TRANSFERUURTJE: ‘RSCA en Club strijden, SA wil records breken’

door
TRANSFERUURTJE: ‘RSCA en Club strijden, SA wil records breken’

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Jupiler Pro League

Anderlecht wordt genoemd bij Gustavo Puerta. De middenvelder van Bayer Leverkusen zoekt naar speelminuten en daar wil paars-wit van profiteren. Anderlecht is echter niet de enige gegadigde. Ook Blackburn Rovers en Griekse kampioen PAOK liggen op de loer. Jesper Fredberg zal aldus vol aan de bak moeten. Verder is RSCA ook geïnteresseerd in centrale verdediger Chris Mepham. Ook daar liggen met Ipswich Town en Torino meerdere clubs op vinkenslag.

Royal Antwerp FC kampt met een leegloop dit seizoen. De spelers die de dubbel pakten zijn nog maar op één hand te tellen. Ook Alhassan Yusuf heeft The Great Old nu definitief verlaten. De Nigeriaan werd al een tijdje genoemd bij een transfer naar de MLS en New England Revolutions heeft zijn komst bekendgemaakt. Eerder ging ook middenvelder Jurgen Ekkelenkamp al weg. Als versterking op het middenveld kijkt Antwerp naar de Nederlander Jairo Riedewald.

Landskampioen Club Brugge is desastreus aan het seizoen begonnen en mogelijk gaat Blauw-Zwart nog de zomermercato op. De kern van Nicky Hayen leek nagenoeg compleet op enkele vertrekkers na, maar door de slechte start komt daar mogelijk toch verandering in. Zo wordt Blauw-Zwart in verband gebracht met Alvyn Sanches. De aanvallende middenvelder staat naar verluidt ook op het lijstje van rivaal Anderlecht, daar zoekt Fredberg nog naarstig naar extra creativiteit op het middenveld.

Ook vicekampioen Union SG is niet ideaal aan het nieuwe seizoen begonnen. De Brusselaars gingen in de heenwedstrijd van de voorrondes van de Champions League roemloos onderuit tegen Slavia Praag en ook in de competitie loopt het stroef. Verschillende spelers verlieten de club al, maar met Cameron Puertas en Lazare Amani worden er nog vertrekkers verwacht. Ook Noah Sadiki kan een toptransfer maken. Het Duitse Union Berlin wil de 19-jarige middenvelder huren mét aankoopoptie. Pocognoli én Union willen Sadiki echter niet kwijt.

Buitenland

Saudi-Arabië organiseert het WK in 2034 en daarvoor wil het rijk land stevig uitpakken. Vinicius Junior moet het gezicht worden van de competitie in Saudi-Arabië en het land heeft alvast één miljard euro voor zijn loon gereserveerd. In vijf seizoenen kan de Braziliaan 200 miljoen euro per jaar verdienen, het tienvoudige van wat hij nu bij Real Madrid verdient. Ook wordt er gesproken van een transfersom van minstens 400 (!) miljoen euro. Dat zou het transferrecord van Neymar (222 miljoen euro) verpulveren.

Romelu Lukaku is een vaste klant in de dagelijkse transferrubriek. De aanvaller wacht nog steeds op zijn transfer naar Napoli, maar mogelijk komt er eindelijk schot in de zaak. Napoli kan Lukaku enkel halen als Victor Osimhen vertrekt en Chelsea heeft de Nigeriaan nog steeds als prioriteit aangeduid. De Londenaren willen echter maximum zestig miljoen euro voor een nieuwe spits neertellen en komen met een constructie en ruildeal. Lukaku én nog een speler plus een transferbedrag voor Osimhen.

Moet Club Brugge nog de zomermercato op?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

73
73
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

104
104
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

152
152
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

440
440
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

42
42
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

60
60
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

267
267
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

47
47
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

172
172
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

283
283
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

245
245
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

595
595
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

327
327
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

166
166
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

176
176
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

215
215
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

430
430
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

447
447
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

177
177
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

194
194
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

552
552
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

41
41
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

303
303
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

284
284
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

33
33

Meer sportnieuws