TRANSFERUURTJE: ‘RSCA en Club strijden, SA wil records breken’

door
TRANSFERUURTJE: ‘RSCA en Club strijden, SA wil records breken’

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

Jupiler Pro League

Anderlecht wordt genoemd bij Gustavo Puerta. De middenvelder van Bayer Leverkusen zoekt naar speelminuten en daar wil paars-wit van profiteren. Anderlecht is echter niet de enige gegadigde. Ook Blackburn Rovers en Griekse kampioen PAOK liggen op de loer. Jesper Fredberg zal aldus vol aan de bak moeten. Verder is RSCA ook geïnteresseerd in centrale verdediger Chris Mepham. Ook daar liggen met Ipswich Town en Torino meerdere clubs op vinkenslag.

Royal Antwerp FC kampt met een leegloop dit seizoen. De spelers die de dubbel pakten zijn nog maar op één hand te tellen. Ook Alhassan Yusuf heeft The Great Old nu definitief verlaten. De Nigeriaan werd al een tijdje genoemd bij een transfer naar de MLS en New England Revolutions heeft zijn komst bekendgemaakt. Eerder ging ook middenvelder Jurgen Ekkelenkamp al weg. Als versterking op het middenveld kijkt Antwerp naar de Nederlander Jairo Riedewald.

Landskampioen Club Brugge is desastreus aan het seizoen begonnen en mogelijk gaat Blauw-Zwart nog de zomermercato op. De kern van Nicky Hayen leek nagenoeg compleet op enkele vertrekkers na, maar door de slechte start komt daar mogelijk toch verandering in. Zo wordt Blauw-Zwart in verband gebracht met Alvyn Sanches. De aanvallende middenvelder staat naar verluidt ook op het lijstje van rivaal Anderlecht, daar zoekt Fredberg nog naarstig naar extra creativiteit op het middenveld.

Ook vicekampioen Union SG is niet ideaal aan het nieuwe seizoen begonnen. De Brusselaars gingen in de heenwedstrijd van de voorrondes van de Champions League roemloos onderuit tegen Slavia Praag en ook in de competitie loopt het stroef. Verschillende spelers verlieten de club al, maar met Cameron Puertas en Lazare Amani worden er nog vertrekkers verwacht. Ook Noah Sadiki kan een toptransfer maken. Het Duitse Union Berlin wil de 19-jarige middenvelder huren mét aankoopoptie. Pocognoli én Union willen Sadiki echter niet kwijt.

Buitenland

Saudi-Arabië organiseert het WK in 2034 en daarvoor wil het rijk land stevig uitpakken. Vinicius Junior moet het gezicht worden van de competitie in Saudi-Arabië en het land heeft alvast één miljard euro voor zijn loon gereserveerd. In vijf seizoenen kan de Braziliaan 200 miljoen euro per jaar verdienen, het tienvoudige van wat hij nu bij Real Madrid verdient. Ook wordt er gesproken van een transfersom van minstens 400 (!) miljoen euro. Dat zou het transferrecord van Neymar (222 miljoen euro) verpulveren.

Romelu Lukaku is een vaste klant in de dagelijkse transferrubriek. De aanvaller wacht nog steeds op zijn transfer naar Napoli, maar mogelijk komt er eindelijk schot in de zaak. Napoli kan Lukaku enkel halen als Victor Osimhen vertrekt en Chelsea heeft de Nigeriaan nog steeds als prioriteit aangeduid. De Londenaren willen echter maximum zestig miljoen euro voor een nieuwe spits neertellen en komen met een constructie en ruildeal. Lukaku én nog een speler plus een transferbedrag voor Osimhen.

Moet Club Brugge nog de zomermercato op?

Meest recent

Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

0
0
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

16
16
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

26
26
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

126
126
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

68
68
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

104
104
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

320
320
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

45
45
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

131
131
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

402
402
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

133
133
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

185
185
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

253
253
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

409
409
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

236
236
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

553
553
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

414
414
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

230
230
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

56
56
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

318
318
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

204
204
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

914
914
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

887
887
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

737
737
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

130
130

Meer sportnieuws