Club Brugge is het zat: flink belazerd met droomtransfer

1196
Club Brugge is het zat: flink belazerd met droomtransfer

Club Brugge leek met de komst van Ardon Jashari een grote slag te slaan. Jashari werd binnengehaald als de potentiële vervanger van Raphael Onyedika en de verwachting was dat hij met zijn dynamische speelstijl en technische kwaliteiten, een belangrijke rol zou spelen in het team. Het Laatste Nieuws merkte op dat Club Brugge hem zeker niet heeft aangetrokken als wisselspeler of als investering voor de toekomst.

Jashari’s prestaties tot nu toe zijn echter teleurstellend. Kritiek kwam onder andere van Hein Vanhaezebrouck, die twijfels uitte over zijn snelheid en intensiteit. Dit heeft zelfs geleid tot een heroverweging bij Club Brugge. Het vertrek van Onyedika staat nu niet meer als prioriteit op de agenda, en het lijkt erop dat Jashari voorlopig nog niet de verwachte impact maakt.

LEES OOK: Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge in de wolken met Jashari: opvolger Onyedika

Begin april had Club Brugge zijn eerste zomertransfer van het nieuwe seizoen al binnen: Ardon Jashari, een 22-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots, maakte de overstap van FC Luzern naar het Jan Breydelstadion.

Met deze transfer wist blauw-zwart enkele grote Europese clubs zoals Sevilla, Atalanta, Bologna, en Feyenoord - en ook Anderlecht - te slim af te zijn.

Deze transfer, geschat tussen vijf en zes miljoen euro, was het resultaat van de inspanningen van Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football bij Club Brugge.

Rigaux, verantwoordelijk voor de transferonderhandelingen, scoorde met Jashari zijn eerste grote aanwinst. “Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. 

Het aantrekken van een nieuwe nummer zes stond namelijk bovenaan het prioriteitenlijstje van Club Brugge.

Jashari werd gezien als een speler die niet alleen pit en leiderschap kan toevoegen aan het team - iets wat de voorbije jaren ontbrak - maar ook als een voetballer met de kwaliteiten om de ploeg naar een hoger niveau te tillen.

Als dynamische nummer zes heeft hij een sterke drang naar voren, wat van groot belang kan zijn voor de spelopbouw van Club Brugge. De komst van Jashari betekende dat Club Brugge deze zomer wilde cashen op Raphael Onyedika.

Géén wisselspeler of investering voor de toekomst

Ardon Jashari is een elegante, linksbenige middenvelder met een verfijnde speelstijl, die vooral in kleine ruimtes uitstekend tot zijn recht komt. Zelfs onder druk blijft hij koel aan de bal, wat hem een waardevolle aanwinst maakt voor Club Brugge.

Zijn spel heeft al geleid tot vergelijkingen met Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen zien met Granit Xhaka, het grote idool van Jashari.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld, een ware 'meester van de ruimte'.

Hoewel Jashari ook hoger op het veld kan spelen, zouden zijn rechtstreekse concurrenten Rapahel Onyedika, Casper Nielsen en Hugo Vetlesen op hun qui-vive moeten zijn.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Club Brugge hem zeker niet heeft aangetrokken als wisselspeler of als investering voor de toekomst.

Nicky Hayen zag hoe Jashari zich positief presenteerde op training en de coach aarzelde dan ook niet om de 22-jarige als vervanger van de verwachte vertrekkende Onyedika in te zetten.

“We werken met de spelers die er zijn en ons huiswerk is ondertussen al gedaan,” gaf hij aan, verwijzend naar de geslaagde transfer van Jashari.

Grote tegenvaller: tóch geen opvolger Onyedika

Ardon Jashari maakte zijn debuut voor Club Brugge in de uitwedstrijd tegen Standard, maar wist daar niet echt te overtuigen.

Als vervanger van de zieke Raphael Onyedika vroeg hij de bal op en verstuurde hij enkele mooie passes, maar zijn zoektocht naar de juiste vorm was duidelijk zichtbaar.

Het feit dat hij zijn eerste minuten maakte zonder een oefenduel in de benen, maakte het er natuurlijk niet gemakkelijker op. Vorige weekend viel Jashari kort in tijdens de wedstrijd tegen KRC Genk, maar de kritiek bleef niet uit.

Hein Vanhaezebrouck uitte reeds zijn bezorgdheid over Jashari’s prestaties en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. Vanhaezebrouck merkte op dat Jashari veel duels verliest en in balbezit traag oogt.

“Bij zijn vroegere ploegen lukte dat vast wel, omdat er dan meer ruimte lag. Maar in België ligt de intensiteit hoger”, verklaarde de analist. Vanhaezebrouck stelde ook dat Jashari moeite heeft met snelheid op de eerste meters en zijn recuperatievermogen is niet zo groot.

“Lange ballen zal hij evenmin vaak winnen. Hij is niet van de grootste.” Vanhaezebrouck uitte zijn zorgen over de rol die Jashari zou kunnen opnemen als Onyedika vertrekt.

