Riemer verschaft update over blessure & vervanger Vertonghen

door
Riemer verschaft update over blessure & vervanger Vertonghen

Het seizoen is nog maar pas begonnen of het eerste rampscenario heeft zich reeds voltrokken bij Anderlecht, dat het een tijdje zonder Jan Vertonghen zal moeten stellen. Dat bevestigde Brian Riemer, die daardoor met zijn handen in het spreekwoordelijke haar zit, nu ook tijdens zijn wekelijkse persbabbel.

De aanvoerder heeft last aan zijn beide achillespezen en zal daarom naar schatting zeker twee tot drie weken aan de kant staan. "Al weet je nooit met zo’n blessure. Hij kan ook maar anderhalve week buiten strijd zijn, of net vijf weken. We duimen alleszins dat hij zo snel mogelijk op het veld staat. Dit is een enorme klap voor ons", aldus Riemer.

LEES OOK: Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Vertonghen overbelast

Vervolgens ging hij dieper in op de oorzaak van zijn kwaaltjes. "Het is een combinatie van meerdere factoren. Jan begon niet in optimale conditie aan het EK en nam nadien zijn korte maar welverdiende rust, waardoor hij niet de volledige voorbereiding meemaakte. Hij wilde natuurlijk wel klaar zijn voor de start en heeft zich zo wellicht overbelast."

De haast bij Vertonghen, die ondanks zijn gevorderde leeftijd anders dan veel andere EK-gangers meteen tweemaal de 90 minuten rondmaakte, heeft echter ongetwijfeld ook wel wat te maken met de dunne spoeling centraal achterin in het Lotto Park. Daar beschikt Riemer nog steeds niet over een volwaardige back-up voor de 37-jarige linkspoot.

Riemer moet puzzelen

"We zullen terug moeten puzzelen. Jan-Carlo Simic is op dit moment de enige echte centrale verdediger die ik ter beschikking heb. Ik zie twee opties. Théo Leoni deed het goed tegen STVV en ook Moussa N'Diaye speelde ooit al centraal achterin", klinkt het voor de match van zaterdag tegen OHL. Die eerste lijkt wel een streepje voor te hebben.

Vermits hij een linkspoot verkiest sluit Riemer uit dat Killian Sardella naar het centrum verhuist, hoewel Thomas Foket in tegenstelling tot Ludwig Augustinsson aan de overkant al volledig fit blijkt. Hoe dan ook heeft Jesper Fredberg, wiens geduld dus al zijn tol eist, werk aan de winkel. Al weigert Riemer wel om zijn landgenoot onder druk te zetten.

Wie moet Vertonghen voorlopig vervangen centraal achterin?

Meest recent

Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

2
2
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

36
36
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

81
81
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

27
27
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

554
554
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

40
40
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

17
17
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

69
69
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

411
411
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

105
105
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

39
39
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

379
379
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

136
136
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

162
162
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

308
308
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

91
91
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

120
120
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

166
166
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

38
38
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

201
201
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

235
235
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

88
88
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1221
1221
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

149
149
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

372
372

Meer sportnieuws