Club Brugge is het zat: flink belazerd met droomtransfer

1196 stemmen
Club Brugge is het zat: flink belazerd met droomtransfer

Club Brugge leek met de komst van Ardon Jashari een grote slag te slaan. Jashari werd binnengehaald als de potentiële vervanger van Raphael Onyedika en de verwachting was dat hij met zijn dynamische speelstijl en technische kwaliteiten, een belangrijke rol zou spelen in het team. Het Laatste Nieuws merkte op dat Club Brugge hem zeker niet heeft aangetrokken als wisselspeler of als investering voor de toekomst.

Jashari’s prestaties tot nu toe zijn echter teleurstellend. Kritiek kwam onder andere van Hein Vanhaezebrouck, die twijfels uitte over zijn snelheid en intensiteit. Dit heeft zelfs geleid tot een heroverweging bij Club Brugge. Het vertrek van Onyedika staat nu niet meer als prioriteit op de agenda, en het lijkt erop dat Jashari voorlopig nog niet de verwachte impact maakt.

LEES OOK: 'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Club Brugge in de wolken met Jashari: opvolger Onyedika

Begin april had Club Brugge zijn eerste zomertransfer van het nieuwe seizoen al binnen: Ardon Jashari, een 22-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots, maakte de overstap van FC Luzern naar het Jan Breydelstadion.

Met deze transfer wist blauw-zwart enkele grote Europese clubs zoals Sevilla, Atalanta, Bologna, en Feyenoord - en ook Anderlecht - te slim af te zijn.

Deze transfer, geschat tussen vijf en zes miljoen euro, was het resultaat van de inspanningen van Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football bij Club Brugge.

Rigaux, verantwoordelijk voor de transferonderhandelingen, scoorde met Jashari zijn eerste grote aanwinst. “Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. 

Het aantrekken van een nieuwe nummer zes stond namelijk bovenaan het prioriteitenlijstje van Club Brugge.

Jashari werd gezien als een speler die niet alleen pit en leiderschap kan toevoegen aan het team - iets wat de voorbije jaren ontbrak - maar ook als een voetballer met de kwaliteiten om de ploeg naar een hoger niveau te tillen.

Als dynamische nummer zes heeft hij een sterke drang naar voren, wat van groot belang kan zijn voor de spelopbouw van Club Brugge. De komst van Jashari betekende dat Club Brugge deze zomer wilde cashen op Raphael Onyedika.

Géén wisselspeler of investering voor de toekomst

Ardon Jashari is een elegante, linksbenige middenvelder met een verfijnde speelstijl, die vooral in kleine ruimtes uitstekend tot zijn recht komt. Zelfs onder druk blijft hij koel aan de bal, wat hem een waardevolle aanwinst maakt voor Club Brugge.

Zijn spel heeft al geleid tot vergelijkingen met Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen zien met Granit Xhaka, het grote idool van Jashari.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld, een ware 'meester van de ruimte'.

Hoewel Jashari ook hoger op het veld kan spelen, zouden zijn rechtstreekse concurrenten Rapahel Onyedika, Casper Nielsen en Hugo Vetlesen op hun qui-vive moeten zijn.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Club Brugge hem zeker niet heeft aangetrokken als wisselspeler of als investering voor de toekomst.

Nicky Hayen zag hoe Jashari zich positief presenteerde op training en de coach aarzelde dan ook niet om de 22-jarige als vervanger van de verwachte vertrekkende Onyedika in te zetten.

“We werken met de spelers die er zijn en ons huiswerk is ondertussen al gedaan,” gaf hij aan, verwijzend naar de geslaagde transfer van Jashari.

Grote tegenvaller: tóch geen opvolger Onyedika

Ardon Jashari maakte zijn debuut voor Club Brugge in de uitwedstrijd tegen Standard, maar wist daar niet echt te overtuigen.

Als vervanger van de zieke Raphael Onyedika vroeg hij de bal op en verstuurde hij enkele mooie passes, maar zijn zoektocht naar de juiste vorm was duidelijk zichtbaar.

Het feit dat hij zijn eerste minuten maakte zonder een oefenduel in de benen, maakte het er natuurlijk niet gemakkelijker op. Vorige weekend viel Jashari kort in tijdens de wedstrijd tegen KRC Genk, maar de kritiek bleef niet uit.

Hein Vanhaezebrouck uitte reeds zijn bezorgdheid over Jashari’s prestaties en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. Vanhaezebrouck merkte op dat Jashari veel duels verliest en in balbezit traag oogt.

“Bij zijn vroegere ploegen lukte dat vast wel, omdat er dan meer ruimte lag. Maar in België ligt de intensiteit hoger”, verklaarde de analist. Vanhaezebrouck stelde ook dat Jashari moeite heeft met snelheid op de eerste meters en zijn recuperatievermogen is niet zo groot.

“Lange ballen zal hij evenmin vaak winnen. Hij is niet van de grootste.” Vanhaezebrouck uitte zijn zorgen over de rol die Jashari zou kunnen opnemen als Onyedika vertrekt.

“Als Onyedika vertrekt, zie ik niet wie zijn rol kan opnemen. Jashari komt duidelijk uit een competitie waar de intensiteit lager ligt.”

Plannen met Onyedika én Jashari mislukken compleet

In de afgelopen maanden heeft Club Brugge hard gewerkt aan het vertrek van Raphael Onyedika, met de intentie om de Nigeriaan deze zomer te verkopen.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft de prioriteit echter verschoven, en is een verkoop van Onyedika momenteel niet meer de grootste prioriteit voor de landskampioen.

De belangrijkste reden hiervoor lijkt te liggen in de verdeelde meningen over Ardon Jashari, de 22-jarige middenvelder die nochtans als vervanger van de Nigeriaan werd binnengehaald.

Hoewel Club Brugge Jashari nog niet afschrijft, is de beslissing om Onyedika niet per se te verkopen een duidelijk signaal. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat Jashari niet alleen als wisselspeler zou dienen of voor de lange termijn zou worden aangetrokken.

Zijn komst werd namelijk als een belangrijke en veelbelovende transfer gepresenteerd, waar men bij blauw-Zwart over in de wolken was.

Had u ook meer verwacht van Jashari?

Meest recent

'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

67
67
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

36
36
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

131
131
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

110
110
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

63
63
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

181
181
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

429
429
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

116
116
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

180
180
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

359
359
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

88
88
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

575
575
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

51
51
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

238
238
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

53
53
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

247
247
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

414
414
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

939
939
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

516
516
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

173
173
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

496
496
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

279
279
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

792
792
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

201
201

Meer sportnieuws