‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

801
‘Transferdrama Anderlecht: Xabi Alonso kookt van woede’

RSC Anderlecht heeft Gustavo Puerta (21) op de radar, maar de mogelijke transfer zorgt voor spanning bij Bayer Leverkusen. Jesper Fredberg heeft contact opgenomen met de Duitse landskampioen om de Colombiaanse middenvelder binnen te halen, maar stuit op weerstand. Leverkusen is bereid om Puerta te verhuren, maar staat enkel open voor een definitieve verkoop bij een bod van 8 miljoen euro.

Xabi Alonso, coach van Leverkusen, wil Puerta echter niet laten gaan en prijst zijn ontwikkeling en veelzijdigheid. Puerta wordt gezien als een complete middenvelder met een uitstekende techniek en leiderschap op het veld.

LEES OOK: Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Puerta enkel te koop voor 8 miljoen euro

Gustavo Puerta (21) staat hoog op de radar van RSC Anderlecht. Volgens transferexpert Sacha Tavolieri heeft Jesper Fredberg al contact opgenomen met Bayer Leverkusen om een mogelijke transfer van de Colombiaanse middenvelder te bespreken.

De Duitse landskampioen staat open voor een verhuur, maar Anderlecht wil graag een aankoopoptie in de deal opnemen. Dat stuit echter op weerstand bij Leverkusen, dat grote toekomstplannen heeft voor het talent en hem niet zomaar wil laten gaan.

Enkel bij een bod van 8 miljoen euro – eerder werd zelfs 10 miljoen genoemd – kan er over een definitieve transfer gesproken worden. Naast interesse van Anderlecht, zouden ook clubs uit de Premier League en de Ligue 1 belangstelling tonen voor Puerta.

Afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan 1. FC Nürnberg, maar al in januari teruggeroepen naar de BayArena omdat hij nauwelijks speelminuten kreeg in de 2. Bundesliga. Sindsdien traint Puerta weer mee met de A-kern van Bayer, waar hij zich snel ontwikkelde – vooral tijdens de trainingen.

Hoewel hij vorig seizoen slechts zeven korte invalbeurten maakte in de Bundesliga, mikt hij dit seizoen op meer speeltijd. Een nieuwe uitleenbeurt wordt daarom overwogen om zijn groei verder te stimuleren.

Xabi Alonso is gek van Puerta en wil hem houden

Vorig seizoen kreeg Gustavo Puerta bij Bayer Leverkusen weinig kansen om zich te bewijzen. Met de komst van de Spaanse international Aleix García zijn zijn vooruitzichten op speelminuten opnieuw verslechterd.

Simon Rolfes, algemeen directeur van Bayer Leverkusen, liet in een interview met Kicker weten dat een uitleenbeurt voor Puerta tot de mogelijkheden behoort. “We wachten op Gustavo. Een uitleenbeurt zou voor hem een goede optie kunnen zijn,” verklaarde Rolfes, terwijl hij ook de veelzijdigheid van de jonge Colombiaan benadrukte: “Hij kan zowel op de zes, acht als tien spelen.”

Ondanks de beperkte speeltijd wil succestrainer Xabi Alonso Puerta liever niet zien vertrekken. Alonso, die zelf een legendarische carrière had als middenvelder, heeft veel vertrouwen in de Colombiaan en ziet hem als een belangrijk onderdeel van het team.

“We zijn heel blij met Gustavo, met zijn houding en zijn verlangen om te verbeteren”, zei Alonso. “Hij maakt momenteel een fantastische ontwikkeling door om een speler van het hoogste niveau te worden.” Alonso heeft persoonlijk veel tijd gestoken in de ontwikkeling van Puerta, wat een speciale band tussen de twee heeft gecreëerd.

Puerta zelf waardeert deze begeleiding enorm: “Hij probeert me altijd te corrigeren, zorgt ervoor dat ik een goede balcontrole heb, me goed positioneer en mijn spel vooruit help. Hij leert me ook de momenten te herkennen waarop ik snel moet spelen met één of twee touches. Het is een voorrecht om dagelijks te leren van een van de beste middenvelders ter wereld.”

