Pro League start Hall of Fame: tien grootste voetbaliconen

172
Pro League start Hall of Fame: tien grootste voetbaliconen

De Pro League zal dit jaar 50 jaar bestaan en om dat te vieren wordt een Hall of Fame opgestart, dat wordt op de webstek van de Pro League bekendgemaakt. De supporters beslissen mee.

LEES OOK: Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Tien iconen

Om de grootste spelers uit te lichten zal de Pro League op zoek gaan naar de tien grootste voetbaliconen. ‘Samen met onze clubs, mediapartners en fans gaan wij op zoek naar de 10 grootste voetbaliconen sinds het ontstaan van de Pro League in 1974.’

De clubs en de supporters zullen beslissen over wie in de Hall of Fame terecht zal komen. ‘Het zijn namelijk de 29 profclubs van vandaag die elk minstens één kandidaat naar voren mogen schuiven om toe te treden tot de Hall of Fame.’

De topclubs mogen meerdere spelers naar voren schuiven. ‘Clubs die een of meer landstitels hebben veroverd in de laatste 50 jaar, mogen extra spelers aan de shortlist toevoegen. Die voorselectie gebeurt de komende twee weken. Zo kan elke club in eigen tone-of-voice haar aandeel uit 50 jaar Pro League zelf vertellen.’

50 jaar Pro League

CEO van de Pro League, Lorin Parys geeft meer informatie. “De Pro League Hall of Fame is daardoor een vrij uniek project in het internationaal voetballandschap. We vertellen onze 50-jarige geschiedenis aan de hand van 50 voetballegendes. Wie de hoofdrolspelers zijn, welke hoofdstukken beschreven worden en welke klemtonen we leggen, dat beslissen onze clubs en hun fans helemaal zelf.”

De clubs zullen nu hun iconen naar voren schuiven. Onder meer KAA Gent deed dat al. “Zo beschrijft ieder zijn eigen gekozen hoogtepunten, en brengen we die verscheidenheid en onderlinge rivaliteit samen in de Hall of Fame. Die werkwijze past binnen onze algemene visie om nog nauwer samen te werken met clubs ten voordele van het Belgisch voetbal en de fans.”

Er zullen ook wildcards worden geselecteerd. ‘Na de clubs komen Frank Raes, Mbo Mpenza, Christine Schréder en Evert Winkelmans in actie. Ons vierkoppig panel deelt nog enkele wildcards uit om tot een voorselectie van een 50-tal namen te komen. Daaruit kunnen de fans in september hun top 3 kiezen. De 10 spelers die de meeste voorkeurstemmen verzamelden, treden midden oktober toe tot onze Pro League Hall of Fame.’

Regels

De Pro League geeft ook regels mee voor wie kan toetreden tot de gloednieuwe Hall of Fame. Er zijn twee criteria:

  • De speler moet na 1974 minstens 75 officiële wedstrijden gespeeld hebben in de Pro League-competities.
  • De speler mag niet langer actief zijn als profvoetballer in eender welke competitie.

De klas van 2024 zal tien iconen naar buiten brengen en elk jaar komen daar twee namen bij. Deze iconen zullen te bewonderen zijn op de webstek van de Pro League.

Vind jij de Pro League Hall of Fame een geslaagd initiatief?

Meest recent

Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

15
15
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

120
120
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

228
228
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

27
27
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

358
358
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

203
203
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

137
137
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

27
27
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

37
37
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

745
745
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

196
196
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

388
388
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

37
37
Vanaken verklaart waar het misliep bij Club Brugge

Een matig Club Brugge, net als vorige week tegen Cercle Brugge, ging deze keer onderuit tegen AA ...

356
356
Manchester United dankt beresterke Fernandes in vlotte zege

In de Premier League had Manchester United wel wat recht te zetten na het debacle tegen Hull City. ...

39
39
Anderlecht wéér achter tegen Union: fans viseren duo

Union SG en RSC Anderlecht zijn momenteel bezig aan de Brusselse derby. De eerste 45 minuten liggen ...

360
360
Clean-sheet Courtois in ruime zege; Ajax haalt stevig uit

Real Madrid is uitstekend begonnen aan het tweede José Mourinho-tijdperk. De Koniklijke legde ...

47
47
'Transferbom in Genk: Liverpool klopt aan voor steunpilaar'

KRC Genk staat op punt om afscheid te nemen van Zakaria El Ouahdi. Maar vlak voor de ...

342
342
Leko maakt eigen speler met grond gelijk: "Ben zéér boos"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

303
303
Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

In de Challenger Pro League lijkt alles dit seizoen enorm dicht bij mekaar te liggen. Voor deze ...

47
47
Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

STVV had een zware Europese wedstrijd achter de rug, maar bleek toch enorm energiek op de Bosuil. De ...

92
92
Hubert wisselt vijf keer; groot slachtoffer bij Anderlecht

Zondagavond staat de eerste Brusselse derby van het Jupiler Pro League-seizoen op het programma. Kan ...

168
168
Club Brugge benadeeld? Analisten fileren rode kaart Forbs

Club Brugge heeft zijn eerste nederlaag in de Jupiler Pro League beet. De regerende kampioen ging ...

1358
1358
Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Chelsea FC is sterk aan het seizoen begonnen onder Xabi Alonso. De Blues legden zondagnamiddag ook ...

54
54
Leko keihard: Club-spelers krijgen draai om de oren

Waar een week geleden nog werd gevreesd voor een eentonige titelstrijd, heeft de grote favoriet nu ...

414
414

Meer sportnieuws