Riemer verschaft update over blessure & vervanger Vertonghen

425 stemmen
Riemer verschaft update over blessure & vervanger Vertonghen

Het seizoen is nog maar pas begonnen of het eerste rampscenario heeft zich reeds voltrokken bij Anderlecht, dat het een tijdje zonder Jan Vertonghen zal moeten stellen. Dat bevestigde Brian Riemer, die daardoor met zijn handen in het spreekwoordelijke haar zit, nu ook tijdens zijn wekelijkse persbabbel.

De aanvoerder heeft last aan zijn beide achillespezen en zal daarom naar schatting zeker twee tot drie weken aan de kant staan. "Al weet je nooit met zo’n blessure. Hij kan ook maar anderhalve week buiten strijd zijn, of net vijf weken. We duimen alleszins dat hij zo snel mogelijk op het veld staat. Dit is een enorme klap voor ons", aldus Riemer.

LEES OOK: 'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

Vertonghen overbelast

Vervolgens ging hij dieper in op de oorzaak van zijn kwaaltjes. "Het is een combinatie van meerdere factoren. Jan begon niet in optimale conditie aan het EK en nam nadien zijn korte maar welverdiende rust, waardoor hij niet de volledige voorbereiding meemaakte. Hij wilde natuurlijk wel klaar zijn voor de start en heeft zich zo wellicht overbelast."

De haast bij Vertonghen, die ondanks zijn gevorderde leeftijd anders dan veel andere EK-gangers meteen tweemaal de 90 minuten rondmaakte, heeft echter ongetwijfeld ook wel wat te maken met de dunne spoeling centraal achterin in het Lotto Park. Daar beschikt Riemer nog steeds niet over een volwaardige back-up voor de 37-jarige linkspoot.

Riemer moet puzzelen

"We zullen terug moeten puzzelen. Jan-Carlo Simic is op dit moment de enige echte centrale verdediger die ik ter beschikking heb. Ik zie twee opties. Théo Leoni deed het goed tegen STVV en ook Moussa N'Diaye speelde ooit al centraal achterin", klinkt het voor de match van zaterdag tegen OHL. Die eerste lijkt wel een streepje voor te hebben.

Vermits hij een linkspoot verkiest sluit Riemer uit dat Killian Sardella naar het centrum verhuist, hoewel Thomas Foket in tegenstelling tot Ludwig Augustinsson aan de overkant al volledig fit blijkt. Hoe dan ook heeft Jesper Fredberg, wiens geduld dus al zijn tol eist, werk aan de winkel. Al weigert Riemer wel om zijn landgenoot onder druk te zetten.

Wie moet Vertonghen voorlopig vervangen centraal achterin?

Meest recent

Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

7
7
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

37
37
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

13
13
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

56
56
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

78
78
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

55
55
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

321
321
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

311
311
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

345
345
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

220
220
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

354
354
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

619
619
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

462
462
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

40
40
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

263
263
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

771
771
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

329
329
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

415
415
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

274
274
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

232
232
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

281
281
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

673
673
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

304
304

Meer sportnieuws