Racing Genk dompelt na fabelachtige comeback Club in rouw

462 stemmen
Racing Genk dompelt na fabelachtige comeback Club in rouw

De topper tussen 'gebuisden' Racing Genk en Club Brugge heeft allesbehalve een muis gebaard. Blauw-Zwart leek zijn eerste overwinning te pakken met een tweeklapper van Skov Olsen maar een fantastische remontada van de Limburgers zorgde voor euforie in de Cegeka Arena.

Met Racing Genk en Club Brugge stonden twee 'gebuisden' van het prille seizoensbegin tegenover mekaar. Beide ploegen pakten teleurstellend één punt uit twee wedstrijden en hoopten deze namiddag om hun eerste zege te pakken. Heel wat wissels waren er bij de Limburgers: Van Crombrugge nam plaats onder de lat en zomeraankoop Sattlberger kreeg een basisplaats. Nicky Hayen wisselde maar liefst 6 (!) keer.

LEES OOK: Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Spektakelrijk begin gevolgd door zinderend slot

De start van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg. Binnen drie minuten tijd kreeg Tolu twee huizenhoge kansen maar de aanvaller hielp ze allebei om zeep. Club had meteen een vlijmscherpe reactie in huis maar deze keer toonde Van Crombrugge zijn kunnen en hij tikte de bal van Nilsson tegen de lat. Vuurwerk in de Cegeka Arena!

Op het kwartier was er opnieuw aan elke kant een nieuwe mogelijkheid. Eerst schoof Nusa de bal te zwak in de handen van doelman Van Crombrugge, aan de overzijde moest Mignolet zich strekken bij een te zwak schot van Tolu. Het slotkwartier leverde minder spektakel op, al was er in het absolute slot nog een mooie kers op de taart. Nusa slalomde langs een paar verdedigers, gaf voor op Skov Olsen en die plaatste de 0-1 in de verste hoek. Halfweg was Blauw-Zwart de vierende ploeg.

VAR eist hoofdrol op in zinderend spektakel

Racing Genk had nood aan een doelpunt na de pauze en ging daar ook meteen naar op zoek.  Op de tegenaanval was het wel Blauw-Zwart dat voor het eerste gevaar zorgde: Nusa krulde prima maar Van Crombrugge redde fraai. Aan de overzijde kon Nkuba een eerste Genkse kans niet kadreren.

Op het uur was er een controversiële beslissing in het voordeel van Club. Na een carambole greep Van Crombrugge mis, de bal kwam bij Skov Olsen en die trapte eenvoudig de 0-2 binnen. Voorafgaand (onbewust) handspel van Nilsson werd niet bestraft na een VAR-tussenkomst. 

Genk met GEWELDIGE remontada

Het doelpunt gaf Genk gek genoeg meer energie dan Club. Een paar minuten later beging Mechele ongelukkig handspel en Steuckers trapte de thuisploeg vanaf elf meter weer in de wedstrijd: 1-2. De Limburgers duwden door en een ijzersterke Mignolet hield Steuckers even later van zijn tweede doelpunt. De thuisploeg kreeg uiteindelijk wel wat het verdiende, op dik vijf minuten van het einde kopte Tolu van dichtbij de 2-2 tegen de touwen.

Er kwamen maar liefst 11 (!) minuten extra tijd door de vele VAR-tussenkomsten. In de reguliere speeltijd misten zowel Jutgla als Tzolis nog opgelegde kansen. Dure missers, in blessuretijd pakte Hrosovsky uit met een magistrale knal en de 3-2 betekende finaal ook de zege voor Genk. Nicky Hayen blijft na de verloren supercup achter met een ontluisterende 1/9.

Scoreverloop:

0-1 (45') Skov Olsen, 0-2 (60') Skov Olsen, 1-2 (68') Steuckers (p), 2-2 (83') Tolu, 3-2 (90+4') Hrosovsky

Gelooft u nog in Nicky Hayen als coach van Club?

Meest recent

Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

10
10
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

36
36
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

89
89
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

122
122
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

283
283
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

69
69
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

688
688
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

256
256
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

86
86
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

416
416
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

260
260
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

226
226
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

306
306
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

415
415
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

116
116
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

564
564
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

243
243
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1012
1012
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

237
237
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

476
476
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

727
727
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

268
268
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

164
164
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1553
1553

Meer sportnieuws