‘Totale Vermeeren-rampshow: enorm drama bij Atlético’

1962
‘Totale Vermeeren-rampshow: enorm drama bij Atlético’

De transfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid leek veelbelovend, maar draaide uit op een enorme teleurstelling. Met slechts 160 minuten speeltijd verspreid over 22 wedstrijden, heeft de jonge Belg vorig seizoen nauwelijks kansen gekregen van Diego Simeone. Hoewel Vermeeren hard werkte om zich aan te passen, inclusief het volgen van taallessen en een versnelde terugkeer van vakantie, lijkt zijn toekomst in Madrid onzeker.

Ondanks een sterke voorbereiding wordt hij nu mogelijk als pasmunt gebruikt voor andere transfers, terwijl nieuwe concurrenten zoals Conor Gallagher zijn positie bedreigen. Vermeeren moet knokken voor speeltijd, maar het vertrouwen vanuit de club blijft duidelijk erg wankel.

Vermeeren: de spooktransfer van Atlético

De transfer van Arthur Vermeeren naar de Colchoneros begon als een droom, maar veranderde al snel in een nachtmerrie. Met slechts twee basisplaatsen en drie invalbeurten heeft Vermeeren afgelopen seizoen amper 160 minuten gespeeld in 22 wedstrijden voor zijn nieuwe club.

Hoewel er een aanpassingsperiode werd verwacht, had niemand voorspeld dat zijn kansen zo schaars zouden zijn. De Spaanse krant AS noemde het zelfs een ‘spooktransfer’.

Ondanks blessures in de selectie en spelers die kreunden onder de last van een overvol schema, deed Diego Simeone amper een beroep op Vermeeren.

Relevo schreef dat Simeone er niet van overtuigd leek te zijn dat de Belg het verschil kon maken in een ploeg die vorig seizoen zeer veel wedstrijden heeft gespeeld en zelfs behoefte had aan rotaties.

Vermeeren past (nog) niet in het ‘Cholismo’

Diego Simeone geeft doorgaans de voorkeur aan ervaren, geslepen en atletische spelers, en staat niet bekend als een opleidingscoach die veel tijd besteedt aan het ontwikkelen van jong talent. 

Arthur Vermeeren is nog jong, frêle, verlegen, sprak amper Spaans en is nog volop in ontwikkeling.

Deze factoren hebben ervoor gezorgd dat Simeone nauwelijks een beroep heeft gedaan op de Belgische nieuwkomer vorig seizoen. Maar Vermeeren heeft niet bij de pakken neergezeten; integendeel, hij volgde taallessen om snel vooruitgang te boeken.

Vandaag heeft hij op training geen vertaling meer nodig om de oefeningen te begrijpen.Maar misschien nog belangrijker is dat Vermeeren het 'Cholismo' nog onder de knie moet krijgen, wat cruciaal is voor zijn succes bij Atlético Madrid.

Atlético zal hem niet uitlenen: Vermeeren verspilt geen tijd

Atlético Madrid betaalde in januari 18 miljoen euro voor Arthur Vermeeren en op 19-jarige leeftijd geldt hij als een investering op de (middel)lange termijn. Marca meldde eind vorig seizoen dat Atlético hem daarom niet zal uitlenen in het nieuwe seizoen.

“Sowieso zal ik blijven,” bevestigde Vermeeren begin augustus in Het Laatste Nieuws. De Belg bedankte voor dat vertrouwen en probeert nu een plek te verdienen in de plannen van Diego Simeone.

Vermeeren weet dat hij de coach kan overtuigen door een grote werkethiek te tonen. Daarom nam hij slechts twee in plaats van drie weken vakantie en sloot hij een week eerder dan gepland aan in het oefenkamp in Los Angeles de San Rafael.

“Hij wil geen tijd verspillen met proberen zijn waarde aan de technische staf te tonen,” schreef AS.

'Vals' vertrouwen? Atlético gebruikt Vermeeren als pasmunt

AS meldde dat Arthur Vermeeren niet meer vanaf nul begint bij Atlético Madrid. Hij werkte een goede voorbereiding af en liet zich opmerken in enkele oefenmatchen, waarin hij vaak in de basis stond.

“Draaien, lijnen zoeken met zijn passes, durven... Veel losser dan in zijn eerste dagen in rood-wit. Zelfs met zijn ploegmaats,” schreef AS. “Simeone rekent op hem en begint met een voorsprong. Een voordeel dat hij heeft verdiend met zijn inzet en het afzien van vakanties.”

Begin deze week werden deze hoopvolle signalen echter tegengesproken door berichten uit Spanje die meldden dat Atlético Madrid de mogelijkheden verkent om Vermeeren uit te lenen. Las Palmas en Valencia CF wierpen zich op als mogelijke overnemers voor de jonge Belg.

Bovendien heeft Atlético een akkoord bereikt met Chelsea omtrent de komst van Conor Gallagher (40 miljoen euro), die een extra rechtstreekse concurrent wordt. Daarnaast viel de naam van Vermeeren als pasmunt om Javi Guerra (Valencia) naar Madrid te halen.

Voorlopig blijft Vermeeren gewoon waar hij zit. Hij moet de concurrentie aangaan met een aantal ervaren spelers, maar héél veel vertrouwen lijkt hij opnieuw niet te krijgen in het Estadio Metropolitano.

Zal Vermeeren dit seizoen doorbreken bij Atlético?

Meest recent

Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

0
0
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

33
33
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

9
9
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

45
45
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

325
325
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

32
32
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

81
81
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

148
148
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

33
33
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

17
17
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

101
101
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

102
102
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

238
238
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

89
89
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

120
120
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

104
104
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

177
177
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

30
30
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

49
49
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

45
45
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

100
100
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

809
809
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

256
256
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

380
380
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

128
128

Meer sportnieuws