Neerpede brengt weer op: volgende deal staat klaar bij Anderlecht

712
Neerpede brengt weer op: volgende deal staat klaar bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft de meest lucratieve jeugdopleiding van België en ook in Europa behoren ze tot de absolute top. Zeno Debast was deze zomer de zoveelste speler van Neerpede die werd verkocht. De volgende topper die wordt verkocht staat al in de wachtrij.

LEES OOK: Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

Stroeykens: beste middenvelder van Anderlecht

Bij Anderlecht is sinds vorig jaar Mario Stroeykens helemaal doorgebroken. Hij zette grote stappen voorwaarts onder Brian Riemer, die hem als aanvallende middenvelder op zijn beste positie zette. Op zijn 19de is Stroeykens de beste middenvelder van Anderlecht. Het is dan ook geen toeval dat hij hoog staat genoteerd in de notitieboekjes van heel wat scouts.

Stroeykens heeft dan ook veel kwaliteiten: technisch sterk, groot loopvermogen, fysiek sterk, diepgang en scorend vermogen. Stroeykens is geen dribbelaar, maar iemand die inzake het afschermen van de bal doet denken aan Pär Zetterberg. Hij zorgt voor rust in een team.

Bij Anderlecht ligt Stroeykens nog twee jaar onder contract. Een nieuw contract ondertekenen lijkt niet meer aan de orde te zijn. Nog een seizoen knallen en dan zoals Debast de stap naar een betere club zetten. Dat is het plan. De middenvelder is na Anders Dreyer (15 miljoen euro) en Kasper Dolberg (12 miljoen euro) volgens Transfermarkt de speler met de hoogste marktwaarde van RSCA, namelijk 10 miljoen euro.

Meer dan 20 miljoen euro

Maar Stroeykens zal méér opleveren dan die twee. Hij is de speler die veruit het meeste geld (op korte termijn) zal opbrengen van de huidige spelers van de A-kern. Alleen deze zomer kan Anderlecht echter nog de jackpot vragen, aangezien hij nog twee jaar onder contract ligt. Volgende zomer hopen de Brusselaars dan 20-25 miljoen euro, plus bonussen, te vangen voor de volgende parel van Neerpede.

Doordat hij dan nog maar één jaar contract heeft, lijkt dat het maximum te worden. Ploegen als Fiorentina en Napoli werden al genoemd, maar Stroeykens heeft baat bij nog een jaar in het Lotto Park. Nog beter doen dan vorig jaar en zich tonen in Europa en nog meer clubs zullen concreet komen aankloppen. Met CAA Stellar ligt Stroeykens alvast onder contract bij een internationaal groot makelaarskantoor. 

Claudio Reulens

Gaat Stroeykens in 2025 een toptransfer versieren?

Meest recent

PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

0
0
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

33
33
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

57
57
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

33
33
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

19
19
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

70
70
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

106
106
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

290
290
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

280
280
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

212
212
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

152
152
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

43
43
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

29
29
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

24
24
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

46
46
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

91
91
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

37
37
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

154
154
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

95
95
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

95
95
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

188
188
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

50
50
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

48
48
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

175
175
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

59
59

Meer sportnieuws