‘Club Brugge doet iets gek: ‘niets minder dan sensationeel’’

door
‘Club Brugge doet iets gek: ‘niets minder dan sensationeel’’

Club Brugge kent een dramatische seizoensstart met slechts 1 op 9 punten en vier opeenvolgende wedstrijden zonder overwinning. Coach Nicky Hayen staat onder druk, vooral door zijn onzekere keuzes op het middenveld. Intern waarschuwden critici al voor zijn emotionele intelligentie in moeilijke tijden. Ondanks deze onzekerheid en weelde op het centrale middenveld toont Club Brugge interesse in Marcus Linday, een 21-jarige middenvelder van Västerås SK, die zich vanuit de derde divisie snel ontwikkelde tot een van de beste spelers in de Allsvenskan. "Het is niets minder dan sensationeel”, zei coach Kalle Karlsson.

Zijn combinatie van fysieke kracht, technische vaardigheid en groot loopvermogen maakt hem een dominante speler. Karlsson en ploegmaat Simon Gefvert zijn onder de indruk van zijn groei, maar waarschuwen dat het aantrekken van Linday veel geld zal kosten.

LEES OOK: Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Hayen zoekt: emotionele intelligentie ter discussie

Club Brugge is het nieuwe voetbalseizoen dramatisch begonnen met slechts 1 op 9. Voeg daar de nederlaag tegen Union SG in de Supercup aan toe, en het wordt duidelijk dat blauw-zwart nog geen enkele van hun vier officiële wedstrijden van dit seizoen heeft kunnen winnen.

Onder leiding van Nicky Hayen blijft de motor sputteren, en de positie van de coach komt steeds meer onder druk te staan. Voor het eerst sinds zijn aantreden staat Club Brugge met de rug tegen de muur.

Volgens Het Laatste Nieuws waarschuwden interne critici al voor ‘Nicky’s emotionele intelligentie in moeilijke tijden’. Waar hij eind vorig seizoen nog de juiste keuzes maakte en een kern van zo'n 15 vaste spelers tevreden hield, lijkt dat dit seizoen niet meer te lukken.

Opmerkelijk was dat in de wedstrijd tegen Genk zes nieuwe namen in de basis stonden vergeleken met een week eerder tegen Standard.

Hayen weet het niet: wie blijft nog kalm?

Vooral centraal op het middenveld lijkt Nicky Hayen nog zoekende. “Waarnemers, fans, en vooral spelers hebben midden augustus nog steeds geen houvast bij het management van Hayen”, schrijft Het Laatste Nieuws.

“Met name op het middenveld - de controletoren van een elftal - weet Hayen het niet: nu eens staan daar Nielsen en Jashari, dan weer Vetlesen en Onyedika.”

Marc Degryse merkt op dat de concurrentie moordend is en dat na elk puntenverlies er spelers zijn die vinden dat het hun beurt is om een kans te krijgen. De analist vraagt zich af hoe lang de bankzitters kalm zullen blijven.

Ondanks de overvloed aan opties op het centrale middenveld - en de onzekerheid over wie de vaste basisspeler is - toont Club Brugge interesse in Marcus Linday, de 21-jarige centrale middenvelder van het Zweedse Västerås SK.

Ook Feyenoord, Heerenveen, en Lech Poznan willen hem graag binnenhalen.

Niets minder dan sensationeel: “Hij gaat veel geld kosten”

Vorig seizoen speelde Marcus Linday nog in de derde divisie, maar hij heeft zich bij Västerås SK zo snel ontwikkeld dat zijn contract al in mei werd verlengd en verbeterd. Coach Kalle Karlsson is niet verbaasd over Linday's indrukwekkende progressie.

“Voor zover ik weet, is er geen enkele speler die vanuit de derde divisie is gekomen en zich zo snel heeft geprofileerd als een van de beste spelers in de Allsvenskan op zijn positie. Het is niets minder dan sensationeel”, aldus Karlsson.

Hij benadrukt dat Linday vaak de beste speler op het veld is en zijn tegenstanders volledig kan domineren. “Er zijn geen grotere uitdagingen dan die in deze competitie, en hij heeft ze allemaal doorstaan”, vertelde Karlsson aan LT-sporten.

De coach prijst Linday’s vermogen om het moeilijkste te doen wat je van een middenvelder kunt vragen: zijn team van de eigen helft naar de helft van de tegenstander stuwen, zowel met slimme infiltraties als met nauwkeurige doorsteekpasses.

“Ik zou Marcus voor geen enkele andere middenvelder in de Allsvenskan willen inruilen. Als iemand hem wil contracteren, zal dat een flinke som geld kosten.”

Combinatie van techniek en groot loopvermogen

Ploegmaat Simon Gefvert ziet hoe Marcus Linday sinds zijn komst naar Västerås SK enorm is gegroeid en benadrukt hoe belangrijk de middenvelder is geworden voor het team. “Ik vind hem fantastisch”, zegt Gefvert.

Linday past perfect bij de intensieve speelstijl die coach Kalle Karlsson hanteert. “Marcus combineert technische vaardigheid met een groot loopvermogen. Bovendien is hij een hele slimme speler.”

Linday staat bekend om zijn fysieke aanwezigheid en technische kwaliteiten. Met zijn lengte van 1,86 meter en sterke lichaamshouding domineert hij zowel verdedigend als aanvallend. Hij heeft een uitstekend overzicht op het veld, kan nauwkeurige passes geven en schuwt niet om de bal te veroveren.

Hierdoor is hij uitgegroeid tot een sleutelspeler bij Västerås

Moet Club Brugge Linday halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

30
30
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

154
154
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

51
51
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

182
182
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

207
207
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

170
170
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

181
181
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

38
38
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

72
72
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

172
172
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

133
133
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

46
46
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

107
107
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

169
169
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

122
122
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

172
172
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

234
234
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

233
233
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

778
778
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

180
180
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

99
99
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

149
149
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

61
61
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

368
368
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49

Meer sportnieuws