Kortrijk weer met voetjes op de grond: "Zie ik niet graag"

door
Kortrijk weer met voetjes op de grond:

KV Kortrijk wist vorige week knap te winnen op het veld van Cercle Brugge, waarmee het een gemiste start kon vermijden. Maar de Kerels konden niet op dat elan verdergaan, want zaterdag kregen ze een onverwachte pandoering van promovendus Dender.

Kortrijk kreeg een 4-1 om de oren en blijft zo achter met een drie op negen. Dat is geen dramatische start, maar gezien het programma hadden ze wellicht toch op meer gehoopt. Zeker de manier waarop ze zaterdag zich lieten afslachten, was zorgwekkend.

LEES OOK: KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

Alexandersson kwaad over reactie KVK

"Als je 4 goals slikt, verdien je de overwinning niet", kon trainer Freyr Alexandersson enkel vaststellen bij Sporza. "Onze reactie na de eerste goal zie ik niet graag. Ze maken twee fantastische doelpunten, maar we vochten niet terug. Tegen Cercle Brugge toonden we dat wel. Die constantheid moeten we kunnen behouden, dat is de sleutel tot succes."

Anders dreigt Kortrijk weer in de problemen te komen. "We zullen altijd wel ergens een overwinning oppikken, maar we moeten eens een reeks kunnen neerzetten. Dat is voor KV Kortrijk al een eeuwigheid geleden", waarschuwt de IJslander.

Vier tegengoals onacceptabel

Een gelijkaardig geluid viel te horen bij verdediger Nayel Mehssatou. "We wisten dat het een match was tussen twee defensieven ploegen, dan is het onacceptabel dat we 4 goals slikken. We dekten de doelpuntenmakers niet goed af en  na de derde goal geloofden we er misschien niet meer genoeg in. We moeten geconcentreerder blijven 90 minuten lang, dat misten we vandaag", oordeelde hij.

Kortrijk zal zich dus snel moeten herpakken om niet weer onderin het klassement te belanden. Het moet volgende week aan de bak tegen Standard, dat na drie speeldagen nog ongeslagen is na een vijf op negen.

Zal KV Kortrijk weer in degradatieproblemen komen?

Meest recent

'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

13
13
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

68
68
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

228
228
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

260
260
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

186
186
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

246
246
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

154
154
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

293
293
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

207
207
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

402
402
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

456
456
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

317
317
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

429
429
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

300
300
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

326
326
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

78
78
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

349
349
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

293
293
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

212
212
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

375
375
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

145
145
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

111
111
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

189
189
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

304
304
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

608
608

Meer sportnieuws