Club Brugge is het zat: flink belazerd met droomtransfer

1196 stemmen
Club Brugge is het zat: flink belazerd met droomtransfer

Club Brugge leek met de komst van Ardon Jashari een grote slag te slaan. Jashari werd binnengehaald als de potentiële vervanger van Raphael Onyedika en de verwachting was dat hij met zijn dynamische speelstijl en technische kwaliteiten, een belangrijke rol zou spelen in het team. Het Laatste Nieuws merkte op dat Club Brugge hem zeker niet heeft aangetrokken als wisselspeler of als investering voor de toekomst.

Jashari’s prestaties tot nu toe zijn echter teleurstellend. Kritiek kwam onder andere van Hein Vanhaezebrouck, die twijfels uitte over zijn snelheid en intensiteit. Dit heeft zelfs geleid tot een heroverweging bij Club Brugge. Het vertrek van Onyedika staat nu niet meer als prioriteit op de agenda, en het lijkt erop dat Jashari voorlopig nog niet de verwachte impact maakt.

LEES OOK: Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Club Brugge in de wolken met Jashari: opvolger Onyedika

Begin april had Club Brugge zijn eerste zomertransfer van het nieuwe seizoen al binnen: Ardon Jashari, een 22-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots, maakte de overstap van FC Luzern naar het Jan Breydelstadion.

Met deze transfer wist blauw-zwart enkele grote Europese clubs zoals Sevilla, Atalanta, Bologna, en Feyenoord - en ook Anderlecht - te slim af te zijn.

Deze transfer, geschat tussen vijf en zes miljoen euro, was het resultaat van de inspanningen van Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football bij Club Brugge.

Rigaux, verantwoordelijk voor de transferonderhandelingen, scoorde met Jashari zijn eerste grote aanwinst. “Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. 

Het aantrekken van een nieuwe nummer zes stond namelijk bovenaan het prioriteitenlijstje van Club Brugge.

Jashari werd gezien als een speler die niet alleen pit en leiderschap kan toevoegen aan het team - iets wat de voorbije jaren ontbrak - maar ook als een voetballer met de kwaliteiten om de ploeg naar een hoger niveau te tillen.

Als dynamische nummer zes heeft hij een sterke drang naar voren, wat van groot belang kan zijn voor de spelopbouw van Club Brugge. De komst van Jashari betekende dat Club Brugge deze zomer wilde cashen op Raphael Onyedika.

Géén wisselspeler of investering voor de toekomst

Ardon Jashari is een elegante, linksbenige middenvelder met een verfijnde speelstijl, die vooral in kleine ruimtes uitstekend tot zijn recht komt. Zelfs onder druk blijft hij koel aan de bal, wat hem een waardevolle aanwinst maakt voor Club Brugge.

Zijn spel heeft al geleid tot vergelijkingen met Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen zien met Granit Xhaka, het grote idool van Jashari.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld, een ware 'meester van de ruimte'.

Hoewel Jashari ook hoger op het veld kan spelen, zouden zijn rechtstreekse concurrenten Rapahel Onyedika, Casper Nielsen en Hugo Vetlesen op hun qui-vive moeten zijn.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Club Brugge hem zeker niet heeft aangetrokken als wisselspeler of als investering voor de toekomst.

Nicky Hayen zag hoe Jashari zich positief presenteerde op training en de coach aarzelde dan ook niet om de 22-jarige als vervanger van de verwachte vertrekkende Onyedika in te zetten.

“We werken met de spelers die er zijn en ons huiswerk is ondertussen al gedaan,” gaf hij aan, verwijzend naar de geslaagde transfer van Jashari.

Grote tegenvaller: tóch geen opvolger Onyedika

Ardon Jashari maakte zijn debuut voor Club Brugge in de uitwedstrijd tegen Standard, maar wist daar niet echt te overtuigen.

Als vervanger van de zieke Raphael Onyedika vroeg hij de bal op en verstuurde hij enkele mooie passes, maar zijn zoektocht naar de juiste vorm was duidelijk zichtbaar.

Het feit dat hij zijn eerste minuten maakte zonder een oefenduel in de benen, maakte het er natuurlijk niet gemakkelijker op. Vorige weekend viel Jashari kort in tijdens de wedstrijd tegen KRC Genk, maar de kritiek bleef niet uit.

Hein Vanhaezebrouck uitte reeds zijn bezorgdheid over Jashari’s prestaties en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. Vanhaezebrouck merkte op dat Jashari veel duels verliest en in balbezit traag oogt.

“Bij zijn vroegere ploegen lukte dat vast wel, omdat er dan meer ruimte lag. Maar in België ligt de intensiteit hoger”, verklaarde de analist. Vanhaezebrouck stelde ook dat Jashari moeite heeft met snelheid op de eerste meters en zijn recuperatievermogen is niet zo groot.

