FC Barcelona bevestigt vertrek van 'eeuwige legende'

193
FC Barcelona bevestigt vertrek van 'eeuwige legende'

FC Barcelona haalde deze zomer al een eerste keer uit met de komst van Dani Olmo, die weggekaapt werd bij RB Leipzig. De Catalanen moeten echter ook weer spelers laten vertrekken om financiële ruimte te maken voor verdere versterkingen. Daar wordt ook een clublegende het slachtoffer van.

De voorbije jaren zag Barça al verschillende iconen afzwaaien met onder meer Lionel Messi, Gerard Piqué, Sergio Busquets, Jordi Alba en Daniel Alves. Nu mag aan dat lijstje ook nog eens de naam toegevoegd worden van Sergi Roberto.

LEES OOK: 'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

Barça neemt afscheid van Sergi Roberto

Het vertrek van de 32-jarige polyvalente middenvelder hing al een hele tijd in de lucht, want zijn contract was eigenlijk al op 1 juli verstreken. Toch was een nieuwe overeenkomst niet helemaal uitgesloten, tot nu. Barça bevestigde zondagavond zijn vertrek.

Daarmee komt een einde aan een tijdperk, want Roberto was maar liefst achttien jaar aan de slag bij de club. Hij stroomde in 2006 in de jeugdopleiding in en maakte in 2013 promotie naar de A-kern. Hij speelde 373 wedstrijden voor Barça, waarin hij goed was voor negentien goals en 43 assists.

Remontada en 2x Champions League

De meest memorabele van die negentien goals was ongetwijfeld die tegen PSG in de terugmatch van de achtste finales van de Champions League, toen Roberto in blessuretijd de 6-1 binnen trapte en zo de beruchte 'remontada' bezegelde. Op zijn palmares bij Barça staat onder meer twee keer de Champions League, zeven titels en zes bekers.

Sergi Roberto kan nu als vrije speler op zoek gaan naar een nieuwe club. Zijn toekomst lijkt buiten Spanje te gaan liggen, want Ajax en Fiorentina worden naar voor geschoven als voornaamste kandidaten om de elfvoudige international binnen te halen.

Had Barça hem nog een nieuw contract moeten geven?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

19
19
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

14
14
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

34
34
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

63
63
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

197
197
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

64
64
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

57
57
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

145
145
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

37
37
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

149
149
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

694
694
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

53
53
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

66
66
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

66
66
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

346
346
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

158
158
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

186
186
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

231
231
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

120
120
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

141
141

Meer sportnieuws