‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

801
‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

RSC Anderlecht heeft Gustavo Puerta (21) op de radar, maar de mogelijke transfer zorgt voor spanning bij Bayer Leverkusen. Jesper Fredberg heeft contact opgenomen met de Duitse landskampioen om de Colombiaanse middenvelder binnen te halen, maar stuit op weerstand. Leverkusen is bereid om Puerta te verhuren, maar staat enkel open voor een definitieve verkoop bij een bod van 8 miljoen euro.

Xabi Alonso, coach van Leverkusen, wil Puerta echter niet laten gaan en prijst zijn ontwikkeling en veelzijdigheid. Puerta wordt gezien als een complete middenvelder met een uitstekende techniek en leiderschap op het veld.

LEES OOK: Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Puerta enkel te koop voor 8 miljoen euro

Gustavo Puerta (21) staat hoog op de radar van RSC Anderlecht. Volgens transferexpert Sacha Tavolieri heeft Jesper Fredberg al contact opgenomen met Bayer Leverkusen om een mogelijke transfer van de Colombiaanse middenvelder te bespreken.

De Duitse landskampioen staat open voor een verhuur, maar Anderlecht wil graag een aankoopoptie in de deal opnemen. Dat stuit echter op weerstand bij Leverkusen, dat grote toekomstplannen heeft voor het talent en hem niet zomaar wil laten gaan.

Enkel bij een bod van 8 miljoen euro – eerder werd zelfs 10 miljoen genoemd – kan er over een definitieve transfer gesproken worden. Naast interesse van Anderlecht, zouden ook clubs uit de Premier League en de Ligue 1 belangstelling tonen voor Puerta.

Afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan 1. FC Nürnberg, maar al in januari teruggeroepen naar de BayArena omdat hij nauwelijks speelminuten kreeg in de 2. Bundesliga. Sindsdien traint Puerta weer mee met de A-kern van Bayer, waar hij zich snel ontwikkelde – vooral tijdens de trainingen.

Hoewel hij vorig seizoen slechts zeven korte invalbeurten maakte in de Bundesliga, mikt hij dit seizoen op meer speeltijd. Een nieuwe uitleenbeurt wordt daarom overwogen om zijn groei verder te stimuleren.

Xabi Alonso is gek van Puerta en wil hem houden

Vorig seizoen kreeg Gustavo Puerta bij Bayer Leverkusen weinig kansen om zich te bewijzen. Met de komst van de Spaanse international Aleix García zijn zijn vooruitzichten op speelminuten opnieuw verslechterd.

Simon Rolfes, algemeen directeur van Bayer Leverkusen, liet in een interview met Kicker weten dat een uitleenbeurt voor Puerta tot de mogelijkheden behoort. “We wachten op Gustavo. Een uitleenbeurt zou voor hem een goede optie kunnen zijn,” verklaarde Rolfes, terwijl hij ook de veelzijdigheid van de jonge Colombiaan benadrukte: “Hij kan zowel op de zes, acht als tien spelen.”

Ondanks de beperkte speeltijd wil succestrainer Xabi Alonso Puerta liever niet zien vertrekken. Alonso, die zelf een legendarische carrière had als middenvelder, heeft veel vertrouwen in de Colombiaan en ziet hem als een belangrijk onderdeel van het team.

“We zijn heel blij met Gustavo, met zijn houding en zijn verlangen om te verbeteren”, zei Alonso. “Hij maakt momenteel een fantastische ontwikkeling door om een speler van het hoogste niveau te worden.” Alonso heeft persoonlijk veel tijd gestoken in de ontwikkeling van Puerta, wat een speciale band tussen de twee heeft gecreëerd.

Puerta zelf waardeert deze begeleiding enorm: “Hij probeert me altijd te corrigeren, zorgt ervoor dat ik een goede balcontrole heb, me goed positioneer en mijn spel vooruit help. Hij leert me ook de momenten te herkennen waarop ik snel moet spelen met één of twee touches. Het is een voorrecht om dagelijks te leren van een van de beste middenvelders ter wereld.”

Allround ‘8’ middenvelder met raket in zijn rechtervoet

Ferney Agudelo, talentscout bij Bayer Leverkusen, speelt een cruciale rol in het succes van de Duitse landskampioen. Hij is verantwoordelijk voor het ontdekken van buitenlandse talenten, en de komst van Gustavo Puerta in januari 2023, overgenomen van FC Bogotá voor 2 miljoen euro, is een van zijn opvallende transfers.

Agudelo benadrukte het unieke karakter van deze transfer, aangezien het de eerste keer was dat Leverkusen koos voor een speler die niet uit de hoogste klasse afkomstig was, maar wel over de benodigde vaardigheden beschikt om door te breken in de Bundesliga.

Puerta, een complete middenvelder, wordt geprezen om zijn uitstekende visie, inzicht en techniek. Met zijn gevarieerde arsenaal aan passes en perfecte timing dicteert hij het spel van zijn ploeg. Als allround ‘8’-middenvelder en leider op het veld, is Puerta kalm aan de bal en in staat om zelfs onder druk creatieve oplossingen te vinden.

De 21-jarige Colombiaan heeft ook internationale aandacht getrokken; de Britse krant The Sun noemde hem een van de wonderkinderen om in de gaten te houden en beschreef hem als “de organisator en leider, met een raket in zijn rechtervoet.”

Moet Anderlecht Puerta huren zonder aankoopoptie?

Meest recent

'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

0
0
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

23
23
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

6
6
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

36
36
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

148
148
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

90
90
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

65
65
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

24
24
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

134
134
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

475
475
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

135
135
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

148
148
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

105
105
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

116
116
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

286
286
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

73
73
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

173
173
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

58
58
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

352
352
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

69
69
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

267
267
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

192
192
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

465
465
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

26
26
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

369
369

Meer sportnieuws