Hayen over matige start: "Denk niet dat dit de oorzaak is"

230
Hayen over matige start:

Club Brugge is zwak aan het seizoen begonnen. Het verloor de supercup en pakte een 1 op 6 tegen flink gehavende teams zoals KV Mechelen en Standard. Nicky Hayen kreeg daar natuurlijk vragen over op zijn persbabbel.

Club Brugge won alsnog de titel. Hij kreeg de vraag of er nu een soort van decompressie is na de grote ontlading. Daar wil hij echter niet van weten.

LEES OOK: ‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Matige start van Club Brugge

"Ik zou niet echt spreken van een decompressie. Er is heel weinig rust geweest en dan zijn er nog internationals die op het EK zaten of langer moesten spelen. Op de titel van vorig jaar gaan we geen nieuwe titel creëren. Daarom wilden we meteen klaar zijn, maar we hebben niet de start gekend die we hoopten", zei hij.

Paniek is er nog niet in Brugge. "Er is nog geen man over boord. De spelers beginnen fitter en scherper te worden. Het niveau gaat naar omhoog, maar die 1 op 6 staat er wel. We lopen nu al achter de feiten aan en dat wilden we vermijden."

Later instromen van spelers

Hij ziet wel een reden voor de matige start. "Ik heb zelf gezegd dat we eigenlijk geen tijd hebben, dus ik ga mij niet achter excuses verstoppen. We weten welke periode het is en hoe moeilijk het zou zijn om iedereen in te schakelen die later instroomden. Sommigen moesten daardoor vroeger spelen dan verwacht. Het is logisch dat bepaalde jongens tijd nodig hebben. We zijn wellicht te vroeg gestart in België, maar ook in de huidige situatie moeten we beter kunnen spelen."

Toch was het net voor Club Brugge goed dat ervaren sterkhouders als Simon Mignolet, Hans Vanaken, Brandon Mechele, Hugo Vetlesen, Casper Nielsen en anderen geen EK speelden. Daardoor mocht er toch meer verwacht én het feit dat aanwinsten als Zaïd Romero en Christos Tzolis er toch snel stonden als versterkingen.

Gaat Club de rug rechten tegen Genk?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

2
2
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

17
17
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

20
20
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

74
74
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

39
39
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

105
105
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

129
129
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

48
48
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

20
20
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

100
100
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

127
127
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

344
344
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

333
333
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

249
249
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

196
196
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

54
54
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

33
33
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

26
26
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

96
96
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

38
38
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

160
160
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

103
103
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

104
104
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

196
196

Meer sportnieuws