Racing Genk dompelt na fabelachtige comeback Club in rouw

462 stemmen
Racing Genk dompelt na fabelachtige comeback Club in rouw

De topper tussen 'gebuisden' Racing Genk en Club Brugge heeft allesbehalve een muis gebaard. Blauw-Zwart leek zijn eerste overwinning te pakken met een tweeklapper van Skov Olsen maar een fantastische remontada van de Limburgers zorgde voor euforie in de Cegeka Arena.

Met Racing Genk en Club Brugge stonden twee 'gebuisden' van het prille seizoensbegin tegenover mekaar. Beide ploegen pakten teleurstellend één punt uit twee wedstrijden en hoopten deze namiddag om hun eerste zege te pakken. Heel wat wissels waren er bij de Limburgers: Van Crombrugge nam plaats onder de lat en zomeraankoop Sattlberger kreeg een basisplaats. Nicky Hayen wisselde maar liefst 6 (!) keer.

LEES OOK: Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Spektakelrijk begin gevolgd door zinderend slot

De start van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg. Binnen drie minuten tijd kreeg Tolu twee huizenhoge kansen maar de aanvaller hielp ze allebei om zeep. Club had meteen een vlijmscherpe reactie in huis maar deze keer toonde Van Crombrugge zijn kunnen en hij tikte de bal van Nilsson tegen de lat. Vuurwerk in de Cegeka Arena!

Op het kwartier was er opnieuw aan elke kant een nieuwe mogelijkheid. Eerst schoof Nusa de bal te zwak in de handen van doelman Van Crombrugge, aan de overzijde moest Mignolet zich strekken bij een te zwak schot van Tolu. Het slotkwartier leverde minder spektakel op, al was er in het absolute slot nog een mooie kers op de taart. Nusa slalomde langs een paar verdedigers, gaf voor op Skov Olsen en die plaatste de 0-1 in de verste hoek. Halfweg was Blauw-Zwart de vierende ploeg.

VAR eist hoofdrol op in zinderend spektakel

Racing Genk had nood aan een doelpunt na de pauze en ging daar ook meteen naar op zoek.  Op de tegenaanval was het wel Blauw-Zwart dat voor het eerste gevaar zorgde: Nusa krulde prima maar Van Crombrugge redde fraai. Aan de overzijde kon Nkuba een eerste Genkse kans niet kadreren.

Op het uur was er een controversiële beslissing in het voordeel van Club. Na een carambole greep Van Crombrugge mis, de bal kwam bij Skov Olsen en die trapte eenvoudig de 0-2 binnen. Voorafgaand (onbewust) handspel van Nilsson werd niet bestraft na een VAR-tussenkomst. 

Genk met GEWELDIGE remontada

Het doelpunt gaf Genk gek genoeg meer energie dan Club. Een paar minuten later beging Mechele ongelukkig handspel en Steuckers trapte de thuisploeg vanaf elf meter weer in de wedstrijd: 1-2. De Limburgers duwden door en een ijzersterke Mignolet hield Steuckers even later van zijn tweede doelpunt. De thuisploeg kreeg uiteindelijk wel wat het verdiende, op dik vijf minuten van het einde kopte Tolu van dichtbij de 2-2 tegen de touwen.

Er kwamen maar liefst 11 (!) minuten extra tijd door de vele VAR-tussenkomsten. In de reguliere speeltijd misten zowel Jutgla als Tzolis nog opgelegde kansen. Dure missers, in blessuretijd pakte Hrosovsky uit met een magistrale knal en de 3-2 betekende finaal ook de zege voor Genk. Nicky Hayen blijft na de verloren supercup achter met een ontluisterende 1/9.

Scoreverloop:

0-1 (45') Skov Olsen, 0-2 (60') Skov Olsen, 1-2 (68') Steuckers (p), 2-2 (83') Tolu, 3-2 (90+4') Hrosovsky

Gelooft u nog in Nicky Hayen als coach van Club?

Meest recent

'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

63
63
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

48
48
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

118
118
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

19
19
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

139
139
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

94
94
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

126
126
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

89
89
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

871
871
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

45
45
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

292
292
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

144
144
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

87
87
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

62
62
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

56
56
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

40
40
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

372
372
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

512
512
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

480
480
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

510
510
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

365
365
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

125
125
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

962
962
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

119
119
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

777
777

Meer sportnieuws