'Extreem: Anderlecht betaalt zich blauw aan Butez'

door
'Extreem: Anderlecht betaalt zich blauw aan Butez'

Anderlecht is momenteel de enige club die serieus geïnteresseerd is in Jean Butez, de doelman van Antwerp FC. De Belgische topclub onderhandelt momenteel over de komst van de Fransman, die de eerste keuze in het Lotto Park zou worden. Anderlecht is bereid om Butez' hoge salaris over te nemen, maar de prijs blijft een struikelblok.

Antwerp vraagt momenteel veel te veel, terwijl Anderlecht geen financiële uitspattingen wil doen. Dit verschil in verwachtingen maakt de deal uitdagend.

LEES OOK: 'Bestuur ligt dwars: Odoi grijpt naast Belgische transfer'

Enkel Anderlecht toont interesse in Butez

Antwerp FC probeert al voor de derde opeenvolgende transferperiode doelman Jean Butez te verkopen. Vorige zomer toonden clubs als Fiorentina en Burnley interesse, waarbij Antwerp hoopte op een bedrag van 10 miljoen euro. Burnley bood echter slechts 4,5 miljoen, wat niet leidde tot een transfer.

Tijdens de vorige winter verlaagde Antwerp de vraagprijs, maar ook toen bleef concrete interesse uit. Zelfs vandaag zijn er geen biedingen vanuit grote competities zoals de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship.

Op dit moment is er slechts één club die serieuze belangstelling toont voor Butez: RSC Anderlecht. Volgens La Dernière Heure onderhandelt Anderlecht momenteel over de komst van de Antwerpse doelman, die als eerste keuze in het Lotto Park zou aantreden.

Anderlecht toonde afgelopen winter ook al interesse nadat Butez' makelaar hem bij de club had aangeboden. Destijds gaf de Franse doelman echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland, die niet doorging en ook deze zomer niet lijkt te gebeuren. Dit besef lijkt nu ook tot Butez doorgedrongen te zijn.

4,5 miljoen voor Butez geweigerd: Antwerp heeft spijt

De buitenlandse interesse in Jean Butez is sterk afgenomen, maar het vooruitzicht op Europees voetbal bij Anderlecht spreekt de Franse doelman aan. Anderlecht lijkt bereid zijn royale salaris over te nemen, waardoor Butez in dezelfde looncategorie kan blijven. Bovendien wordt hij gezien als een sleutelfiguur in het paars-witte project van de club.

Ondanks het feit dat Butez nog een contract voor twee jaar heeft, staat Antwerp open voor een verkoop. Senne Lammens is de doelman van de toekomst voor RAFC en de club probeert al twee transferperiodes tevergeefs om Butez te slijten.

De complexe financiële situatie van RAFC en het gebrek aan andere geïnteresseerde partijen maken de situatie bijzonder uitdagend.

Eind juli meldde La Dernière Heure dat Butez dicht bij een transfer naar Anderlecht stond, mede omdat de transfersom relatief laag zou zijn in vergelijking met zijn geschatte marktwaarde van 8 miljoen euro op Transfermarkt.com.

Vorige zomer had Antwerp spijt dat het een bod van 4,5 miljoen niet had geaccepteerd, toen de vraagprijs te hoog werd ingezet.

Butez kost veel te veel voor Anderlecht

Sudinfo meldt dat Anderlecht geen financiële uitspattingen wil doen voor de doelman van Antwerp FC, terwijl The Great Old enkele miljoenen eist voor Butez, die nog tot 2027 onder contract staat. Hoewel Butez een transfer naar het buitenland zou verkiezen, is er momenteel geen concrete belangstelling vanuit die kanten.

Dit betekent dat hij voorlopig de deur voor Anderlecht niet volledig sluit, maar één ding is zeker: paars-wit krijgt hem zeker niet voor niets. “Butez is voor mij de beste keeper in België van de laatste jaren. Maar of Anderlecht hem kan betalen?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich ook al af in Het Nieuwsblad.

Ook Silvio Proto uitte Dans La Vestiaire zijn twijfels over de prijs. “8 miljoen voor Butez? Ze hadden die prijs nooit moeten stellen”, aldus Proto. Kevin Sauvage voegde toe: “Butez heeft alles in huis om nummer één te worden bij Anderlecht, maar hij kost te veel.”

Het lijkt dus dat de hoge prijs een struikelblok vormt voor een mogelijke transfer.

Butez is de droomdoelman van Andelrecht

Anderlecht zoekt een meevoetballende doelman die al wat kilometers op de teller heeft staan. Jean Butez, in januari uitgeroepen tot Doelman van het Jaar, is zo’n type.

Het spel opbouwen, zowel met lange ballen als in de opbouw, is zijn grootste troef terwijl hij ook een uitstekend spelinzicht heeft.

