Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt miskleun

1274 stemmen
Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt miskleun

Club Brugge had hoge verwachtingen van de Argentijnse verdediger Zaid Romero, die voor 5,5 tot 6 miljoen euro werd aangetrokken van Estudiantes. Romero, bekend om zijn fysieke kracht en agressieve speelstijl, werd geprezen als een droomaanwinst. Zijn start in België verloopt echter moeizaam. Na een ongelukkig debuut in de Supercup, met een gele kaart en een veroorzaakte strafschop, viel hij ook op tijdens de eerste competitiewedstrijden door zijn onstuimigheid en matige startsnelheid.

Hoewel hij af en toe positieve momenten liet zien, zoals in de tweede competitiewedstrijd tegen Standard, blijft zijn prestaties inconsistent. Analisten en media wijzen op zijn nonchalance en tekortkomingen in de opbouw van het spel, wat aangeeft dat Romero nog een aanzienlijke aanpassingsperiode nodig heeft.

LEES OOK: Argentijnse WK-selectie: pech voor Union en Club

Droomaanwinst Club Brugge: nietsontziend Argentijns DNA

Club Brugge heeft de Argentijnse verdediger Zaid Romero aangetrokken van Estudiantes voor een bedrag tussen de 5,5 en 6 miljoen euro. Hiermee beëindigde de landskampioen haar zoektocht naar een linksvoetige centrale verdediger, die begon op 15 juli vorig jaar na het vertrek van Abakar Sylla naar RC Strasbourg.

De nieuwe Director of Sports, Dévy Rigaux, had een meesterzet gedaan door de vraagprijs van Estudiantes, oorspronkelijk bijna 12 miljoen euro, bijna te halveren. Hierdoor wist Club Brugge andere geïnteresseerde clubs zoals Boca Juniors, Palmeiras en Besiktas te snel af te zijn en tekende Romero als eerste Argentijn ooit bij de club.

Het Nieuwsblad omschreef de 24-jarige Zaid Romero als een linksvoetige centrale verdediger die een grote technische bagage combineert met een imposant postuur van 1m93. “Een allrounder dus”, zo stelden ze.

Het Laatste Nieuws omschreef hem als een typisch Argentijnse verdediger, die sterke voeten en fysieke kracht paart aan een nietsontziende speelstijl. De krant noemde zijn komst zelfs een “droomaanwinst”.

Met het mes tussen de tanden, met een tragere startsnelheid

De linksvoetige centrale verdediger belichaamt het typisch Argentijnse profiel. Zaid Romero staat bekend om zijn sterkte aan de bal en in de duels, met een agressieve speelstijl. Hij heeft ook het vermogen om het spel goed te lezen, en zijn anticipatievermogen compenseert zijn iets tragere startsnelheid.

Het Argentijnse DNA omvat een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen. In Argentinië wordt zo'n speelstijl als normaal beschouwd, maar in België zal Romero de juiste balans moeten vinden in zijn spel.

In Argentinië stond hij vooral bekend om zijn sterkte aan de bal en in de duels, met een agressieve speelstijl. “Zaid geeft ons de garantie op veel agressiviteit ”, zei Eduardo Domínguez, de coach van Estudiantes.

Het is dan ook geen verrassing dat Romero de derde beste centrale verdediger was wat betreft geslaagde defensieve duels en op de vijfde plaats stond wat betreft het aantal tackles per wedstrijd in de Argentijnse competitie.

Romero moet zich aanpassen aan België

Net als zijn landgenoten Gaston Avila (ex-Antwerp FC) en Luis Vazquez (Anderlecht) zal Zaid Romero ongetwijfeld een aanpassingsperiode nodig hebben om te acclimatiseren aan zijn nieuwe omgeving en cultuur, zowel op als naast het veld in België. Deze overgang zal tijd vergen, maar de eerste signalen waren veelbelovend.

Hans Vanaken liet in Het Nieuwsblad optekenen dat Romero tijdens de voorbereidingen al een prima indruk achterliet op de training. Volgens Het Laatste Nieuws leek Romero in principe zelfs basismateriaal, en zal hij de concurrentie met Brandon Mechele moeten aangaan om naast Joel Ordonez een vaste plek in de verdediging te veroveren.

Tijdens de afsluitende oefenwedstrijd tegen Norwich City maakte Romero zijn debuut voor het Brugse publiek, waarbij hij zijn eerste test doorstond. Toch verliepen de eerste officiële wedstrijden van het nieuwe seizoen voor Romero niet zonder horten of stoten, waarbij hij helaas meermaals negatief opviel.

“Adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”

Zaid Romero maakte zijn officiële debuut voor Club Brugge in de Supercup tegen Union SG, deels omdat Joel Ordonez nog geblesseerd was. Het werd een ongelukkig eerste optreden voor de Argentijnse verdediger.

Hij ontving een gele kaart wegens protesteren en veroorzaakte een lichte strafschop op Elton Kabangu, wat hem eigenlijk een tweede gele kaart had kunnen opleveren. “Het was nog wat zoeken”, gaf ook zijn teamgenoot Brandon Mechele aan. Logischerwijs werd Romero tijdens de rust vervangen door Nicky Hayen.

In de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen KV Mechelen kreeg Romero opnieuw de kans om zich te bewijzen in de basiself, aangezien Ordonez nog steeds niet fit was. Toch verliep deze wedstrijd niet vlekkeloos.

De Standaard merkte op dat de defensie soms wankel oogde, waarbij de stevige Romero af en toe te onstuimig te werk ging, iets wat typerend is voor het Argentijnse DNA. Tot twee keer toe liet hij Dion Lauberbach ontsnappen, wat de beperkingen van zijn matige startsnelheid blootlegde.

“Een degelijke verdediger naar het schijnt, maar het is toch telkens de adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Nonchalante Romero blijft fouten opstapelen: “Duidelijk nog werk voor de boeg”

In de tweede competitiewedstrijd tegen Standard liet Zaid Romero, ondanks een fout bij het tegendoelpunt, een iets betere indruk achter, wat hem een van de weinige positieve uitzonderingen maakte bij Club Brugge.

Toch blijven er grote vraagtekens hangen rond de Argentijnse aanwinst van 6 miljoen euro. Zijn onnauwkeurigheid werd pijnlijk zichtbaar toen hij de bal knullig over zijn voeten liet rollen, wat leidde tot een tegendoelpunt voor Standard.

De Standaard benadrukte dat Romero nog duidelijk werk voor de boeg heeft. “Stevige beer, al had hij opnieuw een nonchalant momentje”, vatte Het Nieuwsblad zijn optreden samen.

Analist Hein Vanhaezebrouck was kritisch over Romero's bijdrage aan de opbouw van het spel.”Als je met vier verdedigers start en de opbouw verloopt via de twee centrale verdedigers en de keeper, dan heb je inspeelpasses nodig die de lijnen doorbreken”, zei Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. “Dat deden Mechele en Romero niet.”

Zal Romero slagen bij Club Brugge?

Meest recent

El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

4
4
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

27
27
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

77
77
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

155
155
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

138
138
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

112
112
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

200
200
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

238
238
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

886
886
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

241
241
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

474
474
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

382
382
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

82
82
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

48
48
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

56
56
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

250
250
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

71
71
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

337
337
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

114
114
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

117
117
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

765
765
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

34
34
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

80
80
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

91
91

Meer sportnieuws