Paniek bij Union SG: ‘Sterkhouder plots op weg naar exit’

door
Paniek bij Union SG: ‘Sterkhouder plots op weg naar exit’

Union SG ging op de derde speeldag van de Jupiler Pro League met 4-3 onderuit tegen Westerlo. In Europa liep het ook al averij op door met 3-1 te verliezen op het veld van Slavia Praag.

Union zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Er heerst vooral paniek op verdedigend vlak. Christan Burgess en Ross Sykes zijn out en Het Nieuwsblad meldt dat ook Koki Machida op weg naar de exit is.

LEES OOK: Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Toch paniek 

Elk jaar kampt Union met een leegloop, maar de Brusselaars lijken er telkens weer bovenop te komen. Nu is Union met een vier op negen aan de competitie begonnen. In Europa kreeg het ook een flinke slag van de hamer tegen Slavia Praag. Vooral het gemist van Burgess en Sykes weegt zwaar door. Pocognoli koos ervoor om zijn ploeg door elkaar te gooien, maar dat haalde niets uit.

De T1 heeft aldus vooral geen verdedigende opties. ‘Dat Union geen echte centrale verdediger achter de hand heeft, is vreemd. Vooral omdat Machida in principe nog op weg is naar de uitgang. De clubleiding had Pocognoli een dienst kunnen bewijzen door te anticiperen en zijn vervanger al vast te leggen, maar niets wijst erop dat er eerstdaags een nieuwe verdediger tekent in het Dudenpark’, klinkt het.

Tegenstanders profiteren

Volgens doelman Anthony Moris profiteren de tegenstanders van het ontbreken van ‘torens’ achterin. “Tegenstanders gaan bij stilstaande fases echt op zoek naar de ruimtes waar we te weinig lengte hebben. Dat merken we al het hele seizoen”, aldus de sluitpost van Union SG.

Mac Allister predikt echter rust. “De overgang naar de nieuwe trainer heeft tijd nodig. We staan allemaal achter de ideeën van de coach. Hij heeft zijn eigen stijl, maar het is in eerste instantie aan de spelers om er opnieuw de strijdlust van vorig seizoen in te krijgen.”

Moet Union nog de transfermarkt op?

Meest recent

Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

55
55
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

11
11
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

94
94
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

84
84
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

141
141
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

82
82
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

190
190
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

344
344
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

114
114
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

64
64
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

45
45
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

55
55
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

200
200
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1190
1190
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

256
256
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

130
130
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

138
138
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

43
43
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

233
233
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

125
125
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

359
359
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

255
255
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

430
430
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

259
259
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

420
420

Meer sportnieuws