“Als Onyedika vertrekt, zie ik niet wie zijn rol kan opnemen. Jashari komt duidelijk uit een competitie waar de intensiteit lager ligt.”

Plannen met Onyedika én Jashari mislukken compleet

In de afgelopen maanden heeft Club Brugge hard gewerkt aan het vertrek van Raphael Onyedika, met de intentie om de Nigeriaan deze zomer te verkopen.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft de prioriteit echter verschoven, en is een verkoop van Onyedika momenteel niet meer de grootste prioriteit voor de landskampioen.

De belangrijkste reden hiervoor lijkt te liggen in de verdeelde meningen over Ardon Jashari, de 22-jarige middenvelder die nochtans als vervanger van de Nigeriaan werd binnengehaald.

Hoewel Club Brugge Jashari nog niet afschrijft, is de beslissing om Onyedika niet per se te verkopen een duidelijk signaal. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat Jashari niet alleen als wisselspeler zou dienen of voor de lange termijn zou worden aangetrokken.

Zijn komst werd namelijk als een belangrijke en veelbelovende transfer gepresenteerd, waar men bij blauw-Zwart over in de wolken was.

Had u ook meer verwacht van Jashari?

Meest recent

'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

20
20
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

30
30
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

40
40
Meteen miserie bij Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

239
239
Club-aanwinst richt zich tot fans: "Spreek me met bijnaam aan"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een achttal nieuwe spelers in huis. Eén ...

271
271
OHL Women ontsnapt: gouden CL-punt na late penaltymisser

Terwijl het clubvoetbal bij de heren enkele weken stilligt door de internationale verplichtingen, ...

28
28
Pittig concurrentie-duel bij Duivels: WK-smaakmaker uit ploeg?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

335
335
Geen Courtois in Nations League: Real-boegbeeld onthult reden

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

149
149
Gedaan met kappers en smartphones: Klopp maakt korte metten

In de Nations League is het donderdagavond uitkijken naar de burenclash tussen Nederland en ...

177
177
Beerschot slikt flinke tik: "Hoop dat het in orde komt ..."

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

225
225
‘Van Bommel keihard: De Bruyne, Lukaku én Vanaken eruit'

Vier interlands in elf dagen: Mark van Bommel zal moeten schuiven bij de Rode Duivels. Zelfs De ...

364
364
Van Crombrugge fileert Genk: zeer pijnlijk manco duikt op

De extra lange interlandbreak zorgt ervoor dat de eerste balansen opgemaakt worden in de Jupiler Pro ...

202
202
Pocognoli onthult zijn plannen met Schotland

De nieuwe campagne in de Nations League wordt donderdag op gang getrapt. De Rode Duivels zullen niet ...

29
29
Van Bommel maakt meteen grote indruk: "Hij is top"

De Rode Duivels hebben hun eerste trainingsdagen achter de kiezen onder de nieuwe bondscoach. Na het ...

174
174
'Club Brugge wil nieuwe transferslag slaan in LaLiga'

Club Brugge kende een zeer drukke transferzomer. Het zag heel wat spelers vertrekken en moest daarom ...

270
270
Swerts voert druk op voor cruciaal drieluik Jonge Duivels

De Rode Duivels beginnen in de komende weken aan een nieuwe campagne in de Nations League, maar in ...

31
31
Italië-België: deze opstelling mogen Duivels verwachten

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League met een verplaatsing ...

236
236
Kompany doet straffe onthulling: "Al 12 miljoen in gepompt"

Het clubvoetbal gaat de komende twee à drie weken op slot en dat betekent een zeldzame pauze ...

177
177
Jonge Duivels slikken enorme domper voor cruciaal drieluik

De komende weken zijn alle ogen gericht op de Rode Duivels, die hopen om een sterke start te nemen ...

108
108
Raskin speelt open kaart over gemiste toptransfer

Na het WK beleefden heel wat Rode Duivels een intense transferzomer. Verschillende spelers wisten ...

59
59
Man Utd incasseert na sportieve ook financiële tegenvaller

Manchester United heeft ondanks een bewogen seizoen een recordomzet geboekt. De Engelse topclub ...

59
59
Hommeles bij Nederland: Van Dijk en Driessen clashen stevig

Virgil van Dijk heeft tijdens de persconferentie in Zeist stevig gereageerd op de kritiek die hij de ...

101
101
Barça en Club, Ghana of België: Bisiwu speelt open kaart

Jesse Bisiwu heeft zijn keuze voor FC Barcelona toegelicht. De jonge Leuvenaar maakte de overstap ...

489
489
Eriksen en Wolfsburg uit elkaar: cruciale vraag duikt op

Christian Eriksen en VfL Wolfsburg gaan per direct uit elkaar. De Duitse club en de Deense ...

60
60
David Alaba heeft transfer beet en strijkt neer in Serie A

David Alaba staat op het punt om een opvallende nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De ...

27
27

Meer sportnieuws