Pro League start Hall of Fame: tien grootste voetbaliconen

172
Pro League start Hall of Fame: tien grootste voetbaliconen

De Pro League zal dit jaar 50 jaar bestaan en om dat te vieren wordt een Hall of Fame opgestart, dat wordt op de webstek van de Pro League bekendgemaakt. De supporters beslissen mee.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Tien iconen

Om de grootste spelers uit te lichten zal de Pro League op zoek gaan naar de tien grootste voetbaliconen. ‘Samen met onze clubs, mediapartners en fans gaan wij op zoek naar de 10 grootste voetbaliconen sinds het ontstaan van de Pro League in 1974.’

De clubs en de supporters zullen beslissen over wie in de Hall of Fame terecht zal komen. ‘Het zijn namelijk de 29 profclubs van vandaag die elk minstens één kandidaat naar voren mogen schuiven om toe te treden tot de Hall of Fame.’

De topclubs mogen meerdere spelers naar voren schuiven. ‘Clubs die een of meer landstitels hebben veroverd in de laatste 50 jaar, mogen extra spelers aan de shortlist toevoegen. Die voorselectie gebeurt de komende twee weken. Zo kan elke club in eigen tone-of-voice haar aandeel uit 50 jaar Pro League zelf vertellen.’

50 jaar Pro League

CEO van de Pro League, Lorin Parys geeft meer informatie. “De Pro League Hall of Fame is daardoor een vrij uniek project in het internationaal voetballandschap. We vertellen onze 50-jarige geschiedenis aan de hand van 50 voetballegendes. Wie de hoofdrolspelers zijn, welke hoofdstukken beschreven worden en welke klemtonen we leggen, dat beslissen onze clubs en hun fans helemaal zelf.”

De clubs zullen nu hun iconen naar voren schuiven. Onder meer KAA Gent deed dat al. “Zo beschrijft ieder zijn eigen gekozen hoogtepunten, en brengen we die verscheidenheid en onderlinge rivaliteit samen in de Hall of Fame. Die werkwijze past binnen onze algemene visie om nog nauwer samen te werken met clubs ten voordele van het Belgisch voetbal en de fans.”

Er zullen ook wildcards worden geselecteerd. ‘Na de clubs komen Frank Raes, Mbo Mpenza, Christine Schréder en Evert Winkelmans in actie. Ons vierkoppig panel deelt nog enkele wildcards uit om tot een voorselectie van een 50-tal namen te komen. Daaruit kunnen de fans in september hun top 3 kiezen. De 10 spelers die de meeste voorkeurstemmen verzamelden, treden midden oktober toe tot onze Pro League Hall of Fame.’

Regels

De Pro League geeft ook regels mee voor wie kan toetreden tot de gloednieuwe Hall of Fame. Er zijn twee criteria:

  • De speler moet na 1974 minstens 75 officiële wedstrijden gespeeld hebben in de Pro League-competities.
  • De speler mag niet langer actief zijn als profvoetballer in eender welke competitie.

De klas van 2024 zal tien iconen naar buiten brengen en elk jaar komen daar twee namen bij. Deze iconen zullen te bewonderen zijn op de webstek van de Pro League.

Vind jij de Pro League Hall of Fame een geslaagd initiatief?

Meest recent

'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

14
14
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

48
48
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

116
116
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

10
10
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

166
166
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

246
246
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

440
440
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

177
177
Vraagteken Vanaken: grote verrassing in Brugse basiself?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

228
228
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

463
463
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

549
549
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

499
499
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

99
99
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

479
479
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

198
198
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

147
147
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

72
72
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

134
134
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

105
105
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

212
212
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

154
154
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

281
281
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

157
157
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

858
858
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

87
87

Meer sportnieuws