Kortrijk weer met voetjes op de grond: "Zie ik niet graag"

147 stemmen
Kortrijk weer met voetjes op de grond:

KV Kortrijk wist vorige week knap te winnen op het veld van Cercle Brugge, waarmee het een gemiste start kon vermijden. Maar de Kerels konden niet op dat elan verdergaan, want zaterdag kregen ze een onverwachte pandoering van promovendus Dender.

Kortrijk kreeg een 4-1 om de oren en blijft zo achter met een drie op negen. Dat is geen dramatische start, maar gezien het programma hadden ze wellicht toch op meer gehoopt. Zeker de manier waarop ze zaterdag zich lieten afslachten, was zorgwekkend.

LEES OOK: 'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

Alexandersson kwaad over reactie KVK

"Als je 4 goals slikt, verdien je de overwinning niet", kon trainer Freyr Alexandersson enkel vaststellen bij Sporza. "Onze reactie na de eerste goal zie ik niet graag. Ze maken twee fantastische doelpunten, maar we vochten niet terug. Tegen Cercle Brugge toonden we dat wel. Die constantheid moeten we kunnen behouden, dat is de sleutel tot succes."

Anders dreigt Kortrijk weer in de problemen te komen. "We zullen altijd wel ergens een overwinning oppikken, maar we moeten eens een reeks kunnen neerzetten. Dat is voor KV Kortrijk al een eeuwigheid geleden", waarschuwt de IJslander.

Vier tegengoals onacceptabel

Een gelijkaardig geluid viel te horen bij verdediger Nayel Mehssatou. "We wisten dat het een match was tussen twee defensieven ploegen, dan is het onacceptabel dat we 4 goals slikken. We dekten de doelpuntenmakers niet goed af en  na de derde goal geloofden we er misschien niet meer genoeg in. We moeten geconcentreerder blijven 90 minuten lang, dat misten we vandaag", oordeelde hij.

Kortrijk zal zich dus snel moeten herpakken om niet weer onderin het klassement te belanden. Het moet volgende week aan de bak tegen Standard, dat na drie speeldagen nog ongeslagen is na een vijf op negen.

Zal KV Kortrijk weer in degradatieproblemen komen?

Meest recent

Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

39
39
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

346
346
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

116
116
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

176
176
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

50
50
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

572
572
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

363
363
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

112
112
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

368
368
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

385
385
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

61
61
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

83
83
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

153
153
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

49
49
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

433
433
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

430
430
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

233
233
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

146
146
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

66
66
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

576
576
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

129
129
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

139
139
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

174
174
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

164
164

Meer sportnieuws