'Anderlecht’s miljoenenoffensief: Fredberg speelt hoog spel'

door
'Anderlecht’s miljoenenoffensief: Fredberg speelt hoog spel'

Tijdens de wintermercato van 2023 werd Tiago Gouveia, toen op huurbasis bij Estoril Praia, genoemd als versterking bij Anderlecht vanwege zijn uitstekende pressingkwaliteiten. Momenteel staat Gouveia weer voor een onzekere zomer bij SL Benfica, waar hij vooral als invaller speelde. Benfica vraagt nu 10 miljoen euro voor de 23-jarige aanvaller, een bedrag dat het clubrecord van Anderlecht zou breken.

Hoewel meerdere clubs interesse hebben, is Anderlecht voorzichtig. Jesper Fredberg volgt de situatie op de voet en zal mogelijk andere opties overwegen als de vraagprijs niet daalt.

LEES OOK: 'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

Riemer wilde pressingmonster al in wintermercato 2023

Agressiviteit. Dominantie. Balbezit. Hoog vastzetten van de tegenstander. Het zijn de basisprincipes van Brian Riemer bij Anderlecht en de coach zoekt spelers die deze filosofie op het veld kunnen belichamen.

In de winter van 2023, toen Riemer pas was aangesteld als de nieuwe coach van Anderlecht, werd Tiago Gouveia genoemd als een mogelijke versterking voor Sporting.

Gouveia, op dat moment uitgeleend door Benfica aan Estoril Praia, maakte indruk met zijn voetballende kwaliteiten en vooral zijn agressieve pressing.

Hij voerde gemiddeld acht pressing-acties per wedstrijd uit, een prestatie die hem tot een van de beste spelers in de Portugese competitie maakte. In vergelijking kwam geen enkele speler in de huidige Anderlecht-selectie toen zelfs maar in de buurt van dat niveau.

Gouveia staat (weer) voor een onzekere zomer bij SL Benfica

Anderlecht en Brian Riemer hebben Tiago Gouveia niet uit het oog verloren, aangezien de aanvaller begin juli en vandaag opnieuw wordt gelinkt aan een transfer naar het Lotto Park.

De 23-jarige staat namelijk weeral voor een onzekere zomer bij SL Benfica, waar hij voornamelijk als invaller fungeert, met slechts 5 basisplaatsen gedurende het hele vorige seizoen.

Coach Roger Schmidt heeft aangegeven plannen te hebben met de jongeling voor het nieuwe seizoen, maar volgens andere bronnen lijkt Gouveia mogelijk geen toekomst meer te hebben bij de Portugese topclub.

Volgens A Bola lijkt een vertrek bij Benfica waarschijnlijk, hoewel de speler zelf graag in het Estadio da Luz wil blijven. “Tiago wil blijven bij Benfica”, zei zijn makelaar Artur Fernandes aan O Jogo.

“Hij gelooft dat hij een basisspeler kan worden. De club en de coach zullen een beslissing moeten nemen.” Ricardo Soares, die Gouveia coachte bij Estoril, is ervan overtuigd dat zijn voormalige speler alle kwaliteiten bezit om succesvol te zijn bij Benfica:

“Hij heeft een snelle balcontrole, is snel, heeft diepgang, is effectief en doelgericht.”

Gouveia wordt stoplap: risico voor Benfica

Tiago Gouveia heeft een zeer interessant profiel voor Anderlecht, niet alleen vanwege zijn voetballende vaardigheden, snelheid, doelgerichtheid en enorme pressing kwaliteiten, maar ook qua positie past hij goed in het speelsysteem van Sporting.

De Portugese belofte-international is van oorsprong een flankaanvaller, maar heeft ook ervaring als buitenste middenvelder bij Estoril Praia. Hij heeft laten zien dat hij zich op die positie kan handhaven en zelfs defensief werk kan leveren, wat hem ook geschikt maakt als wingback.

Daarnaast heeft Gouveia de flexibiliteit om als tweede spits te spelen.

Gouveia bevindt zich momenteel in een delicate positie bij SL Benfica. In de voorbereiding werd hij ingezet als alternatief voor Alexander Bah, op de rechtsbackpositie, en niet als vleugelspeler, zijn natuurlijke positie.

Het was een experiment om de afwezigheid van Bah op te vangen, maar weinig kans heeft tot slagen als het om de knikkers gaat. Voor Álvaro Magalhães, een 63-jarige coach in Portugal, kan Gouveia daar niet blijven spelen en hij beschouwt dit als een groot risico voor een topclub zoals Benfica.

Gouveia kan een interessante vleugelverdediger zijn op aanvallend vlak, maar defensief is hij niet de sterkste.

Benfica wil 10 miljoen: breekt Anderlecht clubrecord?

Naast Anderlecht hebben ook Lille OSC, Watford, Southampton, Hull City en Cadiz interesse getoond in de Portugees. SL Benfica zal echter niet snel instemmen met een vertrek zonder strijd; voor een definitieve transfer vragen de Portugezen een aanzienlijke transfersom van 10 miljoen euro.

Dit bedrag zou het clubrecord van Anderlecht (momenteel gehouden door Nicolae Stanciu met 9,7 miljoen euro) verbreken. Vorig jaar waren verschillende Engelse clubs, waaronder Leicester City, Southampton, Hull City, Watford en West Bromwich Albion, geïnteresseerd in Gouveia.

Hij koos echter voor Benfica, waar hij voornamelijk als invaller fungeerde, met slechts 5 basisplaatsen gedurende het hele seizoen. Zowel een huurbeurt als een definitieve transfer behoren tot de mogelijkheden voor Gouveia, zolang alle betrokken partijen tevreden zijn.

Volgens L’Avenir is een snelle en efficiënte flankspeler prioritair voor Anderlecht. Zelfs nog voordat Francis Amuzu een meniscusblessure opliep was de club de markt aan het verkennen op zoek naar zo’n profiel.

Jesper Fredberg houdt de zaak van Gouveia in de gaten, maar de vraagprijs van 10 miljoen euro zal flink moeten dalen voordat hij echt in de aanval kan gaan.

En als de prijs niet genoeg daalt, zal Fredberg overschakelen naar een ander target, aangezien hij altijd meerdere ijzers in het vuur heeft.

Anderlecht moet vol voor Gouveia gaan

Meest recent

'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

0
0
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

9
9
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

45
45
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

209
209
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

74
74
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

201
201
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

313
313
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

146
146
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

70
70
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

132
132
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

102
102
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

286
286
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

57
57
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

151
151
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

572
572
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

564
564
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

341
341
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

565
565
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

186
186
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

374
374
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

596
596
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

52
52
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

377
377
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

43
43
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

584
584

Meer sportnieuws