'Extreem: Anderlecht betaalt zich blauw aan Butez'

door
'Extreem: Anderlecht betaalt zich blauw aan Butez'

Anderlecht is momenteel de enige club die serieus geïnteresseerd is in Jean Butez, de doelman van Antwerp FC. De Belgische topclub onderhandelt momenteel over de komst van de Fransman, die de eerste keuze in het Lotto Park zou worden. Anderlecht is bereid om Butez' hoge salaris over te nemen, maar de prijs blijft een struikelblok.

Antwerp vraagt momenteel veel te veel, terwijl Anderlecht geen financiële uitspattingen wil doen. Dit verschil in verwachtingen maakt de deal uitdagend.

LEES OOK: "Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Enkel Anderlecht toont interesse in Butez

Antwerp FC probeert al voor de derde opeenvolgende transferperiode doelman Jean Butez te verkopen. Vorige zomer toonden clubs als Fiorentina en Burnley interesse, waarbij Antwerp hoopte op een bedrag van 10 miljoen euro. Burnley bood echter slechts 4,5 miljoen, wat niet leidde tot een transfer.

Tijdens de vorige winter verlaagde Antwerp de vraagprijs, maar ook toen bleef concrete interesse uit. Zelfs vandaag zijn er geen biedingen vanuit grote competities zoals de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship.

Op dit moment is er slechts één club die serieuze belangstelling toont voor Butez: RSC Anderlecht. Volgens La Dernière Heure onderhandelt Anderlecht momenteel over de komst van de Antwerpse doelman, die als eerste keuze in het Lotto Park zou aantreden.

Anderlecht toonde afgelopen winter ook al interesse nadat Butez' makelaar hem bij de club had aangeboden. Destijds gaf de Franse doelman echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland, die niet doorging en ook deze zomer niet lijkt te gebeuren. Dit besef lijkt nu ook tot Butez doorgedrongen te zijn.

4,5 miljoen voor Butez geweigerd: Antwerp heeft spijt

De buitenlandse interesse in Jean Butez is sterk afgenomen, maar het vooruitzicht op Europees voetbal bij Anderlecht spreekt de Franse doelman aan. Anderlecht lijkt bereid zijn royale salaris over te nemen, waardoor Butez in dezelfde looncategorie kan blijven. Bovendien wordt hij gezien als een sleutelfiguur in het paars-witte project van de club.

Ondanks het feit dat Butez nog een contract voor twee jaar heeft, staat Antwerp open voor een verkoop. Senne Lammens is de doelman van de toekomst voor RAFC en de club probeert al twee transferperiodes tevergeefs om Butez te slijten.

De complexe financiële situatie van RAFC en het gebrek aan andere geïnteresseerde partijen maken de situatie bijzonder uitdagend.

Eind juli meldde La Dernière Heure dat Butez dicht bij een transfer naar Anderlecht stond, mede omdat de transfersom relatief laag zou zijn in vergelijking met zijn geschatte marktwaarde van 8 miljoen euro op Transfermarkt.com.

Vorige zomer had Antwerp spijt dat het een bod van 4,5 miljoen niet had geaccepteerd, toen de vraagprijs te hoog werd ingezet.

Butez kost veel te veel voor Anderlecht

Sudinfo meldt dat Anderlecht geen financiële uitspattingen wil doen voor de doelman van Antwerp FC, terwijl The Great Old enkele miljoenen eist voor Butez, die nog tot 2027 onder contract staat. Hoewel Butez een transfer naar het buitenland zou verkiezen, is er momenteel geen concrete belangstelling vanuit die kanten.

Dit betekent dat hij voorlopig de deur voor Anderlecht niet volledig sluit, maar één ding is zeker: paars-wit krijgt hem zeker niet voor niets. “Butez is voor mij de beste keeper in België van de laatste jaren. Maar of Anderlecht hem kan betalen?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich ook al af in Het Nieuwsblad.

Ook Silvio Proto uitte Dans La Vestiaire zijn twijfels over de prijs. “8 miljoen voor Butez? Ze hadden die prijs nooit moeten stellen”, aldus Proto. Kevin Sauvage voegde toe: “Butez heeft alles in huis om nummer één te worden bij Anderlecht, maar hij kost te veel.”

Het lijkt dus dat de hoge prijs een struikelblok vormt voor een mogelijke transfer.

Butez is de droomdoelman van Andelrecht

Anderlecht zoekt een meevoetballende doelman die al wat kilometers op de teller heeft staan. Jean Butez, in januari uitgeroepen tot Doelman van het Jaar, is zo’n type.

Het spel opbouwen, zowel met lange ballen als in de opbouw, is zijn grootste troef terwijl hij ook een uitstekend spelinzicht heeft.

Zijn vermogen om het spel van achteruit te verdelen, scherpe reflexen, anticipatievermogen, proactieve speelstijl, uitgesproken persoonlijkheid, leiderschapskwaliteiten en tactisch inzicht maken hem van onschatbare waarde op het veld en in de kleedkamer.

Hoewel Butez niet altijd uitblinkt met spectaculaire reddingen, staat hij bekend om zijn consistentie en is hij beslissend.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen
390

Speelt Butez dit seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

41
41
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

46
46
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

53
53
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

81
81
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

319
319
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

48
48
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

50
50
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

105
105
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

192
192
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

93
93
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

611
611
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

310
310
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

110
110
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

43
43
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

92
92
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

555
555

Meer sportnieuws