TRANSFERUURTJE: ‘RSCA en Club strijden, SA wil records breken’

door
TRANSFERUURTJE: ‘RSCA en Club strijden, SA wil records breken’

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

Jupiler Pro League

Anderlecht wordt genoemd bij Gustavo Puerta. De middenvelder van Bayer Leverkusen zoekt naar speelminuten en daar wil paars-wit van profiteren. Anderlecht is echter niet de enige gegadigde. Ook Blackburn Rovers en Griekse kampioen PAOK liggen op de loer. Jesper Fredberg zal aldus vol aan de bak moeten. Verder is RSCA ook geïnteresseerd in centrale verdediger Chris Mepham. Ook daar liggen met Ipswich Town en Torino meerdere clubs op vinkenslag.

Royal Antwerp FC kampt met een leegloop dit seizoen. De spelers die de dubbel pakten zijn nog maar op één hand te tellen. Ook Alhassan Yusuf heeft The Great Old nu definitief verlaten. De Nigeriaan werd al een tijdje genoemd bij een transfer naar de MLS en New England Revolutions heeft zijn komst bekendgemaakt. Eerder ging ook middenvelder Jurgen Ekkelenkamp al weg. Als versterking op het middenveld kijkt Antwerp naar de Nederlander Jairo Riedewald.

Landskampioen Club Brugge is desastreus aan het seizoen begonnen en mogelijk gaat Blauw-Zwart nog de zomermercato op. De kern van Nicky Hayen leek nagenoeg compleet op enkele vertrekkers na, maar door de slechte start komt daar mogelijk toch verandering in. Zo wordt Blauw-Zwart in verband gebracht met Alvyn Sanches. De aanvallende middenvelder staat naar verluidt ook op het lijstje van rivaal Anderlecht, daar zoekt Fredberg nog naarstig naar extra creativiteit op het middenveld.

Ook vicekampioen Union SG is niet ideaal aan het nieuwe seizoen begonnen. De Brusselaars gingen in de heenwedstrijd van de voorrondes van de Champions League roemloos onderuit tegen Slavia Praag en ook in de competitie loopt het stroef. Verschillende spelers verlieten de club al, maar met Cameron Puertas en Lazare Amani worden er nog vertrekkers verwacht. Ook Noah Sadiki kan een toptransfer maken. Het Duitse Union Berlin wil de 19-jarige middenvelder huren mét aankoopoptie. Pocognoli én Union willen Sadiki echter niet kwijt.

Buitenland

Saudi-Arabië organiseert het WK in 2034 en daarvoor wil het rijk land stevig uitpakken. Vinicius Junior moet het gezicht worden van de competitie in Saudi-Arabië en het land heeft alvast één miljard euro voor zijn loon gereserveerd. In vijf seizoenen kan de Braziliaan 200 miljoen euro per jaar verdienen, het tienvoudige van wat hij nu bij Real Madrid verdient. Ook wordt er gesproken van een transfersom van minstens 400 (!) miljoen euro. Dat zou het transferrecord van Neymar (222 miljoen euro) verpulveren.

Romelu Lukaku is een vaste klant in de dagelijkse transferrubriek. De aanvaller wacht nog steeds op zijn transfer naar Napoli, maar mogelijk komt er eindelijk schot in de zaak. Napoli kan Lukaku enkel halen als Victor Osimhen vertrekt en Chelsea heeft de Nigeriaan nog steeds als prioriteit aangeduid. De Londenaren willen echter maximum zestig miljoen euro voor een nieuwe spits neertellen en komen met een constructie en ruildeal. Lukaku én nog een speler plus een transferbedrag voor Osimhen.

Moet Club Brugge nog de zomermercato op?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over het competitieformat, waarbij vooral ...

0
0
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

18
18
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

39
39
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

52
52
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

225
225
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

318
318
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

289
289
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

101
101
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

77
77
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

68
68
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

117
117
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

22
22
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1097
1097
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

69
69
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

168
168
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

284
284
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

72
72
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

385
385
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

81
81
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

99
99
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

348
348
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

340
340

Meer sportnieuws