TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte Anderlecht, Williams verrast'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte Anderlecht, Williams verrast'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

Jupiler Pro League

Het wordt stilaan héél druk bij Anderlecht, dat nog steeds op verschillende posities naar versterking zoekt. Om de nieuwe eerste doelman te worden blijft Jean Butez bovenaan de verlanglijst staan. Voorlopig kijkt Paars-Wit de kat echter uit de boom in de hoop dat Antwerp zijn prijs nog zal laten zakken.

Daarnaast blijft ook een creatieve middenvelder op de verlanglijst staan. Voor die positie lijkt de naam van Dennis Praet alvast geschrapt te mogen worden. De voormalige Gouden Schoen zou zo goed als zeker niet terugkeren.

Jesper Fredberg zou daarom zijn zinnen zetten op Christian Eriksen. Als alternatief mocht de Deen niet haalbaart blijken, zou Abdelkahar Kadri (KV Kortrijk) dan weer in beeld zijn. Maar intussen wordt Anderlecht ook gelinkt aan Gustavo Puerta, die op huurbasis zou kunnen vertrekken bij Bayer Leverkusen.

Daarnaast is ook een flankaanvaller nog welkom. De voorbije dagen leek Issiaka Kamate op komst, maar de kans lijkt alsmaar minder dat de 20-jarige Fransman nog zal neerstrijken. De onderhandelingen met Inter leverden nog altijd geen akkoord op en bovendien liggen verschillende andere clubs op de loer. Ook Benfica, Hellas Verona en Cagliari zouden zich nu gemeld hebben. Mogelijk schakelt Fredberg daarom door naar Tiago Gouveia, maar de Portugees is een dure vogel en moet minstens 8 miljoen kosten.

Verrassende transferwending bij Club Brugge, want daar zou Raphael Onyedika alsnog blijven. De hele zomer leek het erop dat de Nigeriaan zou vertrekken, maar na de gemiste competitiestart zou Club enkel nog willen meewerken aan een transfer als er minstens 20 miljoen euro op tafel komt. 

Eenzelfde verhaal valt te horen rond Antonio Nusa. Ook rond hem gonst het van de geruchten, maar Club zal hem niet voor elke prijs verkopen. Wie dan weer wel nog steeds weg moet, is Andreas Skov Olsen. Hij moet een stevige transfersom gaan opbrengen.

Aan inkomende zijde leek er niets meer te gaan bewegen, maar met Van den Heuvel streek toch nog een doelman neer. Nu komt daar mogelijk ook nog een middenvelder bij, want Club zou interesse tonen in Marcus Linday. Dat is een 21-jarige Zweed van Västeräs. Ook Feyenoord toont echter interesse en Lech Poznan en Heerenveen brachten zelfs al een bod uit van ruim 1 miljoen euro.

Een stevige transfersom wil KRC Genk ook voor Bilal El Khannouss. De spelmaker won met Marokko brons op de Olympische Spelen en moet de Limburgers nu rond de 35 miljoen euro gaan opbrengen. Dat zou echter niet naar de zin zijn van El Khannouss en zijn entourage, die de vraagprijs te hoog vinden.

AA Gent zag deze zomer weer de nodige sterkhouders vertrekken, onder wie ook Julien De Sart. Ze zouden nu wel dicht bij de komst van een vervanger op het middenveld staan. De Japanse international Atsuki Ito zou overkomen van Urawa Red Diamonds.

Buitenland

Nico Williams was op het EK één van de sensaties bij Spanje en dat maakt dat de flankaanvaller van Athletic Bilbao deze zomer grof wild is. FC Barcelona trekt al een hele tijd aan zijn mouw, maar ook andere grootmachten wagen hun kans. Zo zou PSG een poging gewaagd hebben om de 21-jarige binnen te halen, maar Williams paste voor een overstap naar Frankrijk.

Is El Khannouss 35 miljoen euro waard?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

38
38
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

108
108
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

228
228
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

74
74
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

349
349
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

215
215
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

184
184
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

65
65
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

246
246
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

71
71
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

478
478
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

363
363
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

839
839
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws