TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte Anderlecht, Williams verrast'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte Anderlecht, Williams verrast'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Jupiler Pro League

Het wordt stilaan héél druk bij Anderlecht, dat nog steeds op verschillende posities naar versterking zoekt. Om de nieuwe eerste doelman te worden blijft Jean Butez bovenaan de verlanglijst staan. Voorlopig kijkt Paars-Wit de kat echter uit de boom in de hoop dat Antwerp zijn prijs nog zal laten zakken.

Daarnaast blijft ook een creatieve middenvelder op de verlanglijst staan. Voor die positie lijkt de naam van Dennis Praet alvast geschrapt te mogen worden. De voormalige Gouden Schoen zou zo goed als zeker niet terugkeren.

Jesper Fredberg zou daarom zijn zinnen zetten op Christian Eriksen. Als alternatief mocht de Deen niet haalbaart blijken, zou Abdelkahar Kadri (KV Kortrijk) dan weer in beeld zijn. Maar intussen wordt Anderlecht ook gelinkt aan Gustavo Puerta, die op huurbasis zou kunnen vertrekken bij Bayer Leverkusen.

Daarnaast is ook een flankaanvaller nog welkom. De voorbije dagen leek Issiaka Kamate op komst, maar de kans lijkt alsmaar minder dat de 20-jarige Fransman nog zal neerstrijken. De onderhandelingen met Inter leverden nog altijd geen akkoord op en bovendien liggen verschillende andere clubs op de loer. Ook Benfica, Hellas Verona en Cagliari zouden zich nu gemeld hebben. Mogelijk schakelt Fredberg daarom door naar Tiago Gouveia, maar de Portugees is een dure vogel en moet minstens 8 miljoen kosten.

Verrassende transferwending bij Club Brugge, want daar zou Raphael Onyedika alsnog blijven. De hele zomer leek het erop dat de Nigeriaan zou vertrekken, maar na de gemiste competitiestart zou Club enkel nog willen meewerken aan een transfer als er minstens 20 miljoen euro op tafel komt. 

Eenzelfde verhaal valt te horen rond Antonio Nusa. Ook rond hem gonst het van de geruchten, maar Club zal hem niet voor elke prijs verkopen. Wie dan weer wel nog steeds weg moet, is Andreas Skov Olsen. Hij moet een stevige transfersom gaan opbrengen.

Aan inkomende zijde leek er niets meer te gaan bewegen, maar met Van den Heuvel streek toch nog een doelman neer. Nu komt daar mogelijk ook nog een middenvelder bij, want Club zou interesse tonen in Marcus Linday. Dat is een 21-jarige Zweed van Västeräs. Ook Feyenoord toont echter interesse en Lech Poznan en Heerenveen brachten zelfs al een bod uit van ruim 1 miljoen euro.

Een stevige transfersom wil KRC Genk ook voor Bilal El Khannouss. De spelmaker won met Marokko brons op de Olympische Spelen en moet de Limburgers nu rond de 35 miljoen euro gaan opbrengen. Dat zou echter niet naar de zin zijn van El Khannouss en zijn entourage, die de vraagprijs te hoog vinden.

AA Gent zag deze zomer weer de nodige sterkhouders vertrekken, onder wie ook Julien De Sart. Ze zouden nu wel dicht bij de komst van een vervanger op het middenveld staan. De Japanse international Atsuki Ito zou overkomen van Urawa Red Diamonds.

Buitenland

Nico Williams was op het EK één van de sensaties bij Spanje en dat maakt dat de flankaanvaller van Athletic Bilbao deze zomer grof wild is. FC Barcelona trekt al een hele tijd aan zijn mouw, maar ook andere grootmachten wagen hun kans. Zo zou PSG een poging gewaagd hebben om de 21-jarige binnen te halen, maar Williams paste voor een overstap naar Frankrijk.

Is El Khannouss 35 miljoen euro waard?

Meest recent

Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

8
8
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

41
41
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

152
152
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

178
178
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

64
64
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

109
109
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

204
204
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

104
104
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

95
95
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

125
125
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

414
414
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

85
85
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

538
538
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

765
765
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

133
133
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

431
431
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

312
312
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

649
649
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

444
444
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

115
115
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

920
920
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

457
457
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

259
259
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

295
295
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

889
889

Meer sportnieuws