Club Brugge en KRC Genk slaan Anderlecht & co ver terug

689 stemmen
Club Brugge en KRC Genk slaan Anderlecht & co ver terug

Club Brugge en KRC Genk staan door de 1 op 6 toch al wat onder druk. Het zijn nochtans de twee ploegen die het meest spendeerden op de transfermarkt. Al staat er voorlopig geen maat op Club Brugge.

LEES OOK: ‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Club Brugge spendeert het meeste

Club Brugge is de nummer 1 in België. Dat zal iedereen wel moeten beamen, ook de concurrenten. Blauw-Zwart is financieel ook veel te sterk voor de rest. Dat is vooral sinds een viertal jaar geleden duidelijk merkbaar. De cijfers zijn om te duizelen.

Club Brugge heeft zijn ingaande huiswerk al weken grotendeels af. Dat komt vooral door al het geld dat er de afgelopen jaren is binnengekomen. Vooral de Champions League-gelden zijn pure winst en vooral dankzij die tientallen miljoenen euro’s kan Club Brugge de concurrentie de loef afsteken. Iedereen spreekt vooral over de transfer van Igor Thiago, maar van die 33 miljoen euro gingen er ook heel wat miljoenen naar diens vorige club en naar makelaars. Dat Club Brugge weer Champions League speelt en zeker is van enkele tientallen miljoenen euro’s heeft enorm meegespeeld. Dat is bonus. Dankzij die gelden hebben ze de afgelopen vijf jaar een enorme vlucht naar boven kunnen nemen.

Anderlecht het minste

Met deze mercato meegerekend spendeerde Club de afgelopen vijf jaar maar liefst 203 miljoen euro aan nieuwe spelers. Dat zorgt ervoor dat Club Brugge op dat vlak op een ander niveau staat dan de rest van België. Het is dan ook de logica zelve dat Blauw-Zwart ver boven de rest uitsteekt en dé grote titelfavoriet is met op dit moment misschien wel de beste spelerskern van de afgelopen vijf jaar. Ervaring, jong talent, midden twintigers, … Een zeer goede balans, als je het ons vraagt.

De rest kan in België niet volgen. We maakten een overzicht van de uitgaven van de andere clubs de afgelopen vijf jaar, al zullen die bij ploegen als Racing Genk, AA Gent en RSC Anderlecht ongetwijfeld nog gaan stijgen. Union SG speelt nog maar drie jaar in eerste klasse, maar is met ongeveer 35,5 miljoen euro aan een opmars bezig.

Opvallend: Anderlecht spendeerde van de grote clubs het minst. Hein Vanhaezebrouck jammerde vorig jaar ook vaak over de financiën, maar AA Gent spendeerde onder zijn bewind ook flink, wat het toch te opvallender maakt dat de Buffalo’s in vijf jaar tijd geen enkele keer de Champions’ Play-Offs haalden.

Transferuitgaven (Transfermarkt): 

  1. Club Brugge: 203 miljoen euro
  2. KRC Genk: 134,15 miljoen euro
  3. AA Gent: 88,63 miljoen euro
  4. Royal Antwerp FC: 85,20 miljoen euro
  5. RSC Anderlecht: 81,61 miljoen euro 
  6. Union SG (35,5 miljoen euro in drie jaar)

Rangschikking:

  • Club Brugge: 1ste, 1ste, 1ste, 4de, 1ste
  • KRC Genk: 7de, 2de, 8ste, 2de, 5de
  • AA Gent: 2de, 7de, 5de, 5de, 7de
  • Antwerp: 4de, 3de, 4de, 1ste, 6de
  • Anderlecht: 8ste, 4de, 3de, 11de, 3de
  • Union SG: / , /, 2de, 3de, 2de

Wie leverde het beste werk?

Meest recent

'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

27
27
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

48
48
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

154
154
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

25
25
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

104
104
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

335
335
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

503
503
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

46
46
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

80
80
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

98
98
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

261
261
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

48
48
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

15
15
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

42
42
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

121
121
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

580
580
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

481
481
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

180
180
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

92
92
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

99
99
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

220
220
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

77
77
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

136
136

Meer sportnieuws