Club Brugge en KRC Genk slaan Anderlecht & co ver terug

689
Club Brugge en KRC Genk slaan Anderlecht & co ver terug

Club Brugge en KRC Genk staan door de 1 op 6 toch al wat onder druk. Het zijn nochtans de twee ploegen die het meest spendeerden op de transfermarkt. Al staat er voorlopig geen maat op Club Brugge.

LEES OOK: KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

Club Brugge spendeert het meeste

Club Brugge is de nummer 1 in België. Dat zal iedereen wel moeten beamen, ook de concurrenten. Blauw-Zwart is financieel ook veel te sterk voor de rest. Dat is vooral sinds een viertal jaar geleden duidelijk merkbaar. De cijfers zijn om te duizelen.

Club Brugge heeft zijn ingaande huiswerk al weken grotendeels af. Dat komt vooral door al het geld dat er de afgelopen jaren is binnengekomen. Vooral de Champions League-gelden zijn pure winst en vooral dankzij die tientallen miljoenen euro’s kan Club Brugge de concurrentie de loef afsteken. Iedereen spreekt vooral over de transfer van Igor Thiago, maar van die 33 miljoen euro gingen er ook heel wat miljoenen naar diens vorige club en naar makelaars. Dat Club Brugge weer Champions League speelt en zeker is van enkele tientallen miljoenen euro’s heeft enorm meegespeeld. Dat is bonus. Dankzij die gelden hebben ze de afgelopen vijf jaar een enorme vlucht naar boven kunnen nemen.

Anderlecht het minste

Met deze mercato meegerekend spendeerde Club de afgelopen vijf jaar maar liefst 203 miljoen euro aan nieuwe spelers. Dat zorgt ervoor dat Club Brugge op dat vlak op een ander niveau staat dan de rest van België. Het is dan ook de logica zelve dat Blauw-Zwart ver boven de rest uitsteekt en dé grote titelfavoriet is met op dit moment misschien wel de beste spelerskern van de afgelopen vijf jaar. Ervaring, jong talent, midden twintigers, … Een zeer goede balans, als je het ons vraagt.

De rest kan in België niet volgen. We maakten een overzicht van de uitgaven van de andere clubs de afgelopen vijf jaar, al zullen die bij ploegen als Racing Genk, AA Gent en RSC Anderlecht ongetwijfeld nog gaan stijgen. Union SG speelt nog maar drie jaar in eerste klasse, maar is met ongeveer 35,5 miljoen euro aan een opmars bezig.

Opvallend: Anderlecht spendeerde van de grote clubs het minst. Hein Vanhaezebrouck jammerde vorig jaar ook vaak over de financiën, maar AA Gent spendeerde onder zijn bewind ook flink, wat het toch te opvallender maakt dat de Buffalo’s in vijf jaar tijd geen enkele keer de Champions’ Play-Offs haalden.

Transferuitgaven (Transfermarkt): 

  1. Club Brugge: 203 miljoen euro
  2. KRC Genk: 134,15 miljoen euro
  3. AA Gent: 88,63 miljoen euro
  4. Royal Antwerp FC: 85,20 miljoen euro
  5. RSC Anderlecht: 81,61 miljoen euro 
  6. Union SG (35,5 miljoen euro in drie jaar)

Rangschikking:

  • Club Brugge: 1ste, 1ste, 1ste, 4de, 1ste
  • KRC Genk: 7de, 2de, 8ste, 2de, 5de
  • AA Gent: 2de, 7de, 5de, 5de, 7de
  • Antwerp: 4de, 3de, 4de, 1ste, 6de
  • Anderlecht: 8ste, 4de, 3de, 11de, 3de
  • Union SG: / , /, 2de, 3de, 2de

Wie leverde het beste werk?

Meest recent

Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

5
5
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

11
11
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

64
64
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

98
98
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

106
106
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

62
62
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

134
134
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

75
75
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

172
172
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

226
226
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

66
66
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

27
27
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

119
119
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

142
142
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

394
394
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

394
394
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

298
298
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

246
246
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

63
63
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

37
37
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

30
30
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

52
52
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

102
102
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

41
41
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

187
187

Meer sportnieuws