Paars-Wit toont opnieuw twee gezichten tegen prima OHL

door
Paars-Wit toont opnieuw twee gezichten tegen prima OHL

Na drie speeldagen heeft Anderlecht voor het eerst met de punten gemorst. De recordkampioen speelde eindelijk voor eigen publiek (na de uitgezeten straf op speeldag één) maar kon zijn supporters niet belonen met een overwinning.

Anderlecht swingde dit seizoen nog niet, toch pakte het al knap zes op zes. De recordkampioen zag zijn transfermercato pas laat op gang schieten en zou de komende weken moeten kunnen groeien naar een hoger niveau. Vanavond keek het in eigen huis OHL in de ogen, die waren met 4/6 eveneens fraai gestart. Leoni verving achterin de geblesseerde Vertonghen. Bij de bezoekers maakte Balikwisha zijn debuut in de basis.

LEES OOK: Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Dolberg held en antiheld in geanimeerde eerste helft

De wedstrijd kende geen studieronde en beide ploegen kregen meteen een dikke kans. Verschaeren kon na goed doorzetten niet afdrukken, N'Dri botste aan de overzijde op een goede Coosemans. Nadien bleven we lang verstoken van nieuwe mogelijkheden, verre pogingen van Dreyer en Ashimeru vlogen ver buiten het doelkader.

Paars-Wit nam het initiatief steeds meer in handen en beloonde zichzelf ook na een dik halfuur spelen. Een fraaie aanval kwam bij Stroeykens, die dropte de bal in de tweede zone en daar tikte Dolberg de 1-0 tegen de touwen. Op slag van rust kreeg Anderlecht nog een huizenhoge kans om de wedstrijd al half te beslissen. Een prima flankvoorzet werd door Dolberg te centraal gekopt en zo kon Leysen nog (knap) redding brengen.

Een wel heel zure misser, OHL schakelde een minuut later razend snel om en Maertens pegelde de 1-1 heel fraai voorbij Coosemans. Halfweg had het team van Riemer nog werk voor de boeg.

OHL vergeet trekker over te halen

De Leuvenaren zadelden Anderlecht na de pauze quasi meteen met een kater op. Simic blunderde gruwelijk achterin, Maertens botste vervolgens op een sterke Coosemans. Het spel van Paars-Wit was nadien te stereotiep en zonder het nodige tempo om OHL echt in de problemen te brengen.

Pas op twintig minuten van het einde creëerde Anderlecht echt nog eens een kans: Dolberg kapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot vervolgens te wild over. Een echt slotoffensief bleef uit (al krulde Amuzu een vrije trap nog rakelings naast) en zo pakt OHL knap een punt mee uit het Lotto Park. Voor Riemer ligt er nog heel wat werk op de plank.

Scoreverloop:

1-0 (36') Dolberg, 1-1 (44') Maertens.

Is Riemer voor u de juiste man bij Anderlecht?

Meest recent

KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

6
6
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

5
5
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

26
26
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

42
42
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

65
65
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

112
112
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

271
271
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

64
64
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

27
27
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

131
131
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

352
352
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

291
291
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

462
462
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

428
428
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

383
383
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

169
169
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

422
422
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

313
313
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

826
826
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

419
419

Meer sportnieuws