Paars-Wit toont opnieuw twee gezichten tegen prima OHL

door
Paars-Wit toont opnieuw twee gezichten tegen prima OHL

Na drie speeldagen heeft Anderlecht voor het eerst met de punten gemorst. De recordkampioen speelde eindelijk voor eigen publiek (na de uitgezeten straf op speeldag één) maar kon zijn supporters niet belonen met een overwinning.

Anderlecht swingde dit seizoen nog niet, toch pakte het al knap zes op zes. De recordkampioen zag zijn transfermercato pas laat op gang schieten en zou de komende weken moeten kunnen groeien naar een hoger niveau. Vanavond keek het in eigen huis OHL in de ogen, die waren met 4/6 eveneens fraai gestart. Leoni verving achterin de geblesseerde Vertonghen. Bij de bezoekers maakte Balikwisha zijn debuut in de basis.

LEES OOK: Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Dolberg held en antiheld in geanimeerde eerste helft

De wedstrijd kende geen studieronde en beide ploegen kregen meteen een dikke kans. Verschaeren kon na goed doorzetten niet afdrukken, N'Dri botste aan de overzijde op een goede Coosemans. Nadien bleven we lang verstoken van nieuwe mogelijkheden, verre pogingen van Dreyer en Ashimeru vlogen ver buiten het doelkader.

Paars-Wit nam het initiatief steeds meer in handen en beloonde zichzelf ook na een dik halfuur spelen. Een fraaie aanval kwam bij Stroeykens, die dropte de bal in de tweede zone en daar tikte Dolberg de 1-0 tegen de touwen. Op slag van rust kreeg Anderlecht nog een huizenhoge kans om de wedstrijd al half te beslissen. Een prima flankvoorzet werd door Dolberg te centraal gekopt en zo kon Leysen nog (knap) redding brengen.

Een wel heel zure misser, OHL schakelde een minuut later razend snel om en Maertens pegelde de 1-1 heel fraai voorbij Coosemans. Halfweg had het team van Riemer nog werk voor de boeg.

OHL vergeet trekker over te halen

De Leuvenaren zadelden Anderlecht na de pauze quasi meteen met een kater op. Simic blunderde gruwelijk achterin, Maertens botste vervolgens op een sterke Coosemans. Het spel van Paars-Wit was nadien te stereotiep en zonder het nodige tempo om OHL echt in de problemen te brengen.

Pas op twintig minuten van het einde creëerde Anderlecht echt nog eens een kans: Dolberg kapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot vervolgens te wild over. Een echt slotoffensief bleef uit (al krulde Amuzu een vrije trap nog rakelings naast) en zo pakt OHL knap een punt mee uit het Lotto Park. Voor Riemer ligt er nog heel wat werk op de plank.

Scoreverloop:

1-0 (36') Dolberg, 1-1 (44') Maertens.

Is Riemer voor u de juiste man bij Anderlecht?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

27
27
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

19
19
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

44
44
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

136
136
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

59
59
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

187
187
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

71
71
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

138
138
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

123
123
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

218
218
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

494
494
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

118
118
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

237
237
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

190
190
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

92
92
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

312
312
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

281
281
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

321
321
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

238
238
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

249
249
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

908
908
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

284
284

Meer sportnieuws