Neerpede brengt weer op: volgende deal staat klaar bij Anderlecht

door
Neerpede brengt weer op: volgende deal staat klaar bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft de meest lucratieve jeugdopleiding van België en ook in Europa behoren ze tot de absolute top. Zeno Debast was deze zomer de zoveelste speler van Neerpede die werd verkocht. De volgende topper die wordt verkocht staat al in de wachtrij.

LEES OOK: Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

Stroeykens: beste middenvelder van Anderlecht

Bij Anderlecht is sinds vorig jaar Mario Stroeykens helemaal doorgebroken. Hij zette grote stappen voorwaarts onder Brian Riemer, die hem als aanvallende middenvelder op zijn beste positie zette. Op zijn 19de is Stroeykens de beste middenvelder van Anderlecht. Het is dan ook geen toeval dat hij hoog staat genoteerd in de notitieboekjes van heel wat scouts.

Stroeykens heeft dan ook veel kwaliteiten: technisch sterk, groot loopvermogen, fysiek sterk, diepgang en scorend vermogen. Stroeykens is geen dribbelaar, maar iemand die inzake het afschermen van de bal doet denken aan Pär Zetterberg. Hij zorgt voor rust in een team.

Bij Anderlecht ligt Stroeykens nog twee jaar onder contract. Een nieuw contract ondertekenen lijkt niet meer aan de orde te zijn. Nog een seizoen knallen en dan zoals Debast de stap naar een betere club zetten. Dat is het plan. De middenvelder is na Anders Dreyer (15 miljoen euro) en Kasper Dolberg (12 miljoen euro) volgens Transfermarkt de speler met de hoogste marktwaarde van RSCA, namelijk 10 miljoen euro.

Meer dan 20 miljoen euro

Maar Stroeykens zal méér opleveren dan die twee. Hij is de speler die veruit het meeste geld (op korte termijn) zal opbrengen van de huidige spelers van de A-kern. Alleen deze zomer kan Anderlecht echter nog de jackpot vragen, aangezien hij nog twee jaar onder contract ligt. Volgende zomer hopen de Brusselaars dan 20-25 miljoen euro, plus bonussen, te vangen voor de volgende parel van Neerpede.

Doordat hij dan nog maar één jaar contract heeft, lijkt dat het maximum te worden. Ploegen als Fiorentina en Napoli werden al genoemd, maar Stroeykens heeft baat bij nog een jaar in het Lotto Park. Nog beter doen dan vorig jaar en zich tonen in Europa en nog meer clubs zullen concreet komen aankloppen. Met CAA Stellar ligt Stroeykens alvast onder contract bij een internationaal groot makelaarskantoor. 

Claudio Reulens

Gaat Stroeykens in 2025 een toptransfer versieren?

Meest recent

'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

0
0
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

141
141
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

20
20
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

146
146
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

143
143
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

286
286
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

75
75
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

218
218
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

262
262
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

149
149
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

259
259
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

597
597
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

201
201
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

30
30
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

463
463
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

222
222
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

444
444
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

63
63
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

90
90
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

296
296
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

287
287
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

134
134

Meer sportnieuws