‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

801
‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

RSC Anderlecht heeft Gustavo Puerta (21) op de radar, maar de mogelijke transfer zorgt voor spanning bij Bayer Leverkusen. Jesper Fredberg heeft contact opgenomen met de Duitse landskampioen om de Colombiaanse middenvelder binnen te halen, maar stuit op weerstand. Leverkusen is bereid om Puerta te verhuren, maar staat enkel open voor een definitieve verkoop bij een bod van 8 miljoen euro.

Xabi Alonso, coach van Leverkusen, wil Puerta echter niet laten gaan en prijst zijn ontwikkeling en veelzijdigheid. Puerta wordt gezien als een complete middenvelder met een uitstekende techniek en leiderschap op het veld.

LEES OOK: Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

Puerta enkel te koop voor 8 miljoen euro

Gustavo Puerta (21) staat hoog op de radar van RSC Anderlecht. Volgens transferexpert Sacha Tavolieri heeft Jesper Fredberg al contact opgenomen met Bayer Leverkusen om een mogelijke transfer van de Colombiaanse middenvelder te bespreken.

De Duitse landskampioen staat open voor een verhuur, maar Anderlecht wil graag een aankoopoptie in de deal opnemen. Dat stuit echter op weerstand bij Leverkusen, dat grote toekomstplannen heeft voor het talent en hem niet zomaar wil laten gaan.

Enkel bij een bod van 8 miljoen euro – eerder werd zelfs 10 miljoen genoemd – kan er over een definitieve transfer gesproken worden. Naast interesse van Anderlecht, zouden ook clubs uit de Premier League en de Ligue 1 belangstelling tonen voor Puerta.

Afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan 1. FC Nürnberg, maar al in januari teruggeroepen naar de BayArena omdat hij nauwelijks speelminuten kreeg in de 2. Bundesliga. Sindsdien traint Puerta weer mee met de A-kern van Bayer, waar hij zich snel ontwikkelde – vooral tijdens de trainingen.

Hoewel hij vorig seizoen slechts zeven korte invalbeurten maakte in de Bundesliga, mikt hij dit seizoen op meer speeltijd. Een nieuwe uitleenbeurt wordt daarom overwogen om zijn groei verder te stimuleren.

Xabi Alonso is gek van Puerta en wil hem houden

Vorig seizoen kreeg Gustavo Puerta bij Bayer Leverkusen weinig kansen om zich te bewijzen. Met de komst van de Spaanse international Aleix García zijn zijn vooruitzichten op speelminuten opnieuw verslechterd.

Simon Rolfes, algemeen directeur van Bayer Leverkusen, liet in een interview met Kicker weten dat een uitleenbeurt voor Puerta tot de mogelijkheden behoort. “We wachten op Gustavo. Een uitleenbeurt zou voor hem een goede optie kunnen zijn,” verklaarde Rolfes, terwijl hij ook de veelzijdigheid van de jonge Colombiaan benadrukte: “Hij kan zowel op de zes, acht als tien spelen.”

Ondanks de beperkte speeltijd wil succestrainer Xabi Alonso Puerta liever niet zien vertrekken. Alonso, die zelf een legendarische carrière had als middenvelder, heeft veel vertrouwen in de Colombiaan en ziet hem als een belangrijk onderdeel van het team.

“We zijn heel blij met Gustavo, met zijn houding en zijn verlangen om te verbeteren”, zei Alonso. “Hij maakt momenteel een fantastische ontwikkeling door om een speler van het hoogste niveau te worden.” Alonso heeft persoonlijk veel tijd gestoken in de ontwikkeling van Puerta, wat een speciale band tussen de twee heeft gecreëerd.

Puerta zelf waardeert deze begeleiding enorm: “Hij probeert me altijd te corrigeren, zorgt ervoor dat ik een goede balcontrole heb, me goed positioneer en mijn spel vooruit help. Hij leert me ook de momenten te herkennen waarop ik snel moet spelen met één of twee touches. Het is een voorrecht om dagelijks te leren van een van de beste middenvelders ter wereld.”

Allround ‘8’ middenvelder met raket in zijn rechtervoet

Ferney Agudelo, talentscout bij Bayer Leverkusen, speelt een cruciale rol in het succes van de Duitse landskampioen. Hij is verantwoordelijk voor het ontdekken van buitenlandse talenten, en de komst van Gustavo Puerta in januari 2023, overgenomen van FC Bogotá voor 2 miljoen euro, is een van zijn opvallende transfers.

Agudelo benadrukte het unieke karakter van deze transfer, aangezien het de eerste keer was dat Leverkusen koos voor een speler die niet uit de hoogste klasse afkomstig was, maar wel over de benodigde vaardigheden beschikt om door te breken in de Bundesliga.

Puerta, een complete middenvelder, wordt geprezen om zijn uitstekende visie, inzicht en techniek. Met zijn gevarieerde arsenaal aan passes en perfecte timing dicteert hij het spel van zijn ploeg. Als allround ‘8’-middenvelder en leider op het veld, is Puerta kalm aan de bal en in staat om zelfs onder druk creatieve oplossingen te vinden.

De 21-jarige Colombiaan heeft ook internationale aandacht getrokken; de Britse krant The Sun noemde hem een van de wonderkinderen om in de gaten te houden en beschreef hem als “de organisator en leider, met een raket in zijn rechtervoet.”

Moet Anderlecht Puerta huren zonder aankoopoptie?

Meest recent

Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

0
0
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

17
17
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

67
67
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

43
43
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

113
113
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

45
45
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

35
35
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

264
264
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

39
39
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

62
62
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

39
39
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

151
151
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

49
49
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

74
74
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

77
77
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

56
56
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

165
165
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

319
319
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

113
113
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

351
351
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

231
231
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

167
167
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

87
87

Meer sportnieuws