Crisiscentrum Club Brugge: 'de bom gaat barsten'

1450
Crisiscentrum Club Brugge: 'de bom gaat barsten'

Club Brugge beleeft de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van coach Nicky Hayen staat zwaar onder druk. Ondanks een selectie vol talent en kampioenen, loopt het team vierkant. Na teleurstellende resultaten tegen Union SG, KV Mechelen, en Standard, verloor Brugge ook een voorsprong tegen Genk en ging onderuit met 3-2.

Hayen's wisselvallig wedstrijdmanagement en het gebrek aan leiderschap op het veld worden zwaar bekritiseerd. Voorzitter Bart Verhaeghe heeft meerdere keren de kleedkamer bezocht, en het Basecamp is inmiddels omgevormd tot een crisiscentrum. Komend weekend tegen Antwerp FC is het erop of eronder voor Hayen; verdere slechte resultaten kunnen zijn positie fataal worden.

LEES OOK: 'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Brengt Club Brugge hetzelfde geduld op als met Deila?

Club Brugge staat dit seizoen voor de uitdaging om resultaatgericht voetbal te combineren met een aantrekkelijkere speelstijl om aan de hogeverwachtingen te voldoen. “We willen vanaf dag één klaar zijn”, verklaarde Nicky Hayen bij de start van de voorbereiding.

Hein Vanhaezebrouck voorspelde in Het Nieuwsblad dat dit een cruciaal seizoen wordt voor Hayen.

De analist merkte op dat Hayen niet de eerste keuze was om Ronny Deila op te volgen, maar dat het begrijpelijk is dat Club Brugge na hun indrukwekkende inhaalrace en het kampioenschap van vorig seizoen voor Hayen koos.

“De vraag is echter: zullen ze met Hayen hetzelfde geduld opbrengen als met Deila, die ze met veel moeite hebben binnengehaald?” vroeg Vanhaezebrouck zich af.

Al in de eerste officiële wedstrijd van het seizoen verloor Club Brugge de Supercup tegen Union SG.

In Brugge was men niet zozeer bezorgd om het mislopen van de minst prestigieuze trofee, die door Hayen werd bestempeld als een ‘officiële oefenwedstrijd’, maar wel om de manier waarop de nederlaag tot stand kwam.

“Veeleer zijn die slechte zestig minuten zorgwekkend dan het prijsje dat verloren ging”, schreef Het Nieuwsblad.

Club draait vierkant: Hayen streng voor spelers én zichzelf

Union SG toonde veel meer gretigheid, terwijl Club Brugge te statisch en traag voor de dag kwam. De ploeg creëerde nauwelijks kansen en bleek verdedigend zeer kwetsbaar. “Spelers moeten in de spiegel kijken”, oordeelde Nicky Hayen streng over zijn ploeg.

Ook in de competitiewedstrijd tegen KV Mechelen (1-1) ontbraken wederom de intensiteit, drive en het gewenste resultaat. Hayen miste het vuur dat het team in de play-offs zo kenmerkte.

“Ik hamer erop dat iedereen zijn verantwoordelijkheid moet nemen”, verklaarde de coach, opnieuw kritisch voor zijn team. Op Sclessin (1-0) bleef Club Brugge vervolgens vierkant draaien.

Hayen erkende ook zijn eigen aandeel: “Ik raak blijkbaar de juiste snaar niet, want anders zouden we beter spelen.” Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws dat Hayen nog steeds krediet heeft,”"maar een deel daarvan is al afgebrokkeld.”

HLN was even scherp: “Een bank van 65 miljoen euro, maar wel onderuit tegen een stel jonkies met het niveau voor 1B.”

Het is crisis bij Club Brugge

Vorig weekend kreeg Club Brugge de kans om zich te herpakken tegen KRC Genk, maar in plaats van een bevredigende prestatie en resultaat werd het een nieuwe deceptie voor Nicky Hayen.

Na een comfortabele 0-2 voorsprong stortte Club Brugge in en verloor met 3-2. “Ver onder de standaard”, concludeerde een teleurgestelde Hayen. “Het is crisis.”

