Anderlecht rekent op steun van grote naam tegen OHL

198 stemmen
Anderlecht rekent op steun van grote naam tegen OHL

Anderlecht heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want het pakte tegen STVV en Antwerp een nette zes op zes. Daardoor gaat het samen met Westerlo aan de leiding in de Jupiler Pro League en nam het meteen een voorsprongetje op de concurrenten, die allemaal al steken lieten vallen.

Zo heeft Anderlecht nu al twee punten meer dan Union, drie meer dan AA Gent en Antwerp en zelfs al vijf punten meer dan Club Brugge en KRC Genk. Desondanks is er toch nog ruimte voor verbetering, want de voorbije dagen was er toch de nodige kritiek op de magere kwaliteit van het spel.

LEES OOK: 'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Evenepoel geeft de aftrap van Anderlecht-OHL

De beste manier om daarmee om te gaan, zou natuurlijk zijn door zaterdag een statement te maken. Dan krijgt Paars-Wit op de derde speeldag het bezoek van OH Leuven, dat met een vier op zes ook uitstekend gestart is. Een overtuigende prestatie zou de criticasters lik op stuk geven.

Anderlecht rekent daarom ook op steun uit bekende hoek. De club laat immers weten dat niemand minder dan Remco Evenepoel zaterdag de aftrap zal rekenen. Ongetwijfeld zal die gelegenheid ook aangegrepen worden om de wielrenner in de bloemetjes te zetten voor de twee gouden medailles die hij onlangs op de Olympische Spelen pakte.

Olympisch kampioen moet Anderlecht inspireren

De band tussen Anderlecht en Evenepoel is intussen genoegzaam bekend. De 24-jarige was voor zijn omscholing tot coureur immers jeugdspeler bij Paars-Wit en was van 2005 tot 2011 en van 2014 tot 2016 aan de slag op Neerpede. In die periode was hij zelfs jeugdinternational bij de U15 en U16.

Sindsdien is Evenepoel altijd supporter gebleven en hij was de voorbije jaren al een paar keer te gast in het Lotto Park. Hopelijk kan zijn aanwezigheid Anderlecht dus tot een grootse prestatie inspireren.

Zal dat Anderlecht inspireren tot een goede prestatie?

Meest recent

Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

2
2
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

53
53
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

24
24
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

76
76
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

15
15
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

131
131
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

230
230
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

557
557
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

403
403
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

122
122
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

362
362
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

222
222
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

572
572
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

164
164
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

558
558
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

117
117
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

230
230
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

382
382
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

675
675
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

124
124
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1221
1221
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

186
186
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

340
340
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

276
276
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

174
174

Meer sportnieuws