Foket kon ook naar Club Brugge: “Met alle respect…”

533
Foket kon ook naar Club Brugge: “Met alle respect…”

Thomas Foket keert terug naar de Belgische velden. De Rode Duivel verlaat het Franse Stade Reims na zes jaar en is komend seizoen in het shirt van RSC Anderlecht te zien.

Zijn carrièreverloop had er echter helemaal anders uit kunnen zien. Dat laat Foket tijdens een interview aan Het Nieuwsblad weten. In het verleden kon de vleugelverdediger ook naar Club Brugge trekken.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent boven Anderlecht

Foket is een supporter van RSC Anderlecht, maar koos in het verleden toch voor KAA Gent. “Bij Gent kon ik meteen prof worden en aansluiten bij de eerste ploeg, terwijl ik bij Anderlecht eerst met de beloften zou trainen en spelen. Dat voelde, na een paar jaar in de eerste ploeg van Dilbeek, toch een beetje als een stap terug, zelfs al was het dan bij Anderlecht.”

Foket speelde bij Dilbeek en toen stonden de clubs al in de rij. Toen Foket werd opgeroepen voor de nationale jeugdselecties kwam ook Anderlecht op de proppen. “Ik moet wel zeggen dat ik ook bij Anderlecht veel heb geleerd. Anderlecht heeft me toen gecontacteerd en voorgesteld om tijdens de middagpauzes op school mee te komen trainen met jeugd, samen met mannen als Youri Tielemans.”

Ook Club Brugge

Diezelfde periode kwam ook Club Brugge aankloppen om Foket binnen te halen, maar de verdediger met een paars-wit hart en kon nooit voor Blauw-Zwart kiezen. “Klopt, maar met alle respect voor Club Brugge: dat zou met mijn paars-wit hart toch te moeilijk gelegen hebben.”

Uiteindelijk ging Foket naar KAA Gent en de rest is geschiedenis. Hij werd, na een uitleenbeurt aan KV Oostende, onder Hein Vanhaezebrouck kampioen met de Buffalo’s. In de zomer van 2018 maakte hij de overstap naar Stade Reims. Die club laat hem nu transfervrij vertrekken naar Anderlecht.

Heeft Foket de goede keuzes gemaakt in zijn carrière?

Meest recent

Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

16
16
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

28
28
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

32
32
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

119
119
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

80
80
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

183
183
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

191
191
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

64
64
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

378
378
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

369
369
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

179
179
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

128
128
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

118
118
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

190
190
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

190
190
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1650
1650
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

385
385
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

304
304
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

325
325
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

94
94
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

230
230
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

253
253

Meer sportnieuws