De coach wees opnieuw naar zijn spelers, waarbij hij opmerkte dat er te weinig leiders op het veld staan. “Je kunt wel over tactiek spreken, maar als je ziet hoe die van Genk hun lijf en leden ervoor gooiden …”

De valse start van Club Brugge komt op een bijzonder slecht moment, vooral omdat het nieuwe bestuur de druk zo lang mogelijk wil weghouden.

Hoewel Hayen elke beslissing nauwgezet afstemt met het management, zoals hij ook deed tijdens de succesvolle play-offs, leidt dit voorlopig niet tot de gewenste resultaten, zowel op het gebied van prestaties als spelniveau.

Wedstrijdmanagement van Hayen onder vuur

Een van de grote problemen bij Club Brugge dit seizoen is het wedstrijdmanagement van Nicky Hayen. Hoewel blauw-zwart op papier over een selectie beschikt die op drie fronten mee kan strijden, vormt de samenstelling van het team een uitdaging.

De selectie telt bijna twintig basisspelers, waaronder veel kampioenen, grootverdieners en best wat ego’s die gemanaged moet worden. “Voor Hayen is dat geen evidentie”, stelde Het Laatste Nieuws.

Met zijn selectie zou Hayen zelfs twee evenwaardige ploegen kunnen opstellen, maar dat is eerder een vergiftigd geschenk. Het is de taak van de trainer om de hele kleedkamer tevreden te houden, wat bij Club Brugge geen makkelijke opgave blijkt.

Marc Degryse gaf al eerder aan verbaasd te zijn over Hayen’s management. Elke wedstrijd zet de coach bijvoorbeeld zes nieuwe spelers in de ploeg.

Het Laatste Nieuws constateerde dat waarnemers, fans, en vooral de spelers, midden augustus nog steeds geen duidelijkheid hebben over Hayen's aanpak. “Maar laat de non-believers nu net altijd gewaarschuwd hebben voor ‘Nicky’s emotionele intelligentie in moeilijke tijden’”, aldus de krant.

“Was ik Hayen, ik zou vasthouden aan dezelfde namen. Zes wijzigingen tussen Standard en Genk: waar is dat voor nodig?”, adviseerde Philippe Vande Walle in Het Nieuwsblad.

Basecamp wordt crisiscentrum

Club Brugge beleeft de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van Nicky Hayen wankelt stevig. De keuze om hem aan te stellen wordt steeds meer in twijfel getrokken.

Na de teleurstellende resultaten tegen Union SG (Supercup), KV Mechelen en Standard heeft een ontgoochelde voorzitter Bart Verhaeghe meerdere malen de kleedkamer bezocht.

“De ernst van de situatie is intussen doorgedrongen tot in het Basecamp, waar het kuuroord werd omgevormd tot een crisiscentrum”, aldus Het Laatste Nieuws.

De zomertransfers hebben tot dusver niet het gewenste effect gehad, en ook dat zal Hayen worden aangerekend, ondanks dat Bob Madou of Dévy Rigaux formeel verantwoordelijk zijn.

“Het is nu eenmaal een ongeschreven regel dat trainers de verantwoordelijkheid dragen”, aldus Het Nieuwsblad. “Finaal gaat het om winnen. Zolang dat niet gebeurt, wordt er naar hém gekeken voor oplossingen.”

Komend weekend tegen Antwerp FC is het erop of eronder voor Hayen. “Zo’n dramatische start na twee slechte seizoenen, ondanks een kampioenschap en Europees succes, is voor een deel van de achterban stilaan de spreekwoordelijke druppel”, waarschuwt Het Laatste Nieuws.

Philippe Vande Walle maakt er geen tekening bij in Het Nieuwsblad. “Als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit.”

Hayen verdient meer krediet

Meest recent

Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

44
44
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

37
37
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

26
26
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

12
12
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

14
14
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

52
52
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

117
117
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

39
39
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

31
31
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

101
101
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

52
52
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

99
99
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

52
52
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

126
126
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

206
206
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

201
201
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

488
488
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

429
429
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

369
369
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

53
53

Meer sportnieuws