Crisiscentrum Club Brugge: 'de bom gaat barsten'

1450
Crisiscentrum Club Brugge: 'de bom gaat barsten'

Club Brugge beleeft de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van coach Nicky Hayen staat zwaar onder druk. Ondanks een selectie vol talent en kampioenen, loopt het team vierkant. Na teleurstellende resultaten tegen Union SG, KV Mechelen, en Standard, verloor Brugge ook een voorsprong tegen Genk en ging onderuit met 3-2.

Hayen's wisselvallig wedstrijdmanagement en het gebrek aan leiderschap op het veld worden zwaar bekritiseerd. Voorzitter Bart Verhaeghe heeft meerdere keren de kleedkamer bezocht, en het Basecamp is inmiddels omgevormd tot een crisiscentrum. Komend weekend tegen Antwerp FC is het erop of eronder voor Hayen; verdere slechte resultaten kunnen zijn positie fataal worden.

LEES OOK: Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Brengt Club Brugge hetzelfde geduld op als met Deila?

Club Brugge staat dit seizoen voor de uitdaging om resultaatgericht voetbal te combineren met een aantrekkelijkere speelstijl om aan de hogeverwachtingen te voldoen. “We willen vanaf dag één klaar zijn”, verklaarde Nicky Hayen bij de start van de voorbereiding.

Hein Vanhaezebrouck voorspelde in Het Nieuwsblad dat dit een cruciaal seizoen wordt voor Hayen.

De analist merkte op dat Hayen niet de eerste keuze was om Ronny Deila op te volgen, maar dat het begrijpelijk is dat Club Brugge na hun indrukwekkende inhaalrace en het kampioenschap van vorig seizoen voor Hayen koos.

“De vraag is echter: zullen ze met Hayen hetzelfde geduld opbrengen als met Deila, die ze met veel moeite hebben binnengehaald?” vroeg Vanhaezebrouck zich af.

Al in de eerste officiële wedstrijd van het seizoen verloor Club Brugge de Supercup tegen Union SG.

In Brugge was men niet zozeer bezorgd om het mislopen van de minst prestigieuze trofee, die door Hayen werd bestempeld als een ‘officiële oefenwedstrijd’, maar wel om de manier waarop de nederlaag tot stand kwam.

“Veeleer zijn die slechte zestig minuten zorgwekkend dan het prijsje dat verloren ging”, schreef Het Nieuwsblad.

Club draait vierkant: Hayen streng voor spelers én zichzelf

Union SG toonde veel meer gretigheid, terwijl Club Brugge te statisch en traag voor de dag kwam. De ploeg creëerde nauwelijks kansen en bleek verdedigend zeer kwetsbaar. “Spelers moeten in de spiegel kijken”, oordeelde Nicky Hayen streng over zijn ploeg.

Ook in de competitiewedstrijd tegen KV Mechelen (1-1) ontbraken wederom de intensiteit, drive en het gewenste resultaat. Hayen miste het vuur dat het team in de play-offs zo kenmerkte.

“Ik hamer erop dat iedereen zijn verantwoordelijkheid moet nemen”, verklaarde de coach, opnieuw kritisch voor zijn team. Op Sclessin (1-0) bleef Club Brugge vervolgens vierkant draaien.

Hayen erkende ook zijn eigen aandeel: “Ik raak blijkbaar de juiste snaar niet, want anders zouden we beter spelen.” Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws dat Hayen nog steeds krediet heeft,”"maar een deel daarvan is al afgebrokkeld.”

HLN was even scherp: “Een bank van 65 miljoen euro, maar wel onderuit tegen een stel jonkies met het niveau voor 1B.”

Het is crisis bij Club Brugge

Vorig weekend kreeg Club Brugge de kans om zich te herpakken tegen KRC Genk, maar in plaats van een bevredigende prestatie en resultaat werd het een nieuwe deceptie voor Nicky Hayen.

Na een comfortabele 0-2 voorsprong stortte Club Brugge in en verloor met 3-2. “Ver onder de standaard”, concludeerde een teleurgestelde Hayen. “Het is crisis.”