“Lange ballen zal hij evenmin vaak winnen. Hij is niet van de grootste.” Vanhaezebrouck uitte zijn zorgen over de rol die Jashari zou kunnen opnemen als Onyedika vertrekt.

“Als Onyedika vertrekt, zie ik niet wie zijn rol kan opnemen. Jashari komt duidelijk uit een competitie waar de intensiteit lager ligt.”

Plannen met Onyedika én Jashari mislukken compleet

In de afgelopen maanden heeft Club Brugge hard gewerkt aan het vertrek van Raphael Onyedika, met de intentie om de Nigeriaan deze zomer te verkopen.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft de prioriteit echter verschoven, en is een verkoop van Onyedika momenteel niet meer de grootste prioriteit voor de landskampioen.

De belangrijkste reden hiervoor lijkt te liggen in de verdeelde meningen over Ardon Jashari, de 22-jarige middenvelder die nochtans als vervanger van de Nigeriaan werd binnengehaald.

Hoewel Club Brugge Jashari nog niet afschrijft, is de beslissing om Onyedika niet per se te verkopen een duidelijk signaal. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat Jashari niet alleen als wisselspeler zou dienen of voor de lange termijn zou worden aangetrokken.

Zijn komst werd namelijk als een belangrijke en veelbelovende transfer gepresenteerd, waar men bij blauw-Zwart over in de wolken was.

Had u ook meer verwacht van Jashari?

Meest recent

'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

26
26
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

118
118
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

65
65
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

47
47
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

30
30
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

102
102
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Wie pakt het laatste Europees ticket? Morgenavond staan AA Gent en KRC Genk tegenover mekaar. De ...

104
104
Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Wat als Bart Verhaeghe ooit gewoon nee had gezegd? Het is een vraag die veel Club Brugge-supporters ...

384
384
Wonderkind wordt zorgenkind: Sterling opgepakt in Engeland

Terwijl Raheem Sterling al jaren worstelt om zijn carrière nieuw leven in te blazen, duikt ...

40
40
'Wouter Vrancken heeft gedroomde bestemming te pakken'

Wouter Vrancken heeft ondertussen zijn laatste wedstrijd als trainer van STVV al achter de rug, maar ...

499
499
Dubbele Jackpot voor Courtois? Duizelingwekkende WK-zet

Thibaut Courtois staat deze zomer opnieuw in de schijnwerpers met de Rode Duivels op het WK, maar ...

49
49
TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

215
215
Jan Mulder serveert dwingend advies richting Nathan De Cat

Nathan De Cat wordt al maanden genoemd als één van de grootste talenten die Anderlecht ...

210
210
Champions League-chaos: zware rellen in Boedapest

De Champions League-finale wordt om 18u afgetrapt, maar in Boedapest zijn de supporters uiteraard al ...

175
175
Bayat laat bommetje vallen over nieuw stadion

Verschillende clubs in de Jupiler Pro League willen een nieuw stadion bouwen, maar dat is geen ...

94
94
CL-finale: Vandenbempt haalt genadeloos uit naar Trossard

Zaterdagavond om 18u staat de finale van de Champions League op het programma. Arsenal en PSG nemen ...

200
200
Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

RSC Anderlecht wist ook dit seizoen weer geen prijs binnen te halen. De supporters snakken al acht ...

183
183
Louwagie zet KAA Gent-fans stevig op hun plek

KAA Gent speelt nog een finale tegen KRC Genk om Europees voetbal. De Buffalo’s kenden een ...

298
298
Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

Canada heeft de selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada bekendgemaakt. In ...

56
56
Anderlecht zoekt: Besnik Hasi duidelijk over terugkeer

Besnik Hasi kende een periode als speler en als trainer van RSC Anderlecht. Als T1 stond hij al ...

331
331
Ivan Leko maakt definitief korte metten met ‘Propere Handen’

Het is al een tijdje geleden dat ‘Operatie Propere Handen’ de Belgische voetbalwereld op ...

145
145
Droomtransfer Christos Tzolis: "Zij mogen mij komen halen"

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, lijkt inmiddels ...

382
382
Bizar tijdstip Champions League-finale: dit is dé reden

Zaterdagavond wordt het Europese voetbalseizoen afgesloten met een heerlijke affiche. Zo strijden ...

217
217
Vaste WK-basisplek? Vanaken geeft ideaal middenveld bij Duivels

Enkele jongens waren de voorbije dagen al aan het trainen in Tubeke, zaterdag wordt de voltallige ...

386
386
'Mourinho ramt op tafel: verloren zoon terug naar Real'

Verschillende bronnen bevestigen inmiddels het nieuws: José Mourinho heeft een driejarig ...

219
219

Meer sportnieuws