Kortrijk weer met voetjes op de grond: "Zie ik niet graag"

door
Kortrijk weer met voetjes op de grond:

KV Kortrijk wist vorige week knap te winnen op het veld van Cercle Brugge, waarmee het een gemiste start kon vermijden. Maar de Kerels konden niet op dat elan verdergaan, want zaterdag kregen ze een onverwachte pandoering van promovendus Dender.

Kortrijk kreeg een 4-1 om de oren en blijft zo achter met een drie op negen. Dat is geen dramatische start, maar gezien het programma hadden ze wellicht toch op meer gehoopt. Zeker de manier waarop ze zaterdag zich lieten afslachten, was zorgwekkend.

LEES OOK: Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Alexandersson kwaad over reactie KVK

"Als je 4 goals slikt, verdien je de overwinning niet", kon trainer Freyr Alexandersson enkel vaststellen bij Sporza. "Onze reactie na de eerste goal zie ik niet graag. Ze maken twee fantastische doelpunten, maar we vochten niet terug. Tegen Cercle Brugge toonden we dat wel. Die constantheid moeten we kunnen behouden, dat is de sleutel tot succes."

Anders dreigt Kortrijk weer in de problemen te komen. "We zullen altijd wel ergens een overwinning oppikken, maar we moeten eens een reeks kunnen neerzetten. Dat is voor KV Kortrijk al een eeuwigheid geleden", waarschuwt de IJslander.

Vier tegengoals onacceptabel

Een gelijkaardig geluid viel te horen bij verdediger Nayel Mehssatou. "We wisten dat het een match was tussen twee defensieven ploegen, dan is het onacceptabel dat we 4 goals slikken. We dekten de doelpuntenmakers niet goed af en  na de derde goal geloofden we er misschien niet meer genoeg in. We moeten geconcentreerder blijven 90 minuten lang, dat misten we vandaag", oordeelde hij.

Kortrijk zal zich dus snel moeten herpakken om niet weer onderin het klassement te belanden. Het moet volgende week aan de bak tegen Standard, dat na drie speeldagen nog ongeslagen is na een vijf op negen.

Zal KV Kortrijk weer in degradatieproblemen komen?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

135
135
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

212
212
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

107
107
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

99
99
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

267
267
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

60
60
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

472
472
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

146
146
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

295
295
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

502
502
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

185
185
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

104
104
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

171
171
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

153
153
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

417
417
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

196
196
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

760
760
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

680
680
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

369
369
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

618
618
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

196
196
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

426
426
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

651
651

Meer sportnieuws