FC Barcelona bevestigt vertrek van 'eeuwige legende'

door
FC Barcelona bevestigt vertrek van 'eeuwige legende'

FC Barcelona haalde deze zomer al een eerste keer uit met de komst van Dani Olmo, die weggekaapt werd bij RB Leipzig. De Catalanen moeten echter ook weer spelers laten vertrekken om financiële ruimte te maken voor verdere versterkingen. Daar wordt ook een clublegende het slachtoffer van.

De voorbije jaren zag Barça al verschillende iconen afzwaaien met onder meer Lionel Messi, Gerard Piqué, Sergio Busquets, Jordi Alba en Daniel Alves. Nu mag aan dat lijstje ook nog eens de naam toegevoegd worden van Sergi Roberto.

LEES OOK: Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Barça neemt afscheid van Sergi Roberto

Het vertrek van de 32-jarige polyvalente middenvelder hing al een hele tijd in de lucht, want zijn contract was eigenlijk al op 1 juli verstreken. Toch was een nieuwe overeenkomst niet helemaal uitgesloten, tot nu. Barça bevestigde zondagavond zijn vertrek.

Daarmee komt een einde aan een tijdperk, want Roberto was maar liefst achttien jaar aan de slag bij de club. Hij stroomde in 2006 in de jeugdopleiding in en maakte in 2013 promotie naar de A-kern. Hij speelde 373 wedstrijden voor Barça, waarin hij goed was voor negentien goals en 43 assists.

Remontada en 2x Champions League

De meest memorabele van die negentien goals was ongetwijfeld die tegen PSG in de terugmatch van de achtste finales van de Champions League, toen Roberto in blessuretijd de 6-1 binnen trapte en zo de beruchte 'remontada' bezegelde. Op zijn palmares bij Barça staat onder meer twee keer de Champions League, zeven titels en zes bekers.

Sergi Roberto kan nu als vrije speler op zoek gaan naar een nieuwe club. Zijn toekomst lijkt buiten Spanje te gaan liggen, want Ajax en Fiorentina worden naar voor geschoven als voornaamste kandidaten om de elfvoudige international binnen te halen.

Had Barça hem nog een nieuw contract moeten geven?

Meest recent

'Rentree en dan bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

43
43
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

44
44
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

49
49
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

129
129
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

92
92
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

103
103
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

271
271
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

248
248
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

307
307
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

495
495
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

80
80
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

146
146
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

394
394
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

81
81
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

126
126
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

341
341
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

321
321
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

984
984
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

139
139
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

362
362
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

543
543
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

618
618
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

875
875
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

299
299

Meer sportnieuws