Racing Genk dompelt na fabelachtige comeback Club in rouw

462
Racing Genk dompelt na fabelachtige comeback Club in rouw

De topper tussen 'gebuisden' Racing Genk en Club Brugge heeft allesbehalve een muis gebaard. Blauw-Zwart leek zijn eerste overwinning te pakken met een tweeklapper van Skov Olsen maar een fantastische remontada van de Limburgers zorgde voor euforie in de Cegeka Arena.

Met Racing Genk en Club Brugge stonden twee 'gebuisden' van het prille seizoensbegin tegenover mekaar. Beide ploegen pakten teleurstellend één punt uit twee wedstrijden en hoopten deze namiddag om hun eerste zege te pakken. Heel wat wissels waren er bij de Limburgers: Van Crombrugge nam plaats onder de lat en zomeraankoop Sattlberger kreeg een basisplaats. Nicky Hayen wisselde maar liefst 6 (!) keer.

LEES OOK: Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Spektakelrijk begin gevolgd door zinderend slot

De start van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg. Binnen drie minuten tijd kreeg Tolu twee huizenhoge kansen maar de aanvaller hielp ze allebei om zeep. Club had meteen een vlijmscherpe reactie in huis maar deze keer toonde Van Crombrugge zijn kunnen en hij tikte de bal van Nilsson tegen de lat. Vuurwerk in de Cegeka Arena!

Op het kwartier was er opnieuw aan elke kant een nieuwe mogelijkheid. Eerst schoof Nusa de bal te zwak in de handen van doelman Van Crombrugge, aan de overzijde moest Mignolet zich strekken bij een te zwak schot van Tolu. Het slotkwartier leverde minder spektakel op, al was er in het absolute slot nog een mooie kers op de taart. Nusa slalomde langs een paar verdedigers, gaf voor op Skov Olsen en die plaatste de 0-1 in de verste hoek. Halfweg was Blauw-Zwart de vierende ploeg.

VAR eist hoofdrol op in zinderend spektakel

Racing Genk had nood aan een doelpunt na de pauze en ging daar ook meteen naar op zoek.  Op de tegenaanval was het wel Blauw-Zwart dat voor het eerste gevaar zorgde: Nusa krulde prima maar Van Crombrugge redde fraai. Aan de overzijde kon Nkuba een eerste Genkse kans niet kadreren.

Op het uur was er een controversiële beslissing in het voordeel van Club. Na een carambole greep Van Crombrugge mis, de bal kwam bij Skov Olsen en die trapte eenvoudig de 0-2 binnen. Voorafgaand (onbewust) handspel van Nilsson werd niet bestraft na een VAR-tussenkomst. 

Genk met GEWELDIGE remontada

Het doelpunt gaf Genk gek genoeg meer energie dan Club. Een paar minuten later beging Mechele ongelukkig handspel en Steuckers trapte de thuisploeg vanaf elf meter weer in de wedstrijd: 1-2. De Limburgers duwden door en een ijzersterke Mignolet hield Steuckers even later van zijn tweede doelpunt. De thuisploeg kreeg uiteindelijk wel wat het verdiende, op dik vijf minuten van het einde kopte Tolu van dichtbij de 2-2 tegen de touwen.

Er kwamen maar liefst 11 (!) minuten extra tijd door de vele VAR-tussenkomsten. In de reguliere speeltijd misten zowel Jutgla als Tzolis nog opgelegde kansen. Dure missers, in blessuretijd pakte Hrosovsky uit met een magistrale knal en de 3-2 betekende finaal ook de zege voor Genk. Nicky Hayen blijft na de verloren supercup achter met een ontluisterende 1/9.

Scoreverloop:

0-1 (45') Skov Olsen, 0-2 (60') Skov Olsen, 1-2 (68') Steuckers (p), 2-2 (83') Tolu, 3-2 (90+4') Hrosovsky

Gelooft u nog in Nicky Hayen als coach van Club?

Meest recent

Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

3
3
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

94
94
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

22
22
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

31
31
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

89
89
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

46
46
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

86
86
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

93
93
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

53
53
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

105
105
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

148
148
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

223
223
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

109
109
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

187
187
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

235
235
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

300
300
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

100
100
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

150
150
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

76
76
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

235
235
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

286
286
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

152
152
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

269
269

Meer sportnieuws