Club Brugge en KRC Genk slaan Anderlecht & co ver terug

689 stemmen
Club Brugge en KRC Genk slaan Anderlecht & co ver terug

Club Brugge en KRC Genk staan door de 1 op 6 toch al wat onder druk. Het zijn nochtans de twee ploegen die het meest spendeerden op de transfermarkt. Al staat er voorlopig geen maat op Club Brugge.

LEES OOK: Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Club Brugge spendeert het meeste

Club Brugge is de nummer 1 in België. Dat zal iedereen wel moeten beamen, ook de concurrenten. Blauw-Zwart is financieel ook veel te sterk voor de rest. Dat is vooral sinds een viertal jaar geleden duidelijk merkbaar. De cijfers zijn om te duizelen.

Club Brugge heeft zijn ingaande huiswerk al weken grotendeels af. Dat komt vooral door al het geld dat er de afgelopen jaren is binnengekomen. Vooral de Champions League-gelden zijn pure winst en vooral dankzij die tientallen miljoenen euro’s kan Club Brugge de concurrentie de loef afsteken. Iedereen spreekt vooral over de transfer van Igor Thiago, maar van die 33 miljoen euro gingen er ook heel wat miljoenen naar diens vorige club en naar makelaars. Dat Club Brugge weer Champions League speelt en zeker is van enkele tientallen miljoenen euro’s heeft enorm meegespeeld. Dat is bonus. Dankzij die gelden hebben ze de afgelopen vijf jaar een enorme vlucht naar boven kunnen nemen.

Anderlecht het minste

Met deze mercato meegerekend spendeerde Club de afgelopen vijf jaar maar liefst 203 miljoen euro aan nieuwe spelers. Dat zorgt ervoor dat Club Brugge op dat vlak op een ander niveau staat dan de rest van België. Het is dan ook de logica zelve dat Blauw-Zwart ver boven de rest uitsteekt en dé grote titelfavoriet is met op dit moment misschien wel de beste spelerskern van de afgelopen vijf jaar. Ervaring, jong talent, midden twintigers, … Een zeer goede balans, als je het ons vraagt.

De rest kan in België niet volgen. We maakten een overzicht van de uitgaven van de andere clubs de afgelopen vijf jaar, al zullen die bij ploegen als Racing Genk, AA Gent en RSC Anderlecht ongetwijfeld nog gaan stijgen. Union SG speelt nog maar drie jaar in eerste klasse, maar is met ongeveer 35,5 miljoen euro aan een opmars bezig.

Opvallend: Anderlecht spendeerde van de grote clubs het minst. Hein Vanhaezebrouck jammerde vorig jaar ook vaak over de financiën, maar AA Gent spendeerde onder zijn bewind ook flink, wat het toch te opvallender maakt dat de Buffalo’s in vijf jaar tijd geen enkele keer de Champions’ Play-Offs haalden.

Transferuitgaven (Transfermarkt): 

  1. Club Brugge: 203 miljoen euro
  2. KRC Genk: 134,15 miljoen euro
  3. AA Gent: 88,63 miljoen euro
  4. Royal Antwerp FC: 85,20 miljoen euro
  5. RSC Anderlecht: 81,61 miljoen euro 
  6. Union SG (35,5 miljoen euro in drie jaar)

Rangschikking:

  • Club Brugge: 1ste, 1ste, 1ste, 4de, 1ste
  • KRC Genk: 7de, 2de, 8ste, 2de, 5de
  • AA Gent: 2de, 7de, 5de, 5de, 7de
  • Antwerp: 4de, 3de, 4de, 1ste, 6de
  • Anderlecht: 8ste, 4de, 3de, 11de, 3de
  • Union SG: / , /, 2de, 3de, 2de

Wie leverde het beste werk?

Meest recent

Castagne bewierrookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

8
8
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

32
32
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

27
27
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

93
93
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

301
301
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

454
454
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

428
428
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

70
70
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

384
384
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

508
508
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

242
242
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

56
56
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

223
223
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

448
448
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

263
263
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

708
708
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

214
214
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

243
243
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

561
561
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

389
389
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

731
731
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

619
619
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

223
223
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

727
727
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179

Meer sportnieuws