Paars-Wit toont opnieuw twee gezichten tegen prima OHL

door
Paars-Wit toont opnieuw twee gezichten tegen prima OHL

Na drie speeldagen heeft Anderlecht voor het eerst met de punten gemorst. De recordkampioen speelde eindelijk voor eigen publiek (na de uitgezeten straf op speeldag één) maar kon zijn supporters niet belonen met een overwinning.

Anderlecht swingde dit seizoen nog niet, toch pakte het al knap zes op zes. De recordkampioen zag zijn transfermercato pas laat op gang schieten en zou de komende weken moeten kunnen groeien naar een hoger niveau. Vanavond keek het in eigen huis OHL in de ogen, die waren met 4/6 eveneens fraai gestart. Leoni verving achterin de geblesseerde Vertonghen. Bij de bezoekers maakte Balikwisha zijn debuut in de basis.

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

Dolberg held en antiheld in geanimeerde eerste helft

De wedstrijd kende geen studieronde en beide ploegen kregen meteen een dikke kans. Verschaeren kon na goed doorzetten niet afdrukken, N'Dri botste aan de overzijde op een goede Coosemans. Nadien bleven we lang verstoken van nieuwe mogelijkheden, verre pogingen van Dreyer en Ashimeru vlogen ver buiten het doelkader.

Paars-Wit nam het initiatief steeds meer in handen en beloonde zichzelf ook na een dik halfuur spelen. Een fraaie aanval kwam bij Stroeykens, die dropte de bal in de tweede zone en daar tikte Dolberg de 1-0 tegen de touwen. Op slag van rust kreeg Anderlecht nog een huizenhoge kans om de wedstrijd al half te beslissen. Een prima flankvoorzet werd door Dolberg te centraal gekopt en zo kon Leysen nog (knap) redding brengen.

Een wel heel zure misser, OHL schakelde een minuut later razend snel om en Maertens pegelde de 1-1 heel fraai voorbij Coosemans. Halfweg had het team van Riemer nog werk voor de boeg.

OHL vergeet trekker over te halen

De Leuvenaren zadelden Anderlecht na de pauze quasi meteen met een kater op. Simic blunderde gruwelijk achterin, Maertens botste vervolgens op een sterke Coosemans. Het spel van Paars-Wit was nadien te stereotiep en zonder het nodige tempo om OHL echt in de problemen te brengen.

Pas op twintig minuten van het einde creëerde Anderlecht echt nog eens een kans: Dolberg kapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot vervolgens te wild over. Een echt slotoffensief bleef uit (al krulde Amuzu een vrije trap nog rakelings naast) en zo pakt OHL knap een punt mee uit het Lotto Park. Voor Riemer ligt er nog heel wat werk op de plank.

Scoreverloop:

1-0 (36') Dolberg, 1-1 (44') Maertens.

Is Riemer voor u de juiste man bij Anderlecht?

Meest recent

Gouden Schoen 2025: gigantische verrassing in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

15
15
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge op tweede kerstdag leverde een heus spektakelstuk op, ...

103
103
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

214
214
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

591
591
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

212
212
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

291
291
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

179
179
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

438
438
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

771
771
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

265
265
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

701
701
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

499
499
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

298
298
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

32
32
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

85
85
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

406
406
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

104
104
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

38
38
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2058
2058
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

419
419
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

281
281
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

431
431
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

158
158
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

250
250
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

105
105

Meer sportnieuws