Neerpede brengt weer op: volgende deal staat klaar bij Anderlecht

712
Neerpede brengt weer op: volgende deal staat klaar bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft de meest lucratieve jeugdopleiding van België en ook in Europa behoren ze tot de absolute top. Zeno Debast was deze zomer de zoveelste speler van Neerpede die werd verkocht. De volgende topper die wordt verkocht staat al in de wachtrij.

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Stroeykens: beste middenvelder van Anderlecht

Bij Anderlecht is sinds vorig jaar Mario Stroeykens helemaal doorgebroken. Hij zette grote stappen voorwaarts onder Brian Riemer, die hem als aanvallende middenvelder op zijn beste positie zette. Op zijn 19de is Stroeykens de beste middenvelder van Anderlecht. Het is dan ook geen toeval dat hij hoog staat genoteerd in de notitieboekjes van heel wat scouts.

Stroeykens heeft dan ook veel kwaliteiten: technisch sterk, groot loopvermogen, fysiek sterk, diepgang en scorend vermogen. Stroeykens is geen dribbelaar, maar iemand die inzake het afschermen van de bal doet denken aan Pär Zetterberg. Hij zorgt voor rust in een team.

Bij Anderlecht ligt Stroeykens nog twee jaar onder contract. Een nieuw contract ondertekenen lijkt niet meer aan de orde te zijn. Nog een seizoen knallen en dan zoals Debast de stap naar een betere club zetten. Dat is het plan. De middenvelder is na Anders Dreyer (15 miljoen euro) en Kasper Dolberg (12 miljoen euro) volgens Transfermarkt de speler met de hoogste marktwaarde van RSCA, namelijk 10 miljoen euro.

Meer dan 20 miljoen euro

Maar Stroeykens zal méér opleveren dan die twee. Hij is de speler die veruit het meeste geld (op korte termijn) zal opbrengen van de huidige spelers van de A-kern. Alleen deze zomer kan Anderlecht echter nog de jackpot vragen, aangezien hij nog twee jaar onder contract ligt. Volgende zomer hopen de Brusselaars dan 20-25 miljoen euro, plus bonussen, te vangen voor de volgende parel van Neerpede.

Doordat hij dan nog maar één jaar contract heeft, lijkt dat het maximum te worden. Ploegen als Fiorentina en Napoli werden al genoemd, maar Stroeykens heeft baat bij nog een jaar in het Lotto Park. Nog beter doen dan vorig jaar en zich tonen in Europa en nog meer clubs zullen concreet komen aankloppen. Met CAA Stellar ligt Stroeykens alvast onder contract bij een internationaal groot makelaarskantoor. 

Claudio Reulens

Gaat Stroeykens in 2025 een toptransfer versieren?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

45
45
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

71
71
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

41
41
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

92
92
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

52
52
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

382
382
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

61
61
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

157
157
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

291
291
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

331
331
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws