'Extreem: Anderlecht betaalt zich blauw aan Butez'

door
'Extreem: Anderlecht betaalt zich blauw aan Butez'

Anderlecht is momenteel de enige club die serieus geïnteresseerd is in Jean Butez, de doelman van Antwerp FC. De Belgische topclub onderhandelt momenteel over de komst van de Fransman, die de eerste keuze in het Lotto Park zou worden. Anderlecht is bereid om Butez' hoge salaris over te nemen, maar de prijs blijft een struikelblok.

Antwerp vraagt momenteel veel te veel, terwijl Anderlecht geen financiële uitspattingen wil doen. Dit verschil in verwachtingen maakt de deal uitdagend.

LEES OOK: 'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

Enkel Anderlecht toont interesse in Butez

Antwerp FC probeert al voor de derde opeenvolgende transferperiode doelman Jean Butez te verkopen. Vorige zomer toonden clubs als Fiorentina en Burnley interesse, waarbij Antwerp hoopte op een bedrag van 10 miljoen euro. Burnley bood echter slechts 4,5 miljoen, wat niet leidde tot een transfer.

Tijdens de vorige winter verlaagde Antwerp de vraagprijs, maar ook toen bleef concrete interesse uit. Zelfs vandaag zijn er geen biedingen vanuit grote competities zoals de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship.

Op dit moment is er slechts één club die serieuze belangstelling toont voor Butez: RSC Anderlecht. Volgens La Dernière Heure onderhandelt Anderlecht momenteel over de komst van de Antwerpse doelman, die als eerste keuze in het Lotto Park zou aantreden.

Anderlecht toonde afgelopen winter ook al interesse nadat Butez' makelaar hem bij de club had aangeboden. Destijds gaf de Franse doelman echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland, die niet doorging en ook deze zomer niet lijkt te gebeuren. Dit besef lijkt nu ook tot Butez doorgedrongen te zijn.

4,5 miljoen voor Butez geweigerd: Antwerp heeft spijt

De buitenlandse interesse in Jean Butez is sterk afgenomen, maar het vooruitzicht op Europees voetbal bij Anderlecht spreekt de Franse doelman aan. Anderlecht lijkt bereid zijn royale salaris over te nemen, waardoor Butez in dezelfde looncategorie kan blijven. Bovendien wordt hij gezien als een sleutelfiguur in het paars-witte project van de club.

Ondanks het feit dat Butez nog een contract voor twee jaar heeft, staat Antwerp open voor een verkoop. Senne Lammens is de doelman van de toekomst voor RAFC en de club probeert al twee transferperiodes tevergeefs om Butez te slijten.

De complexe financiële situatie van RAFC en het gebrek aan andere geïnteresseerde partijen maken de situatie bijzonder uitdagend.

Eind juli meldde La Dernière Heure dat Butez dicht bij een transfer naar Anderlecht stond, mede omdat de transfersom relatief laag zou zijn in vergelijking met zijn geschatte marktwaarde van 8 miljoen euro op Transfermarkt.com.

Vorige zomer had Antwerp spijt dat het een bod van 4,5 miljoen niet had geaccepteerd, toen de vraagprijs te hoog werd ingezet.

Butez kost veel te veel voor Anderlecht

Sudinfo meldt dat Anderlecht geen financiële uitspattingen wil doen voor de doelman van Antwerp FC, terwijl The Great Old enkele miljoenen eist voor Butez, die nog tot 2027 onder contract staat. Hoewel Butez een transfer naar het buitenland zou verkiezen, is er momenteel geen concrete belangstelling vanuit die kanten.

Dit betekent dat hij voorlopig de deur voor Anderlecht niet volledig sluit, maar één ding is zeker: paars-wit krijgt hem zeker niet voor niets. “Butez is voor mij de beste keeper in België van de laatste jaren. Maar of Anderlecht hem kan betalen?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich ook al af in Het Nieuwsblad.

Ook Silvio Proto uitte Dans La Vestiaire zijn twijfels over de prijs. “8 miljoen voor Butez? Ze hadden die prijs nooit moeten stellen”, aldus Proto. Kevin Sauvage voegde toe: “Butez heeft alles in huis om nummer één te worden bij Anderlecht, maar hij kost te veel.”

Het lijkt dus dat de hoge prijs een struikelblok vormt voor een mogelijke transfer.

Butez is de droomdoelman van Andelrecht

Anderlecht zoekt een meevoetballende doelman die al wat kilometers op de teller heeft staan. Jean Butez, in januari uitgeroepen tot Doelman van het Jaar, is zo’n type.

Het spel opbouwen, zowel met lange ballen als in de opbouw, is zijn grootste troef terwijl hij ook een uitstekend spelinzicht heeft.

Zijn vermogen om het spel van achteruit te verdelen, scherpe reflexen, anticipatievermogen, proactieve speelstijl, uitgesproken persoonlijkheid, leiderschapskwaliteiten en tactisch inzicht maken hem van onschatbare waarde op het veld en in de kleedkamer.

Hoewel Butez niet altijd uitblinkt met spectaculaire reddingen, staat hij bekend om zijn consistentie en is hij beslissend.

Speelt Butez dit seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

3
3
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

54
54
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

110
110
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

24
24
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

38
38
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

33
33
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

262
262
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

169
169
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

213
213
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

243
243
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

355
355
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

177
177
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

43
43
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

183
183
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

492
492
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

199
199
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

207
207
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

69
69
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

188
188
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

244
244
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

659
659
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

254
254
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

504
504
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

457
457

Meer sportnieuws