‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

801
‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

RSC Anderlecht heeft Gustavo Puerta (21) op de radar, maar de mogelijke transfer zorgt voor spanning bij Bayer Leverkusen. Jesper Fredberg heeft contact opgenomen met de Duitse landskampioen om de Colombiaanse middenvelder binnen te halen, maar stuit op weerstand. Leverkusen is bereid om Puerta te verhuren, maar staat enkel open voor een definitieve verkoop bij een bod van 8 miljoen euro.

Xabi Alonso, coach van Leverkusen, wil Puerta echter niet laten gaan en prijst zijn ontwikkeling en veelzijdigheid. Puerta wordt gezien als een complete middenvelder met een uitstekende techniek en leiderschap op het veld.

LEES OOK: Perfecte Chelsea-start Alonso: grote grijns bij Van Bommel

Puerta enkel te koop voor 8 miljoen euro

Gustavo Puerta (21) staat hoog op de radar van RSC Anderlecht. Volgens transferexpert Sacha Tavolieri heeft Jesper Fredberg al contact opgenomen met Bayer Leverkusen om een mogelijke transfer van de Colombiaanse middenvelder te bespreken.

De Duitse landskampioen staat open voor een verhuur, maar Anderlecht wil graag een aankoopoptie in de deal opnemen. Dat stuit echter op weerstand bij Leverkusen, dat grote toekomstplannen heeft voor het talent en hem niet zomaar wil laten gaan.

Enkel bij een bod van 8 miljoen euro – eerder werd zelfs 10 miljoen genoemd – kan er over een definitieve transfer gesproken worden. Naast interesse van Anderlecht, zouden ook clubs uit de Premier League en de Ligue 1 belangstelling tonen voor Puerta.

Afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan 1. FC Nürnberg, maar al in januari teruggeroepen naar de BayArena omdat hij nauwelijks speelminuten kreeg in de 2. Bundesliga. Sindsdien traint Puerta weer mee met de A-kern van Bayer, waar hij zich snel ontwikkelde – vooral tijdens de trainingen.

Hoewel hij vorig seizoen slechts zeven korte invalbeurten maakte in de Bundesliga, mikt hij dit seizoen op meer speeltijd. Een nieuwe uitleenbeurt wordt daarom overwogen om zijn groei verder te stimuleren.

Xabi Alonso is gek van Puerta en wil hem houden

Vorig seizoen kreeg Gustavo Puerta bij Bayer Leverkusen weinig kansen om zich te bewijzen. Met de komst van de Spaanse international Aleix García zijn zijn vooruitzichten op speelminuten opnieuw verslechterd.

Simon Rolfes, algemeen directeur van Bayer Leverkusen, liet in een interview met Kicker weten dat een uitleenbeurt voor Puerta tot de mogelijkheden behoort. “We wachten op Gustavo. Een uitleenbeurt zou voor hem een goede optie kunnen zijn,” verklaarde Rolfes, terwijl hij ook de veelzijdigheid van de jonge Colombiaan benadrukte: “Hij kan zowel op de zes, acht als tien spelen.”

Ondanks de beperkte speeltijd wil succestrainer Xabi Alonso Puerta liever niet zien vertrekken. Alonso, die zelf een legendarische carrière had als middenvelder, heeft veel vertrouwen in de Colombiaan en ziet hem als een belangrijk onderdeel van het team.

“We zijn heel blij met Gustavo, met zijn houding en zijn verlangen om te verbeteren”, zei Alonso. “Hij maakt momenteel een fantastische ontwikkeling door om een speler van het hoogste niveau te worden.” Alonso heeft persoonlijk veel tijd gestoken in de ontwikkeling van Puerta, wat een speciale band tussen de twee heeft gecreëerd.

Puerta zelf waardeert deze begeleiding enorm: “Hij probeert me altijd te corrigeren, zorgt ervoor dat ik een goede balcontrole heb, me goed positioneer en mijn spel vooruit help. Hij leert me ook de momenten te herkennen waarop ik snel moet spelen met één of twee touches. Het is een voorrecht om dagelijks te leren van een van de beste middenvelders ter wereld.”

