Crisiscentrum Club Brugge: 'de bom gaat barsten'

1450
Crisiscentrum Club Brugge: 'de bom gaat barsten'

Club Brugge beleeft de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van coach Nicky Hayen staat zwaar onder druk. Ondanks een selectie vol talent en kampioenen, loopt het team vierkant. Na teleurstellende resultaten tegen Union SG, KV Mechelen, en Standard, verloor Brugge ook een voorsprong tegen Genk en ging onderuit met 3-2.

Hayen's wisselvallig wedstrijdmanagement en het gebrek aan leiderschap op het veld worden zwaar bekritiseerd. Voorzitter Bart Verhaeghe heeft meerdere keren de kleedkamer bezocht, en het Basecamp is inmiddels omgevormd tot een crisiscentrum. Komend weekend tegen Antwerp FC is het erop of eronder voor Hayen; verdere slechte resultaten kunnen zijn positie fataal worden.

LEES OOK: 'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Brengt Club Brugge hetzelfde geduld op als met Deila?

Club Brugge staat dit seizoen voor de uitdaging om resultaatgericht voetbal te combineren met een aantrekkelijkere speelstijl om aan de hogeverwachtingen te voldoen. “We willen vanaf dag één klaar zijn”, verklaarde Nicky Hayen bij de start van de voorbereiding.

Hein Vanhaezebrouck voorspelde in Het Nieuwsblad dat dit een cruciaal seizoen wordt voor Hayen.

De analist merkte op dat Hayen niet de eerste keuze was om Ronny Deila op te volgen, maar dat het begrijpelijk is dat Club Brugge na hun indrukwekkende inhaalrace en het kampioenschap van vorig seizoen voor Hayen koos.

“De vraag is echter: zullen ze met Hayen hetzelfde geduld opbrengen als met Deila, die ze met veel moeite hebben binnengehaald?” vroeg Vanhaezebrouck zich af.

Al in de eerste officiële wedstrijd van het seizoen verloor Club Brugge de Supercup tegen Union SG.

In Brugge was men niet zozeer bezorgd om het mislopen van de minst prestigieuze trofee, die door Hayen werd bestempeld als een ‘officiële oefenwedstrijd’, maar wel om de manier waarop de nederlaag tot stand kwam.

“Veeleer zijn die slechte zestig minuten zorgwekkend dan het prijsje dat verloren ging”, schreef Het Nieuwsblad.

Club draait vierkant: Hayen streng voor spelers én zichzelf

Union SG toonde veel meer gretigheid, terwijl Club Brugge te statisch en traag voor de dag kwam. De ploeg creëerde nauwelijks kansen en bleek verdedigend zeer kwetsbaar. “Spelers moeten in de spiegel kijken”, oordeelde Nicky Hayen streng over zijn ploeg.

Ook in de competitiewedstrijd tegen KV Mechelen (1-1) ontbraken wederom de intensiteit, drive en het gewenste resultaat. Hayen miste het vuur dat het team in de play-offs zo kenmerkte.

“Ik hamer erop dat iedereen zijn verantwoordelijkheid moet nemen”, verklaarde de coach, opnieuw kritisch voor zijn team. Op Sclessin (1-0) bleef Club Brugge vervolgens vierkant draaien.

Hayen erkende ook zijn eigen aandeel: “Ik raak blijkbaar de juiste snaar niet, want anders zouden we beter spelen.” Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws dat Hayen nog steeds krediet heeft,”"maar een deel daarvan is al afgebrokkeld.”

HLN was even scherp: “Een bank van 65 miljoen euro, maar wel onderuit tegen een stel jonkies met het niveau voor 1B.”

Het is crisis bij Club Brugge

Vorig weekend kreeg Club Brugge de kans om zich te herpakken tegen KRC Genk, maar in plaats van een bevredigende prestatie en resultaat werd het een nieuwe deceptie voor Nicky Hayen.

Na een comfortabele 0-2 voorsprong stortte Club Brugge in en verloor met 3-2. “Ver onder de standaard”, concludeerde een teleurgestelde Hayen. “Het is crisis.”

