Rupel Boom heeft in de achtste finale van de Beker van België voor een ware verrassing gezorgd. De ploeg uit de derde klasse versloeg de leider van de eerste klasse,
Anderlecht, met 1-2.
Er kwamen heel wat supporters opdagen in het Astridpark. Anderlecht-trainer Ariël Jacobs moest al na amper één minuut spelen ingrijpen. Ronald Vargas verdraaide zijn knie en werd vervangen door Sacha Iakovenko. Het seizoen zit er wellicht op voor de Venezolaan. Zijn vervanger was degene die na twintig minuten het gevaarlijkst kon zijn. Zijn vrije trap werd gestopt door de Boomse doelman. Na een goed half uur spelen kwam Rupel Boom verrassend op voorsprong. Bjorn Beyens opende de score.
Pas na de rust kon een slordig Anderlecht antwoorden. Onder andere Tom de Sutter was een aantal keer dicht bij een doelpunt. Na een uur spelen pakte Iakovenko uit met een solo vanop links, maar mistte de kans op de gelijkmaker. Anderlecht kreeg verscheidene kansen, maar het was Boom dat opnieuw scoorde. Na een scherpe counter maakte Jeroen Mertens er 0-2 van.
Vlak na het doelpunt waren zowel Fernando Canesin als Kabasele nog dicht bij een doelpunt, maar telkens stond er iemand in de weg. In de slotfase werd het nog even bibberen voor Boom, na het doelpunt van Dennis Praet. Verder kwam Anderlecht niet meer, waardoor de derdeklasser voor de verrassing zorgt.
Scoreverloop:
0-1 (32’) Bjorn de Smet
0-2 (82’) Jeroen Mertens
1-2 (90') Dennis Praet