FC Barcelona bevestigt vertrek van 'eeuwige legende'

door
FC Barcelona bevestigt vertrek van 'eeuwige legende'

FC Barcelona haalde deze zomer al een eerste keer uit met de komst van Dani Olmo, die weggekaapt werd bij RB Leipzig. De Catalanen moeten echter ook weer spelers laten vertrekken om financiële ruimte te maken voor verdere versterkingen. Daar wordt ook een clublegende het slachtoffer van.

De voorbije jaren zag Barça al verschillende iconen afzwaaien met onder meer Lionel Messi, Gerard Piqué, Sergio Busquets, Jordi Alba en Daniel Alves. Nu mag aan dat lijstje ook nog eens de naam toegevoegd worden van Sergi Roberto.

LEES OOK: 'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Barça neemt afscheid van Sergi Roberto

Het vertrek van de 32-jarige polyvalente middenvelder hing al een hele tijd in de lucht, want zijn contract was eigenlijk al op 1 juli verstreken. Toch was een nieuwe overeenkomst niet helemaal uitgesloten, tot nu. Barça bevestigde zondagavond zijn vertrek.

Daarmee komt een einde aan een tijdperk, want Roberto was maar liefst achttien jaar aan de slag bij de club. Hij stroomde in 2006 in de jeugdopleiding in en maakte in 2013 promotie naar de A-kern. Hij speelde 373 wedstrijden voor Barça, waarin hij goed was voor negentien goals en 43 assists.

Remontada en 2x Champions League

De meest memorabele van die negentien goals was ongetwijfeld die tegen PSG in de terugmatch van de achtste finales van de Champions League, toen Roberto in blessuretijd de 6-1 binnen trapte en zo de beruchte 'remontada' bezegelde. Op zijn palmares bij Barça staat onder meer twee keer de Champions League, zeven titels en zes bekers.

Sergi Roberto kan nu als vrije speler op zoek gaan naar een nieuwe club. Zijn toekomst lijkt buiten Spanje te gaan liggen, want Ajax en Fiorentina worden naar voor geschoven als voornaamste kandidaten om de elfvoudige international binnen te halen.

Had Barça hem nog een nieuw contract moeten geven?

Meest recent

Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

159
159
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

8
8
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

18
18
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

24
24
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

56
56
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

46
46
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

33
33
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

333
333
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

95
95
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

63
63
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

182
182
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

117
117
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

51
51
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

149
149
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

16
16
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

461
461
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

150
150
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

47
47
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

51
51
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

119
119
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

285
285
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

365
365
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

680
680
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

301
301
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

276
276

Meer sportnieuws