Neerpede brengt weer op: volgende deal staat klaar bij Anderlecht

712 stemmen
Neerpede brengt weer op: volgende deal staat klaar bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft de meest lucratieve jeugdopleiding van België en ook in Europa behoren ze tot de absolute top. Zeno Debast was deze zomer de zoveelste speler van Neerpede die werd verkocht. De volgende topper die wordt verkocht staat al in de wachtrij.

LEES OOK: Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

Stroeykens: beste middenvelder van Anderlecht

Bij Anderlecht is sinds vorig jaar Mario Stroeykens helemaal doorgebroken. Hij zette grote stappen voorwaarts onder Brian Riemer, die hem als aanvallende middenvelder op zijn beste positie zette. Op zijn 19de is Stroeykens de beste middenvelder van Anderlecht. Het is dan ook geen toeval dat hij hoog staat genoteerd in de notitieboekjes van heel wat scouts.

Stroeykens heeft dan ook veel kwaliteiten: technisch sterk, groot loopvermogen, fysiek sterk, diepgang en scorend vermogen. Stroeykens is geen dribbelaar, maar iemand die inzake het afschermen van de bal doet denken aan Pär Zetterberg. Hij zorgt voor rust in een team.

Bij Anderlecht ligt Stroeykens nog twee jaar onder contract. Een nieuw contract ondertekenen lijkt niet meer aan de orde te zijn. Nog een seizoen knallen en dan zoals Debast de stap naar een betere club zetten. Dat is het plan. De middenvelder is na Anders Dreyer (15 miljoen euro) en Kasper Dolberg (12 miljoen euro) volgens Transfermarkt de speler met de hoogste marktwaarde van RSCA, namelijk 10 miljoen euro.

Meer dan 20 miljoen euro

Maar Stroeykens zal méér opleveren dan die twee. Hij is de speler die veruit het meeste geld (op korte termijn) zal opbrengen van de huidige spelers van de A-kern. Alleen deze zomer kan Anderlecht echter nog de jackpot vragen, aangezien hij nog twee jaar onder contract ligt. Volgende zomer hopen de Brusselaars dan 20-25 miljoen euro, plus bonussen, te vangen voor de volgende parel van Neerpede.

Doordat hij dan nog maar één jaar contract heeft, lijkt dat het maximum te worden. Ploegen als Fiorentina en Napoli werden al genoemd, maar Stroeykens heeft baat bij nog een jaar in het Lotto Park. Nog beter doen dan vorig jaar en zich tonen in Europa en nog meer clubs zullen concreet komen aankloppen. Met CAA Stellar ligt Stroeykens alvast onder contract bij een internationaal groot makelaarskantoor. 

Claudio Reulens

Gaat Stroeykens in 2025 een toptransfer versieren?

Meest recent

Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

42
42
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

67
67
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

82
82
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

155
155
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

147
147
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

70
70
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

158
158
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

226
226
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

184
184
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

349
349
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

266
266
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

85
85
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

217
217
Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

29
29
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

559
559
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

46
46
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

239
239
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

277
277
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

710
710
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

489
489
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

233
233
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

98
98
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

149
149
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

161
161
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

183
183

Meer sportnieuws