Allround ‘8’ middenvelder met raket in zijn rechtervoet

Ferney Agudelo, talentscout bij Bayer Leverkusen, speelt een cruciale rol in het succes van de Duitse landskampioen. Hij is verantwoordelijk voor het ontdekken van buitenlandse talenten, en de komst van Gustavo Puerta in januari 2023, overgenomen van FC Bogotá voor 2 miljoen euro, is een van zijn opvallende transfers.

Agudelo benadrukte het unieke karakter van deze transfer, aangezien het de eerste keer was dat Leverkusen koos voor een speler die niet uit de hoogste klasse afkomstig was, maar wel over de benodigde vaardigheden beschikt om door te breken in de Bundesliga.

Puerta, een complete middenvelder, wordt geprezen om zijn uitstekende visie, inzicht en techniek. Met zijn gevarieerde arsenaal aan passes en perfecte timing dicteert hij het spel van zijn ploeg. Als allround ‘8’-middenvelder en leider op het veld, is Puerta kalm aan de bal en in staat om zelfs onder druk creatieve oplossingen te vinden.

De 21-jarige Colombiaan heeft ook internationale aandacht getrokken; de Britse krant The Sun noemde hem een van de wonderkinderen om in de gaten te houden en beschreef hem als “de organisator en leider, met een raket in zijn rechtervoet.”

Moet Anderlecht Puerta huren zonder aankoopoptie?

Meest recent

STVV maakt exit sterkhouder officieel en vangt jackpot

Sint-Truiden VV voelt de gevolgen van een topseizoen. De Kanaries zagen al enkele sterkhouders ...

9
9
‘Anderlecht stap dichter bij verrassende toptransfer’

RSC Anderlecht is nog steeds op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit heeft zich al ...

103
103
'Club keihard: aanvaller op brute wijze naar uitgang gewerkt'

Club Brugge wist deze mercato al heel wat mooie zaken te realiseren aan inkomende en uitgaande ...

164
164
'Exodus Anderlecht: volgende international op vertrekken'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

158
158
Transferconstructie Ordoñez: opvallend prijskaartje onthuld

Even dreigde zijn blessure roet in het eten te gooien, maar Joel Ordoñez lijkt dan toch zijn ...

188
188
'Licht aan einde van tunnel: Premier League-transfer Zirkzee'

Toen hij destijds indruk maakte op huurbasis bij RSC Anderlecht en daarna bevestigde in Italië, ...

83
83
'Saliba heeft transfer beet: Anderlecht boekt woekerwinst'

Met nog anderhalve week te gaan op de zomerse transfermarkt, staan bij RSC Anderlecht verschillende ...

449
449
Penalty-affaire Club vs. Cercle: Lardot viseert één man

Club Brugge trok zondagavond de derby tegen Cercle Brugge met 1-0 naar zich toe. Over de gehele ...

367
367
Courtois deelt prikje uit aan Rodri na transfersoap

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

92
92
‘Na harde aanval op Verhaeghe: Club neemt waanzinnig risico’

Club Brugge laat zich niet afschrikken door de nieuwe juridische aanval op het stadiondossier. Bart ...

958
958
'Anderlecht onverbiddelijk: keiharde boodschap Bertaccini'

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de zomerse transferperiode nog enkele spelers van de hand ...

592
592
'Alle zeilen bijgezet: Club op zucht van miljoenendeal'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

615
615
JPL-trainers duiden kampioen nu al aan: twéé uitdagers

De Jupiler Pro League is nog maar een drietal speeldagen ver, voor sommige ploegen zelfs nog maar ...

635
635
Perfecte Chelsea-start Alonso: grote grijns bij Van Bommel

In de Engelse Premier League heeft Chelsea FC een goede start gemaakt onder nieuwe trainer Xabi ...

185
185
'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

455
455
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

571
571
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

117
117
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

306
306
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

344
344
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

322
322
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

1054
1054
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

624
624
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

180
180
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

577
577
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

255
255

Meer sportnieuws