De coach wees opnieuw naar zijn spelers, waarbij hij opmerkte dat er te weinig leiders op het veld staan. “Je kunt wel over tactiek spreken, maar als je ziet hoe die van Genk hun lijf en leden ervoor gooiden …”

De valse start van Club Brugge komt op een bijzonder slecht moment, vooral omdat het nieuwe bestuur de druk zo lang mogelijk wil weghouden.

Hoewel Hayen elke beslissing nauwgezet afstemt met het management, zoals hij ook deed tijdens de succesvolle play-offs, leidt dit voorlopig niet tot de gewenste resultaten, zowel op het gebied van prestaties als spelniveau.

Wedstrijdmanagement van Hayen onder vuur

Een van de grote problemen bij Club Brugge dit seizoen is het wedstrijdmanagement van Nicky Hayen. Hoewel blauw-zwart op papier over een selectie beschikt die op drie fronten mee kan strijden, vormt de samenstelling van het team een uitdaging.

De selectie telt bijna twintig basisspelers, waaronder veel kampioenen, grootverdieners en best wat ego’s die gemanaged moet worden. “Voor Hayen is dat geen evidentie”, stelde Het Laatste Nieuws.

Met zijn selectie zou Hayen zelfs twee evenwaardige ploegen kunnen opstellen, maar dat is eerder een vergiftigd geschenk. Het is de taak van de trainer om de hele kleedkamer tevreden te houden, wat bij Club Brugge geen makkelijke opgave blijkt.

Marc Degryse gaf al eerder aan verbaasd te zijn over Hayen’s management. Elke wedstrijd zet de coach bijvoorbeeld zes nieuwe spelers in de ploeg.

Het Laatste Nieuws constateerde dat waarnemers, fans, en vooral de spelers, midden augustus nog steeds geen duidelijkheid hebben over Hayen's aanpak. “Maar laat de non-believers nu net altijd gewaarschuwd hebben voor ‘Nicky’s emotionele intelligentie in moeilijke tijden’”, aldus de krant.

“Was ik Hayen, ik zou vasthouden aan dezelfde namen. Zes wijzigingen tussen Standard en Genk: waar is dat voor nodig?”, adviseerde Philippe Vande Walle in Het Nieuwsblad.

Basecamp wordt crisiscentrum

Club Brugge beleeft de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van Nicky Hayen wankelt stevig. De keuze om hem aan te stellen wordt steeds meer in twijfel getrokken.

Na de teleurstellende resultaten tegen Union SG (Supercup), KV Mechelen en Standard heeft een ontgoochelde voorzitter Bart Verhaeghe meerdere malen de kleedkamer bezocht.

“De ernst van de situatie is intussen doorgedrongen tot in het Basecamp, waar het kuuroord werd omgevormd tot een crisiscentrum”, aldus Het Laatste Nieuws.

De zomertransfers hebben tot dusver niet het gewenste effect gehad, en ook dat zal Hayen worden aangerekend, ondanks dat Bob Madou of Dévy Rigaux formeel verantwoordelijk zijn.

“Het is nu eenmaal een ongeschreven regel dat trainers de verantwoordelijkheid dragen”, aldus Het Nieuwsblad. “Finaal gaat het om winnen. Zolang dat niet gebeurt, wordt er naar hém gekeken voor oplossingen.”

Komend weekend tegen Antwerp FC is het erop of eronder voor Hayen. “Zo’n dramatische start na twee slechte seizoenen, ondanks een kampioenschap en Europees succes, is voor een deel van de achterban stilaan de spreekwoordelijke druppel”, waarschuwt Het Laatste Nieuws.

Philippe Vande Walle maakt er geen tekening bij in Het Nieuwsblad. “Als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit.”

Hayen verdient meer krediet

Meest recent

'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Harry Kane blijft ook dit seizoen de doelpunten aan mekaar rijgen. Logisch dus dat de Engelse spits ...

1
1
Saelemaekers krijgt klappen: gruwelijk verdict bij Milan

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

9
9
'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Joaquin Seys start maandagavond in de basiself van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Een goede test ...

