Frivool Antwerp pluimt met overmacht zieltogende Kanaries

142 stemmen
Frivool Antwerp pluimt met overmacht zieltogende Kanaries

Een oppermachtig Antwerp heeft deze namiddag de vloer aangeveegd met STVV. De Kanaries toonden zich op de Bosuil een mak vogeltje dat wel heel gemakkelijk gepluimd werd. Ondrejka was de gevierde Antwerpse held met een hattrick.

Ontluisterend zwak was het wat STVV vorig weekend op de mat legde tegen Charleroi. In eigen huis werd smadelijk verloren, vandaag maakten de Kanaries een uitstap naar de Bosuil. The Great Old speelde al twee wedstrijden meer dan behoorlijk, dat leverde voorlopig drie punten op. De Roeck koos voor dezelfde elf namen als vorige week, bij de bezoekers kwamen Fujita en Yamamoto (terug van de OS) in het elftal

LEES OOK: STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Great Old gaat freewheelend voorbij gepluimde Kanaries

The Great Old nam een kanonstart op de Bosuil. Na een paar minuten spelen zette Chery een kattenpoot tegen de bal en die verdween enig mooi naast Coppens in doel: 1-0. Even later was het weer bijna prijs voor Rood-Wit, een schot van Kerk week ongelukkig af en belandde op de lat. 

De Kanaries kregen zeker ook hun kansen op de tegenaanval nadien. Halfweg de eerste helft vergat Yamamoto om van dichtbij de trekker over te halen. Nog voor de pauze beloonde Antwerp zichzelf met een tweede doelpunt toen Doumbia vanop afstand probeerde en de bal via een blunderende Coppens in doel zag gaan: 2-0. Halfweg leek een Antwerpse zege al dichtbij.

STVV wordt gretig door gehaktmolen gedraaid

STVV herpakte zich vlak na de pauze wel en zocht meteen de aanval op. Dat leverde al snel de aansluitingstreffer op toen een voorzet van Ogawa via Alderweireld en Lammens in doel verdween: 2-1. Heel lang konden de bezoekers niet genieten van die treffer, een minuut later kreeg Ondrejka op links teveel ruimte en hij krulde de bal heerlijk in de verste hoek: 3-1.

The Great Old ging nadien lustig verder en nog voor halfweg de tweede helft had Coppens opnieuw een matige redding in huis op een poging van Valencia, in de rebound trof Ondrejka eenvoudig raak: 4-1. De Kanaries leken eerder op bange kuikens en zwalpten nadien voort. Valencia zorgde even later zelf van dichtbij voor de 5-1. Voor Ondrejka werd het een wedstrijd om nooit te vergeten, de Zweed lukte ook nog de 6-1, die hij staalhard in de winkelhaak joeg. Dat was uiteindelijk ook de eindstand.

De vraag na deze wedstrijd is vooral of coach Lattanzio nog het vertrouwen blijft behouden van de Truiense bazen. De Kanaries incasseerden in twee wedstrijden maar liefst 10 (!) tegendoelpunten. Antwerp mist met 6/9 zijn competitiestart niet.

Scoreverloop:

1-0 (4') Chery, 2-0 (39') Doumbia, 2-1 (54') Ogawa, 3-1 (55') Ondrejka, 4-1 (65') Ondrejka, 5-1 (68') Valencia, 6-1 (81') Ondrejka

Wordt Lattanzio de eerste coach die gaat ontslagen worden dit seizoen?

Meest recent

'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

0
0
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

36
36
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

252
252
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

95
95
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

54
54
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

64
64
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

149
149
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

412
412
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

379
379
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

391
391
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

315
315
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

158
158
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

524
524
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

244
244
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

898
898
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

311
311
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

597
597
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

426
426
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

144
144
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

699
699
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

283
283
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

226
226
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

149
149
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

572
572

Meer sportnieuws