‘Totale Vermeeren-rampshow: enorm drama bij Atlético’

1962 stemmen
‘Totale Vermeeren-rampshow: enorm drama bij Atlético’

De transfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid leek veelbelovend, maar draaide uit op een enorme teleurstelling. Met slechts 160 minuten speeltijd verspreid over 22 wedstrijden, heeft de jonge Belg vorig seizoen nauwelijks kansen gekregen van Diego Simeone. Hoewel Vermeeren hard werkte om zich aan te passen, inclusief het volgen van taallessen en een versnelde terugkeer van vakantie, lijkt zijn toekomst in Madrid onzeker.

Ondanks een sterke voorbereiding wordt hij nu mogelijk als pasmunt gebruikt voor andere transfers, terwijl nieuwe concurrenten zoals Conor Gallagher zijn positie bedreigen. Vermeeren moet knokken voor speeltijd, maar het vertrouwen vanuit de club blijft duidelijk erg wankel.

Vermeeren: de spooktransfer van Atlético

De transfer van Arthur Vermeeren naar de Colchoneros begon als een droom, maar veranderde al snel in een nachtmerrie. Met slechts twee basisplaatsen en drie invalbeurten heeft Vermeeren afgelopen seizoen amper 160 minuten gespeeld in 22 wedstrijden voor zijn nieuwe club.

Hoewel er een aanpassingsperiode werd verwacht, had niemand voorspeld dat zijn kansen zo schaars zouden zijn. De Spaanse krant AS noemde het zelfs een ‘spooktransfer’.

Ondanks blessures in de selectie en spelers die kreunden onder de last van een overvol schema, deed Diego Simeone amper een beroep op Vermeeren.

Relevo schreef dat Simeone er niet van overtuigd leek te zijn dat de Belg het verschil kon maken in een ploeg die vorig seizoen zeer veel wedstrijden heeft gespeeld en zelfs behoefte had aan rotaties.

Vermeeren past (nog) niet in het ‘Cholismo’

Diego Simeone geeft doorgaans de voorkeur aan ervaren, geslepen en atletische spelers, en staat niet bekend als een opleidingscoach die veel tijd besteedt aan het ontwikkelen van jong talent. 

Arthur Vermeeren is nog jong, frêle, verlegen, sprak amper Spaans en is nog volop in ontwikkeling.

Deze factoren hebben ervoor gezorgd dat Simeone nauwelijks een beroep heeft gedaan op de Belgische nieuwkomer vorig seizoen. Maar Vermeeren heeft niet bij de pakken neergezeten; integendeel, hij volgde taallessen om snel vooruitgang te boeken.

Vandaag heeft hij op training geen vertaling meer nodig om de oefeningen te begrijpen.Maar misschien nog belangrijker is dat Vermeeren het 'Cholismo' nog onder de knie moet krijgen, wat cruciaal is voor zijn succes bij Atlético Madrid.

Atlético zal hem niet uitlenen: Vermeeren verspilt geen tijd

Atlético Madrid betaalde in januari 18 miljoen euro voor Arthur Vermeeren en op 19-jarige leeftijd geldt hij als een investering op de (middel)lange termijn. Marca meldde eind vorig seizoen dat Atlético hem daarom niet zal uitlenen in het nieuwe seizoen.

“Sowieso zal ik blijven,” bevestigde Vermeeren begin augustus in Het Laatste Nieuws. De Belg bedankte voor dat vertrouwen en probeert nu een plek te verdienen in de plannen van Diego Simeone.

Vermeeren weet dat hij de coach kan overtuigen door een grote werkethiek te tonen. Daarom nam hij slechts twee in plaats van drie weken vakantie en sloot hij een week eerder dan gepland aan in het oefenkamp in Los Angeles de San Rafael.

“Hij wil geen tijd verspillen met proberen zijn waarde aan de technische staf te tonen,” schreef AS.

'Vals' vertrouwen? Atlético gebruikt Vermeeren als pasmunt

AS meldde dat Arthur Vermeeren niet meer vanaf nul begint bij Atlético Madrid. Hij werkte een goede voorbereiding af en liet zich opmerken in enkele oefenmatchen, waarin hij vaak in de basis stond.

“Draaien, lijnen zoeken met zijn passes, durven... Veel losser dan in zijn eerste dagen in rood-wit. Zelfs met zijn ploegmaats,” schreef AS. “Simeone rekent op hem en begint met een voorsprong. Een voordeel dat hij heeft verdiend met zijn inzet en het afzien van vakanties.”

Begin deze week werden deze hoopvolle signalen echter tegengesproken door berichten uit Spanje die meldden dat Atlético Madrid de mogelijkheden verkent om Vermeeren uit te lenen. Las Palmas en Valencia CF wierpen zich op als mogelijke overnemers voor de jonge Belg.

Bovendien heeft Atlético een akkoord bereikt met Chelsea omtrent de komst van Conor Gallagher (40 miljoen euro), die een extra rechtstreekse concurrent wordt. Daarnaast viel de naam van Vermeeren als pasmunt om Javi Guerra (Valencia) naar Madrid te halen.

Voorlopig blijft Vermeeren gewoon waar hij zit. Hij moet de concurrentie aangaan met een aantal ervaren spelers, maar héél veel vertrouwen lijkt hij opnieuw niet te krijgen in het Estadio Metropolitano.

Zal Vermeeren dit seizoen doorbreken bij Atlético?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

31
31
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

47
47
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

32
32
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

104
104
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

344
344
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

490
490
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

453
453
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

76
76
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

395
395
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

526
526
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

246
246
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

65
65
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

232
232
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

460
460
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

722
722
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

246
246
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

569
569
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

393
393
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

748
748
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

625
625
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

224
224
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

734
734
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws