Club Brugge is het zat: flink belazerd met droomtransfer

1196
Club Brugge is het zat: flink belazerd met droomtransfer

Club Brugge leek met de komst van Ardon Jashari een grote slag te slaan. Jashari werd binnengehaald als de potentiële vervanger van Raphael Onyedika en de verwachting was dat hij met zijn dynamische speelstijl en technische kwaliteiten, een belangrijke rol zou spelen in het team. Het Laatste Nieuws merkte op dat Club Brugge hem zeker niet heeft aangetrokken als wisselspeler of als investering voor de toekomst.

Jashari’s prestaties tot nu toe zijn echter teleurstellend. Kritiek kwam onder andere van Hein Vanhaezebrouck, die twijfels uitte over zijn snelheid en intensiteit. Dit heeft zelfs geleid tot een heroverweging bij Club Brugge. Het vertrek van Onyedika staat nu niet meer als prioriteit op de agenda, en het lijkt erop dat Jashari voorlopig nog niet de verwachte impact maakt.

LEES OOK: 'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Club Brugge in de wolken met Jashari: opvolger Onyedika

Begin april had Club Brugge zijn eerste zomertransfer van het nieuwe seizoen al binnen: Ardon Jashari, een 22-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots, maakte de overstap van FC Luzern naar het Jan Breydelstadion.

Met deze transfer wist blauw-zwart enkele grote Europese clubs zoals Sevilla, Atalanta, Bologna, en Feyenoord - en ook Anderlecht - te slim af te zijn.

Deze transfer, geschat tussen vijf en zes miljoen euro, was het resultaat van de inspanningen van Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football bij Club Brugge.

Rigaux, verantwoordelijk voor de transferonderhandelingen, scoorde met Jashari zijn eerste grote aanwinst. “Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. 

Het aantrekken van een nieuwe nummer zes stond namelijk bovenaan het prioriteitenlijstje van Club Brugge.

Jashari werd gezien als een speler die niet alleen pit en leiderschap kan toevoegen aan het team - iets wat de voorbije jaren ontbrak - maar ook als een voetballer met de kwaliteiten om de ploeg naar een hoger niveau te tillen.

Als dynamische nummer zes heeft hij een sterke drang naar voren, wat van groot belang kan zijn voor de spelopbouw van Club Brugge. De komst van Jashari betekende dat Club Brugge deze zomer wilde cashen op Raphael Onyedika.

Géén wisselspeler of investering voor de toekomst

Ardon Jashari is een elegante, linksbenige middenvelder met een verfijnde speelstijl, die vooral in kleine ruimtes uitstekend tot zijn recht komt. Zelfs onder druk blijft hij koel aan de bal, wat hem een waardevolle aanwinst maakt voor Club Brugge.

Zijn spel heeft al geleid tot vergelijkingen met Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen zien met Granit Xhaka, het grote idool van Jashari.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld, een ware 'meester van de ruimte'.

Hoewel Jashari ook hoger op het veld kan spelen, zouden zijn rechtstreekse concurrenten Rapahel Onyedika, Casper Nielsen en Hugo Vetlesen op hun qui-vive moeten zijn.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Club Brugge hem zeker niet heeft aangetrokken als wisselspeler of als investering voor de toekomst.

Nicky Hayen zag hoe Jashari zich positief presenteerde op training en de coach aarzelde dan ook niet om de 22-jarige als vervanger van de verwachte vertrekkende Onyedika in te zetten.

“We werken met de spelers die er zijn en ons huiswerk is ondertussen al gedaan,” gaf hij aan, verwijzend naar de geslaagde transfer van Jashari.

Grote tegenvaller: tóch geen opvolger Onyedika

Ardon Jashari maakte zijn debuut voor Club Brugge in de uitwedstrijd tegen Standard, maar wist daar niet echt te overtuigen.

Als vervanger van de zieke Raphael Onyedika vroeg hij de bal op en verstuurde hij enkele mooie passes, maar zijn zoektocht naar de juiste vorm was duidelijk zichtbaar.

Het feit dat hij zijn eerste minuten maakte zonder een oefenduel in de benen, maakte het er natuurlijk niet gemakkelijker op. Vorige weekend viel Jashari kort in tijdens de wedstrijd tegen KRC Genk, maar de kritiek bleef niet uit.

Hein Vanhaezebrouck uitte reeds zijn bezorgdheid over Jashari’s prestaties en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. Vanhaezebrouck merkte op dat Jashari veel duels verliest en in balbezit traag oogt.

“Bij zijn vroegere ploegen lukte dat vast wel, omdat er dan meer ruimte lag. Maar in België ligt de intensiteit hoger”, verklaarde de analist. Vanhaezebrouck stelde ook dat Jashari moeite heeft met snelheid op de eerste meters en zijn recuperatievermogen is niet zo groot.

“Lange ballen zal hij evenmin vaak winnen. Hij is niet van de grootste.” Vanhaezebrouck uitte zijn zorgen over de rol die Jashari zou kunnen opnemen als Onyedika vertrekt.

“Als Onyedika vertrekt, zie ik niet wie zijn rol kan opnemen. Jashari komt duidelijk uit een competitie waar de intensiteit lager ligt.”

