'Chelsea vindt oplossing voor Belgisch talent'

78 stemmen
'Chelsea vindt oplossing voor Belgisch talent'

Chelsea beleeft alweer een zeer opmerkelijke transferperiode, waarin het maar miljoenen blijft spenderen aan jonge talenten. De vele transfers van de voorbije jaren hebben ervoor gezorgd dat de Blues nu met een bizar ruime selectie zitten. In de komende weken zal die nog afgeslankt moeten worden.

Eén van de spelers voor wie Chelsea nog een oplossing zocht, was Diego Moreira. De 20-jarige flankaanvaller is de zoon van Almami Moreira, oud-smaakmaker van Standard. Hij werd in Luik geboren en kreeg zijn jeugdopleiding bij de Rouches.

LEES OOK: Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Chelsea vindt eindelijk oplossing voor Moreira

Moreira koos uiteindelijk echter voor de Portugese nationale jeugdelftallen en vertrok in 2020 met slaande deuren vanuit Luik naar Benfica. Daar ging Chelsea hem een jaar geleden transfervrij wegplukken. Hij werd in de eerste helft van vorig seizoen verhuurd aan Olympique Lyon, maar dat werd geen succes.

In januari keerde Moreira alweer terug naar Londen, waar hij sindsdien vastzat. Omdat hij in augustus met Chelsea een League Cup-wedstrijd tegen Wimbledon gespeeld had, kon hij immers niet meer aan een andere club verhuurd worden. Pas deze zomer kon er dus een oplossing voor zijn situatie gevonden worden.

Strasbourg biedt uitweg voor Belgische Portugees

Volgens L'Equipe staat Moreira nu op het punt om terug te keren naar Frankrijk. Chelsea zou hem immers stallen bij zusterclub Strasbourg, waar hij in de komende dagen verwacht wordt om zijn handtekening te zetten.

Het is nog niet helemaal duidelijk of het zal gaan om een uitleenbeurt of een definitieve transfer. In Strasbourg zou Moreira alvast andere bekende namen tegenkomen als Abakar Sylla (ex-Club Brugge), Emanuel Emegha (ex-Antwerp), Eduard Sobol (ex-Club en -Genk) en Felix Lemaréchal, die vorig seizoen nog een smaakmaker was bij Cercle en nu over zou komen van Monaco.

Is dat een goede stap voor hem?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

27
27
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

51
51
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

189
189
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

66
66
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

76
76
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

141
141
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

175
175
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

183
183
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

146
146
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

370
370
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

80
80
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

76
76
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

446
446
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

643
643
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

248
248
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

921
921
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws