'Club Brugge keert zijn kar: sterkhouder moet toch blijven'

1186 stemmen
'Club Brugge keert zijn kar: sterkhouder moet toch blijven'

Club Brugge was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het presenteerde woensdag nog zijn zesde zomeraanwinst, want na Ardon Jashari, Zaid Romero, Christos Tzolis, Gustaf Nilsson en Hugo Siquet werd met Dani van den Heuvel ook nog een extra doelman gehaald. Daarmee lijkt het huiswerk op inkomend vlak klaar, maar aan uitgaande zijde zal er nog één en ander bewegen.

Met zijn transfers anticipeerde Club immers ook al op het vertrek van enkele sterkhouders. Tzolis werd bijvoorbeeld gehaald met het oog op een eventueel vertrek van Andreas Skov Olsen en/of Antonio Nusa. Jashari moest dan weer de opvolger van Raphael Onyedika worden.

LEES OOK: TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

Club Brugge wil Onyedika alsnog houden

De Nigeriaan leek deze zomer vrijwel zeker te gelde gemaakt te worden. Na zijn sterke play-offs achtte Club het moment rijp om te cashen op de middenvelder, voor wie het vrede leek te nemen met een transfersom van 15 à 20 miljoen euro. Maar nu valt er een verrassende wending te noteren.

Het Laatste Nieuws weet immers dat ze bij Club van gedacht veranderd zijn en nu Onyedika toch niet meer willen verkopen. Na de gemiste start van het seizoen blijkt de sportieve waarde van de 23-jarige immers groter dan de financiële waarde die zijn transfer zou opleveren.

Transfer enkel bespreekbaar voor minstens 20 miljoen

Het Brugse bestuur en sportieve staf stelden immers vast dat de voorbije twee seizoenen de beste periodes - met name de straffe Champions League-campagne onder Carl Hoefkens en de play-offs vorig seizoen - telkens samenvielen met een Onyedika in bloedvorm.

Onyedika wordt dan ook uit het uitstalraam gehaald en mag enkel nog vertrekken als een team bereid blijkt om minstens 20 miljoen euro neer te tellen. Liefst van al willen ze bij Blauw-Zwart echter dat hij nog een jaartje extra blijft. Op die manier zal de concurrentie op het middenveld wel immens worden. Van het kwintet Onyedika, Jashari, Vetlesen, Nielsen en Vanaken zullen er immers twee naast de basiself vallen.

Vind je dat een goede beslissing van Club Brugge?

Meest recent

TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

95
95
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

8
8
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

101
101
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

36
36
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

122
122
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

229
229
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

402
402
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

140
140
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

193
193
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

157
157
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

773
773
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

192
192
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

332
332
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

187
187
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

472
472
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

337
337
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

535
535
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

478
478
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

113
113
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

224
224
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

146
146
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

98
98
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

216
216
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

347
347
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

498
498

Meer sportnieuws