Vormer begint aan nieuwe uitdaging en blijft in België

door
Vormer begint aan nieuwe uitdaging en blijft in België

Ruud Vormer vond het welletjes geweest en zette bij Zulte Waregem een punt achter zijn profcarrière. De voormalige middenvelder behaalde vooral successen bij Club Brugge. Nu begint hij aan een nieuwe uitdaging.

DAZN meldt namelijk dat Vormer als analist aan de slag zal gaan. Samen met Hein Vanhaezebrouck zal de Nederlander het nieuwe gezicht worden bij de LIVE-wedstrijden van de Jupiler Pro League. Zo blijft Vormer toch nog in België te zien.

LEES OOK: 'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

DAZN

Vanhaezebrouck liet eerder al weten een sabbatjaar te nemen van het hoofdtrainerschap. De oefenmeester nam afscheid van KAA Gent en ging tijdens het EK al als analist te werk. Nu zal HVH wekelijks te zien zijn als co-commentator of analist bij DAZN voor de matchen van de Jupiler Pro League.

En die uitdaging gaat ook Vormer aan. Als speler nam de Nederlander nooit een blad voor zijn mond en nu kan hij voluit zijn gedacht zeggen als analist van DAZN. Vanaf september zal hij de wedstrijden van de Jupiler Pro League analyseren.

Trots

DAZN is trots om de twee ‘iconen’ van het Belgische voetbal voor te stellen als nieuwe gezichten. “Analisten zijn de peper en het zout bij een voetbalwedstrijd. Zij moeten de kijker niet alleen nieuwe inzichten in een wedstrijd kunnen geven, zij moeten ook de discussies aan de toog helpen voeden. Hein en Ruud beantwoorden perfect aan dit profiel”, zegt Jan Mosselmans, Director Programming and Operations.

Volgens Mosselmans zullen Vanhaezebrouck en Vormer met liefde en passie de nieuwe job uitoefenen. “Een klare kijk, scherpe tong en altijd met een onvoorwaardelijke liefde en passie voor het spelletje. Wij zijn bijzonder blij en trots om Hein en Ruud toe te voegen aan ons fantastische team van commentatoren en analisten”, citeert TV Visie.

Een goede nieuwe uitdaging voor Vormer?

Meest recent

Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

4
4
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

12
12
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

95
95
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

77
77
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

149
149
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

104
104
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

281
281
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

152
152
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

310
310
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

75
75
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

26
26
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

209
209
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

320
320
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

261
261
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

102
102
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

716
716
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

135
135
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

444
444
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

98
98
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

459
459
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

464
464
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

138
138
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

505
505
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

375
375
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

560
560

Meer sportnieuws