‘Club Brugge doet iets gek: ‘niets minder dan sensationeel’’

1190 stemmen
‘Club Brugge doet iets gek: ‘niets minder dan sensationeel’’

Club Brugge kent een dramatische seizoensstart met slechts 1 op 9 punten en vier opeenvolgende wedstrijden zonder overwinning. Coach Nicky Hayen staat onder druk, vooral door zijn onzekere keuzes op het middenveld. Intern waarschuwden critici al voor zijn emotionele intelligentie in moeilijke tijden. Ondanks deze onzekerheid en weelde op het centrale middenveld toont Club Brugge interesse in Marcus Linday, een 21-jarige middenvelder van Västerås SK, die zich vanuit de derde divisie snel ontwikkelde tot een van de beste spelers in de Allsvenskan. "Het is niets minder dan sensationeel”, zei coach Kalle Karlsson.

Zijn combinatie van fysieke kracht, technische vaardigheid en groot loopvermogen maakt hem een dominante speler. Karlsson en ploegmaat Simon Gefvert zijn onder de indruk van zijn groei, maar waarschuwen dat het aantrekken van Linday veel geld zal kosten.

LEES OOK: 'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Hayen zoekt: emotionele intelligentie ter discussie

Club Brugge is het nieuwe voetbalseizoen dramatisch begonnen met slechts 1 op 9. Voeg daar de nederlaag tegen Union SG in de Supercup aan toe, en het wordt duidelijk dat blauw-zwart nog geen enkele van hun vier officiële wedstrijden van dit seizoen heeft kunnen winnen.

Onder leiding van Nicky Hayen blijft de motor sputteren, en de positie van de coach komt steeds meer onder druk te staan. Voor het eerst sinds zijn aantreden staat Club Brugge met de rug tegen de muur.

Volgens Het Laatste Nieuws waarschuwden interne critici al voor ‘Nicky’s emotionele intelligentie in moeilijke tijden’. Waar hij eind vorig seizoen nog de juiste keuzes maakte en een kern van zo'n 15 vaste spelers tevreden hield, lijkt dat dit seizoen niet meer te lukken.

Opmerkelijk was dat in de wedstrijd tegen Genk zes nieuwe namen in de basis stonden vergeleken met een week eerder tegen Standard.

Hayen weet het niet: wie blijft nog kalm?

Vooral centraal op het middenveld lijkt Nicky Hayen nog zoekende. “Waarnemers, fans, en vooral spelers hebben midden augustus nog steeds geen houvast bij het management van Hayen”, schrijft Het Laatste Nieuws.

“Met name op het middenveld - de controletoren van een elftal - weet Hayen het niet: nu eens staan daar Nielsen en Jashari, dan weer Vetlesen en Onyedika.”

Marc Degryse merkt op dat de concurrentie moordend is en dat na elk puntenverlies er spelers zijn die vinden dat het hun beurt is om een kans te krijgen. De analist vraagt zich af hoe lang de bankzitters kalm zullen blijven.

Ondanks de overvloed aan opties op het centrale middenveld - en de onzekerheid over wie de vaste basisspeler is - toont Club Brugge interesse in Marcus Linday, de 21-jarige centrale middenvelder van het Zweedse Västerås SK.

Ook Feyenoord, Heerenveen, en Lech Poznan willen hem graag binnenhalen.

Niets minder dan sensationeel: “Hij gaat veel geld kosten”

Vorig seizoen speelde Marcus Linday nog in de derde divisie, maar hij heeft zich bij Västerås SK zo snel ontwikkeld dat zijn contract al in mei werd verlengd en verbeterd. Coach Kalle Karlsson is niet verbaasd over Linday's indrukwekkende progressie.

“Voor zover ik weet, is er geen enkele speler die vanuit de derde divisie is gekomen en zich zo snel heeft geprofileerd als een van de beste spelers in de Allsvenskan op zijn positie. Het is niets minder dan sensationeel”, aldus Karlsson.

Hij benadrukt dat Linday vaak de beste speler op het veld is en zijn tegenstanders volledig kan domineren. “Er zijn geen grotere uitdagingen dan die in deze competitie, en hij heeft ze allemaal doorstaan”, vertelde Karlsson aan LT-sporten.

De coach prijst Linday’s vermogen om het moeilijkste te doen wat je van een middenvelder kunt vragen: zijn team van de eigen helft naar de helft van de tegenstander stuwen, zowel met slimme infiltraties als met nauwkeurige doorsteekpasses.

“Ik zou Marcus voor geen enkele andere middenvelder in de Allsvenskan willen inruilen. Als iemand hem wil contracteren, zal dat een flinke som geld kosten.”

Combinatie van techniek en groot loopvermogen

Ploegmaat Simon Gefvert ziet hoe Marcus Linday sinds zijn komst naar Västerås SK enorm is gegroeid en benadrukt hoe belangrijk de middenvelder is geworden voor het team. “Ik vind hem fantastisch”, zegt Gefvert.

Linday past perfect bij de intensieve speelstijl die coach Kalle Karlsson hanteert. “Marcus combineert technische vaardigheid met een groot loopvermogen. Bovendien is hij een hele slimme speler.”

Linday staat bekend om zijn fysieke aanwezigheid en technische kwaliteiten. Met zijn lengte van 1,86 meter en sterke lichaamshouding domineert hij zowel verdedigend als aanvallend. Hij heeft een uitstekend overzicht op het veld, kan nauwkeurige passes geven en schuwt niet om de bal te veroveren.

Hierdoor is hij uitgegroeid tot een sleutelspeler bij Västerås

Moet Club Brugge Linday halen?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

11
11
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

50
50
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

161
161
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

113
113
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

59
59
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

200
200
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

239
239
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

89
89
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

62
62
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

479
479
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

225
225
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

77
77
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

411
411
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws