Pro League start Hall of Fame: tien grootste voetbaliconen

172
Pro League start Hall of Fame: tien grootste voetbaliconen

De Pro League zal dit jaar 50 jaar bestaan en om dat te vieren wordt een Hall of Fame opgestart, dat wordt op de webstek van de Pro League bekendgemaakt. De supporters beslissen mee.

LEES OOK: 1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Tien iconen

Om de grootste spelers uit te lichten zal de Pro League op zoek gaan naar de tien grootste voetbaliconen. ‘Samen met onze clubs, mediapartners en fans gaan wij op zoek naar de 10 grootste voetbaliconen sinds het ontstaan van de Pro League in 1974.’

De clubs en de supporters zullen beslissen over wie in de Hall of Fame terecht zal komen. ‘Het zijn namelijk de 29 profclubs van vandaag die elk minstens één kandidaat naar voren mogen schuiven om toe te treden tot de Hall of Fame.’

De topclubs mogen meerdere spelers naar voren schuiven. ‘Clubs die een of meer landstitels hebben veroverd in de laatste 50 jaar, mogen extra spelers aan de shortlist toevoegen. Die voorselectie gebeurt de komende twee weken. Zo kan elke club in eigen tone-of-voice haar aandeel uit 50 jaar Pro League zelf vertellen.’

50 jaar Pro League

CEO van de Pro League, Lorin Parys geeft meer informatie. “De Pro League Hall of Fame is daardoor een vrij uniek project in het internationaal voetballandschap. We vertellen onze 50-jarige geschiedenis aan de hand van 50 voetballegendes. Wie de hoofdrolspelers zijn, welke hoofdstukken beschreven worden en welke klemtonen we leggen, dat beslissen onze clubs en hun fans helemaal zelf.”

De clubs zullen nu hun iconen naar voren schuiven. Onder meer KAA Gent deed dat al. “Zo beschrijft ieder zijn eigen gekozen hoogtepunten, en brengen we die verscheidenheid en onderlinge rivaliteit samen in de Hall of Fame. Die werkwijze past binnen onze algemene visie om nog nauwer samen te werken met clubs ten voordele van het Belgisch voetbal en de fans.”

Er zullen ook wildcards worden geselecteerd. ‘Na de clubs komen Frank Raes, Mbo Mpenza, Christine Schréder en Evert Winkelmans in actie. Ons vierkoppig panel deelt nog enkele wildcards uit om tot een voorselectie van een 50-tal namen te komen. Daaruit kunnen de fans in september hun top 3 kiezen. De 10 spelers die de meeste voorkeurstemmen verzamelden, treden midden oktober toe tot onze Pro League Hall of Fame.’

Regels

De Pro League geeft ook regels mee voor wie kan toetreden tot de gloednieuwe Hall of Fame. Er zijn twee criteria:

  • De speler moet na 1974 minstens 75 officiële wedstrijden gespeeld hebben in de Pro League-competities.
  • De speler mag niet langer actief zijn als profvoetballer in eender welke competitie.

De klas van 2024 zal tien iconen naar buiten brengen en elk jaar komen daar twee namen bij. Deze iconen zullen te bewonderen zijn op de webstek van de Pro League.

Vind jij de Pro League Hall of Fame een geslaagd initiatief?

Meest recent

Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

0
0
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

15
15
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

91
91
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

166
166
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

57
57
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

302
302
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

34
34
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

51
51
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

109
109
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

138
138
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

86
86
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

80
80
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

135
135
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

304
304
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

460
460
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

49
49
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

93
93
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

296
296
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

121
121
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

73
73
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

71
71
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

55
55
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

342
342
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

230
230

Meer sportnieuws