FC Barcelona bevestigt vertrek van 'eeuwige legende'

door
FC Barcelona bevestigt vertrek van 'eeuwige legende'

FC Barcelona haalde deze zomer al een eerste keer uit met de komst van Dani Olmo, die weggekaapt werd bij RB Leipzig. De Catalanen moeten echter ook weer spelers laten vertrekken om financiële ruimte te maken voor verdere versterkingen. Daar wordt ook een clublegende het slachtoffer van.

De voorbije jaren zag Barça al verschillende iconen afzwaaien met onder meer Lionel Messi, Gerard Piqué, Sergio Busquets, Jordi Alba en Daniel Alves. Nu mag aan dat lijstje ook nog eens de naam toegevoegd worden van Sergi Roberto.

LEES OOK: UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

Barça neemt afscheid van Sergi Roberto

Het vertrek van de 32-jarige polyvalente middenvelder hing al een hele tijd in de lucht, want zijn contract was eigenlijk al op 1 juli verstreken. Toch was een nieuwe overeenkomst niet helemaal uitgesloten, tot nu. Barça bevestigde zondagavond zijn vertrek.

Daarmee komt een einde aan een tijdperk, want Roberto was maar liefst achttien jaar aan de slag bij de club. Hij stroomde in 2006 in de jeugdopleiding in en maakte in 2013 promotie naar de A-kern. Hij speelde 373 wedstrijden voor Barça, waarin hij goed was voor negentien goals en 43 assists.

Remontada en 2x Champions League

De meest memorabele van die negentien goals was ongetwijfeld die tegen PSG in de terugmatch van de achtste finales van de Champions League, toen Roberto in blessuretijd de 6-1 binnen trapte en zo de beruchte 'remontada' bezegelde. Op zijn palmares bij Barça staat onder meer twee keer de Champions League, zeven titels en zes bekers.

Sergi Roberto kan nu als vrije speler op zoek gaan naar een nieuwe club. Zijn toekomst lijkt buiten Spanje te gaan liggen, want Ajax en Fiorentina worden naar voor geschoven als voornaamste kandidaten om de elfvoudige international binnen te halen.

Had Barça hem nog een nieuw contract moeten geven?

Meest recent

UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

44
44
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

23
23
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

94
94
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

210
210
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

71
71
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

121
121
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

420
420
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

108
108
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

75
75
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

188
188
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

381
381
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

172
172
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

59
59
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

250
250
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

249
249
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

211
211
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

75
75
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

170
170
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

506
506
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

82
82
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

152
152
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

104
104
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

125
125
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

386
386

Meer sportnieuws