Club Brugge en KRC Genk slaan Anderlecht & co ver terug

689 stemmen
Club Brugge en KRC Genk slaan Anderlecht & co ver terug

Club Brugge en KRC Genk staan door de 1 op 6 toch al wat onder druk. Het zijn nochtans de twee ploegen die het meest spendeerden op de transfermarkt. Al staat er voorlopig geen maat op Club Brugge.

LEES OOK: Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

Club Brugge spendeert het meeste

Club Brugge is de nummer 1 in België. Dat zal iedereen wel moeten beamen, ook de concurrenten. Blauw-Zwart is financieel ook veel te sterk voor de rest. Dat is vooral sinds een viertal jaar geleden duidelijk merkbaar. De cijfers zijn om te duizelen.

Club Brugge heeft zijn ingaande huiswerk al weken grotendeels af. Dat komt vooral door al het geld dat er de afgelopen jaren is binnengekomen. Vooral de Champions League-gelden zijn pure winst en vooral dankzij die tientallen miljoenen euro’s kan Club Brugge de concurrentie de loef afsteken. Iedereen spreekt vooral over de transfer van Igor Thiago, maar van die 33 miljoen euro gingen er ook heel wat miljoenen naar diens vorige club en naar makelaars. Dat Club Brugge weer Champions League speelt en zeker is van enkele tientallen miljoenen euro’s heeft enorm meegespeeld. Dat is bonus. Dankzij die gelden hebben ze de afgelopen vijf jaar een enorme vlucht naar boven kunnen nemen.

Anderlecht het minste

Met deze mercato meegerekend spendeerde Club de afgelopen vijf jaar maar liefst 203 miljoen euro aan nieuwe spelers. Dat zorgt ervoor dat Club Brugge op dat vlak op een ander niveau staat dan de rest van België. Het is dan ook de logica zelve dat Blauw-Zwart ver boven de rest uitsteekt en dé grote titelfavoriet is met op dit moment misschien wel de beste spelerskern van de afgelopen vijf jaar. Ervaring, jong talent, midden twintigers, … Een zeer goede balans, als je het ons vraagt.

De rest kan in België niet volgen. We maakten een overzicht van de uitgaven van de andere clubs de afgelopen vijf jaar, al zullen die bij ploegen als Racing Genk, AA Gent en RSC Anderlecht ongetwijfeld nog gaan stijgen. Union SG speelt nog maar drie jaar in eerste klasse, maar is met ongeveer 35,5 miljoen euro aan een opmars bezig.

Opvallend: Anderlecht spendeerde van de grote clubs het minst. Hein Vanhaezebrouck jammerde vorig jaar ook vaak over de financiën, maar AA Gent spendeerde onder zijn bewind ook flink, wat het toch te opvallender maakt dat de Buffalo’s in vijf jaar tijd geen enkele keer de Champions’ Play-Offs haalden.

Transferuitgaven (Transfermarkt): 

  1. Club Brugge: 203 miljoen euro
  2. KRC Genk: 134,15 miljoen euro
  3. AA Gent: 88,63 miljoen euro
  4. Royal Antwerp FC: 85,20 miljoen euro
  5. RSC Anderlecht: 81,61 miljoen euro 
  6. Union SG (35,5 miljoen euro in drie jaar)

Rangschikking:

  • Club Brugge: 1ste, 1ste, 1ste, 4de, 1ste
  • KRC Genk: 7de, 2de, 8ste, 2de, 5de
  • AA Gent: 2de, 7de, 5de, 5de, 7de
  • Antwerp: 4de, 3de, 4de, 1ste, 6de
  • Anderlecht: 8ste, 4de, 3de, 11de, 3de
  • Union SG: / , /, 2de, 3de, 2de

Wie leverde het beste werk?

Meest recent

Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

0
0
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

11
11
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

56
56
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

25
25
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

239
239
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

225
225
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

58
58
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

210
210
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

270
270
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

92
92
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

55
55
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

359
359
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

52
52
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

241
241
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

456
456
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

133
133
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

743
743
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

295
295
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

380
380
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

618
618
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

157
157
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

104
104

Meer sportnieuws