‘Totale Vermeeren-rampshow: enorm drama bij Atlético’

1962
‘Totale Vermeeren-rampshow: enorm drama bij Atlético’

De transfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid leek veelbelovend, maar draaide uit op een enorme teleurstelling. Met slechts 160 minuten speeltijd verspreid over 22 wedstrijden, heeft de jonge Belg vorig seizoen nauwelijks kansen gekregen van Diego Simeone. Hoewel Vermeeren hard werkte om zich aan te passen, inclusief het volgen van taallessen en een versnelde terugkeer van vakantie, lijkt zijn toekomst in Madrid onzeker.

Ondanks een sterke voorbereiding wordt hij nu mogelijk als pasmunt gebruikt voor andere transfers, terwijl nieuwe concurrenten zoals Conor Gallagher zijn positie bedreigen. Vermeeren moet knokken voor speeltijd, maar het vertrouwen vanuit de club blijft duidelijk erg wankel.

LEES OOK: Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Vermeeren: de spooktransfer van Atlético

De transfer van Arthur Vermeeren naar de Colchoneros begon als een droom, maar veranderde al snel in een nachtmerrie. Met slechts twee basisplaatsen en drie invalbeurten heeft Vermeeren afgelopen seizoen amper 160 minuten gespeeld in 22 wedstrijden voor zijn nieuwe club.

Hoewel er een aanpassingsperiode werd verwacht, had niemand voorspeld dat zijn kansen zo schaars zouden zijn. De Spaanse krant AS noemde het zelfs een ‘spooktransfer’.

Ondanks blessures in de selectie en spelers die kreunden onder de last van een overvol schema, deed Diego Simeone amper een beroep op Vermeeren.

Relevo schreef dat Simeone er niet van overtuigd leek te zijn dat de Belg het verschil kon maken in een ploeg die vorig seizoen zeer veel wedstrijden heeft gespeeld en zelfs behoefte had aan rotaties.

Vermeeren past (nog) niet in het ‘Cholismo’

Diego Simeone geeft doorgaans de voorkeur aan ervaren, geslepen en atletische spelers, en staat niet bekend als een opleidingscoach die veel tijd besteedt aan het ontwikkelen van jong talent. 

Arthur Vermeeren is nog jong, frêle, verlegen, sprak amper Spaans en is nog volop in ontwikkeling.

Deze factoren hebben ervoor gezorgd dat Simeone nauwelijks een beroep heeft gedaan op de Belgische nieuwkomer vorig seizoen. Maar Vermeeren heeft niet bij de pakken neergezeten; integendeel, hij volgde taallessen om snel vooruitgang te boeken.

Vandaag heeft hij op training geen vertaling meer nodig om de oefeningen te begrijpen.Maar misschien nog belangrijker is dat Vermeeren het 'Cholismo' nog onder de knie moet krijgen, wat cruciaal is voor zijn succes bij Atlético Madrid.

Atlético zal hem niet uitlenen: Vermeeren verspilt geen tijd

Atlético Madrid betaalde in januari 18 miljoen euro voor Arthur Vermeeren en op 19-jarige leeftijd geldt hij als een investering op de (middel)lange termijn. Marca meldde eind vorig seizoen dat Atlético hem daarom niet zal uitlenen in het nieuwe seizoen.

“Sowieso zal ik blijven,” bevestigde Vermeeren begin augustus in Het Laatste Nieuws. De Belg bedankte voor dat vertrouwen en probeert nu een plek te verdienen in de plannen van Diego Simeone.

Vermeeren weet dat hij de coach kan overtuigen door een grote werkethiek te tonen. Daarom nam hij slechts twee in plaats van drie weken vakantie en sloot hij een week eerder dan gepland aan in het oefenkamp in Los Angeles de San Rafael.

“Hij wil geen tijd verspillen met proberen zijn waarde aan de technische staf te tonen,” schreef AS.

'Vals' vertrouwen? Atlético gebruikt Vermeeren als pasmunt

AS meldde dat Arthur Vermeeren niet meer vanaf nul begint bij Atlético Madrid. Hij werkte een goede voorbereiding af en liet zich opmerken in enkele oefenmatchen, waarin hij vaak in de basis stond.

“Draaien, lijnen zoeken met zijn passes, durven... Veel losser dan in zijn eerste dagen in rood-wit. Zelfs met zijn ploegmaats,” schreef AS. “Simeone rekent op hem en begint met een voorsprong. Een voordeel dat hij heeft verdiend met zijn inzet en het afzien van vakanties.”

Begin deze week werden deze hoopvolle signalen echter tegengesproken door berichten uit Spanje die meldden dat Atlético Madrid de mogelijkheden verkent om Vermeeren uit te lenen. Las Palmas en Valencia CF wierpen zich op als mogelijke overnemers voor de jonge Belg.

Bovendien heeft Atlético een akkoord bereikt met Chelsea omtrent de komst van Conor Gallagher (40 miljoen euro), die een extra rechtstreekse concurrent wordt. Daarnaast viel de naam van Vermeeren als pasmunt om Javi Guerra (Valencia) naar Madrid te halen.

Voorlopig blijft Vermeeren gewoon waar hij zit. Hij moet de concurrentie aangaan met een aantal ervaren spelers, maar héél veel vertrouwen lijkt hij opnieuw niet te krijgen in het Estadio Metropolitano.

Zal Vermeeren dit seizoen doorbreken bij Atlético?

Meest recent

Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

31
31
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

14
14
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

37
37
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

67
67
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

64
64
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

55
55
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

555
555
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

107
107
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

69
69
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

145
145
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

146
146
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

400
400
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

67
67
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

232
232
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

1237
1237
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

156
156
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

32
32
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

28
28
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

53
53
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

34
34
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

57
57
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

547
547
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

98
98
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

400
400
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

197
197

Meer sportnieuws