95
95
'Afwezige Duivel grote verliezer: aftocht onder Van Bommel'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

310
310
De 11 namen: Van Bommel pakt uit met verrassing van formaat

Om het vierluik in de Nations League af te ronden nemen de Rode Duivels het zo dadelijk op tegen ...

283
283
Thorup experimenteert: opvallende wissels in Genk?

Met een magere negen op 21 schoot KRC Genk voor de interlandbreak niet bepaald vlot uit de ...

97
97
Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

87
87
Rampscenario voor Club Brugge: miljoenen de vuilbak in

Niet alleen moet Nicolo Tresoldi het transferrecord volgende zomer opnieuw aan diggelen slaan, met ...

200
200
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Alle ogen zijn straks eerst nog even op de Rode Duivels gericht, maar komend weekend gaat de bal ...

104
104
Twee keer in één week: tijdbom bij de Rode Duivels

Kevin De Bruyne (35) ging op vijf dagen tijd twee keer door het lint. Maandag vloekte hij tegen de ...

224
224
Smets geeft gigantische ambities Belgische beloften prijs

De sfeer bij de Belgische beloften is uitstekend in aanloop naar de beslissende wedstrijd voor een ...

67
67
"Zegt meer over hem" - Red Flames sluiten Deschacht-saga

De Red Flames spelen in de WK-kwalificatiereeks tegen Polen. De Belgische dames trekken met ...

51
51
Van Bommel pakt het héél anders aan dan Klopp & co

De Rode Duivels werken vanavond hun vierde partij in elf dagen af. Het is daarom best opvallend dat ...

113
113
Van VRT naar VTM: Ruben Van Gucht deelt stevige tik uit

Ruben Van Gucht zorgde tijdens Happy Hour voor een opvallend moment. Wat eerst als een gewone ...

152
152
Mahrez vindt na maanden zoeken nieuwe club

Riyad Mahrez heeft een nieuwe club gevonden. De Algerijnse flankaanvaller heeft zijn handtekening ...

31
31
Bertaccini zet volgende stap: transfer in aantocht?

Adriano Bertaccini zit op een zijspoor bij RSC Anderlecht. De aanvaller is duidelijk vierde spits in ...

265
265
AA Gent legt verdediger langer onder contract

AA Gent haalde de afgelopen jaren een karrenvracht aan Afrikaanse spelers in huis. De meesten werden ...

43
43
Gratis op te pikken: vijf Belgen zoeken nieuwe club

De zomermercato ligt al een paar weken achter de rug. Toch zijn er nog een aantal Belgen die een ...

189
189
Past Van Bommel ‘noodzakelijk’ experiment toe tegen Frankrijk?

Kevin De Bruyne en Youri Tielemans zijn geschorst en kunnen dus niet spelen tegen Frankrijk. De ...

105
105
Twijfels rond Duivel blijven: "Wat is zijn rol nu?"

Wanneer de Rode Duivels straks om 20u45 opnieuw Frankrijk in de ogen kijken, zal dat met een ...

69
69
Opvallend: Westerlo-speler moet door het stof in Zuid-Korea

Tijdens deze interlandperiode eisen heel wat spelers uit de Jupiler Pro League een hoofdrol op, zij ...

40
40
Albert ziet belangrijk voordeel Duivels voor vervolg NL

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun campagne in de Nations League met tot dusver een zes op ...

51
51
Ontluisterende statistiek voor Duivels tegen Frankrijk

Om 20u45 sluiten de Rode Duivels hun interlandluik af met een pittige uitwedstrijd in Frankrijk. Het ...

30
30
Goudhaantje Anderlecht maakt indruk: "Hij is onze toekomst"

Bij Anderlecht moesten ze tijdens deze interlandbreak heel wat spelers afstaan, maar verschillenden ...

241
241
'Crisis bij topland: bondscoach na vier matchen alweer weg?'

Dinsdagavond worden de laatste wedstrijden afgewerkt van deze extra lange interlandperiode, waarin ...

81
81

Meer sportnieuws