‘Totale Vermeeren-rampshow: enorm drama bij Atlético’

door
‘Totale Vermeeren-rampshow: enorm drama bij Atlético’

De transfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid leek veelbelovend, maar draaide uit op een enorme teleurstelling. Met slechts 160 minuten speeltijd verspreid over 22 wedstrijden, heeft de jonge Belg vorig seizoen nauwelijks kansen gekregen van Diego Simeone. Hoewel Vermeeren hard werkte om zich aan te passen, inclusief het volgen van taallessen en een versnelde terugkeer van vakantie, lijkt zijn toekomst in Madrid onzeker.

Ondanks een sterke voorbereiding wordt hij nu mogelijk als pasmunt gebruikt voor andere transfers, terwijl nieuwe concurrenten zoals Conor Gallagher zijn positie bedreigen. Vermeeren moet knokken voor speeltijd, maar het vertrouwen vanuit de club blijft duidelijk erg wankel.

Vermeeren: de spooktransfer van Atlético

De transfer van Arthur Vermeeren naar de Colchoneros begon als een droom, maar veranderde al snel in een nachtmerrie. Met slechts twee basisplaatsen en drie invalbeurten heeft Vermeeren afgelopen seizoen amper 160 minuten gespeeld in 22 wedstrijden voor zijn nieuwe club.

Hoewel er een aanpassingsperiode werd verwacht, had niemand voorspeld dat zijn kansen zo schaars zouden zijn. De Spaanse krant AS noemde het zelfs een ‘spooktransfer’.

Ondanks blessures in de selectie en spelers die kreunden onder de last van een overvol schema, deed Diego Simeone amper een beroep op Vermeeren.

Relevo schreef dat Simeone er niet van overtuigd leek te zijn dat de Belg het verschil kon maken in een ploeg die vorig seizoen zeer veel wedstrijden heeft gespeeld en zelfs behoefte had aan rotaties.

Vermeeren past (nog) niet in het ‘Cholismo’

Diego Simeone geeft doorgaans de voorkeur aan ervaren, geslepen en atletische spelers, en staat niet bekend als een opleidingscoach die veel tijd besteedt aan het ontwikkelen van jong talent. 

Arthur Vermeeren is nog jong, frêle, verlegen, sprak amper Spaans en is nog volop in ontwikkeling.

Deze factoren hebben ervoor gezorgd dat Simeone nauwelijks een beroep heeft gedaan op de Belgische nieuwkomer vorig seizoen. Maar Vermeeren heeft niet bij de pakken neergezeten; integendeel, hij volgde taallessen om snel vooruitgang te boeken.

Vandaag heeft hij op training geen vertaling meer nodig om de oefeningen te begrijpen.Maar misschien nog belangrijker is dat Vermeeren het 'Cholismo' nog onder de knie moet krijgen, wat cruciaal is voor zijn succes bij Atlético Madrid.

Atlético zal hem niet uitlenen: Vermeeren verspilt geen tijd

Atlético Madrid betaalde in januari 18 miljoen euro voor Arthur Vermeeren en op 19-jarige leeftijd geldt hij als een investering op de (middel)lange termijn. Marca meldde eind vorig seizoen dat Atlético hem daarom niet zal uitlenen in het nieuwe seizoen.

“Sowieso zal ik blijven,” bevestigde Vermeeren begin augustus in Het Laatste Nieuws. De Belg bedankte voor dat vertrouwen en probeert nu een plek te verdienen in de plannen van Diego Simeone.

Vermeeren weet dat hij de coach kan overtuigen door een grote werkethiek te tonen. Daarom nam hij slechts twee in plaats van drie weken vakantie en sloot hij een week eerder dan gepland aan in het oefenkamp in Los Angeles de San Rafael.

“Hij wil geen tijd verspillen met proberen zijn waarde aan de technische staf te tonen,” schreef AS.

'Vals' vertrouwen? Atlético gebruikt Vermeeren als pasmunt

AS meldde dat Arthur Vermeeren niet meer vanaf nul begint bij Atlético Madrid. Hij werkte een goede voorbereiding af en liet zich opmerken in enkele oefenmatchen, waarin hij vaak in de basis stond.

“Draaien, lijnen zoeken met zijn passes, durven... Veel losser dan in zijn eerste dagen in rood-wit. Zelfs met zijn ploegmaats,” schreef AS. “Simeone rekent op hem en begint met een voorsprong. Een voordeel dat hij heeft verdiend met zijn inzet en het afzien van vakanties.”

Begin deze week werden deze hoopvolle signalen echter tegengesproken door berichten uit Spanje die meldden dat Atlético Madrid de mogelijkheden verkent om Vermeeren uit te lenen. Las Palmas en Valencia CF wierpen zich op als mogelijke overnemers voor de jonge Belg.

Bovendien heeft Atlético een akkoord bereikt met Chelsea omtrent de komst van Conor Gallagher (40 miljoen euro), die een extra rechtstreekse concurrent wordt. Daarnaast viel de naam van Vermeeren als pasmunt om Javi Guerra (Valencia) naar Madrid te halen.

Voorlopig blijft Vermeeren gewoon waar hij zit. Hij moet de concurrentie aangaan met een aantal ervaren spelers, maar héél veel vertrouwen lijkt hij opnieuw niet te krijgen in het Estadio Metropolitano.

Zal Vermeeren dit seizoen doorbreken bij Atlético?

Meest recent

Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

4
4
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

11
11
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

29
29
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

27
27
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

18
18
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

57
57
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

133
133
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

36
36
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

140
140
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

80
80
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

61
61
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

344
344
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

59
59
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

112
112
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

50
50
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

137
137
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

139
139
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

86
86
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

218
218
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

231
231
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

669
669
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

121
121
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

187
187

Meer sportnieuws