Charleroi leeft weer op: "Zie elke wedstrijd beterschap"

33 stemmen
Charleroi leeft weer op:

Het zijn toch veelal verrassende teams die na drie speeldagen bovenin het klassement van de Jupiler Pro League prijken. Westerlo prijkt foutloos aan de leiding, gevolgd door promovendus Dender en Anderlecht. Daarna volgen Antwerp en Charleroi. De Carolo's pronken met een knappe zes op negen.

Op de openingsspeeldag verloren ze nog van Antwerp, maar daarna volgde een ruime zege op Stayen. Zondagavond legden ze vervolgens ook nog eens AA Gent over de knie. Dankzij een laat doelpunt van Daan Heymans wonnen ze met 1-0 van de Buffalo's.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

Heymans zag Charleroi verdiend winnen

Daar was de matchwinnaar uiteraard zeer gelukkig mee. "Dit zijn de doelpunten die je wil maken, zo op het einde", aldus Heymans bij Sporza. "Zeker als je onze tweede helft ziet, we hebben gewoon gedomineerd. Het doet veel deugd om op het einde die wedstrijd over de streep te trekken. Het was geen gemakkelijke wedstrijd, ook door de warmte, maar we mogen fier zijn op onze prestatie vandaag."

In vergelijking met vorig seizoen lijken de prestaties van Charleroi alvast in stijgende lijn te zitten. Toen belandden ze immers in de Relegation Play-Off, maar na de aanstelling van Rik De Mil als nieuwe trainer wisten ze uiteindelijk vrij vlot het behoud te verzekeren.

De Mil stelt elke wedstrijd verbetering vast

De voormalige assistent van Club Brugge is ook zeer tevreden met de progressie van zijn elftal. "Het doel is om elke wedstrijd te verbeteren en dat zie ik", stelt hij. "Ik denk dat we goed beginnen aan de wedstrijd, zonder echte kansen. Maar de organisatie was goed en in de 2e helft verdienden we om te winnen. We moeten wel efficiënter zijn en sneller scoren. Maar we houden wel de nul, dus dat is heel goed voor onze ploeg."

Het wordt nu zaak voor Charleroi om op zijn elan verder te gaan, al zal dat niet makkelijk worden. Volgende week wacht hen immers opnieuw een stevige affiche, want dan moeten ze op bezoek bij vice-kampioen Union.

Kan Charleroi dit seizoen meedraaien in de subtop?

Meest recent

Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

46
46
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

47
47
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

64
64
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

44
44
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

272
272
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

70
70
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

186
186
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

629
629
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

480
480
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

94
94
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

221
221
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

786
786
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

115
115
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

208
208
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

207
207
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

559
559
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

503
503
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

955
955
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

333
333
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

523
523
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

318
318
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

199
199
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

445
445
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

50
50

Meer sportnieuws