TRANSFERUURTJE: ‘RSCA en Club strijden, SA wil records breken’

door
TRANSFERUURTJE: ‘RSCA en Club strijden, SA wil records breken’

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

Jupiler Pro League

Anderlecht wordt genoemd bij Gustavo Puerta. De middenvelder van Bayer Leverkusen zoekt naar speelminuten en daar wil paars-wit van profiteren. Anderlecht is echter niet de enige gegadigde. Ook Blackburn Rovers en Griekse kampioen PAOK liggen op de loer. Jesper Fredberg zal aldus vol aan de bak moeten. Verder is RSCA ook geïnteresseerd in centrale verdediger Chris Mepham. Ook daar liggen met Ipswich Town en Torino meerdere clubs op vinkenslag.

Royal Antwerp FC kampt met een leegloop dit seizoen. De spelers die de dubbel pakten zijn nog maar op één hand te tellen. Ook Alhassan Yusuf heeft The Great Old nu definitief verlaten. De Nigeriaan werd al een tijdje genoemd bij een transfer naar de MLS en New England Revolutions heeft zijn komst bekendgemaakt. Eerder ging ook middenvelder Jurgen Ekkelenkamp al weg. Als versterking op het middenveld kijkt Antwerp naar de Nederlander Jairo Riedewald.

Landskampioen Club Brugge is desastreus aan het seizoen begonnen en mogelijk gaat Blauw-Zwart nog de zomermercato op. De kern van Nicky Hayen leek nagenoeg compleet op enkele vertrekkers na, maar door de slechte start komt daar mogelijk toch verandering in. Zo wordt Blauw-Zwart in verband gebracht met Alvyn Sanches. De aanvallende middenvelder staat naar verluidt ook op het lijstje van rivaal Anderlecht, daar zoekt Fredberg nog naarstig naar extra creativiteit op het middenveld.

Ook vicekampioen Union SG is niet ideaal aan het nieuwe seizoen begonnen. De Brusselaars gingen in de heenwedstrijd van de voorrondes van de Champions League roemloos onderuit tegen Slavia Praag en ook in de competitie loopt het stroef. Verschillende spelers verlieten de club al, maar met Cameron Puertas en Lazare Amani worden er nog vertrekkers verwacht. Ook Noah Sadiki kan een toptransfer maken. Het Duitse Union Berlin wil de 19-jarige middenvelder huren mét aankoopoptie. Pocognoli én Union willen Sadiki echter niet kwijt.

Buitenland

Saudi-Arabië organiseert het WK in 2034 en daarvoor wil het rijk land stevig uitpakken. Vinicius Junior moet het gezicht worden van de competitie in Saudi-Arabië en het land heeft alvast één miljard euro voor zijn loon gereserveerd. In vijf seizoenen kan de Braziliaan 200 miljoen euro per jaar verdienen, het tienvoudige van wat hij nu bij Real Madrid verdient. Ook wordt er gesproken van een transfersom van minstens 400 (!) miljoen euro. Dat zou het transferrecord van Neymar (222 miljoen euro) verpulveren.

Romelu Lukaku is een vaste klant in de dagelijkse transferrubriek. De aanvaller wacht nog steeds op zijn transfer naar Napoli, maar mogelijk komt er eindelijk schot in de zaak. Napoli kan Lukaku enkel halen als Victor Osimhen vertrekt en Chelsea heeft de Nigeriaan nog steeds als prioriteit aangeduid. De Londenaren willen echter maximum zestig miljoen euro voor een nieuwe spits neertellen en komen met een constructie en ruildeal. Lukaku én nog een speler plus een transferbedrag voor Osimhen.

Moet Club Brugge nog de zomermercato op?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

68
68
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

86
86
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

126
126
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

104
104
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

75
75
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

42
42
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

220
220
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

340
340
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

80
80
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

531
531
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

273
273
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

106
106
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

121
121
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

411
411
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

95
95
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

333
333
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

803
803
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

46
46
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

302
302
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

298
298
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

89
89
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

295
295
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

44
44
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

97
97

Meer sportnieuws