Frivool Antwerp pluimt met overmacht zieltogende Kanaries

door
Frivool Antwerp pluimt met overmacht zieltogende Kanaries

Een oppermachtig Antwerp heeft deze namiddag de vloer aangeveegd met STVV. De Kanaries toonden zich op de Bosuil een mak vogeltje dat wel heel gemakkelijk gepluimd werd. Ondrejka was de gevierde Antwerpse held met een hattrick.

Ontluisterend zwak was het wat STVV vorig weekend op de mat legde tegen Charleroi. In eigen huis werd smadelijk verloren, vandaag maakten de Kanaries een uitstap naar de Bosuil. The Great Old speelde al twee wedstrijden meer dan behoorlijk, dat leverde voorlopig drie punten op. De Roeck koos voor dezelfde elf namen als vorige week, bij de bezoekers kwamen Fujita en Yamamoto (terug van de OS) in het elftal

LEES OOK: STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Great Old gaat freewheelend voorbij gepluimde Kanaries

The Great Old nam een kanonstart op de Bosuil. Na een paar minuten spelen zette Chery een kattenpoot tegen de bal en die verdween enig mooi naast Coppens in doel: 1-0. Even later was het weer bijna prijs voor Rood-Wit, een schot van Kerk week ongelukkig af en belandde op de lat. 

De Kanaries kregen zeker ook hun kansen op de tegenaanval nadien. Halfweg de eerste helft vergat Yamamoto om van dichtbij de trekker over te halen. Nog voor de pauze beloonde Antwerp zichzelf met een tweede doelpunt toen Doumbia vanop afstand probeerde en de bal via een blunderende Coppens in doel zag gaan: 2-0. Halfweg leek een Antwerpse zege al dichtbij.

STVV wordt gretig door gehaktmolen gedraaid

STVV herpakte zich vlak na de pauze wel en zocht meteen de aanval op. Dat leverde al snel de aansluitingstreffer op toen een voorzet van Ogawa via Alderweireld en Lammens in doel verdween: 2-1. Heel lang konden de bezoekers niet genieten van die treffer, een minuut later kreeg Ondrejka op links teveel ruimte en hij krulde de bal heerlijk in de verste hoek: 3-1.

The Great Old ging nadien lustig verder en nog voor halfweg de tweede helft had Coppens opnieuw een matige redding in huis op een poging van Valencia, in de rebound trof Ondrejka eenvoudig raak: 4-1. De Kanaries leken eerder op bange kuikens en zwalpten nadien voort. Valencia zorgde even later zelf van dichtbij voor de 5-1. Voor Ondrejka werd het een wedstrijd om nooit te vergeten, de Zweed lukte ook nog de 6-1, die hij staalhard in de winkelhaak joeg. Dat was uiteindelijk ook de eindstand.

De vraag na deze wedstrijd is vooral of coach Lattanzio nog het vertrouwen blijft behouden van de Truiense bazen. De Kanaries incasseerden in twee wedstrijden maar liefst 10 (!) tegendoelpunten. Antwerp mist met 6/9 zijn competitiestart niet.

Scoreverloop:

1-0 (4') Chery, 2-0 (39') Doumbia, 2-1 (54') Ogawa, 3-1 (55') Ondrejka, 4-1 (65') Ondrejka, 5-1 (68') Valencia, 6-1 (81') Ondrejka

Wordt Lattanzio de eerste coach die gaat ontslagen worden dit seizoen?

Meest recent

Leko hakt knoop door: keeperswissel bij Club Brugge?

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

3
3
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

38
38
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

37
37
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

306
306
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

366
366
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

324
324
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

66
66
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

352
352
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

658
658
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

119
119
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

675
675
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

181
181
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

183
183
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

375
375
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

194
194
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

346
346
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

435
435
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

251
251
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

53
53
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

360
360
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

335
335
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

85
85
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

377
377
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

589
589

Meer sportnieuws