FC Barcelona bevestigt vertrek van 'eeuwige legende'

door
FC Barcelona bevestigt vertrek van 'eeuwige legende'

FC Barcelona haalde deze zomer al een eerste keer uit met de komst van Dani Olmo, die weggekaapt werd bij RB Leipzig. De Catalanen moeten echter ook weer spelers laten vertrekken om financiële ruimte te maken voor verdere versterkingen. Daar wordt ook een clublegende het slachtoffer van.

De voorbije jaren zag Barça al verschillende iconen afzwaaien met onder meer Lionel Messi, Gerard Piqué, Sergio Busquets, Jordi Alba en Daniel Alves. Nu mag aan dat lijstje ook nog eens de naam toegevoegd worden van Sergi Roberto.

LEES OOK: Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

Barça neemt afscheid van Sergi Roberto

Het vertrek van de 32-jarige polyvalente middenvelder hing al een hele tijd in de lucht, want zijn contract was eigenlijk al op 1 juli verstreken. Toch was een nieuwe overeenkomst niet helemaal uitgesloten, tot nu. Barça bevestigde zondagavond zijn vertrek.

Daarmee komt een einde aan een tijdperk, want Roberto was maar liefst achttien jaar aan de slag bij de club. Hij stroomde in 2006 in de jeugdopleiding in en maakte in 2013 promotie naar de A-kern. Hij speelde 373 wedstrijden voor Barça, waarin hij goed was voor negentien goals en 43 assists.

Remontada en 2x Champions League

De meest memorabele van die negentien goals was ongetwijfeld die tegen PSG in de terugmatch van de achtste finales van de Champions League, toen Roberto in blessuretijd de 6-1 binnen trapte en zo de beruchte 'remontada' bezegelde. Op zijn palmares bij Barça staat onder meer twee keer de Champions League, zeven titels en zes bekers.

Sergi Roberto kan nu als vrije speler op zoek gaan naar een nieuwe club. Zijn toekomst lijkt buiten Spanje te gaan liggen, want Ajax en Fiorentina worden naar voor geschoven als voornaamste kandidaten om de elfvoudige international binnen te halen.

🚀

Had Barça hem nog een nieuw contract moeten geven?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

7
7
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

163
163
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

115
115
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

283
283
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

278
278
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

309
309
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

73
73
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

49
49
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

81
81
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

195
195
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

76
76
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

317
317
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

192
192
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

61
61
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

151
151
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

199
199
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

77
77
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

150
150
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

440
440
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

130
130
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

125
125
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

108
108
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

203
203
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

157
157
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

249
249

Meer sportnieuws