'Tweedeklasser te koop: Amerikanen trekken zich terug'

253
'Tweedeklasser te koop: Amerikanen trekken zich terug'

De doortocht van Amerikaanse investeerders laat bij heel wat Belgische ploegen een zure nasmaak na. Een voor een blijken ze nu stilaan ook te verdwijnen uit ons profvoetbal.

De wantoestanden bij KV Oostende en Standard, waar het zowel op als buiten het terrein de voorbije jaren helemaal verkeerd liep, zijn uiteraard reeds genoegzaam bekend. Ook bij Patro Eisden loopt alles ondanks de goede resultaten in de tweede afdeling niet bepaald op wieltjes.

LEES OOK: Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

Parry verkoopt Patro

Zo verkregen de Limburgers pas in tweede zit groen licht van de licentiecommissie, die zich vragen stelde bij de gang van zaken in Maasmechelen. Daar zwaait de Amerikaanse investeerder Coley Parry de plak sinds 2022, toen hij ook reeds bij Vitesse opdook als de nieuwe eigenaar.

Parry wou toen een synergie creëren tussen de clubs uit Arnhem en Maasmechelen, maar behalve de lucratieve transfer van Anis Hadj-Moussa kwam daar maar weinig van in huis. Vorig jaar wees de licentiecommissie van de KNVB hem bovendien af om Vitesse volledig over te nemen.

Vraagprijs: 5 miljoen 

Met een claim van 17 miljoen euro, die hij wel bevroor om de noodlijdende club te redden, is Parry sindsdien de grootste schuldeiser van de Nederlandse tweedeklasser. Nu zou hij zich volgens De Telegraaf compleet willen terugtrekken uit het voetbal. En dus staat ook Patro Eisden te koop.

"Een bekende Belgische voetbalconsulent tast de internationale markt af voor geïnteresseerde overnemers. Patro staat in de etalage met een vraagprijs van vijf miljoen euro", luidt het. Parry zou ook al volop de mogelijkheden onderzoeken om zijn aandelen in Leyton Orient van de hand te doen. 

Patro Eisden ontkent

In een officiële communiqué wordt deze berichtgeving wel ontkracht. "Common Group heeft geen enkele intentie om Patro Eisden te verlaten. We hebben onze doelen met de club nog niet bereikt en kijken ernaar uit om dit seizoen opnieuw te strijden voor promotie naar de hoogste klasse."

"We ontvangen regelmatig verzoeken van externe investeerders om deel te nemen aan het project. Voor eventuele besprekingen stellen we dan ook actuele informatie beschikbaar. Onze volledige focus ligt nu op de start van het nieuwe seizoen komende zaterdag", luidt het in een reactie.

Ziet u Patro op termijn stijgen naar de JPL?

Meest recent

'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

5
5
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

35
35
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

30
30
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

79
79
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

104
104
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

116
116
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1038
1038
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

397
397
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

217
217
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

238
238
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

594
594
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

364
364
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

285
285
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

202
202
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

121
121
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

688
688
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

99
99
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

554
554
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

199
199
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

1092
1092
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

104
104
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

95
95
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1234
1234
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

73
73
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

77
77

Meer sportnieuws