Twee goudhaantjes Antwerp staan klaar: “Veel kwaliteiten”

door
Twee goudhaantjes Antwerp staan klaar: “Veel kwaliteiten”

Royal Antwerp FC focust zich meer en meer op de jeugd. The Great Old zag met Alhassan Yusuf en Jurgen Ekkelenkamp weer twee middenvelders vertrekken. Ook Mandela Keita wordt nog genoemd bij een transfer.

Dit seizoen moet het seizoen van de doorbraak worden van Mahamadou Doumbia. De 20-jarige middenvelder liet afgelopen seizoen al een paar keer zien over kwaliteiten te beschikken. Met Farouck Adekami werd ook een nieuw goudhaantje binnengehaald.

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Knallende Doumbia

Doumbia viel vorig seizoen vooral op door zijn doelpunten vanop afstand. Coach Jonas De Roeck ziet een nieuw goudhaantje opstaan. “Maha is iemand met veel kwaliteiten. Het is een jongen die nog werkpunten heeft en stappen moet zetten, maar hij heeft een intrinsieke naturel en een bepaalde rust aan de bal.”

De middenvelder lijkt dit seizoen klaar om basisspeler te worden onder De Roeck. “Het is nu aan ons om met hem aan de slag te gaan en ervoor te zorgen dat hij de balans vindt in balbezit en balverlies, maar dat lukt steeds beter. Hij is ook iemand met een heel positieve mentaliteit”, citeert Het Nieuwsblad.

Nieuw talent

Met Adekami werd een 18-jarige middenvelder binnengehaald. De Ivoriaan sluit momenteel nog aan bij de Young Reds. “Ik ben blij dat hij er is”, zegt De Roeck. “Hij is een jonge speler die de laatste weken al meetrainde met de beloften, om te wennen aan de omgeving en het fysieke, en in wie we zeker geloven.”

Het is duidelijk dat Antwerp en De Roeck bereid zijn om talenten de kans te geven bij stamnummer één. Arthur Vermeeren heeft de deur geopend voor jonge spelers op de Bosuil. Ook Zeno Van den Bosch is een schoolvoorbeeld van de Antwerpse jeugdwerking.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek
12

Moet Antwerp meer de kaart van de jeugd trekken?

Meest recent

Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

11
11
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

40
40
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

57
57
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

16
16
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

240
240
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

89
89
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

346
346
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

276
276
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

119
119
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

194
194
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

388
388
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

106
106
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

278
278
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

202
202
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

245
245
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

446
446
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

189
189
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

316
316
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

185
185
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

221
221
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

401
401
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

571
571
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

123
123

Meer sportnieuws