De coach wees opnieuw naar zijn spelers, waarbij hij opmerkte dat er te weinig leiders op het veld staan. “Je kunt wel over tactiek spreken, maar als je ziet hoe die van Genk hun lijf en leden ervoor gooiden …”

De valse start van Club Brugge komt op een bijzonder slecht moment, vooral omdat het nieuwe bestuur de druk zo lang mogelijk wil weghouden.

Hoewel Hayen elke beslissing nauwgezet afstemt met het management, zoals hij ook deed tijdens de succesvolle play-offs, leidt dit voorlopig niet tot de gewenste resultaten, zowel op het gebied van prestaties als spelniveau.

Wedstrijdmanagement van Hayen onder vuur

Een van de grote problemen bij Club Brugge dit seizoen is het wedstrijdmanagement van Nicky Hayen. Hoewel blauw-zwart op papier over een selectie beschikt die op drie fronten mee kan strijden, vormt de samenstelling van het team een uitdaging.

De selectie telt bijna twintig basisspelers, waaronder veel kampioenen, grootverdieners en best wat ego’s die gemanaged moet worden. “Voor Hayen is dat geen evidentie”, stelde Het Laatste Nieuws.

Met zijn selectie zou Hayen zelfs twee evenwaardige ploegen kunnen opstellen, maar dat is eerder een vergiftigd geschenk. Het is de taak van de trainer om de hele kleedkamer tevreden te houden, wat bij Club Brugge geen makkelijke opgave blijkt.

Marc Degryse gaf al eerder aan verbaasd te zijn over Hayen’s management. Elke wedstrijd zet de coach bijvoorbeeld zes nieuwe spelers in de ploeg.

Het Laatste Nieuws constateerde dat waarnemers, fans, en vooral de spelers, midden augustus nog steeds geen duidelijkheid hebben over Hayen's aanpak. “Maar laat de non-believers nu net altijd gewaarschuwd hebben voor ‘Nicky’s emotionele intelligentie in moeilijke tijden’”, aldus de krant.

“Was ik Hayen, ik zou vasthouden aan dezelfde namen. Zes wijzigingen tussen Standard en Genk: waar is dat voor nodig?”, adviseerde Philippe Vande Walle in Het Nieuwsblad.

Basecamp wordt crisiscentrum

Club Brugge beleeft de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van Nicky Hayen wankelt stevig. De keuze om hem aan te stellen wordt steeds meer in twijfel getrokken.

Na de teleurstellende resultaten tegen Union SG (Supercup), KV Mechelen en Standard heeft een ontgoochelde voorzitter Bart Verhaeghe meerdere malen de kleedkamer bezocht.

“De ernst van de situatie is intussen doorgedrongen tot in het Basecamp, waar het kuuroord werd omgevormd tot een crisiscentrum”, aldus Het Laatste Nieuws.

De zomertransfers hebben tot dusver niet het gewenste effect gehad, en ook dat zal Hayen worden aangerekend, ondanks dat Bob Madou of Dévy Rigaux formeel verantwoordelijk zijn.

“Het is nu eenmaal een ongeschreven regel dat trainers de verantwoordelijkheid dragen”, aldus Het Nieuwsblad. “Finaal gaat het om winnen. Zolang dat niet gebeurt, wordt er naar hém gekeken voor oplossingen.”

Komend weekend tegen Antwerp FC is het erop of eronder voor Hayen. “Zo’n dramatische start na twee slechte seizoenen, ondanks een kampioenschap en Europees succes, is voor een deel van de achterban stilaan de spreekwoordelijke druppel”, waarschuwt Het Laatste Nieuws.

Philippe Vande Walle maakt er geen tekening bij in Het Nieuwsblad. “Als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit.”

Hayen verdient meer krediet

Meest recent

Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

36
36
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

27
27
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

34
34
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

6
6
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

3
3
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

95
95
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

48
48
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

45
45
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

17
17
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

204
204
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

100
100
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

46
46
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

78
78
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

66
66
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

163
163
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

43
43
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

50
50
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

811
811
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

178
178
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

73
73
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

40
40
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

40
40
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

70
70
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

50
50

Meer sportnieuws