Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt miskleun

door stemmen
Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt miskleun

Club Brugge had hoge verwachtingen van de Argentijnse verdediger Zaid Romero, die voor 5,5 tot 6 miljoen euro werd aangetrokken van Estudiantes. Romero, bekend om zijn fysieke kracht en agressieve speelstijl, werd geprezen als een droomaanwinst. Zijn start in België verloopt echter moeizaam. Na een ongelukkig debuut in de Supercup, met een gele kaart en een veroorzaakte strafschop, viel hij ook op tijdens de eerste competitiewedstrijden door zijn onstuimigheid en matige startsnelheid.

Hoewel hij af en toe positieve momenten liet zien, zoals in de tweede competitiewedstrijd tegen Standard, blijft zijn prestaties inconsistent. Analisten en media wijzen op zijn nonchalance en tekortkomingen in de opbouw van het spel, wat aangeeft dat Romero nog een aanzienlijke aanpassingsperiode nodig heeft.

LEES OOK: 'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

Droomaanwinst Club Brugge: nietsontziend Argentijns DNA

Club Brugge heeft de Argentijnse verdediger Zaid Romero aangetrokken van Estudiantes voor een bedrag tussen de 5,5 en 6 miljoen euro. Hiermee beëindigde de landskampioen haar zoektocht naar een linksvoetige centrale verdediger, die begon op 15 juli vorig jaar na het vertrek van Abakar Sylla naar RC Strasbourg.

De nieuwe Director of Sports, Dévy Rigaux, had een meesterzet gedaan door de vraagprijs van Estudiantes, oorspronkelijk bijna 12 miljoen euro, bijna te halveren. Hierdoor wist Club Brugge andere geïnteresseerde clubs zoals Boca Juniors, Palmeiras en Besiktas te snel af te zijn en tekende Romero als eerste Argentijn ooit bij de club.

Het Nieuwsblad omschreef de 24-jarige Zaid Romero als een linksvoetige centrale verdediger die een grote technische bagage combineert met een imposant postuur van 1m93. “Een allrounder dus”, zo stelden ze.

Het Laatste Nieuws omschreef hem als een typisch Argentijnse verdediger, die sterke voeten en fysieke kracht paart aan een nietsontziende speelstijl. De krant noemde zijn komst zelfs een “droomaanwinst”.

Met het mes tussen de tanden, met een tragere startsnelheid

De linksvoetige centrale verdediger belichaamt het typisch Argentijnse profiel. Zaid Romero staat bekend om zijn sterkte aan de bal en in de duels, met een agressieve speelstijl. Hij heeft ook het vermogen om het spel goed te lezen, en zijn anticipatievermogen compenseert zijn iets tragere startsnelheid.

Het Argentijnse DNA omvat een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen. In Argentinië wordt zo'n speelstijl als normaal beschouwd, maar in België zal Romero de juiste balans moeten vinden in zijn spel.

In Argentinië stond hij vooral bekend om zijn sterkte aan de bal en in de duels, met een agressieve speelstijl. “Zaid geeft ons de garantie op veel agressiviteit ”, zei Eduardo Domínguez, de coach van Estudiantes.

Het is dan ook geen verrassing dat Romero de derde beste centrale verdediger was wat betreft geslaagde defensieve duels en op de vijfde plaats stond wat betreft het aantal tackles per wedstrijd in de Argentijnse competitie.

Romero moet zich aanpassen aan België

Net als zijn landgenoten Gaston Avila (ex-Antwerp FC) en Luis Vazquez (Anderlecht) zal Zaid Romero ongetwijfeld een aanpassingsperiode nodig hebben om te acclimatiseren aan zijn nieuwe omgeving en cultuur, zowel op als naast het veld in België. Deze overgang zal tijd vergen, maar de eerste signalen waren veelbelovend.

Hans Vanaken liet in Het Nieuwsblad optekenen dat Romero tijdens de voorbereidingen al een prima indruk achterliet op de training. Volgens Het Laatste Nieuws leek Romero in principe zelfs basismateriaal, en zal hij de concurrentie met Brandon Mechele moeten aangaan om naast Joel Ordonez een vaste plek in de verdediging te veroveren.

Tijdens de afsluitende oefenwedstrijd tegen Norwich City maakte Romero zijn debuut voor het Brugse publiek, waarbij hij zijn eerste test doorstond. Toch verliepen de eerste officiële wedstrijden van het nieuwe seizoen voor Romero niet zonder horten of stoten, waarbij hij helaas meermaals negatief opviel.

“Adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”

Zaid Romero maakte zijn officiële debuut voor Club Brugge in de Supercup tegen Union SG, deels omdat Joel Ordonez nog geblesseerd was. Het werd een ongelukkig eerste optreden voor de Argentijnse verdediger.

Hij ontving een gele kaart wegens protesteren en veroorzaakte een lichte strafschop op Elton Kabangu, wat hem eigenlijk een tweede gele kaart had kunnen opleveren. “Het was nog wat zoeken”, gaf ook zijn teamgenoot Brandon Mechele aan. Logischerwijs werd Romero tijdens de rust vervangen door Nicky Hayen.

In de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen KV Mechelen kreeg Romero opnieuw de kans om zich te bewijzen in de basiself, aangezien Ordonez nog steeds niet fit was. Toch verliep deze wedstrijd niet vlekkeloos.

De Standaard merkte op dat de defensie soms wankel oogde, waarbij de stevige Romero af en toe te onstuimig te werk ging, iets wat typerend is voor het Argentijnse DNA. Tot twee keer toe liet hij Dion Lauberbach ontsnappen, wat de beperkingen van zijn matige startsnelheid blootlegde.

“Een degelijke verdediger naar het schijnt, maar het is toch telkens de adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Nonchalante Romero blijft fouten opstapelen: “Duidelijk nog werk voor de boeg”

In de tweede competitiewedstrijd tegen Standard liet Zaid Romero, ondanks een fout bij het tegendoelpunt, een iets betere indruk achter, wat hem een van de weinige positieve uitzonderingen maakte bij Club Brugge.

Toch blijven er grote vraagtekens hangen rond de Argentijnse aanwinst van 6 miljoen euro. Zijn onnauwkeurigheid werd pijnlijk zichtbaar toen hij de bal knullig over zijn voeten liet rollen, wat leidde tot een tegendoelpunt voor Standard.

De Standaard benadrukte dat Romero nog duidelijk werk voor de boeg heeft. “Stevige beer, al had hij opnieuw een nonchalant momentje”, vatte Het Nieuwsblad zijn optreden samen.

Analist Hein Vanhaezebrouck was kritisch over Romero's bijdrage aan de opbouw van het spel.”Als je met vier verdedigers start en de opbouw verloopt via de twee centrale verdedigers en de keeper, dan heb je inspeelpasses nodig die de lijnen doorbreken”, zei Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. “Dat deden Mechele en Romero niet.”

Zal Romero slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

23
23
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

22
22
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

106
106
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

144
144
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

117
117
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

109
109
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

437
437
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

632
632
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

379
379
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

198
198
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

116
116
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

204
204
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

401
401
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

189
189
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

287
287
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

274
274
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

427
427
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

432
432
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

291
291
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

167
167
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

151
151

Meer sportnieuws