Racing Genk dompelt na fabelachtige comeback Club in rouw

462 stemmen
Racing Genk dompelt na fabelachtige comeback Club in rouw

De topper tussen 'gebuisden' Racing Genk en Club Brugge heeft allesbehalve een muis gebaard. Blauw-Zwart leek zijn eerste overwinning te pakken met een tweeklapper van Skov Olsen maar een fantastische remontada van de Limburgers zorgde voor euforie in de Cegeka Arena.

Met Racing Genk en Club Brugge stonden twee 'gebuisden' van het prille seizoensbegin tegenover mekaar. Beide ploegen pakten teleurstellend één punt uit twee wedstrijden en hoopten deze namiddag om hun eerste zege te pakken. Heel wat wissels waren er bij de Limburgers: Van Crombrugge nam plaats onder de lat en zomeraankoop Sattlberger kreeg een basisplaats. Nicky Hayen wisselde maar liefst 6 (!) keer.

LEES OOK: Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Spektakelrijk begin gevolgd door zinderend slot

De start van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg. Binnen drie minuten tijd kreeg Tolu twee huizenhoge kansen maar de aanvaller hielp ze allebei om zeep. Club had meteen een vlijmscherpe reactie in huis maar deze keer toonde Van Crombrugge zijn kunnen en hij tikte de bal van Nilsson tegen de lat. Vuurwerk in de Cegeka Arena!

Op het kwartier was er opnieuw aan elke kant een nieuwe mogelijkheid. Eerst schoof Nusa de bal te zwak in de handen van doelman Van Crombrugge, aan de overzijde moest Mignolet zich strekken bij een te zwak schot van Tolu. Het slotkwartier leverde minder spektakel op, al was er in het absolute slot nog een mooie kers op de taart. Nusa slalomde langs een paar verdedigers, gaf voor op Skov Olsen en die plaatste de 0-1 in de verste hoek. Halfweg was Blauw-Zwart de vierende ploeg.

VAR eist hoofdrol op in zinderend spektakel

Racing Genk had nood aan een doelpunt na de pauze en ging daar ook meteen naar op zoek.  Op de tegenaanval was het wel Blauw-Zwart dat voor het eerste gevaar zorgde: Nusa krulde prima maar Van Crombrugge redde fraai. Aan de overzijde kon Nkuba een eerste Genkse kans niet kadreren.

Op het uur was er een controversiële beslissing in het voordeel van Club. Na een carambole greep Van Crombrugge mis, de bal kwam bij Skov Olsen en die trapte eenvoudig de 0-2 binnen. Voorafgaand (onbewust) handspel van Nilsson werd niet bestraft na een VAR-tussenkomst. 

Genk met GEWELDIGE remontada

Het doelpunt gaf Genk gek genoeg meer energie dan Club. Een paar minuten later beging Mechele ongelukkig handspel en Steuckers trapte de thuisploeg vanaf elf meter weer in de wedstrijd: 1-2. De Limburgers duwden door en een ijzersterke Mignolet hield Steuckers even later van zijn tweede doelpunt. De thuisploeg kreeg uiteindelijk wel wat het verdiende, op dik vijf minuten van het einde kopte Tolu van dichtbij de 2-2 tegen de touwen.

Er kwamen maar liefst 11 (!) minuten extra tijd door de vele VAR-tussenkomsten. In de reguliere speeltijd misten zowel Jutgla als Tzolis nog opgelegde kansen. Dure missers, in blessuretijd pakte Hrosovsky uit met een magistrale knal en de 3-2 betekende finaal ook de zege voor Genk. Nicky Hayen blijft na de verloren supercup achter met een ontluisterende 1/9.

Scoreverloop:

0-1 (45') Skov Olsen, 0-2 (60') Skov Olsen, 1-2 (68') Steuckers (p), 2-2 (83') Tolu, 3-2 (90+4') Hrosovsky

Gelooft u nog in Nicky Hayen als coach van Club?

Meest recent

Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

67
67
'Mourinho zet Barça te kijk: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

39
39
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

166
166
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

338
338
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

311
311
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

131
131
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

49
49
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

120
120
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

623
623
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

77
77
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

218
218
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

299
299
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

210
210
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

524
524
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

135
135
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

111
111
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

68
68
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

188
188
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

322
322
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

138
138
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

64
64
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

82
82
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

284
284
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

126
126
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

86
86

Meer sportnieuws