Racing Genk dompelt na fabelachtige comeback Club in rouw

462 stemmen
Racing Genk dompelt na fabelachtige comeback Club in rouw

De topper tussen 'gebuisden' Racing Genk en Club Brugge heeft allesbehalve een muis gebaard. Blauw-Zwart leek zijn eerste overwinning te pakken met een tweeklapper van Skov Olsen maar een fantastische remontada van de Limburgers zorgde voor euforie in de Cegeka Arena.

Met Racing Genk en Club Brugge stonden twee 'gebuisden' van het prille seizoensbegin tegenover mekaar. Beide ploegen pakten teleurstellend één punt uit twee wedstrijden en hoopten deze namiddag om hun eerste zege te pakken. Heel wat wissels waren er bij de Limburgers: Van Crombrugge nam plaats onder de lat en zomeraankoop Sattlberger kreeg een basisplaats. Nicky Hayen wisselde maar liefst 6 (!) keer.

LEES OOK: Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Spektakelrijk begin gevolgd door zinderend slot

De start van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg. Binnen drie minuten tijd kreeg Tolu twee huizenhoge kansen maar de aanvaller hielp ze allebei om zeep. Club had meteen een vlijmscherpe reactie in huis maar deze keer toonde Van Crombrugge zijn kunnen en hij tikte de bal van Nilsson tegen de lat. Vuurwerk in de Cegeka Arena!

Op het kwartier was er opnieuw aan elke kant een nieuwe mogelijkheid. Eerst schoof Nusa de bal te zwak in de handen van doelman Van Crombrugge, aan de overzijde moest Mignolet zich strekken bij een te zwak schot van Tolu. Het slotkwartier leverde minder spektakel op, al was er in het absolute slot nog een mooie kers op de taart. Nusa slalomde langs een paar verdedigers, gaf voor op Skov Olsen en die plaatste de 0-1 in de verste hoek. Halfweg was Blauw-Zwart de vierende ploeg.

VAR eist hoofdrol op in zinderend spektakel

Racing Genk had nood aan een doelpunt na de pauze en ging daar ook meteen naar op zoek.  Op de tegenaanval was het wel Blauw-Zwart dat voor het eerste gevaar zorgde: Nusa krulde prima maar Van Crombrugge redde fraai. Aan de overzijde kon Nkuba een eerste Genkse kans niet kadreren.

Op het uur was er een controversiële beslissing in het voordeel van Club. Na een carambole greep Van Crombrugge mis, de bal kwam bij Skov Olsen en die trapte eenvoudig de 0-2 binnen. Voorafgaand (onbewust) handspel van Nilsson werd niet bestraft na een VAR-tussenkomst. 

Genk met GEWELDIGE remontada

Het doelpunt gaf Genk gek genoeg meer energie dan Club. Een paar minuten later beging Mechele ongelukkig handspel en Steuckers trapte de thuisploeg vanaf elf meter weer in de wedstrijd: 1-2. De Limburgers duwden door en een ijzersterke Mignolet hield Steuckers even later van zijn tweede doelpunt. De thuisploeg kreeg uiteindelijk wel wat het verdiende, op dik vijf minuten van het einde kopte Tolu van dichtbij de 2-2 tegen de touwen.

Er kwamen maar liefst 11 (!) minuten extra tijd door de vele VAR-tussenkomsten. In de reguliere speeltijd misten zowel Jutgla als Tzolis nog opgelegde kansen. Dure missers, in blessuretijd pakte Hrosovsky uit met een magistrale knal en de 3-2 betekende finaal ook de zege voor Genk. Nicky Hayen blijft na de verloren supercup achter met een ontluisterende 1/9.

Scoreverloop:

0-1 (45') Skov Olsen, 0-2 (60') Skov Olsen, 1-2 (68') Steuckers (p), 2-2 (83') Tolu, 3-2 (90+4') Hrosovsky

Gelooft u nog in Nicky Hayen als coach van Club?

Meest recent

'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

18
18
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

50
50
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

23
23
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

61
61
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

223
223
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

194
194
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

32
32
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

40
40
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

144
144
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

138
138
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

973
973
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

98
98
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

167
167
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

171
171
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

353
353
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

179
179
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

139
139
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

241
241
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

420
420
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

97
97
'Tedesco heeft fraaie nieuwe uitdaging beet'

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels was geen succes, maar desondanks blijft Domenico ...

116
116
'Alarm in Antwerp: Gheysens kan club verliezen'

In 2023 veroverde Antwerp nog de dubbel, maar sindsdien is de Great Old er niet bepaald op ...

426
426
'Barça moet tweede knaltransfer schrappen'

FC Barcelona lijkt van plan om furieus aan de zomermercato te beginnen. Ze staan op het punt om de ...

105
105

Meer sportnieuws