Charleroi leeft weer op: "Zie elke wedstrijd beterschap"

door
Charleroi leeft weer op:

Het zijn toch veelal verrassende teams die na drie speeldagen bovenin het klassement van de Jupiler Pro League prijken. Westerlo prijkt foutloos aan de leiding, gevolgd door promovendus Dender en Anderlecht. Daarna volgen Antwerp en Charleroi. De Carolo's pronken met een knappe zes op negen.

Op de openingsspeeldag verloren ze nog van Antwerp, maar daarna volgde een ruime zege op Stayen. Zondagavond legden ze vervolgens ook nog eens AA Gent over de knie. Dankzij een laat doelpunt van Daan Heymans wonnen ze met 1-0 van de Buffalo's.

LEES OOK: De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Heymans zag Charleroi verdiend winnen

Daar was de matchwinnaar uiteraard zeer gelukkig mee. "Dit zijn de doelpunten die je wil maken, zo op het einde", aldus Heymans bij Sporza. "Zeker als je onze tweede helft ziet, we hebben gewoon gedomineerd. Het doet veel deugd om op het einde die wedstrijd over de streep te trekken. Het was geen gemakkelijke wedstrijd, ook door de warmte, maar we mogen fier zijn op onze prestatie vandaag."

In vergelijking met vorig seizoen lijken de prestaties van Charleroi alvast in stijgende lijn te zitten. Toen belandden ze immers in de Relegation Play-Off, maar na de aanstelling van Rik De Mil als nieuwe trainer wisten ze uiteindelijk vrij vlot het behoud te verzekeren.

De Mil stelt elke wedstrijd verbetering vast

De voormalige assistent van Club Brugge is ook zeer tevreden met de progressie van zijn elftal. "Het doel is om elke wedstrijd te verbeteren en dat zie ik", stelt hij. "Ik denk dat we goed beginnen aan de wedstrijd, zonder echte kansen. Maar de organisatie was goed en in de 2e helft verdienden we om te winnen. We moeten wel efficiënter zijn en sneller scoren. Maar we houden wel de nul, dus dat is heel goed voor onze ploeg."

Het wordt nu zaak voor Charleroi om op zijn elan verder te gaan, al zal dat niet makkelijk worden. Volgende week wacht hen immers opnieuw een stevige affiche, want dan moeten ze op bezoek bij vice-kampioen Union.

Kan Charleroi dit seizoen meedraaien in de subtop?

Meest recent

Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

53
53
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

18
18
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

75
75
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

198
198
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

107
107
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

325
325
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

152
152
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

56
56
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

459
459
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

540
540
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

109
109
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

191
191
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

209
209
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

340
340
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

350
350
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

209
209
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

33
33
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

396
396
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

423
423
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

81
81
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

242
242
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

55
55
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

111
111

Meer sportnieuws