Pocognoli hoopt op mirakel: "Dat is misschien een teken"

door
Pocognoli hoopt op mirakel:

Union kreeg de voorbije week twee stevige opdoffers te verwerken. Het ging vorige woensdag met 3-1 onderuit op Slavia Praag in de heenmatch van de derde voorronde van de Champions League en zondag volgde de eerste competitienederlaag in Het Kuipje, waar Westerlo een spektakelstuk met 4-3 naar zich toe trok.

Het zorgde ervoor dat trainer Sebastien Pocognoli wat uit zijn rol viel bij de vice-kampioen. De trainer werd in Westerlo uitgesloten nadat hij ging protesteren tegen de lijnrechter en de tegenstander verhinderde om snel het spel te hervatten.

LEES OOK: Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Pocognoli krijgt geen effectieve straf

Nu kent de ex-Rode Duivel ook zijn straf voor die rode kaart. Sudpresse weet dat het Bondsparket één speeldag schorsing met uitstel vraagt. Dat betekent dat Pocognoli dus gewoon op de bank zou mogen zitten tijdens de volgende competitiewedstrijd tegen Charleroi. Wel moet hij een boete van 500 euro betalen.

Dat is dus een meevaller, die hoopt dat hij dinsdag opnieuw geluk zal hebben. Dan wacht de terugwedstrijd tegen Slavia Praag in de Champions League. Na de nederlaag van vorige week heeft Union al bijna een mirakel nodig om nog door te stoten tot de play-offs.

Union gelooft nog in mirakel

Desondanks ziet Pocognoli wel een reden waarom Union er nog in mag geloven: na een dramatische partij keerden ze toch nog met een doelpuntje terug. "Misschien is die own-goal waarmee het 3-1 werd wel een teken dat het zo moet zijn", tekende La Dernière Heure op zijn persconferentie op.

Union zal wel op zijn sterkst moeten zijn om de Tsjechische topclub met minstens twee doelpunten verschil te verslaan. Om dat te bewerkstelligen gunde Pocognoli vorig weekend alvast spelers als Puertas en Teklab wat rust.

Zal Union de scheve situatie tegen Slavia nog rechtzetten?

Meest recent

Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

4
4
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

51
51
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

98
98
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

40
40
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

58
58
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

61
61
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

94
94
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

262
262
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

207
207
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

334
334
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

57
57
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

383
383
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

102
102
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

170
170
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

157
157
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

83
83
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

124
124
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

303
303
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

998
998
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

403
403
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

298
298
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

817
817
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

233
233
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

769
769
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

507
507

Meer sportnieuws