Plannen met Onyedika én Jashari mislukken compleet

In de afgelopen maanden heeft Club Brugge hard gewerkt aan het vertrek van Raphael Onyedika, met de intentie om de Nigeriaan deze zomer te verkopen.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft de prioriteit echter verschoven, en is een verkoop van Onyedika momenteel niet meer de grootste prioriteit voor de landskampioen.

De belangrijkste reden hiervoor lijkt te liggen in de verdeelde meningen over Ardon Jashari, de 22-jarige middenvelder die nochtans als vervanger van de Nigeriaan werd binnengehaald.

Hoewel Club Brugge Jashari nog niet afschrijft, is de beslissing om Onyedika niet per se te verkopen een duidelijk signaal. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat Jashari niet alleen als wisselspeler zou dienen of voor de lange termijn zou worden aangetrokken.

Zijn komst werd namelijk als een belangrijke en veelbelovende transfer gepresenteerd, waar men bij blauw-Zwart over in de wolken was.

Had u ook meer verwacht van Jashari?

Meest recent

Saelemaekers krijgt klappen: gruwelijk verdict bij Milan

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

2
2
'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Joaquin Seys start maandagavond in de basiself van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Een goede test ...

86
86
'Afwezige Duivel grote verliezer: aftocht onder Van Bommel'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

306
306
De 11 namen: Van Bommel pakt uit met verrassing van formaat

Om het vierluik in de Nations League af te ronden nemen de Rode Duivels het zo dadelijk op tegen ...

278
278
Thorup experimenteert: opvallende wissels in Genk?

Met een magere negen op 21 schoot KRC Genk voor de interlandbreak niet bepaald vlot uit de ...

94
94
Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

87
87
Rampscenario voor Club Brugge: miljoenen de vuilbak in

Niet alleen moet Nicolo Tresoldi het transferrecord volgende zomer opnieuw aan diggelen slaan, met ...

195
195
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Alle ogen zijn straks eerst nog even op de Rode Duivels gericht, maar komend weekend gaat de bal ...

96
96
Twee keer in één week: tijdbom bij de Rode Duivels

Kevin De Bruyne (35) ging op vijf dagen tijd twee keer door het lint. Maandag vloekte hij tegen de ...

219
219
Smets geeft gigantische ambities Belgische beloften prijs

De sfeer bij de Belgische beloften is uitstekend in aanloop naar de beslissende wedstrijd voor een ...

67
67
"Zegt meer over hem" - Red Flames sluiten Deschacht-saga

De Red Flames spelen in de WK-kwalificatiereeks tegen Polen. De Belgische dames trekken met ...

51
51
Van Bommel pakt het héél anders aan dan Klopp & co

De Rode Duivels werken vanavond hun vierde partij in elf dagen af. Het is daarom best opvallend dat ...

112
112
Van VRT naar VTM: Ruben Van Gucht deelt stevige tik uit

Ruben Van Gucht zorgde tijdens Happy Hour voor een opvallend moment. Wat eerst als een gewone ...

151
151
Mahrez vindt na maanden zoeken nieuwe club

Riyad Mahrez heeft een nieuwe club gevonden. De Algerijnse flankaanvaller heeft zijn handtekening ...

31
31
Bertaccini zet volgende stap: transfer in aantocht?

Adriano Bertaccini zit op een zijspoor bij RSC Anderlecht. De aanvaller is duidelijk vierde spits in ...

261
261
AA Gent legt verdediger langer onder contract

AA Gent haalde de afgelopen jaren een karrenvracht aan Afrikaanse spelers in huis. De meesten werden ...

43
43
Gratis op te pikken: vijf Belgen zoeken nieuwe club

De zomermercato ligt al een paar weken achter de rug. Toch zijn er nog een aantal Belgen die een ...

189
189
Past Van Bommel ‘noodzakelijk’ experiment toe tegen Frankrijk?

Kevin De Bruyne en Youri Tielemans zijn geschorst en kunnen dus niet spelen tegen Frankrijk. De ...

105
105
Twijfels rond Duivel blijven: "Wat is zijn rol nu?"

Wanneer de Rode Duivels straks om 20u45 opnieuw Frankrijk in de ogen kijken, zal dat met een ...

69
69
Opvallend: Westerlo-speler moet door het stof in Zuid-Korea

Tijdens deze interlandperiode eisen heel wat spelers uit de Jupiler Pro League een hoofdrol op, zij ...

38
38
Albert ziet belangrijk voordeel Duivels voor vervolg NL

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun campagne in de Nations League met tot dusver een zes op ...

51
51
Ontluisterende statistiek voor Duivels tegen Frankrijk

Om 20u45 sluiten de Rode Duivels hun interlandluik af met een pittige uitwedstrijd in Frankrijk. Het ...

29
29
Goudhaantje Anderlecht maakt indruk: "Hij is onze toekomst"

Bij Anderlecht moesten ze tijdens deze interlandbreak heel wat spelers afstaan, maar verschillenden ...

241
241
'Crisis bij topland: bondscoach na vier matchen alweer weg?'

Dinsdagavond worden de laatste wedstrijden afgewerkt van deze extra lange interlandperiode, waarin ...

81
81
Verrassende international Genk is slecht nieuws voor Duivels

Ook bij KRC Genk moesten ze het de voorbije weken stellen met een stevig gereduceerde spelersgroep, ...

123
123

Meer sportnieuws