'Club Brugge keert zijn kar: sterkhouder moet toch blijven'

door
'Club Brugge keert zijn kar: sterkhouder moet toch blijven'

Club Brugge was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het presenteerde woensdag nog zijn zesde zomeraanwinst, want na Ardon Jashari, Zaid Romero, Christos Tzolis, Gustaf Nilsson en Hugo Siquet werd met Dani van den Heuvel ook nog een extra doelman gehaald. Daarmee lijkt het huiswerk op inkomend vlak klaar, maar aan uitgaande zijde zal er nog één en ander bewegen.

Met zijn transfers anticipeerde Club immers ook al op het vertrek van enkele sterkhouders. Tzolis werd bijvoorbeeld gehaald met het oog op een eventueel vertrek van Andreas Skov Olsen en/of Antonio Nusa. Jashari moest dan weer de opvolger van Raphael Onyedika worden.

LEES OOK: Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge wil Onyedika alsnog houden

De Nigeriaan leek deze zomer vrijwel zeker te gelde gemaakt te worden. Na zijn sterke play-offs achtte Club het moment rijp om te cashen op de middenvelder, voor wie het vrede leek te nemen met een transfersom van 15 à 20 miljoen euro. Maar nu valt er een verrassende wending te noteren.

Het Laatste Nieuws weet immers dat ze bij Club van gedacht veranderd zijn en nu Onyedika toch niet meer willen verkopen. Na de gemiste start van het seizoen blijkt de sportieve waarde van de 23-jarige immers groter dan de financiële waarde die zijn transfer zou opleveren.

Transfer enkel bespreekbaar voor minstens 20 miljoen

Het Brugse bestuur en sportieve staf stelden immers vast dat de voorbije twee seizoenen de beste periodes - met name de straffe Champions League-campagne onder Carl Hoefkens en de play-offs vorig seizoen - telkens samenvielen met een Onyedika in bloedvorm.

Onyedika wordt dan ook uit het uitstalraam gehaald en mag enkel nog vertrekken als een team bereid blijkt om minstens 20 miljoen euro neer te tellen. Liefst van al willen ze bij Blauw-Zwart echter dat hij nog een jaartje extra blijft. Op die manier zal de concurrentie op het middenveld wel immens worden. Van het kwintet Onyedika, Jashari, Vetlesen, Nielsen en Vanaken zullen er immers twee naast de basiself vallen.

Vind je dat een goede beslissing van Club Brugge?

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

9
9
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

32
32
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

130
130
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

64
64
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

138
138
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

155
155
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

73
73
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

180
180
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

53
53
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

49
49
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

160
160
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

48
48
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

131
131
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

349
349
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

51
51
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

497
497
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

100
100
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

229
229
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

108
108
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

489
489
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

171
171
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

70
70
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

347
347
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

334
334
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

165
165

Meer sportnieuws