Paars-Wit toont opnieuw twee gezichten tegen prima OHL

356 stemmen
Paars-Wit toont opnieuw twee gezichten tegen prima OHL

Na drie speeldagen heeft Anderlecht voor het eerst met de punten gemorst. De recordkampioen speelde eindelijk voor eigen publiek (na de uitgezeten straf op speeldag één) maar kon zijn supporters niet belonen met een overwinning.

Anderlecht swingde dit seizoen nog niet, toch pakte het al knap zes op zes. De recordkampioen zag zijn transfermercato pas laat op gang schieten en zou de komende weken moeten kunnen groeien naar een hoger niveau. Vanavond keek het in eigen huis OHL in de ogen, die waren met 4/6 eveneens fraai gestart. Leoni verving achterin de geblesseerde Vertonghen. Bij de bezoekers maakte Balikwisha zijn debuut in de basis.

LEES OOK: 'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Dolberg held en antiheld in geanimeerde eerste helft

De wedstrijd kende geen studieronde en beide ploegen kregen meteen een dikke kans. Verschaeren kon na goed doorzetten niet afdrukken, N'Dri botste aan de overzijde op een goede Coosemans. Nadien bleven we lang verstoken van nieuwe mogelijkheden, verre pogingen van Dreyer en Ashimeru vlogen ver buiten het doelkader.

Paars-Wit nam het initiatief steeds meer in handen en beloonde zichzelf ook na een dik halfuur spelen. Een fraaie aanval kwam bij Stroeykens, die dropte de bal in de tweede zone en daar tikte Dolberg de 1-0 tegen de touwen. Op slag van rust kreeg Anderlecht nog een huizenhoge kans om de wedstrijd al half te beslissen. Een prima flankvoorzet werd door Dolberg te centraal gekopt en zo kon Leysen nog (knap) redding brengen.

Een wel heel zure misser, OHL schakelde een minuut later razend snel om en Maertens pegelde de 1-1 heel fraai voorbij Coosemans. Halfweg had het team van Riemer nog werk voor de boeg.

OHL vergeet trekker over te halen

De Leuvenaren zadelden Anderlecht na de pauze quasi meteen met een kater op. Simic blunderde gruwelijk achterin, Maertens botste vervolgens op een sterke Coosemans. Het spel van Paars-Wit was nadien te stereotiep en zonder het nodige tempo om OHL echt in de problemen te brengen.

Pas op twintig minuten van het einde creëerde Anderlecht echt nog eens een kans: Dolberg kapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot vervolgens te wild over. Een echt slotoffensief bleef uit (al krulde Amuzu een vrije trap nog rakelings naast) en zo pakt OHL knap een punt mee uit het Lotto Park. Voor Riemer ligt er nog heel wat werk op de plank.

Scoreverloop:

1-0 (36') Dolberg, 1-1 (44') Maertens.

Is Riemer voor u de juiste man bij Anderlecht?

Meest recent

Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

1
1
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

75
75
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

37
37
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

55
55
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

285
285
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

150
150
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

245
245
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

276
276
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

244
244
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

379
379
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

95
95
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

719
719
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

757
757
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

394
394
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

478
478
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

78
78
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

233
233
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

81
81
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

132
132
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

581
581
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

747
747
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

241
241
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

184
184
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

450
450

Meer sportnieuws