Paniek bij Union SG: ‘Sterkhouder plots op weg naar exit’

301 stemmen
Paniek bij Union SG: ‘Sterkhouder plots op weg naar exit’

Union SG ging op de derde speeldag van de Jupiler Pro League met 4-3 onderuit tegen Westerlo. In Europa liep het ook al averij op door met 3-1 te verliezen op het veld van Slavia Praag.

Union zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Er heerst vooral paniek op verdedigend vlak. Christan Burgess en Ross Sykes zijn out en Het Nieuwsblad meldt dat ook Koki Machida op weg naar de exit is.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

Toch paniek 

Elk jaar kampt Union met een leegloop, maar de Brusselaars lijken er telkens weer bovenop te komen. Nu is Union met een vier op negen aan de competitie begonnen. In Europa kreeg het ook een flinke slag van de hamer tegen Slavia Praag. Vooral het gemist van Burgess en Sykes weegt zwaar door. Pocognoli koos ervoor om zijn ploeg door elkaar te gooien, maar dat haalde niets uit.

De T1 heeft aldus vooral geen verdedigende opties. ‘Dat Union geen echte centrale verdediger achter de hand heeft, is vreemd. Vooral omdat Machida in principe nog op weg is naar de uitgang. De clubleiding had Pocognoli een dienst kunnen bewijzen door te anticiperen en zijn vervanger al vast te leggen, maar niets wijst erop dat er eerstdaags een nieuwe verdediger tekent in het Dudenpark’, klinkt het.

Tegenstanders profiteren

Volgens doelman Anthony Moris profiteren de tegenstanders van het ontbreken van ‘torens’ achterin. “Tegenstanders gaan bij stilstaande fases echt op zoek naar de ruimtes waar we te weinig lengte hebben. Dat merken we al het hele seizoen”, aldus de sluitpost van Union SG.

Mac Allister predikt echter rust. “De overgang naar de nieuwe trainer heeft tijd nodig. We staan allemaal achter de ideeën van de coach. Hij heeft zijn eigen stijl, maar het is in eerste instantie aan de spelers om er opnieuw de strijdlust van vorig seizoen in te krijgen.”

Moet Union nog de transfermarkt op?

Meest recent

'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

21
21
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

125
125
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

555
555
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

199
199
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

79
79
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

386
386
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

77
77
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

28
28
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

206
206
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

234
234
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

209
209
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

543
543
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

157
157
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

186
186
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

192
192
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

260
260
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

360
360
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

199
199
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

474
474
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

195
195
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

135
135
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

606
606
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

267
267
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

111
111
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

82
82

Meer sportnieuws