Pro League start Hall of Fame: tien grootste voetbaliconen

172 stemmen
Pro League start Hall of Fame: tien grootste voetbaliconen

De Pro League zal dit jaar 50 jaar bestaan en om dat te vieren wordt een Hall of Fame opgestart, dat wordt op de webstek van de Pro League bekendgemaakt. De supporters beslissen mee.

LEES OOK: Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Tien iconen

Om de grootste spelers uit te lichten zal de Pro League op zoek gaan naar de tien grootste voetbaliconen. ‘Samen met onze clubs, mediapartners en fans gaan wij op zoek naar de 10 grootste voetbaliconen sinds het ontstaan van de Pro League in 1974.’

De clubs en de supporters zullen beslissen over wie in de Hall of Fame terecht zal komen. ‘Het zijn namelijk de 29 profclubs van vandaag die elk minstens één kandidaat naar voren mogen schuiven om toe te treden tot de Hall of Fame.’

De topclubs mogen meerdere spelers naar voren schuiven. ‘Clubs die een of meer landstitels hebben veroverd in de laatste 50 jaar, mogen extra spelers aan de shortlist toevoegen. Die voorselectie gebeurt de komende twee weken. Zo kan elke club in eigen tone-of-voice haar aandeel uit 50 jaar Pro League zelf vertellen.’

50 jaar Pro League

CEO van de Pro League, Lorin Parys geeft meer informatie. “De Pro League Hall of Fame is daardoor een vrij uniek project in het internationaal voetballandschap. We vertellen onze 50-jarige geschiedenis aan de hand van 50 voetballegendes. Wie de hoofdrolspelers zijn, welke hoofdstukken beschreven worden en welke klemtonen we leggen, dat beslissen onze clubs en hun fans helemaal zelf.”

De clubs zullen nu hun iconen naar voren schuiven. Onder meer KAA Gent deed dat al. “Zo beschrijft ieder zijn eigen gekozen hoogtepunten, en brengen we die verscheidenheid en onderlinge rivaliteit samen in de Hall of Fame. Die werkwijze past binnen onze algemene visie om nog nauwer samen te werken met clubs ten voordele van het Belgisch voetbal en de fans.”

Er zullen ook wildcards worden geselecteerd. ‘Na de clubs komen Frank Raes, Mbo Mpenza, Christine Schréder en Evert Winkelmans in actie. Ons vierkoppig panel deelt nog enkele wildcards uit om tot een voorselectie van een 50-tal namen te komen. Daaruit kunnen de fans in september hun top 3 kiezen. De 10 spelers die de meeste voorkeurstemmen verzamelden, treden midden oktober toe tot onze Pro League Hall of Fame.’

Regels

De Pro League geeft ook regels mee voor wie kan toetreden tot de gloednieuwe Hall of Fame. Er zijn twee criteria:

  • De speler moet na 1974 minstens 75 officiële wedstrijden gespeeld hebben in de Pro League-competities.
  • De speler mag niet langer actief zijn als profvoetballer in eender welke competitie.

De klas van 2024 zal tien iconen naar buiten brengen en elk jaar komen daar twee namen bij. Deze iconen zullen te bewonderen zijn op de webstek van de Pro League.

Vind jij de Pro League Hall of Fame een geslaagd initiatief?

Meest recent

Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

18
18
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

54
54
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

65
65
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

63
63
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

111
111
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

106
106
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
โ€˜Argentiniรซ in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?โ€™

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

36
36
Anderlecht jubelt: โ€˜Doet beter dan Lukaku en Tielemansโ€™

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

212
212
โ€˜Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

580
580
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

272
272
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

111
111
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italiรซ"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

57
57
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

94
94
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

986
986
Patro Eisden wil mรฉรฉr: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

74
74
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

48
48
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

1023
1023
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

372
372
'Mourinho zet Barรงa in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

300
300
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

741
741
Club Brugge-fans steigeren: โ€˜15M voor dรฉze speler?โ€™

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

753
753
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

634
634
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

181
181

Meer sportnieuws