'Club Brugge keert zijn kar: sterkhouder moet toch blijven'

door
'Club Brugge keert zijn kar: sterkhouder moet toch blijven'

Club Brugge was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het presenteerde woensdag nog zijn zesde zomeraanwinst, want na Ardon Jashari, Zaid Romero, Christos Tzolis, Gustaf Nilsson en Hugo Siquet werd met Dani van den Heuvel ook nog een extra doelman gehaald. Daarmee lijkt het huiswerk op inkomend vlak klaar, maar aan uitgaande zijde zal er nog één en ander bewegen.

Met zijn transfers anticipeerde Club immers ook al op het vertrek van enkele sterkhouders. Tzolis werd bijvoorbeeld gehaald met het oog op een eventueel vertrek van Andreas Skov Olsen en/of Antonio Nusa. Jashari moest dan weer de opvolger van Raphael Onyedika worden.

LEES OOK: Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Club Brugge wil Onyedika alsnog houden

De Nigeriaan leek deze zomer vrijwel zeker te gelde gemaakt te worden. Na zijn sterke play-offs achtte Club het moment rijp om te cashen op de middenvelder, voor wie het vrede leek te nemen met een transfersom van 15 à 20 miljoen euro. Maar nu valt er een verrassende wending te noteren.

Het Laatste Nieuws weet immers dat ze bij Club van gedacht veranderd zijn en nu Onyedika toch niet meer willen verkopen. Na de gemiste start van het seizoen blijkt de sportieve waarde van de 23-jarige immers groter dan de financiële waarde die zijn transfer zou opleveren.

Transfer enkel bespreekbaar voor minstens 20 miljoen

Het Brugse bestuur en sportieve staf stelden immers vast dat de voorbije twee seizoenen de beste periodes - met name de straffe Champions League-campagne onder Carl Hoefkens en de play-offs vorig seizoen - telkens samenvielen met een Onyedika in bloedvorm.

Onyedika wordt dan ook uit het uitstalraam gehaald en mag enkel nog vertrekken als een team bereid blijkt om minstens 20 miljoen euro neer te tellen. Liefst van al willen ze bij Blauw-Zwart echter dat hij nog een jaartje extra blijft. Op die manier zal de concurrentie op het middenveld wel immens worden. Van het kwintet Onyedika, Jashari, Vetlesen, Nielsen en Vanaken zullen er immers twee naast de basiself vallen.

Vind je dat een goede beslissing van Club Brugge?

Meest recent

'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

30
30
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

53
53
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

328
328
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

30
30
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

29
29
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

29
29
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

225
225
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

126
126
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

336
336
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

202
202
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

178
178
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

64
64
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

267
267
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

303
303
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

334
334
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

84
84
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

454
454
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

413
413
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

486
486
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

227
227
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

112
112
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

210
210
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

86
86
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

438
438
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

681
681

Meer sportnieuws