'Club Brugge keert zijn kar: sterkhouder moet toch blijven'

door
'Club Brugge keert zijn kar: sterkhouder moet toch blijven'

Club Brugge was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het presenteerde woensdag nog zijn zesde zomeraanwinst, want na Ardon Jashari, Zaid Romero, Christos Tzolis, Gustaf Nilsson en Hugo Siquet werd met Dani van den Heuvel ook nog een extra doelman gehaald. Daarmee lijkt het huiswerk op inkomend vlak klaar, maar aan uitgaande zijde zal er nog één en ander bewegen.

Met zijn transfers anticipeerde Club immers ook al op het vertrek van enkele sterkhouders. Tzolis werd bijvoorbeeld gehaald met het oog op een eventueel vertrek van Andreas Skov Olsen en/of Antonio Nusa. Jashari moest dan weer de opvolger van Raphael Onyedika worden.

LEES OOK: 'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Club Brugge wil Onyedika alsnog houden

De Nigeriaan leek deze zomer vrijwel zeker te gelde gemaakt te worden. Na zijn sterke play-offs achtte Club het moment rijp om te cashen op de middenvelder, voor wie het vrede leek te nemen met een transfersom van 15 à 20 miljoen euro. Maar nu valt er een verrassende wending te noteren.

Het Laatste Nieuws weet immers dat ze bij Club van gedacht veranderd zijn en nu Onyedika toch niet meer willen verkopen. Na de gemiste start van het seizoen blijkt de sportieve waarde van de 23-jarige immers groter dan de financiële waarde die zijn transfer zou opleveren.

Transfer enkel bespreekbaar voor minstens 20 miljoen

Het Brugse bestuur en sportieve staf stelden immers vast dat de voorbije twee seizoenen de beste periodes - met name de straffe Champions League-campagne onder Carl Hoefkens en de play-offs vorig seizoen - telkens samenvielen met een Onyedika in bloedvorm.

Onyedika wordt dan ook uit het uitstalraam gehaald en mag enkel nog vertrekken als een team bereid blijkt om minstens 20 miljoen euro neer te tellen. Liefst van al willen ze bij Blauw-Zwart echter dat hij nog een jaartje extra blijft. Op die manier zal de concurrentie op het middenveld wel immens worden. Van het kwintet Onyedika, Jashari, Vetlesen, Nielsen en Vanaken zullen er immers twee naast de basiself vallen.

Vind je dat een goede beslissing van Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

28
28
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

114
114
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

54
54
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

68
68
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

112
112
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

227
227
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

145
145
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

192
192
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

385
385
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

216
216
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

556
556
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

112
112
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

35
35
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

214
214
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

210
210
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

144
144
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

59
59
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

192
192
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

152
152
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

627
627
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

391
391
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

274
274

Meer sportnieuws