Zijn vermogen om het spel van achteruit te verdelen, scherpe reflexen, anticipatievermogen, proactieve speelstijl, uitgesproken persoonlijkheid, leiderschapskwaliteiten en tactisch inzicht maken hem van onschatbare waarde op het veld en in de kleedkamer.

Hoewel Butez niet altijd uitblinkt met spectaculaire reddingen, staat hij bekend om zijn consistentie en is hij beslissend.

Speelt Butez dit seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Michael Van Gerwen zorgt voor grote shock: "Het is gedaan"

Michael van Gerwen, drievoudig wereldkampioen darts én bekend PSV-fan heeft uitgepakt met een ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Monstertransfers Club, wending bij Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

81
81
Ongelooflijk: Ronaldo én Messi blijven records breken

Cristiano Ronaldo en Lionel Messi gaan de geschiedenisboeken in als legendes van het voetbal. ...

26
26
Doku verrast vlak na Wales met groot nieuws

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 na het gelijkspel tegen ...

43
43
‘Opvallend Anderlecht-plan met Verschueren onthuld’

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe structuur voor te stellen na het vertrek van Wouter ...

184
184
Pocognoli geeft meteen plannen met Pogba prijs

Sebastien Pocognoli werd officieel voorgesteld bij AS Monaco. De Belgische coach moet de ploeg weer ...

53
53
PSV dacht aan stunt met zomertransfer Gouden Schoen

PSV kende een heel drukke zomermercato. Er vertrokken heel wat basisspelers en er kwamen een resem ...

88
88
'Dennis (ex-Club Brugge) baalt: ex-club stuurt hem wandelen'

De carrière van Emmanuel Dennis zit de afgelopen jaren toch wel in een flinke neerwaartse ...

91
91
'Belgische topclubs, opgelet: Rode Duivel moet weg'

De wintermercato loert om de hoek. Voor een aantal spelers is dat de laatste kans om nog een ...

189
189
Anderlecht likt zijn wonden: "Zou 5,7 miljoen vragen voor hem"

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer de nodige jonge talenten de club verlaten. Eén speler ...

332
332
Kane doet boekje open: dit denkt Bayern-ster écht over Kompany

Bayern München is op fenomenale wijze aan het huidige seizoen begonnen. De club won tot dusver ...

350
350
'FC Barcelona en AC Milan lonken naar ex-JPL-toppers'

De wintermercato loert alweer in de verte. Alweer een maand transfergeruchten, maar ondertussen ...

63
63
'Garcia broedt op verrassende naam in WK-selectie'

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Desondanks zal bondscoach Rudi Garcia ...

260
260
'Anfield in rep en roer: Real slaat wéér genadeloos toe'

Liverpool FC moest eind vorig seizoen machteloos toekijken hoe sterspeler Trent Alexander-Arnold op ...

77
77
Paul Gascoigne breekt volledig: "Hij stierf in mijn armen"

De Engelse voetballegende Paul Gascoigne (58) was ooit een van de grootste sterren op het veld, maar ...

46
46
'De Bruyne niet tevreden: Garcia maakt kemel met Vanaken'

Rudi Garcia staat op punt om de Rode Duivels te verzekeren van hun plek op het WK 2026. Desondanks ...

703
703
Anderlecht in de wolken: enorme opsteker uit ziekenboeg

RSC Anderlecht staat na één derde van de reguliere competitie op de derde plaats in de ...

309
309
Atalanta in shock: De Ketelaere-bommetje slaat keihard in

Tijdens de interlandbreak gaf Charles De Ketelaere een onverwacht signaal van ...

270
270
'Club Brugge zet zich schrap: monstertransfer in januari'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een waslijst aan sterkhouders. ...

370
370
WK 2026: Deze Duivels nu al zeker van plaats in selectie

Behoudens een enorme schok tegen Liechtenstein en Kazachstan, treden de Rode Duivels straks voor de ...

361
361
Verschueren voorzitter? 'Vandenhaute beslist over veto'

Bij RSC Anderlecht staat woensdag een uiterst belangrijke afspraak op het programma. Op een speciale ...

222
222
Garcia bekoort: "Dat was een goede tactische vondst"

De Rode Duivels wonnen na een sterke prestatie met 2-4 op het veld van Wales. Het WK is zo goed als ...

112
112
Union met verrassende transfer: "Dacht dat het om te lachen was"

Union SG verraste met de komst van David Hubert als nieuwe trainer. Nog groter was de verrassing ...

109
109
Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe coach. Ze zagen David Hubert naar Union SG verkassen ...

199
199
Mazzu verrast: "Dankzij hem won België van Wales"

De Rode Duivels gaan al bij al nog vlot richting WK. Ze boekten een 14 op 18 en het WK-ticket ligt ...

182
182

Meer sportnieuws