Foket kon ook naar Club Brugge: “Met alle respect…”

door
Foket kon ook naar Club Brugge: “Met alle respect…”

Thomas Foket keert terug naar de Belgische velden. De Rode Duivel verlaat het Franse Stade Reims na zes jaar en is komend seizoen in het shirt van RSC Anderlecht te zien.

Zijn carrièreverloop had er echter helemaal anders uit kunnen zien. Dat laat Foket tijdens een interview aan Het Nieuwsblad weten. In het verleden kon de vleugelverdediger ook naar Club Brugge trekken.

LEES OOK: KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent boven Anderlecht

Foket is een supporter van RSC Anderlecht, maar koos in het verleden toch voor KAA Gent. “Bij Gent kon ik meteen prof worden en aansluiten bij de eerste ploeg, terwijl ik bij Anderlecht eerst met de beloften zou trainen en spelen. Dat voelde, na een paar jaar in de eerste ploeg van Dilbeek, toch een beetje als een stap terug, zelfs al was het dan bij Anderlecht.”

Foket speelde bij Dilbeek en toen stonden de clubs al in de rij. Toen Foket werd opgeroepen voor de nationale jeugdselecties kwam ook Anderlecht op de proppen. “Ik moet wel zeggen dat ik ook bij Anderlecht veel heb geleerd. Anderlecht heeft me toen gecontacteerd en voorgesteld om tijdens de middagpauzes op school mee te komen trainen met jeugd, samen met mannen als Youri Tielemans.”

Ook Club Brugge

Diezelfde periode kwam ook Club Brugge aankloppen om Foket binnen te halen, maar de verdediger met een paars-wit hart en kon nooit voor Blauw-Zwart kiezen. “Klopt, maar met alle respect voor Club Brugge: dat zou met mijn paars-wit hart toch te moeilijk gelegen hebben.”

Uiteindelijk ging Foket naar KAA Gent en de rest is geschiedenis. Hij werd, na een uitleenbeurt aan KV Oostende, onder Hein Vanhaezebrouck kampioen met de Buffalo’s. In de zomer van 2018 maakte hij de overstap naar Stade Reims. Die club laat hem nu transfervrij vertrekken naar Anderlecht.

Heeft Foket de goede keuzes gemaakt in zijn carrière?

Meest recent

Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

13
13
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

40
40
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

295
295
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

93
93
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

329
329
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

244
244
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

91
91
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

198
198
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

148
148
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

417
417
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

383
383
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

164
164
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

313
313
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

782
782
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

268
268
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

451
451
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

339
339
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

386
386
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

241
241
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

96
96
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

900
900
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

190
190
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

573
573
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

184
184
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

409
409

Meer sportnieuws