Paniek bij Union SG: ‘Sterkhouder plots op weg naar exit’

door
Paniek bij Union SG: ‘Sterkhouder plots op weg naar exit’

Union SG ging op de derde speeldag van de Jupiler Pro League met 4-3 onderuit tegen Westerlo. In Europa liep het ook al averij op door met 3-1 te verliezen op het veld van Slavia Praag.

Union zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Er heerst vooral paniek op verdedigend vlak. Christan Burgess en Ross Sykes zijn out en Het Nieuwsblad meldt dat ook Koki Machida op weg naar de exit is.

LEES OOK: Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Toch paniek 

Elk jaar kampt Union met een leegloop, maar de Brusselaars lijken er telkens weer bovenop te komen. Nu is Union met een vier op negen aan de competitie begonnen. In Europa kreeg het ook een flinke slag van de hamer tegen Slavia Praag. Vooral het gemist van Burgess en Sykes weegt zwaar door. Pocognoli koos ervoor om zijn ploeg door elkaar te gooien, maar dat haalde niets uit.

De T1 heeft aldus vooral geen verdedigende opties. ‘Dat Union geen echte centrale verdediger achter de hand heeft, is vreemd. Vooral omdat Machida in principe nog op weg is naar de uitgang. De clubleiding had Pocognoli een dienst kunnen bewijzen door te anticiperen en zijn vervanger al vast te leggen, maar niets wijst erop dat er eerstdaags een nieuwe verdediger tekent in het Dudenpark’, klinkt het.

Tegenstanders profiteren

Volgens doelman Anthony Moris profiteren de tegenstanders van het ontbreken van ‘torens’ achterin. “Tegenstanders gaan bij stilstaande fases echt op zoek naar de ruimtes waar we te weinig lengte hebben. Dat merken we al het hele seizoen”, aldus de sluitpost van Union SG.

Mac Allister predikt echter rust. “De overgang naar de nieuwe trainer heeft tijd nodig. We staan allemaal achter de ideeën van de coach. Hij heeft zijn eigen stijl, maar het is in eerste instantie aan de spelers om er opnieuw de strijdlust van vorig seizoen in te krijgen.”

Moet Union nog de transfermarkt op?

Meest recent

Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

2
2
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

41
41
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

13
13
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

36
36
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

183
183
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

154
154
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

102
102
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

67
67
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

81
81
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

253
253
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

214
214
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

78
78
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

336
336
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

113
113
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

272
272
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

401
401
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

267
267
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

649
649
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

245
245
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

175
175
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

123
123
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

177
177
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

97
97
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

290
290
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33

Meer sportnieuws