‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

801
‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

RSC Anderlecht heeft Gustavo Puerta (21) op de radar, maar de mogelijke transfer zorgt voor spanning bij Bayer Leverkusen. Jesper Fredberg heeft contact opgenomen met de Duitse landskampioen om de Colombiaanse middenvelder binnen te halen, maar stuit op weerstand. Leverkusen is bereid om Puerta te verhuren, maar staat enkel open voor een definitieve verkoop bij een bod van 8 miljoen euro.

Xabi Alonso, coach van Leverkusen, wil Puerta echter niet laten gaan en prijst zijn ontwikkeling en veelzijdigheid. Puerta wordt gezien als een complete middenvelder met een uitstekende techniek en leiderschap op het veld.

LEES OOK: Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Puerta enkel te koop voor 8 miljoen euro

Gustavo Puerta (21) staat hoog op de radar van RSC Anderlecht. Volgens transferexpert Sacha Tavolieri heeft Jesper Fredberg al contact opgenomen met Bayer Leverkusen om een mogelijke transfer van de Colombiaanse middenvelder te bespreken.

De Duitse landskampioen staat open voor een verhuur, maar Anderlecht wil graag een aankoopoptie in de deal opnemen. Dat stuit echter op weerstand bij Leverkusen, dat grote toekomstplannen heeft voor het talent en hem niet zomaar wil laten gaan.

Enkel bij een bod van 8 miljoen euro – eerder werd zelfs 10 miljoen genoemd – kan er over een definitieve transfer gesproken worden. Naast interesse van Anderlecht, zouden ook clubs uit de Premier League en de Ligue 1 belangstelling tonen voor Puerta.

Afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan 1. FC Nürnberg, maar al in januari teruggeroepen naar de BayArena omdat hij nauwelijks speelminuten kreeg in de 2. Bundesliga. Sindsdien traint Puerta weer mee met de A-kern van Bayer, waar hij zich snel ontwikkelde – vooral tijdens de trainingen.

Hoewel hij vorig seizoen slechts zeven korte invalbeurten maakte in de Bundesliga, mikt hij dit seizoen op meer speeltijd. Een nieuwe uitleenbeurt wordt daarom overwogen om zijn groei verder te stimuleren.

Xabi Alonso is gek van Puerta en wil hem houden

Vorig seizoen kreeg Gustavo Puerta bij Bayer Leverkusen weinig kansen om zich te bewijzen. Met de komst van de Spaanse international Aleix García zijn zijn vooruitzichten op speelminuten opnieuw verslechterd.

Simon Rolfes, algemeen directeur van Bayer Leverkusen, liet in een interview met Kicker weten dat een uitleenbeurt voor Puerta tot de mogelijkheden behoort. “We wachten op Gustavo. Een uitleenbeurt zou voor hem een goede optie kunnen zijn,” verklaarde Rolfes, terwijl hij ook de veelzijdigheid van de jonge Colombiaan benadrukte: “Hij kan zowel op de zes, acht als tien spelen.”

Ondanks de beperkte speeltijd wil succestrainer Xabi Alonso Puerta liever niet zien vertrekken. Alonso, die zelf een legendarische carrière had als middenvelder, heeft veel vertrouwen in de Colombiaan en ziet hem als een belangrijk onderdeel van het team.

“We zijn heel blij met Gustavo, met zijn houding en zijn verlangen om te verbeteren”, zei Alonso. “Hij maakt momenteel een fantastische ontwikkeling door om een speler van het hoogste niveau te worden.” Alonso heeft persoonlijk veel tijd gestoken in de ontwikkeling van Puerta, wat een speciale band tussen de twee heeft gecreëerd.

Puerta zelf waardeert deze begeleiding enorm: “Hij probeert me altijd te corrigeren, zorgt ervoor dat ik een goede balcontrole heb, me goed positioneer en mijn spel vooruit help. Hij leert me ook de momenten te herkennen waarop ik snel moet spelen met één of twee touches. Het is een voorrecht om dagelijks te leren van een van de beste middenvelders ter wereld.”

Allround ‘8’ middenvelder met raket in zijn rechtervoet

Ferney Agudelo, talentscout bij Bayer Leverkusen, speelt een cruciale rol in het succes van de Duitse landskampioen. Hij is verantwoordelijk voor het ontdekken van buitenlandse talenten, en de komst van Gustavo Puerta in januari 2023, overgenomen van FC Bogotá voor 2 miljoen euro, is een van zijn opvallende transfers.

Agudelo benadrukte het unieke karakter van deze transfer, aangezien het de eerste keer was dat Leverkusen koos voor een speler die niet uit de hoogste klasse afkomstig was, maar wel over de benodigde vaardigheden beschikt om door te breken in de Bundesliga.

Puerta, een complete middenvelder, wordt geprezen om zijn uitstekende visie, inzicht en techniek. Met zijn gevarieerde arsenaal aan passes en perfecte timing dicteert hij het spel van zijn ploeg. Als allround ‘8’-middenvelder en leider op het veld, is Puerta kalm aan de bal en in staat om zelfs onder druk creatieve oplossingen te vinden.

De 21-jarige Colombiaan heeft ook internationale aandacht getrokken; de Britse krant The Sun noemde hem een van de wonderkinderen om in de gaten te houden en beschreef hem als “de organisator en leider, met een raket in zijn rechtervoet.”

Moet Anderlecht Puerta huren zonder aankoopoptie?

Meest recent

Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

8
8
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

20
20
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

240
240
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

26
26
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

122
122
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

112
112
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

65
65
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

130
130
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

88
88
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

197
197
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

220
220
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

163
163
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

69
69
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

347
347
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

144
144
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

365
365
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

81
81
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

275
275
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

312
312
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

326
326
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

141
141
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

317
317
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

581
581
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

594
594
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

198
198

Meer sportnieuws