat niet gebeurt, wordt er naar hém gekeken voor oplossingen.”

Komend weekend tegen Antwerp FC is het erop of eronder voor Hayen. “Zo’n dramatische start na twee slechte seizoenen, ondanks een kampioenschap en Europees succes, is voor een deel van de achterban stilaan de spreekwoordelijke druppel”, waarschuwt Het Laatste Nieuws.

Philippe Vande Walle maakt er geen tekening bij in Het Nieuwsblad. “Als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit.”

Hayen verdient meer krediet

Meest recent

Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Club Brugge gaat eerstdaags het nationale transferrecord verbreken. Zo is Christos Tzolis goed op ...

79
79
Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

24
24
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

215
215
'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Nu het WK er nagenoeg opzit, kan de zomermercato helemaal losbarsten. Dat is in de Premier League ...

77
77
Grote zorgen om WK-finale, Spanje nu al getroffen

Zondagavond strijden Spanje en Argentinië in New Jersey om de wereldtitel. Maar daags voor de ...

151
151
Anderlecht panikeert: Wat flikt Sibierski nu op de mercato?

Antoine Sibierski zorgt met zijn nieuwste transferpiste meteen voor discussie bij Anderlecht. ...

510
510
'Onyedika heeft akkoord: openingsbod doet Club schrikken'

Nu de verkoop van Christos Tzolis zo goed als afgerond is, kan Club Brugge zich gaan toeleggen op ...

677
677
Wesley Sonck diep geraakt door harde woorden over zoon

De weg naar de top loopt zelden in een rechte lijn. Kritiek, twijfels en teleurstellingen horen er ...

98
98
Oefenduels: Union slikt doelpuntenkermis, Genk gaat onderuit

Nog minder dan een maand te gaan en de Jupiler Pro League trekt zich weer op gang. De eersteklassers ...

505
505
'PSG zet talentvolle basispion van Club Brugge op shortlist'

Paris Saint-Germain houdt de ontwikkelingen rond Kyriane Sabbe nauwlettend in de gaten. De 20-jarige ...

223
223
'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

98
98
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

408
408
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

521
521
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

211
211
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

286
286
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

122
122
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

192
192
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

816
816
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

145
145
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

553
553
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

335
335
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

376
376
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

847
847
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

188
188
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

490
490

Meer sportnieuws