Anderlecht tempert meteen na OHL: “Ploeg in opbouw”

240
Anderlecht tempert meteen na OHL: “Ploeg in opbouw”

RSC Anderlecht speelde 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven op speeldag 3 van de Jupiler Pro League. Paars-wit heeft nu een zeven op negen in de competitie.

Anderlecht had kansen om de overwinning binnen te halen, maar die werden niet gegrepen. Na afloop sprak doelman Colin Coosemans met Sporza over de wedstrijd.

LEES OOK: De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

Ploeg in opbouw

Coosemans zag dat Anderlecht goed aan de match begon, maar dat het vergat de wedstrijd dood te maken. "We zijn vol overgave gestart. Het was de eerste thuiswedstrijd met fans voor ons, dus die wilden we belonen. Na de 1-0 krijgt Dolberg een reuzekans op de 2-0, maar die gaat niet binnen. Dan is het zuur om net voor de rust die gelijkmaker te slikken.”

Vervolgens slikte Coosemans de 1-1. De goalie tempert de verwachtingen en vindt dat Anderlecht nog een ploeg in opbouw is. “Maertens zijn schot was echt niet te pakken. In de tweede helft was het moeilijk om hun blok te ontwrichten. 7 op 9 is niet slecht natuurlijk, maar we blijven hard werken om een hoger niveau te bereiken. Je mag ook niet vergeten dat deze ploeg nog in opbouw is."

Goede start

De supporters kwamen de afgelopen weken een beetje in opstand tegen het resultaatvoetbal van Brian Riemer, maar Anderlecht staat met een zeven op negen toch weer bovenin het klassement. Paars-wit kan uiteindelijk toch spreken van een goede competitiestart.

De transfermarkt is nog niet afgelopen en de fans verwachten ook nog vuurwerk op de zomermercato. Met Simic, Foket en Augustinsson werden al defensieve versterkingen binnengehaald. Nu gaat Jesper Fredberg mogelijk nog aan de slag om aanvallende spelers in te lijven.

Is Anderlecht nog een ploeg in opbouw?

Meest recent

‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

16
16
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

24
24
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

33
33
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

154
154
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

58
58
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

61
61
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

57
57
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

22
22
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

60
60
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

225
225
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

46
46
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

108
108
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

207
207
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

70
70
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

195
195
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

87
87
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

992
992
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

174
174
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

1003
1003
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

51
51

Meer sportnieuws