Paars-Wit toont opnieuw twee gezichten tegen prima OHL

door
Paars-Wit toont opnieuw twee gezichten tegen prima OHL

Na drie speeldagen heeft Anderlecht voor het eerst met de punten gemorst. De recordkampioen speelde eindelijk voor eigen publiek (na de uitgezeten straf op speeldag één) maar kon zijn supporters niet belonen met een overwinning.

Anderlecht swingde dit seizoen nog niet, toch pakte het al knap zes op zes. De recordkampioen zag zijn transfermercato pas laat op gang schieten en zou de komende weken moeten kunnen groeien naar een hoger niveau. Vanavond keek het in eigen huis OHL in de ogen, die waren met 4/6 eveneens fraai gestart. Leoni verving achterin de geblesseerde Vertonghen. Bij de bezoekers maakte Balikwisha zijn debuut in de basis.

LEES OOK: 'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Dolberg held en antiheld in geanimeerde eerste helft

De wedstrijd kende geen studieronde en beide ploegen kregen meteen een dikke kans. Verschaeren kon na goed doorzetten niet afdrukken, N'Dri botste aan de overzijde op een goede Coosemans. Nadien bleven we lang verstoken van nieuwe mogelijkheden, verre pogingen van Dreyer en Ashimeru vlogen ver buiten het doelkader.

Paars-Wit nam het initiatief steeds meer in handen en beloonde zichzelf ook na een dik halfuur spelen. Een fraaie aanval kwam bij Stroeykens, die dropte de bal in de tweede zone en daar tikte Dolberg de 1-0 tegen de touwen. Op slag van rust kreeg Anderlecht nog een huizenhoge kans om de wedstrijd al half te beslissen. Een prima flankvoorzet werd door Dolberg te centraal gekopt en zo kon Leysen nog (knap) redding brengen.

Een wel heel zure misser, OHL schakelde een minuut later razend snel om en Maertens pegelde de 1-1 heel fraai voorbij Coosemans. Halfweg had het team van Riemer nog werk voor de boeg.

OHL vergeet trekker over te halen

De Leuvenaren zadelden Anderlecht na de pauze quasi meteen met een kater op. Simic blunderde gruwelijk achterin, Maertens botste vervolgens op een sterke Coosemans. Het spel van Paars-Wit was nadien te stereotiep en zonder het nodige tempo om OHL echt in de problemen te brengen.

Pas op twintig minuten van het einde creëerde Anderlecht echt nog eens een kans: Dolberg kapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot vervolgens te wild over. Een echt slotoffensief bleef uit (al krulde Amuzu een vrije trap nog rakelings naast) en zo pakt OHL knap een punt mee uit het Lotto Park. Voor Riemer ligt er nog heel wat werk op de plank.

Scoreverloop:

1-0 (36') Dolberg, 1-1 (44') Maertens.

Is Riemer voor u de juiste man bij Anderlecht?

Meest recent

‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

4
4
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

21
21
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

36
36
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

20
20
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

71
71
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

72
72
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

79
79
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

120
120
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

91
91
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

105
105
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

41
41
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

397
397
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

177
177
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

120
120
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

264
264
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

377
377
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

303
303
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

103
103
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

507
507
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

100
100
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

313
313
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

264
264
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

101
101
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

244
244
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

526
526

Meer sportnieuws