'Anderlecht’s miljoenenoffensief: Fredberg speelt hoog spel'

616 stemmen
'Anderlecht’s miljoenenoffensief: Fredberg speelt hoog spel'

Tijdens de wintermercato van 2023 werd Tiago Gouveia, toen op huurbasis bij Estoril Praia, genoemd als versterking bij Anderlecht vanwege zijn uitstekende pressingkwaliteiten. Momenteel staat Gouveia weer voor een onzekere zomer bij SL Benfica, waar hij vooral als invaller speelde. Benfica vraagt nu 10 miljoen euro voor de 23-jarige aanvaller, een bedrag dat het clubrecord van Anderlecht zou breken.

Hoewel meerdere clubs interesse hebben, is Anderlecht voorzichtig. Jesper Fredberg volgt de situatie op de voet en zal mogelijk andere opties overwegen als de vraagprijs niet daalt.

LEES OOK: 'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Riemer wilde pressingmonster al in wintermercato 2023

Agressiviteit. Dominantie. Balbezit. Hoog vastzetten van de tegenstander. Het zijn de basisprincipes van Brian Riemer bij Anderlecht en de coach zoekt spelers die deze filosofie op het veld kunnen belichamen.

In de winter van 2023, toen Riemer pas was aangesteld als de nieuwe coach van Anderlecht, werd Tiago Gouveia genoemd als een mogelijke versterking voor Sporting.

Gouveia, op dat moment uitgeleend door Benfica aan Estoril Praia, maakte indruk met zijn voetballende kwaliteiten en vooral zijn agressieve pressing.

Hij voerde gemiddeld acht pressing-acties per wedstrijd uit, een prestatie die hem tot een van de beste spelers in de Portugese competitie maakte. In vergelijking kwam geen enkele speler in de huidige Anderlecht-selectie toen zelfs maar in de buurt van dat niveau.

Gouveia staat (weer) voor een onzekere zomer bij SL Benfica

Anderlecht en Brian Riemer hebben Tiago Gouveia niet uit het oog verloren, aangezien de aanvaller begin juli en vandaag opnieuw wordt gelinkt aan een transfer naar het Lotto Park.

De 23-jarige staat namelijk weeral voor een onzekere zomer bij SL Benfica, waar hij voornamelijk als invaller fungeert, met slechts 5 basisplaatsen gedurende het hele vorige seizoen.

Coach Roger Schmidt heeft aangegeven plannen te hebben met de jongeling voor het nieuwe seizoen, maar volgens andere bronnen lijkt Gouveia mogelijk geen toekomst meer te hebben bij de Portugese topclub.

Volgens A Bola lijkt een vertrek bij Benfica waarschijnlijk, hoewel de speler zelf graag in het Estadio da Luz wil blijven. “Tiago wil blijven bij Benfica”, zei zijn makelaar Artur Fernandes aan O Jogo.

“Hij gelooft dat hij een basisspeler kan worden. De club en de coach zullen een beslissing moeten nemen.” Ricardo Soares, die Gouveia coachte bij Estoril, is ervan overtuigd dat zijn voormalige speler alle kwaliteiten bezit om succesvol te zijn bij Benfica:

“Hij heeft een snelle balcontrole, is snel, heeft diepgang, is effectief en doelgericht.”

Gouveia wordt stoplap: risico voor Benfica

Tiago Gouveia heeft een zeer interessant profiel voor Anderlecht, niet alleen vanwege zijn voetballende vaardigheden, snelheid, doelgerichtheid en enorme pressing kwaliteiten, maar ook qua positie past hij goed in het speelsysteem van Sporting.

De Portugese belofte-international is van oorsprong een flankaanvaller, maar heeft ook ervaring als buitenste middenvelder bij Estoril Praia. Hij heeft laten zien dat hij zich op die positie kan handhaven en zelfs defensief werk kan leveren, wat hem ook geschikt maakt als wingback.

Daarnaast heeft Gouveia de flexibiliteit om als tweede spits te spelen.

Gouveia bevindt zich momenteel in een delicate positie bij SL Benfica. In de voorbereiding werd hij ingezet als alternatief voor Alexander Bah, op de rechtsbackpositie, en niet als vleugelspeler, zijn natuurlijke positie.

Het was een experiment om de afwezigheid van Bah op te vangen, maar weinig kans heeft tot slagen als het om de knikkers gaat. Voor Álvaro Magalhães, een 63-jarige coach in Portugal, kan Gouveia daar niet blijven spelen en hij beschouwt dit als een groot risico voor een topclub zoals Benfica.

Gouveia kan een interessante vleugelverdediger zijn op aanvallend vlak, maar defensief is hij niet de sterkste.

Benfica wil 10 miljoen: breekt Anderlecht clubrecord?

Naast Anderlecht hebben ook Lille OSC, Watford, Southampton, Hull City en Cadiz interesse getoond in de Portugees. SL Benfica zal echter niet snel instemmen met een vertrek zonder strijd; voor een definitieve transfer vragen de Portugezen een aanzienlijke transfersom van 10 miljoen euro.

Dit bedrag zou het clubrecord van Anderlecht (momenteel gehouden door Nicolae Stanciu met 9,7 miljoen euro) verbreken. Vorig jaar waren verschillende Engelse clubs, waaronder Leicester City, Southampton, Hull City, Watford en West Bromwich Albion, geïnteresseerd in Gouveia.

Hij koos echter voor Benfica, waar hij voornamelijk als invaller fungeerde, met slechts 5 basisplaatsen gedurende het hele seizoen. Zowel een huurbeurt als een definitieve transfer behoren tot de mogelijkheden voor Gouveia, zolang alle betrokken partijen tevreden zijn.

Volgens L’Avenir is een snelle en efficiënte flankspeler prioritair voor Anderlecht. Zelfs nog voordat Francis Amuzu een meniscusblessure opliep was de club de markt aan het verkennen op zoek naar zo’n profiel.

Jesper Fredberg houdt de zaak van Gouveia in de gaten, maar de vraagprijs van 10 miljoen euro zal flink moeten dalen voordat hij echt in de aanval kan gaan.

En als de prijs niet genoeg daalt, zal Fredberg overschakelen naar een ander target, aangezien hij altijd meerdere ijzers in het vuur heeft.

Anderlecht moet vol voor Gouveia gaan

Meest recent

Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

24
24
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

40
40
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

140
140
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

158
158
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

108
108
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

611
611
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

56
56
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

230
230
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

191
191
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

142
142
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

71
71
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

379
379
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

753
753
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

385
385
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

245
245
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

174
174
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

781
781
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

735
735
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

106
106
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

224
224
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

219
219
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

2048
2048
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

788
788
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

450
450
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

355
355

Meer sportnieuws