Foket kon ook naar Club Brugge: “Met alle respect…”

door
Foket kon ook naar Club Brugge: “Met alle respect…”

Thomas Foket keert terug naar de Belgische velden. De Rode Duivel verlaat het Franse Stade Reims na zes jaar en is komend seizoen in het shirt van RSC Anderlecht te zien.

Zijn carrièreverloop had er echter helemaal anders uit kunnen zien. Dat laat Foket tijdens een interview aan Het Nieuwsblad weten. In het verleden kon de vleugelverdediger ook naar Club Brugge trekken.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

KAA Gent boven Anderlecht

Foket is een supporter van RSC Anderlecht, maar koos in het verleden toch voor KAA Gent. “Bij Gent kon ik meteen prof worden en aansluiten bij de eerste ploeg, terwijl ik bij Anderlecht eerst met de beloften zou trainen en spelen. Dat voelde, na een paar jaar in de eerste ploeg van Dilbeek, toch een beetje als een stap terug, zelfs al was het dan bij Anderlecht.”

Foket speelde bij Dilbeek en toen stonden de clubs al in de rij. Toen Foket werd opgeroepen voor de nationale jeugdselecties kwam ook Anderlecht op de proppen. “Ik moet wel zeggen dat ik ook bij Anderlecht veel heb geleerd. Anderlecht heeft me toen gecontacteerd en voorgesteld om tijdens de middagpauzes op school mee te komen trainen met jeugd, samen met mannen als Youri Tielemans.”

Ook Club Brugge

Diezelfde periode kwam ook Club Brugge aankloppen om Foket binnen te halen, maar de verdediger met een paars-wit hart en kon nooit voor Blauw-Zwart kiezen. “Klopt, maar met alle respect voor Club Brugge: dat zou met mijn paars-wit hart toch te moeilijk gelegen hebben.”

Uiteindelijk ging Foket naar KAA Gent en de rest is geschiedenis. Hij werd, na een uitleenbeurt aan KV Oostende, onder Hein Vanhaezebrouck kampioen met de Buffalo’s. In de zomer van 2018 maakte hij de overstap naar Stade Reims. Die club laat hem nu transfervrij vertrekken naar Anderlecht.

Heeft Foket de goede keuzes gemaakt in zijn carrière?

Meest recent

Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

10
10
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

13
13
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

203
203
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

53
53
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

108
108
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

138
138
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

62
62
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

121
121
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

78
78
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

131
131
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

57
57
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

37
37
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

216
216
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

89
89
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

330
330
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

351
351
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

98
98
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

192
192
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

384
384
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

182
182
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

373
373
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

157
157
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

384
384
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

368
368
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

319
319

Meer sportnieuws