Allround ‘8’ middenvelder met raket in zijn rechtervoet

Ferney Agudelo, talentscout bij Bayer Leverkusen, speelt een cruciale rol in het succes van de Duitse landskampioen. Hij is verantwoordelijk voor het ontdekken van buitenlandse talenten, en de komst van Gustavo Puerta in januari 2023, overgenomen van FC Bogotá voor 2 miljoen euro, is een van zijn opvallende transfers.

Agudelo benadrukte het unieke karakter van deze transfer, aangezien het de eerste keer was dat Leverkusen koos voor een speler die niet uit de hoogste klasse afkomstig was, maar wel over de benodigde vaardigheden beschikt om door te breken in de Bundesliga.

Puerta, een complete middenvelder, wordt geprezen om zijn uitstekende visie, inzicht en techniek. Met zijn gevarieerde arsenaal aan passes en perfecte timing dicteert hij het spel van zijn ploeg. Als allround ‘8’-middenvelder en leider op het veld, is Puerta kalm aan de bal en in staat om zelfs onder druk creatieve oplossingen te vinden.

De 21-jarige Colombiaan heeft ook internationale aandacht getrokken; de Britse krant The Sun noemde hem een van de wonderkinderen om in de gaten te houden en beschreef hem als “de organisator en leider, met een raket in zijn rechtervoet.”

Moet Anderlecht Puerta huren zonder aankoopoptie?

Meest recent

Seys spreekt klare taal over Man Utd en transfer

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League. Na de stuntzege van vorige week op het ...

1
1
De Ketelaere krijgt waarschuwing: "Vroeg of laat op de bank"

Donderdagavond komen weer vier Belgische teams in actie in Europa, maar ook heel wat andere Belgen. ...

5
5
Mechele en Spileers geloven ogen niet bij Brugse uitblinker

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een statement gemaakt in de Champions League. Het klopte ...

37
37
STVV wint de jackpot: miljoenentransfer op komst

STVV neemt het vanavond op tegen FC Midtjylland. Dat is een zware opgave voor de Kanaries, maar wel ...

54
54
Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Nu de balans bij RSC Anderlecht negatief aan het uitdraaien is, komt ook sportief directeur Antoine ...

193
193
Hubert met fikse waarschuwing: "Geloof me..."

Union-coach David Hubert is op zijn hoede voor Hapoel Be’er Sheva. De Israëlische ...

21
21
Leko ziet 3 uitblinkers: "Hij speelt volgend jaar in Premier League"

Club Brugge is met een zes op negen zeer goed begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart won met ...

376
376
De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

AA Gent staat voor een stevige opdracht in Braga. De Portugese tegenstander heeft met een geschatte ...

30
30
Frankrijk witheet: Rode Duivel van Club gaat over de schreef

In Frankrijk zijn ze witheet op een Rode Duivel van Club Brugge. Eén zinnetje over RC Lens ...

469
469
Club tankt vertrouwen: "Dat kunnen we, tegen wie dan ook"

Club Brugge heeft een zes op negen geboekt in de Champions League en lijkt op weg naar een plaats ...

83
83
Biancone laat van zich horen bij Anderlecht: "Dat hoort zo"

RSC Anderlecht speelt vanavond in Polen tegen Jagiellonia. Een partij die de Brusselaars winnend ...

92
92
Grote uitblinker bij Club Brugge: "Ik ga genieten"

Club Brugge won gevleid met 3-0 van RC Lens, maar de zes op negen staat er wel. De ervaren jongens ...

228
228
Leko zag Club Brugge afzien:" Zonder hem was het 0-3"

Club Brugge won met 3-0 van RC Lens, maar die uitslag was niet correct. De Bruggelingen waren ...

193
193
L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

744
744
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

803
803
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

80
80
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

127
127
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

286
286
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

277
277
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

239
239
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

173
173
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

140
140
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

59
59
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

439
439
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

84
84

Meer sportnieuws