TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte Anderlecht, Williams verrast'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte Anderlecht, Williams verrast'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Jupiler Pro League

Het wordt stilaan héél druk bij Anderlecht, dat nog steeds op verschillende posities naar versterking zoekt. Om de nieuwe eerste doelman te worden blijft Jean Butez bovenaan de verlanglijst staan. Voorlopig kijkt Paars-Wit de kat echter uit de boom in de hoop dat Antwerp zijn prijs nog zal laten zakken.

Daarnaast blijft ook een creatieve middenvelder op de verlanglijst staan. Voor die positie lijkt de naam van Dennis Praet alvast geschrapt te mogen worden. De voormalige Gouden Schoen zou zo goed als zeker niet terugkeren.

Jesper Fredberg zou daarom zijn zinnen zetten op Christian Eriksen. Als alternatief mocht de Deen niet haalbaart blijken, zou Abdelkahar Kadri (KV Kortrijk) dan weer in beeld zijn. Maar intussen wordt Anderlecht ook gelinkt aan Gustavo Puerta, die op huurbasis zou kunnen vertrekken bij Bayer Leverkusen.

Daarnaast is ook een flankaanvaller nog welkom. De voorbije dagen leek Issiaka Kamate op komst, maar de kans lijkt alsmaar minder dat de 20-jarige Fransman nog zal neerstrijken. De onderhandelingen met Inter leverden nog altijd geen akkoord op en bovendien liggen verschillende andere clubs op de loer. Ook Benfica, Hellas Verona en Cagliari zouden zich nu gemeld hebben. Mogelijk schakelt Fredberg daarom door naar Tiago Gouveia, maar de Portugees is een dure vogel en moet minstens 8 miljoen kosten.

Verrassende transferwending bij Club Brugge, want daar zou Raphael Onyedika alsnog blijven. De hele zomer leek het erop dat de Nigeriaan zou vertrekken, maar na de gemiste competitiestart zou Club enkel nog willen meewerken aan een transfer als er minstens 20 miljoen euro op tafel komt. 

Eenzelfde verhaal valt te horen rond Antonio Nusa. Ook rond hem gonst het van de geruchten, maar Club zal hem niet voor elke prijs verkopen. Wie dan weer wel nog steeds weg moet, is Andreas Skov Olsen. Hij moet een stevige transfersom gaan opbrengen.

Aan inkomende zijde leek er niets meer te gaan bewegen, maar met Van den Heuvel streek toch nog een doelman neer. Nu komt daar mogelijk ook nog een middenvelder bij, want Club zou interesse tonen in Marcus Linday. Dat is een 21-jarige Zweed van Västeräs. Ook Feyenoord toont echter interesse en Lech Poznan en Heerenveen brachten zelfs al een bod uit van ruim 1 miljoen euro.

Een stevige transfersom wil KRC Genk ook voor Bilal El Khannouss. De spelmaker won met Marokko brons op de Olympische Spelen en moet de Limburgers nu rond de 35 miljoen euro gaan opbrengen. Dat zou echter niet naar de zin zijn van El Khannouss en zijn entourage, die de vraagprijs te hoog vinden.

AA Gent zag deze zomer weer de nodige sterkhouders vertrekken, onder wie ook Julien De Sart. Ze zouden nu wel dicht bij de komst van een vervanger op het middenveld staan. De Japanse international Atsuki Ito zou overkomen van Urawa Red Diamonds.

Buitenland

Nico Williams was op het EK één van de sensaties bij Spanje en dat maakt dat de flankaanvaller van Athletic Bilbao deze zomer grof wild is. FC Barcelona trekt al een hele tijd aan zijn mouw, maar ook andere grootmachten wagen hun kans. Zo zou PSG een poging gewaagd hebben om de 21-jarige binnen te halen, maar Williams paste voor een overstap naar Frankrijk.

Is El Khannouss 35 miljoen euro waard?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

63
63
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

26
26
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

47
47
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

45
45
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

77
77
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

217
217
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

178
178
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

295
295
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

365
365
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

157
157
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

147
147
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

118
118
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

293
293
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

949
949
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

393
393
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

797
797
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

743
743
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1066
1066

Meer sportnieuws