'Club Brugge keert zijn kar: sterkhouder moet toch blijven'

door
'Club Brugge keert zijn kar: sterkhouder moet toch blijven'

Club Brugge was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het presenteerde woensdag nog zijn zesde zomeraanwinst, want na Ardon Jashari, Zaid Romero, Christos Tzolis, Gustaf Nilsson en Hugo Siquet werd met Dani van den Heuvel ook nog een extra doelman gehaald. Daarmee lijkt het huiswerk op inkomend vlak klaar, maar aan uitgaande zijde zal er nog één en ander bewegen.

Met zijn transfers anticipeerde Club immers ook al op het vertrek van enkele sterkhouders. Tzolis werd bijvoorbeeld gehaald met het oog op een eventueel vertrek van Andreas Skov Olsen en/of Antonio Nusa. Jashari moest dan weer de opvolger van Raphael Onyedika worden.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

Club Brugge wil Onyedika alsnog houden

De Nigeriaan leek deze zomer vrijwel zeker te gelde gemaakt te worden. Na zijn sterke play-offs achtte Club het moment rijp om te cashen op de middenvelder, voor wie het vrede leek te nemen met een transfersom van 15 à 20 miljoen euro. Maar nu valt er een verrassende wending te noteren.

Het Laatste Nieuws weet immers dat ze bij Club van gedacht veranderd zijn en nu Onyedika toch niet meer willen verkopen. Na de gemiste start van het seizoen blijkt de sportieve waarde van de 23-jarige immers groter dan de financiële waarde die zijn transfer zou opleveren.

Transfer enkel bespreekbaar voor minstens 20 miljoen

Het Brugse bestuur en sportieve staf stelden immers vast dat de voorbije twee seizoenen de beste periodes - met name de straffe Champions League-campagne onder Carl Hoefkens en de play-offs vorig seizoen - telkens samenvielen met een Onyedika in bloedvorm.

Onyedika wordt dan ook uit het uitstalraam gehaald en mag enkel nog vertrekken als een team bereid blijkt om minstens 20 miljoen euro neer te tellen. Liefst van al willen ze bij Blauw-Zwart echter dat hij nog een jaartje extra blijft. Op die manier zal de concurrentie op het middenveld wel immens worden. Van het kwintet Onyedika, Jashari, Vetlesen, Nielsen en Vanaken zullen er immers twee naast de basiself vallen.

🔥 Populair bij onze lezers

‘Transferbom: Real-duo flirt met overstap naar Barça’
‘Transferbom: Real-duo flirt met overstap naar Barça’

Vind je dat een goede beslissing van Club Brugge?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

162
162
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

88
88
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

260
260
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

286
286
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

716
716
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

519
519
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

275
275
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1729
1729
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

233
233
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

522
522
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1196
1196
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

451
451
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

462
462
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

524
524
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

166
166
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws