'Tweedeklasser te koop: Amerikanen trekken zich terug'

door
'Tweedeklasser te koop: Amerikanen trekken zich terug'

De doortocht van Amerikaanse investeerders laat bij heel wat Belgische ploegen een zure nasmaak na. Een voor een blijken ze nu stilaan ook te verdwijnen uit ons profvoetbal.

De wantoestanden bij KV Oostende en Standard, waar het zowel op als buiten het terrein de voorbije jaren helemaal verkeerd liep, zijn uiteraard reeds genoegzaam bekend. Ook bij Patro Eisden loopt alles ondanks de goede resultaten in de tweede afdeling niet bepaald op wieltjes.

LEES OOK: CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

Parry verkoopt Patro

Zo verkregen de Limburgers pas in tweede zit groen licht van de licentiecommissie, die zich vragen stelde bij de gang van zaken in Maasmechelen. Daar zwaait de Amerikaanse investeerder Coley Parry de plak sinds 2022, toen hij ook reeds bij Vitesse opdook als de nieuwe eigenaar.

Parry wou toen een synergie creëren tussen de clubs uit Arnhem en Maasmechelen, maar behalve de lucratieve transfer van Anis Hadj-Moussa kwam daar maar weinig van in huis. Vorig jaar wees de licentiecommissie van de KNVB hem bovendien af om Vitesse volledig over te nemen.

Vraagprijs: 5 miljoen 

Met een claim van 17 miljoen euro, die hij wel bevroor om de noodlijdende club te redden, is Parry sindsdien de grootste schuldeiser van de Nederlandse tweedeklasser. Nu zou hij zich volgens De Telegraaf compleet willen terugtrekken uit het voetbal. En dus staat ook Patro Eisden te koop.

"Een bekende Belgische voetbalconsulent tast de internationale markt af voor geïnteresseerde overnemers. Patro staat in de etalage met een vraagprijs van vijf miljoen euro", luidt het. Parry zou ook al volop de mogelijkheden onderzoeken om zijn aandelen in Leyton Orient van de hand te doen. 

Patro Eisden ontkent

In een officiële communiqué wordt deze berichtgeving wel ontkracht. "Common Group heeft geen enkele intentie om Patro Eisden te verlaten. We hebben onze doelen met de club nog niet bereikt en kijken ernaar uit om dit seizoen opnieuw te strijden voor promotie naar de hoogste klasse."

"We ontvangen regelmatig verzoeken van externe investeerders om deel te nemen aan het project. Voor eventuele besprekingen stellen we dan ook actuele informatie beschikbaar. Onze volledige focus ligt nu op de start van het nieuwe seizoen komende zaterdag", luidt het in een reactie.

Ziet u Patro op termijn stijgen naar de JPL?

Meest recent

Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

6
6
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

28
28
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

43
43
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

104
104
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

54
54
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

197
197
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

124
124
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

357
357
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1005
1005
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

57
57
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

138
138
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

138
138
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

249
249
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

55
55
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

541
541
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

113
113
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

381
381
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

596
596
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

311
311
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

366
366
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

372
372
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

80
80
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

462
462
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

83
83

Meer sportnieuws