'Extreem: Anderlecht betaalt zich blauw aan Butez'

2752 stemmen
'Extreem: Anderlecht betaalt zich blauw aan Butez'

Anderlecht is momenteel de enige club die serieus geïnteresseerd is in Jean Butez, de doelman van Antwerp FC. De Belgische topclub onderhandelt momenteel over de komst van de Fransman, die de eerste keuze in het Lotto Park zou worden. Anderlecht is bereid om Butez' hoge salaris over te nemen, maar de prijs blijft een struikelblok.

Antwerp vraagt momenteel veel te veel, terwijl Anderlecht geen financiële uitspattingen wil doen. Dit verschil in verwachtingen maakt de deal uitdagend.

LEES OOK: 'Vernieuwd Antwerp gaat los: nog vier versterkingen'

Enkel Anderlecht toont interesse in Butez

Antwerp FC probeert al voor de derde opeenvolgende transferperiode doelman Jean Butez te verkopen. Vorige zomer toonden clubs als Fiorentina en Burnley interesse, waarbij Antwerp hoopte op een bedrag van 10 miljoen euro. Burnley bood echter slechts 4,5 miljoen, wat niet leidde tot een transfer.

Tijdens de vorige winter verlaagde Antwerp de vraagprijs, maar ook toen bleef concrete interesse uit. Zelfs vandaag zijn er geen biedingen vanuit grote competities zoals de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship.

Op dit moment is er slechts één club die serieuze belangstelling toont voor Butez: RSC Anderlecht. Volgens La Dernière Heure onderhandelt Anderlecht momenteel over de komst van de Antwerpse doelman, die als eerste keuze in het Lotto Park zou aantreden.

Anderlecht toonde afgelopen winter ook al interesse nadat Butez' makelaar hem bij de club had aangeboden. Destijds gaf de Franse doelman echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland, die niet doorging en ook deze zomer niet lijkt te gebeuren. Dit besef lijkt nu ook tot Butez doorgedrongen te zijn.

4,5 miljoen voor Butez geweigerd: Antwerp heeft spijt

De buitenlandse interesse in Jean Butez is sterk afgenomen, maar het vooruitzicht op Europees voetbal bij Anderlecht spreekt de Franse doelman aan. Anderlecht lijkt bereid zijn royale salaris over te nemen, waardoor Butez in dezelfde looncategorie kan blijven. Bovendien wordt hij gezien als een sleutelfiguur in het paars-witte project van de club.

Ondanks het feit dat Butez nog een contract voor twee jaar heeft, staat Antwerp open voor een verkoop. Senne Lammens is de doelman van de toekomst voor RAFC en de club probeert al twee transferperiodes tevergeefs om Butez te slijten.

De complexe financiële situatie van RAFC en het gebrek aan andere geïnteresseerde partijen maken de situatie bijzonder uitdagend.

Eind juli meldde La Dernière Heure dat Butez dicht bij een transfer naar Anderlecht stond, mede omdat de transfersom relatief laag zou zijn in vergelijking met zijn geschatte marktwaarde van 8 miljoen euro op Transfermarkt.com.

Vorige zomer had Antwerp spijt dat het een bod van 4,5 miljoen niet had geaccepteerd, toen de vraagprijs te hoog werd ingezet.

Butez kost veel te veel voor Anderlecht

Sudinfo meldt dat Anderlecht geen financiële uitspattingen wil doen voor de doelman van Antwerp FC, terwijl The Great Old enkele miljoenen eist voor Butez, die nog tot 2027 onder contract staat. Hoewel Butez een transfer naar het buitenland zou verkiezen, is er momenteel geen concrete belangstelling vanuit die kanten.

Dit betekent dat hij voorlopig de deur voor Anderlecht niet volledig sluit, maar één ding is zeker: paars-wit krijgt hem zeker niet voor niets. “Butez is voor mij de beste keeper in België van de laatste jaren. Maar of Anderlecht hem kan betalen?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich ook al af in Het Nieuwsblad.

Ook Silvio Proto uitte Dans La Vestiaire zijn twijfels over de prijs. “8 miljoen voor Butez? Ze hadden die prijs nooit moeten stellen”, aldus Proto. Kevin Sauvage voegde toe: “Butez heeft alles in huis om nummer één te worden bij Anderlecht, maar hij kost te veel.”

Het lijkt dus dat de hoge prijs een struikelblok vormt voor een mogelijke transfer.

Butez is de droomdoelman van Andelrecht

Anderlecht zoekt een meevoetballende doelman die al wat kilometers op de teller heeft staan. Jean Butez, in januari uitgeroepen tot Doelman van het Jaar, is zo’n type.

Het spel opbouwen, zowel met lange ballen als in de opbouw, is zijn grootste troef terwijl hij ook een uitstekend spelinzicht heeft.

Zijn vermogen om het spel van achteruit te verdelen, scherpe reflexen, anticipatievermogen, proactieve speelstijl, uitgesproken persoonlijkheid, leiderschapskwaliteiten en tactisch inzicht maken hem van onschatbare waarde op het veld en in de kleedkamer.

Hoewel Butez niet altijd uitblinkt met spectaculaire reddingen, staat hij bekend om zijn consistentie en is hij beslissend.

Speelt Butez dit seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

17
17
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

85
85
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

42
42
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

282
282
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

145
145
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

193
193
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

119
119
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

799
799
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

141
141
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

81
81
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

40
40
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

140
140
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

144
144
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

895
895
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

294
294
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

931
931
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

260
260
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

837
837
Lukaku weg bij Napoli: nu al terugkeer naar Anderlecht?

Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku op vertrekken staat bij SSC Napoli. Waar zijn ...

641
641
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

306
306
Club op voorhand al kampioen? Boeckx ziet twéé valkuilen

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur. Het belooft een interessante ...

908
908
Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Het aftellen tot de start van het seizoen in de Jupiler Pro League is nu ook echt begonnen. Maar de ...

143
143
Lukaku niet welkom: ‘We willen hem absoluut niet’

Romelu Lukaku wordt opnieuw gelinkt aan een bijzonder gevoelige transfer. De supporters van zijn ...

378
378
'Leko grijpt al in: drastische wissel in basiself Club'

Club Brugge krijgt als landskampioen de eer om het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang ...

887
887
'Genk nog niet klaar: nieuwe topdossiers voor De Condé'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

894
894

Meer sportnieuws