Paniek bij Union SG: ‘Sterkhouder plots op weg naar exit’

301 stemmen
Paniek bij Union SG: ‘Sterkhouder plots op weg naar exit’

Union SG ging op de derde speeldag van de Jupiler Pro League met 4-3 onderuit tegen Westerlo. In Europa liep het ook al averij op door met 3-1 te verliezen op het veld van Slavia Praag.

Union zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Er heerst vooral paniek op verdedigend vlak. Christan Burgess en Ross Sykes zijn out en Het Nieuwsblad meldt dat ook Koki Machida op weg naar de exit is.

LEES OOK: Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

Toch paniek 

Elk jaar kampt Union met een leegloop, maar de Brusselaars lijken er telkens weer bovenop te komen. Nu is Union met een vier op negen aan de competitie begonnen. In Europa kreeg het ook een flinke slag van de hamer tegen Slavia Praag. Vooral het gemist van Burgess en Sykes weegt zwaar door. Pocognoli koos ervoor om zijn ploeg door elkaar te gooien, maar dat haalde niets uit.

De T1 heeft aldus vooral geen verdedigende opties. ‘Dat Union geen echte centrale verdediger achter de hand heeft, is vreemd. Vooral omdat Machida in principe nog op weg is naar de uitgang. De clubleiding had Pocognoli een dienst kunnen bewijzen door te anticiperen en zijn vervanger al vast te leggen, maar niets wijst erop dat er eerstdaags een nieuwe verdediger tekent in het Dudenpark’, klinkt het.

Tegenstanders profiteren

Volgens doelman Anthony Moris profiteren de tegenstanders van het ontbreken van ‘torens’ achterin. “Tegenstanders gaan bij stilstaande fases echt op zoek naar de ruimtes waar we te weinig lengte hebben. Dat merken we al het hele seizoen”, aldus de sluitpost van Union SG.

Mac Allister predikt echter rust. “De overgang naar de nieuwe trainer heeft tijd nodig. We staan allemaal achter de ideeën van de coach. Hij heeft zijn eigen stijl, maar het is in eerste instantie aan de spelers om er opnieuw de strijdlust van vorig seizoen in te krijgen.”

Moet Union nog de transfermarkt op?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

11
11
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

27
27
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

73
73
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

90
90
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

132
132
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

456
456
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

245
245
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

122
122
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

142
142
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

107
107
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

142
142
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

127
127
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

52
52
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

359
359
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

214
214
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

234
234
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

373
373
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

519
519
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

108
108
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

305
305
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

180
180
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

296
296
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

184
184
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

500
500

Meer sportnieuws