Moris reageert na cruciale blunder: "Dat hoort erbij"

door
Moris reageert na cruciale blunder:

De Champions League lijkt ver weg te zijn voor Union, nadat het woensdagavond in zijn heenwedstrijd in de derde voorronde een pijnlijke nederlaag leed op het veld van Slavia Praag. De vice-kampioen gaf niet thuis en ging in Tsjechië met 3-1 onderuit.

Daar mag het eigenlijk nog blij zijn, want een own-goal achttien minuten voor tijd zorgde ervoor dat Union nog enige hoop mag koesteren op kwalificatie. Anders was doorstoten helemaal een 'mission impossible' geworden. Na nog geen uur keek het al tegen een 3-0-achterstand aan.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Moris relativeert blunder

Targetspits Chory strafte voor rust twee keer het gebrek aan lengte achterin bij Union af en in de tweede helft slikten de Brusselaars nog een zeer knullige derde goal. Doelman Moris gaf de bal zomaar weg en Dorley nam het cadeautje zeer dankbaar aan.

De schuldige probeert zijn blunder echter te relativeren. "Dat hoort bij het voetbal dat we willen brengen: van achteruit opbouwen", stelt Moris immers bij Het Nieuwsblad. "Maar goed, in zo’n geval had ik de bal beter zo ver mogelijk weggetrapt en hadden we iets intelligenter moeten zijn. Het is nu zo, en het hoort bij het voetbal."

Hopen op nonchalance bij Slavia

Union zal wel een half mirakel nodig hebben om nog naar de play-offs voor het kampioenenbal te mogen. Het zal volgende week in de return met minstens twee doelpunten verschil moeten winnen om nog verlengingen af te dwingen.

"Hopelijk denken zij dat de kwalificatie al binnen is", bidt Moris nog. "Gelukkig maken we nog die 3-1, dat was de goal van de hoop. Een beetje zoals de goal van Machida in de beker tegen Club Brugge vorig jaar. We hebben alleszins veel om aan te werken, en we zullen een ijzersterke prestatie nodig hebben."

Zal Union deze nederlaag nog rechtzetten?

Meest recent

Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

21
21
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

87
87
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

11
11
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

62
62
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

376
376
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

35
35
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

34
34
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

69
69
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

94
94
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

940
940
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

58
58
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

41
41
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

63
63
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

153
153
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

287
287
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

56
56
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

249
249
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

263
263
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

135
135
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

215
215
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

674
674
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

76
76
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

445
445
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

323
323
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

104
104

Meer sportnieuws