‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

801
‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

RSC Anderlecht heeft Gustavo Puerta (21) op de radar, maar de mogelijke transfer zorgt voor spanning bij Bayer Leverkusen. Jesper Fredberg heeft contact opgenomen met de Duitse landskampioen om de Colombiaanse middenvelder binnen te halen, maar stuit op weerstand. Leverkusen is bereid om Puerta te verhuren, maar staat enkel open voor een definitieve verkoop bij een bod van 8 miljoen euro.

Xabi Alonso, coach van Leverkusen, wil Puerta echter niet laten gaan en prijst zijn ontwikkeling en veelzijdigheid. Puerta wordt gezien als een complete middenvelder met een uitstekende techniek en leiderschap op het veld.

LEES OOK: 'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

Puerta enkel te koop voor 8 miljoen euro

Gustavo Puerta (21) staat hoog op de radar van RSC Anderlecht. Volgens transferexpert Sacha Tavolieri heeft Jesper Fredberg al contact opgenomen met Bayer Leverkusen om een mogelijke transfer van de Colombiaanse middenvelder te bespreken.

De Duitse landskampioen staat open voor een verhuur, maar Anderlecht wil graag een aankoopoptie in de deal opnemen. Dat stuit echter op weerstand bij Leverkusen, dat grote toekomstplannen heeft voor het talent en hem niet zomaar wil laten gaan.

Enkel bij een bod van 8 miljoen euro – eerder werd zelfs 10 miljoen genoemd – kan er over een definitieve transfer gesproken worden. Naast interesse van Anderlecht, zouden ook clubs uit de Premier League en de Ligue 1 belangstelling tonen voor Puerta.

Afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan 1. FC Nürnberg, maar al in januari teruggeroepen naar de BayArena omdat hij nauwelijks speelminuten kreeg in de 2. Bundesliga. Sindsdien traint Puerta weer mee met de A-kern van Bayer, waar hij zich snel ontwikkelde – vooral tijdens de trainingen.

Hoewel hij vorig seizoen slechts zeven korte invalbeurten maakte in de Bundesliga, mikt hij dit seizoen op meer speeltijd. Een nieuwe uitleenbeurt wordt daarom overwogen om zijn groei verder te stimuleren.

Xabi Alonso is gek van Puerta en wil hem houden

Vorig seizoen kreeg Gustavo Puerta bij Bayer Leverkusen weinig kansen om zich te bewijzen. Met de komst van de Spaanse international Aleix García zijn zijn vooruitzichten op speelminuten opnieuw verslechterd.

Simon Rolfes, algemeen directeur van Bayer Leverkusen, liet in een interview met Kicker weten dat een uitleenbeurt voor Puerta tot de mogelijkheden behoort. “We wachten op Gustavo. Een uitleenbeurt zou voor hem een goede optie kunnen zijn,” verklaarde Rolfes, terwijl hij ook de veelzijdigheid van de jonge Colombiaan benadrukte: “Hij kan zowel op de zes, acht als tien spelen.”

Ondanks de beperkte speeltijd wil succestrainer Xabi Alonso Puerta liever niet zien vertrekken. Alonso, die zelf een legendarische carrière had als middenvelder, heeft veel vertrouwen in de Colombiaan en ziet hem als een belangrijk onderdeel van het team.

“We zijn heel blij met Gustavo, met zijn houding en zijn verlangen om te verbeteren”, zei Alonso. “Hij maakt momenteel een fantastische ontwikkeling door om een speler van het hoogste niveau te worden.” Alonso heeft persoonlijk veel tijd gestoken in de ontwikkeling van Puerta, wat een speciale band tussen de twee heeft gecreëerd.

Puerta zelf waardeert deze begeleiding enorm: “Hij probeert me altijd te corrigeren, zorgt ervoor dat ik een goede balcontrole heb, me goed positioneer en mijn spel vooruit help. Hij leert me ook de momenten te herkennen waarop ik snel moet spelen met één of twee touches. Het is een voorrecht om dagelijks te leren van een van de beste middenvelders ter wereld.”

Allround ‘8’ middenvelder met raket in zijn rechtervoet

Ferney Agudelo, talentscout bij Bayer Leverkusen, speelt een cruciale rol in het succes van de Duitse landskampioen. Hij is verantwoordelijk voor het ontdekken van buitenlandse talenten, en de komst van Gustavo Puerta in januari 2023, overgenomen van FC Bogotá voor 2 miljoen euro, is een van zijn opvallende transfers.

Agudelo benadrukte het unieke karakter van deze transfer, aangezien het de eerste keer was dat Leverkusen koos voor een speler die niet uit de hoogste klasse afkomstig was, maar wel over de benodigde vaardigheden beschikt om door te breken in de Bundesliga.

Puerta, een complete middenvelder, wordt geprezen om zijn uitstekende visie, inzicht en techniek. Met zijn gevarieerde arsenaal aan passes en perfecte timing dicteert hij het spel van zijn ploeg. Als allround ‘8’-middenvelder en leider op het veld, is Puerta kalm aan de bal en in staat om zelfs onder druk creatieve oplossingen te vinden.

De 21-jarige Colombiaan heeft ook internationale aandacht getrokken; de Britse krant The Sun noemde hem een van de wonderkinderen om in de gaten te houden en beschreef hem als “de organisator en leider, met een raket in zijn rechtervoet.”

Moet Anderlecht Puerta huren zonder aankoopoptie?

Meest recent

Mertens liet Napoli achter: Kat onthult schokkende reden

Het leven naast een absolute publiekslieveling heeft zo zijn voordelen, maar ook een keerzijde. Kat ...

6
6
Lukaku compleet afgemaakt in Turkije: “Echt belachelijk!”

Romelu Lukaku heeft zijn start in Turkije volledig gemist. De afgelopen weken begon Big Rom telkens ...

38
38
Nieuwe supertransfer voor Club: "Hij valt niet te houden"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije mercato's riante bedragen op met de verkoop van verschillende ...

114
114
Lastige keuze Van Bommel: grote JPL-verrassing in selectie?

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

89
89
Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

34
34
De Bruyne helemaal terug: Italianen smullen van reactie na doelpunt

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend zijn eerste basisplaats van het seizoen in de Serie A. En ...

48
48
'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

299
299
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

627
627
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

309
309
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

258
258
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

295
295
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

457
457
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

147
147
Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

84
84
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

560
560
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

1067
1067
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

216
216
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

238
238
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

200
200
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

394
394
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

2213
2213
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

550
550
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

331
331
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

461
461
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

852
852

Meer sportnieuws