Crisiscentrum Club Brugge: 'de bom gaat barsten'

1450
Crisiscentrum Club Brugge: 'de bom gaat barsten'

Club Brugge beleeft de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van coach Nicky Hayen staat zwaar onder druk. Ondanks een selectie vol talent en kampioenen, loopt het team vierkant. Na teleurstellende resultaten tegen Union SG, KV Mechelen, en Standard, verloor Brugge ook een voorsprong tegen Genk en ging onderuit met 3-2.

Hayen's wisselvallig wedstrijdmanagement en het gebrek aan leiderschap op het veld worden zwaar bekritiseerd. Voorzitter Bart Verhaeghe heeft meerdere keren de kleedkamer bezocht, en het Basecamp is inmiddels omgevormd tot een crisiscentrum. Komend weekend tegen Antwerp FC is het erop of eronder voor Hayen; verdere slechte resultaten kunnen zijn positie fataal worden.

LEES OOK: Tresoldi licht op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Brengt Club Brugge hetzelfde geduld op als met Deila?

Club Brugge staat dit seizoen voor de uitdaging om resultaatgericht voetbal te combineren met een aantrekkelijkere speelstijl om aan de hogeverwachtingen te voldoen. “We willen vanaf dag één klaar zijn”, verklaarde Nicky Hayen bij de start van de voorbereiding.

Hein Vanhaezebrouck voorspelde in Het Nieuwsblad dat dit een cruciaal seizoen wordt voor Hayen.

De analist merkte op dat Hayen niet de eerste keuze was om Ronny Deila op te volgen, maar dat het begrijpelijk is dat Club Brugge na hun indrukwekkende inhaalrace en het kampioenschap van vorig seizoen voor Hayen koos.

“De vraag is echter: zullen ze met Hayen hetzelfde geduld opbrengen als met Deila, die ze met veel moeite hebben binnengehaald?” vroeg Vanhaezebrouck zich af.

Al in de eerste officiële wedstrijd van het seizoen verloor Club Brugge de Supercup tegen Union SG.

In Brugge was men niet zozeer bezorgd om het mislopen van de minst prestigieuze trofee, die door Hayen werd bestempeld als een ‘officiële oefenwedstrijd’, maar wel om de manier waarop de nederlaag tot stand kwam.

“Veeleer zijn die slechte zestig minuten zorgwekkend dan het prijsje dat verloren ging”, schreef Het Nieuwsblad.

Club draait vierkant: Hayen streng voor spelers én zichzelf

Union SG toonde veel meer gretigheid, terwijl Club Brugge te statisch en traag voor de dag kwam. De ploeg creëerde nauwelijks kansen en bleek verdedigend zeer kwetsbaar. “Spelers moeten in de spiegel kijken”, oordeelde Nicky Hayen streng over zijn ploeg.

Ook in de competitiewedstrijd tegen KV Mechelen (1-1) ontbraken wederom de intensiteit, drive en het gewenste resultaat. Hayen miste het vuur dat het team in de play-offs zo kenmerkte.

“Ik hamer erop dat iedereen zijn verantwoordelijkheid moet nemen”, verklaarde de coach, opnieuw kritisch voor zijn team. Op Sclessin (1-0) bleef Club Brugge vervolgens vierkant draaien.

Hayen erkende ook zijn eigen aandeel: “Ik raak blijkbaar de juiste snaar niet, want anders zouden we beter spelen.” Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws dat Hayen nog steeds krediet heeft,”"maar een deel daarvan is al afgebrokkeld.”

HLN was even scherp: “Een bank van 65 miljoen euro, maar wel onderuit tegen een stel jonkies met het niveau voor 1B.”

Het is crisis bij Club Brugge

Vorig weekend kreeg Club Brugge de kans om zich te herpakken tegen KRC Genk, maar in plaats van een bevredigende prestatie en resultaat werd het een nieuwe deceptie voor Nicky Hayen.

Na een comfortabele 0-2 voorsprong stortte Club Brugge in en verloor met 3-2. “Ver onder de standaard”, concludeerde een teleurgestelde Hayen. “Het is crisis.”

