Pocognoli hoopt op mirakel: "Dat is misschien een teken"

60 stemmen
Pocognoli hoopt op mirakel:

Union kreeg de voorbije week twee stevige opdoffers te verwerken. Het ging vorige woensdag met 3-1 onderuit op Slavia Praag in de heenmatch van de derde voorronde van de Champions League en zondag volgde de eerste competitienederlaag in Het Kuipje, waar Westerlo een spektakelstuk met 4-3 naar zich toe trok.

Het zorgde ervoor dat trainer Sebastien Pocognoli wat uit zijn rol viel bij de vice-kampioen. De trainer werd in Westerlo uitgesloten nadat hij ging protesteren tegen de lijnrechter en de tegenstander verhinderde om snel het spel te hervatten.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Pocognoli krijgt geen effectieve straf

Nu kent de ex-Rode Duivel ook zijn straf voor die rode kaart. Sudpresse weet dat het Bondsparket één speeldag schorsing met uitstel vraagt. Dat betekent dat Pocognoli dus gewoon op de bank zou mogen zitten tijdens de volgende competitiewedstrijd tegen Charleroi. Wel moet hij een boete van 500 euro betalen.

Dat is dus een meevaller, die hoopt dat hij dinsdag opnieuw geluk zal hebben. Dan wacht de terugwedstrijd tegen Slavia Praag in de Champions League. Na de nederlaag van vorige week heeft Union al bijna een mirakel nodig om nog door te stoten tot de play-offs.

Union gelooft nog in mirakel

Desondanks ziet Pocognoli wel een reden waarom Union er nog in mag geloven: na een dramatische partij keerden ze toch nog met een doelpuntje terug. "Misschien is die own-goal waarmee het 3-1 werd wel een teken dat het zo moet zijn", tekende La Dernière Heure op zijn persconferentie op.

Union zal wel op zijn sterkst moeten zijn om de Tsjechische topclub met minstens twee doelpunten verschil te verslaan. Om dat te bewerkstelligen gunde Pocognoli vorig weekend alvast spelers als Puertas en Teklab wat rust.

Zal Union de scheve situatie tegen Slavia nog rechtzetten?

Meest recent

Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

103
103
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

58
58
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

526
526
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

48
48
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

33
33
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

53
53
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

50
50
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

133
133
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

236
236
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

242
242
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

414
414
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

882
882
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

136
136
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

784
784
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

204
204
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

618
618
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

211
211
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

64
64
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

188
188
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

162
162
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1011
1011
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

603
603
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

211
211
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

74
74
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

41
41

Meer sportnieuws