Club Brugge is het zat: flink belazerd met droomtransfer

1196
Club Brugge is het zat: flink belazerd met droomtransfer

Club Brugge leek met de komst van Ardon Jashari een grote slag te slaan. Jashari werd binnengehaald als de potentiële vervanger van Raphael Onyedika en de verwachting was dat hij met zijn dynamische speelstijl en technische kwaliteiten, een belangrijke rol zou spelen in het team. Het Laatste Nieuws merkte op dat Club Brugge hem zeker niet heeft aangetrokken als wisselspeler of als investering voor de toekomst.

Jashari’s prestaties tot nu toe zijn echter teleurstellend. Kritiek kwam onder andere van Hein Vanhaezebrouck, die twijfels uitte over zijn snelheid en intensiteit. Dit heeft zelfs geleid tot een heroverweging bij Club Brugge. Het vertrek van Onyedika staat nu niet meer als prioriteit op de agenda, en het lijkt erop dat Jashari voorlopig nog niet de verwachte impact maakt.

LEES OOK: Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge in de wolken met Jashari: opvolger Onyedika

Begin april had Club Brugge zijn eerste zomertransfer van het nieuwe seizoen al binnen: Ardon Jashari, een 22-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots, maakte de overstap van FC Luzern naar het Jan Breydelstadion.

Met deze transfer wist blauw-zwart enkele grote Europese clubs zoals Sevilla, Atalanta, Bologna, en Feyenoord - en ook Anderlecht - te slim af te zijn.

Deze transfer, geschat tussen vijf en zes miljoen euro, was het resultaat van de inspanningen van Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football bij Club Brugge.

Rigaux, verantwoordelijk voor de transferonderhandelingen, scoorde met Jashari zijn eerste grote aanwinst. “Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. 

Het aantrekken van een nieuwe nummer zes stond namelijk bovenaan het prioriteitenlijstje van Club Brugge.

Jashari werd gezien als een speler die niet alleen pit en leiderschap kan toevoegen aan het team - iets wat de voorbije jaren ontbrak - maar ook als een voetballer met de kwaliteiten om de ploeg naar een hoger niveau te tillen.

Als dynamische nummer zes heeft hij een sterke drang naar voren, wat van groot belang kan zijn voor de spelopbouw van Club Brugge. De komst van Jashari betekende dat Club Brugge deze zomer wilde cashen op Raphael Onyedika.

Géén wisselspeler of investering voor de toekomst

Ardon Jashari is een elegante, linksbenige middenvelder met een verfijnde speelstijl, die vooral in kleine ruimtes uitstekend tot zijn recht komt. Zelfs onder druk blijft hij koel aan de bal, wat hem een waardevolle aanwinst maakt voor Club Brugge.

Zijn spel heeft al geleid tot vergelijkingen met Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen zien met Granit Xhaka, het grote idool van Jashari.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld, een ware 'meester van de ruimte'.

Hoewel Jashari ook hoger op het veld kan spelen, zouden zijn rechtstreekse concurrenten Rapahel Onyedika, Casper Nielsen en Hugo Vetlesen op hun qui-vive moeten zijn.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Club Brugge hem zeker niet heeft aangetrokken als wisselspeler of als investering voor de toekomst.

Nicky Hayen zag hoe Jashari zich positief presenteerde op training en de coach aarzelde dan ook niet om de 22-jarige als vervanger van de verwachte vertrekkende Onyedika in te zetten.

“We werken met de spelers die er zijn en ons huiswerk is ondertussen al gedaan,” gaf hij aan, verwijzend naar de geslaagde transfer van Jashari.

Grote tegenvaller: tóch geen opvolger Onyedika

Ardon Jashari maakte zijn debuut voor Club Brugge in de uitwedstrijd tegen Standard, maar wist daar niet echt te overtuigen.

Als vervanger van de zieke Raphael Onyedika vroeg hij de bal op en verstuurde hij enkele mooie passes, maar zijn zoektocht naar de juiste vorm was duidelijk zichtbaar.

Het feit dat hij zijn eerste minuten maakte zonder een oefenduel in de benen, maakte het er natuurlijk niet gemakkelijker op. Vorige weekend viel Jashari kort in tijdens de wedstrijd tegen KRC Genk, maar de kritiek bleef niet uit.

Hein Vanhaezebrouck uitte reeds zijn bezorgdheid over Jashari’s prestaties en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. Vanhaezebrouck merkte op dat Jashari veel duels verliest en in balbezit traag oogt.

“Bij zijn vroegere ploegen lukte dat vast wel, omdat er dan meer ruimte lag. Maar in België ligt de intensiteit hoger”, verklaarde de analist. Vanhaezebrouck stelde ook dat Jashari moeite heeft met snelheid op de eerste meters en zijn recuperatievermogen is niet zo groot.

“Lange ballen zal hij evenmin vaak winnen. Hij is niet van de grootste.” Vanhaezebrouck uitte zijn zorgen over de rol die Jashari zou kunnen opnemen als Onyedika vertrekt.

“Als Onyedika vertrekt, zie ik niet wie zijn rol kan opnemen. Jashari komt duidelijk uit een competitie waar de intensiteit lager ligt.”

Plannen met Onyedika én Jashari mislukken compleet

In de afgelopen maanden heeft Club Brugge hard gewerkt aan het vertrek van Raphael Onyedika, met de intentie om de Nigeriaan deze zomer te verkopen.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft de prioriteit echter verschoven, en is een verkoop van Onyedika momenteel niet meer de grootste prioriteit voor de landskampioen.

De belangrijkste reden hiervoor lijkt te liggen in de verdeelde meningen over Ardon Jashari, de 22-jarige middenvelder die nochtans als vervanger van de Nigeriaan werd binnengehaald.

Hoewel Club Brugge Jashari nog niet afschrijft, is de beslissing om Onyedika niet per se te verkopen een duidelijk signaal. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat Jashari niet alleen als wisselspeler zou dienen of voor de lange termijn zou worden aangetrokken.

Zijn komst werd namelijk als een belangrijke en veelbelovende transfer gepresenteerd, waar men bij blauw-Zwart over in de wolken was.

Had u ook meer verwacht van Jashari?

Meest recent

'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

42
42
'De Bruyne doet ogen openen: Allegri grijpt in bij Napoli'

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

28
28
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

135
135
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

19
19
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

418
418
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

134
134
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

171
171
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

23
23
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

83
83
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

85
85
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

119
119
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

104
104
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

91
91
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

302
302
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

118
118
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

399
399
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

205
205
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

452
452
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

355
355
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

506
506
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

342
342
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

116
116
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

96
96
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202

Meer sportnieuws