De coach wees opnieuw naar zijn spelers, waarbij hij opmerkte dat er te weinig leiders op het veld staan. “Je kunt wel over tactiek spreken, maar als je ziet hoe die van Genk hun lijf en leden ervoor gooiden …”

De valse start van Club Brugge komt op een bijzonder slecht moment, vooral omdat het nieuwe bestuur de druk zo lang mogelijk wil weghouden.

Hoewel Hayen elke beslissing nauwgezet afstemt met het management, zoals hij ook deed tijdens de succesvolle play-offs, leidt dit voorlopig niet tot de gewenste resultaten, zowel op het gebied van prestaties als spelniveau.

Wedstrijdmanagement van Hayen onder vuur

Een van de grote problemen bij Club Brugge dit seizoen is het wedstrijdmanagement van Nicky Hayen. Hoewel blauw-zwart op papier over een selectie beschikt die op drie fronten mee kan strijden, vormt de samenstelling van het team een uitdaging.

De selectie telt bijna twintig basisspelers, waaronder veel kampioenen, grootverdieners en best wat ego’s die gemanaged moet worden. “Voor Hayen is dat geen evidentie”, stelde Het Laatste Nieuws.

Met zijn selectie zou Hayen zelfs twee evenwaardige ploegen kunnen opstellen, maar dat is eerder een vergiftigd geschenk. Het is de taak van de trainer om de hele kleedkamer tevreden te houden, wat bij Club Brugge geen makkelijke opgave blijkt.

Marc Degryse gaf al eerder aan verbaasd te zijn over Hayen’s management. Elke wedstrijd zet de coach bijvoorbeeld zes nieuwe spelers in de ploeg.

Het Laatste Nieuws constateerde dat waarnemers, fans, en vooral de spelers, midden augustus nog steeds geen duidelijkheid hebben over Hayen's aanpak. “Maar laat de non-believers nu net altijd gewaarschuwd hebben voor ‘Nicky’s emotionele intelligentie in moeilijke tijden’”, aldus de krant.

“Was ik Hayen, ik zou vasthouden aan dezelfde namen. Zes wijzigingen tussen Standard en Genk: waar is dat voor nodig?”, adviseerde Philippe Vande Walle in Het Nieuwsblad.

Basecamp wordt crisiscentrum

Club Brugge beleeft de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van Nicky Hayen wankelt stevig. De keuze om hem aan te stellen wordt steeds meer in twijfel getrokken.

Na de teleurstellende resultaten tegen Union SG (Supercup), KV Mechelen en Standard heeft een ontgoochelde voorzitter Bart Verhaeghe meerdere malen de kleedkamer bezocht.

“De ernst van de situatie is intussen doorgedrongen tot in het Basecamp, waar het kuuroord werd omgevormd tot een crisiscentrum”, aldus Het Laatste Nieuws.

De zomertransfers hebben tot dusver niet het gewenste effect gehad, en ook dat zal Hayen worden aangerekend, ondanks dat Bob Madou of Dévy Rigaux formeel verantwoordelijk zijn.

“Het is nu eenmaal een ongeschreven regel dat trainers de verantwoordelijkheid dragen”, aldus Het Nieuwsblad. “Finaal gaat het om winnen. Zolang dat niet gebeurt, wordt er naar hém gekeken voor oplossingen.”

Komend weekend tegen Antwerp FC is het erop of eronder voor Hayen. “Zo’n dramatische start na twee slechte seizoenen, ondanks een kampioenschap en Europees succes, is voor een deel van de achterban stilaan de spreekwoordelijke druppel”, waarschuwt Het Laatste Nieuws.

Philippe Vande Walle maakt er geen tekening bij in Het Nieuwsblad. “Als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit.”

Hayen verdient meer krediet

Meest recent

Courtois speelt open kaart over Rode Duivels en Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

2
2
Tresoldi licht op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

8
8
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

41
41
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

37
37
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

114
114
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

123
123
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

64
64
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

162
162
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

37
37
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

75
75
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

161
161
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

59
59
Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

185
185
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

172
172
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

175
175
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

181
181
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

418
418
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

1249
1249
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

203
203
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

448
448
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

231
231
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

218
218
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

50
50
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

1003
1003
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

141
141

Meer sportnieuws