Riemer verschaft update over blessure & vervanger Vertonghen

425 stemmen
Riemer verschaft update over blessure & vervanger Vertonghen

Het seizoen is nog maar pas begonnen of het eerste rampscenario heeft zich reeds voltrokken bij Anderlecht, dat het een tijdje zonder Jan Vertonghen zal moeten stellen. Dat bevestigde Brian Riemer, die daardoor met zijn handen in het spreekwoordelijke haar zit, nu ook tijdens zijn wekelijkse persbabbel.

De aanvoerder heeft last aan zijn beide achillespezen en zal daarom naar schatting zeker twee tot drie weken aan de kant staan. "Al weet je nooit met zo’n blessure. Hij kan ook maar anderhalve week buiten strijd zijn, of net vijf weken. We duimen alleszins dat hij zo snel mogelijk op het veld staat. Dit is een enorme klap voor ons", aldus Riemer.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Vertonghen overbelast

Vervolgens ging hij dieper in op de oorzaak van zijn kwaaltjes. "Het is een combinatie van meerdere factoren. Jan begon niet in optimale conditie aan het EK en nam nadien zijn korte maar welverdiende rust, waardoor hij niet de volledige voorbereiding meemaakte. Hij wilde natuurlijk wel klaar zijn voor de start en heeft zich zo wellicht overbelast."

De haast bij Vertonghen, die ondanks zijn gevorderde leeftijd anders dan veel andere EK-gangers meteen tweemaal de 90 minuten rondmaakte, heeft echter ongetwijfeld ook wel wat te maken met de dunne spoeling centraal achterin in het Lotto Park. Daar beschikt Riemer nog steeds niet over een volwaardige back-up voor de 37-jarige linkspoot.

Riemer moet puzzelen

"We zullen terug moeten puzzelen. Jan-Carlo Simic is op dit moment de enige echte centrale verdediger die ik ter beschikking heb. Ik zie twee opties. Théo Leoni deed het goed tegen STVV en ook Moussa N'Diaye speelde ooit al centraal achterin", klinkt het voor de match van zaterdag tegen OHL. Die eerste lijkt wel een streepje voor te hebben.

Vermits hij een linkspoot verkiest sluit Riemer uit dat Killian Sardella naar het centrum verhuist, hoewel Thomas Foket in tegenstelling tot Ludwig Augustinsson aan de overkant al volledig fit blijkt. Hoe dan ook heeft Jesper Fredberg, wiens geduld dus al zijn tol eist, werk aan de winkel. Al weigert Riemer wel om zijn landgenoot onder druk te zetten.

Wie moet Vertonghen voorlopig vervangen centraal achterin?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

30
30
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

26
26
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

149
149
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

119
119
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

35
35
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

329
329
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

415
415
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

106
106
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

315
315
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

671
671
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

503
503
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

146
146
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1079
1079
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

175
175
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

654
654
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

245
245
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

506
506
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

250
250
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1251
1251
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

634
634

Meer sportnieuws