TRANSFERUURTJE: ‘RSCA en Club strijden, SA wil records breken’

door
TRANSFERUURTJE: ‘RSCA en Club strijden, SA wil records breken’

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Jupiler Pro League

Anderlecht wordt genoemd bij Gustavo Puerta. De middenvelder van Bayer Leverkusen zoekt naar speelminuten en daar wil paars-wit van profiteren. Anderlecht is echter niet de enige gegadigde. Ook Blackburn Rovers en Griekse kampioen PAOK liggen op de loer. Jesper Fredberg zal aldus vol aan de bak moeten. Verder is RSCA ook geïnteresseerd in centrale verdediger Chris Mepham. Ook daar liggen met Ipswich Town en Torino meerdere clubs op vinkenslag.

Royal Antwerp FC kampt met een leegloop dit seizoen. De spelers die de dubbel pakten zijn nog maar op één hand te tellen. Ook Alhassan Yusuf heeft The Great Old nu definitief verlaten. De Nigeriaan werd al een tijdje genoemd bij een transfer naar de MLS en New England Revolutions heeft zijn komst bekendgemaakt. Eerder ging ook middenvelder Jurgen Ekkelenkamp al weg. Als versterking op het middenveld kijkt Antwerp naar de Nederlander Jairo Riedewald.

Landskampioen Club Brugge is desastreus aan het seizoen begonnen en mogelijk gaat Blauw-Zwart nog de zomermercato op. De kern van Nicky Hayen leek nagenoeg compleet op enkele vertrekkers na, maar door de slechte start komt daar mogelijk toch verandering in. Zo wordt Blauw-Zwart in verband gebracht met Alvyn Sanches. De aanvallende middenvelder staat naar verluidt ook op het lijstje van rivaal Anderlecht, daar zoekt Fredberg nog naarstig naar extra creativiteit op het middenveld.

Ook vicekampioen Union SG is niet ideaal aan het nieuwe seizoen begonnen. De Brusselaars gingen in de heenwedstrijd van de voorrondes van de Champions League roemloos onderuit tegen Slavia Praag en ook in de competitie loopt het stroef. Verschillende spelers verlieten de club al, maar met Cameron Puertas en Lazare Amani worden er nog vertrekkers verwacht. Ook Noah Sadiki kan een toptransfer maken. Het Duitse Union Berlin wil de 19-jarige middenvelder huren mét aankoopoptie. Pocognoli én Union willen Sadiki echter niet kwijt.

Buitenland

Saudi-Arabië organiseert het WK in 2034 en daarvoor wil het rijk land stevig uitpakken. Vinicius Junior moet het gezicht worden van de competitie in Saudi-Arabië en het land heeft alvast één miljard euro voor zijn loon gereserveerd. In vijf seizoenen kan de Braziliaan 200 miljoen euro per jaar verdienen, het tienvoudige van wat hij nu bij Real Madrid verdient. Ook wordt er gesproken van een transfersom van minstens 400 (!) miljoen euro. Dat zou het transferrecord van Neymar (222 miljoen euro) verpulveren.

Romelu Lukaku is een vaste klant in de dagelijkse transferrubriek. De aanvaller wacht nog steeds op zijn transfer naar Napoli, maar mogelijk komt er eindelijk schot in de zaak. Napoli kan Lukaku enkel halen als Victor Osimhen vertrekt en Chelsea heeft de Nigeriaan nog steeds als prioriteit aangeduid. De Londenaren willen echter maximum zestig miljoen euro voor een nieuwe spits neertellen en komen met een constructie en ruildeal. Lukaku én nog een speler plus een transferbedrag voor Osimhen.

Moet Club Brugge nog de zomermercato op?

Meest recent

11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

41
41
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

91
91
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

138
138
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

157
157
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

270
270
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

32
32
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

258
258
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

89
89
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

59
59
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

245
245
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

156
156
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

234
234
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

137
137
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

384
384
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

266
266
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

421
421
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

138
138
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

31
31
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

306
306
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

408
408
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

305
305
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

124
124
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

813
813
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

155
155

Meer sportnieuws