‘Totale Vermeeren-rampshow: enorm drama bij Atlético’

door
‘Totale Vermeeren-rampshow: enorm drama bij Atlético’

De transfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid leek veelbelovend, maar draaide uit op een enorme teleurstelling. Met slechts 160 minuten speeltijd verspreid over 22 wedstrijden, heeft de jonge Belg vorig seizoen nauwelijks kansen gekregen van Diego Simeone. Hoewel Vermeeren hard werkte om zich aan te passen, inclusief het volgen van taallessen en een versnelde terugkeer van vakantie, lijkt zijn toekomst in Madrid onzeker.

Ondanks een sterke voorbereiding wordt hij nu mogelijk als pasmunt gebruikt voor andere transfers, terwijl nieuwe concurrenten zoals Conor Gallagher zijn positie bedreigen. Vermeeren moet knokken voor speeltijd, maar het vertrouwen vanuit de club blijft duidelijk erg wankel.

LEES OOK: 'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Vermeeren: de spooktransfer van Atlético

De transfer van Arthur Vermeeren naar de Colchoneros begon als een droom, maar veranderde al snel in een nachtmerrie. Met slechts twee basisplaatsen en drie invalbeurten heeft Vermeeren afgelopen seizoen amper 160 minuten gespeeld in 22 wedstrijden voor zijn nieuwe club.

Hoewel er een aanpassingsperiode werd verwacht, had niemand voorspeld dat zijn kansen zo schaars zouden zijn. De Spaanse krant AS noemde het zelfs een ‘spooktransfer’.

Ondanks blessures in de selectie en spelers die kreunden onder de last van een overvol schema, deed Diego Simeone amper een beroep op Vermeeren.

Relevo schreef dat Simeone er niet van overtuigd leek te zijn dat de Belg het verschil kon maken in een ploeg die vorig seizoen zeer veel wedstrijden heeft gespeeld en zelfs behoefte had aan rotaties.

Vermeeren past (nog) niet in het ‘Cholismo’

Diego Simeone geeft doorgaans de voorkeur aan ervaren, geslepen en atletische spelers, en staat niet bekend als een opleidingscoach die veel tijd besteedt aan het ontwikkelen van jong talent. 

Arthur Vermeeren is nog jong, frêle, verlegen, sprak amper Spaans en is nog volop in ontwikkeling.

Deze factoren hebben ervoor gezorgd dat Simeone nauwelijks een beroep heeft gedaan op de Belgische nieuwkomer vorig seizoen. Maar Vermeeren heeft niet bij de pakken neergezeten; integendeel, hij volgde taallessen om snel vooruitgang te boeken.

Vandaag heeft hij op training geen vertaling meer nodig om de oefeningen te begrijpen.Maar misschien nog belangrijker is dat Vermeeren het 'Cholismo' nog onder de knie moet krijgen, wat cruciaal is voor zijn succes bij Atlético Madrid.

Atlético zal hem niet uitlenen: Vermeeren verspilt geen tijd

Atlético Madrid betaalde in januari 18 miljoen euro voor Arthur Vermeeren en op 19-jarige leeftijd geldt hij als een investering op de (middel)lange termijn. Marca meldde eind vorig seizoen dat Atlético hem daarom niet zal uitlenen in het nieuwe seizoen.

“Sowieso zal ik blijven,” bevestigde Vermeeren begin augustus in Het Laatste Nieuws. De Belg bedankte voor dat vertrouwen en probeert nu een plek te verdienen in de plannen van Diego Simeone.

Vermeeren weet dat hij de coach kan overtuigen door een grote werkethiek te tonen. Daarom nam hij slechts twee in plaats van drie weken vakantie en sloot hij een week eerder dan gepland aan in het oefenkamp in Los Angeles de San Rafael.

“Hij wil geen tijd verspillen met proberen zijn waarde aan de technische staf te tonen,” schreef AS.

'Vals' vertrouwen? Atlético gebruikt Vermeeren als pasmunt

AS meldde dat Arthur Vermeeren niet meer vanaf nul begint bij Atlético Madrid. Hij werkte een goede voorbereiding af en liet zich opmerken in enkele oefenmatchen, waarin hij vaak in de basis stond.

“Draaien, lijnen zoeken met zijn passes, durven... Veel losser dan in zijn eerste dagen in rood-wit. Zelfs met zijn ploegmaats,” schreef AS. “Simeone rekent op hem en begint met een voorsprong. Een voordeel dat hij heeft verdiend met zijn inzet en het afzien van vakanties.”

Begin deze week werden deze hoopvolle signalen echter tegengesproken door berichten uit Spanje die meldden dat Atlético Madrid de mogelijkheden verkent om Vermeeren uit te lenen. Las Palmas en Valencia CF wierpen zich op als mogelijke overnemers voor de jonge Belg.

Bovendien heeft Atlético een akkoord bereikt met Chelsea omtrent de komst van Conor Gallagher (40 miljoen euro), die een extra rechtstreekse concurrent wordt. Daarnaast viel de naam van Vermeeren als pasmunt om Javi Guerra (Valencia) naar Madrid te halen.

Voorlopig blijft Vermeeren gewoon waar hij zit. Hij moet de concurrentie aangaan met een aantal ervaren spelers, maar héél veel vertrouwen lijkt hij opnieuw niet te krijgen in het Estadio Metropolitano.

Zal Vermeeren dit seizoen doorbreken bij Atlético?

Meest recent

Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

5
5
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

2
2
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

67
67
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

52
52
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

43
43
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

180
180
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

215
215
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

157
157
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

214
214
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

524
524
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

345
345
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

299
299
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

318
318
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

211
211
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

319
319
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

276
276
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

537
537
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

602
602
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

403
403
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

558
558
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

341
341
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

372
372
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

85
85
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

379
379
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

310
310

Meer sportnieuws