Moris reageert na cruciale blunder: "Dat hoort erbij"

door
Moris reageert na cruciale blunder:

De Champions League lijkt ver weg te zijn voor Union, nadat het woensdagavond in zijn heenwedstrijd in de derde voorronde een pijnlijke nederlaag leed op het veld van Slavia Praag. De vice-kampioen gaf niet thuis en ging in Tsjechië met 3-1 onderuit.

Daar mag het eigenlijk nog blij zijn, want een own-goal achttien minuten voor tijd zorgde ervoor dat Union nog enige hoop mag koesteren op kwalificatie. Anders was doorstoten helemaal een 'mission impossible' geworden. Na nog geen uur keek het al tegen een 3-0-achterstand aan.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Moris relativeert blunder

Targetspits Chory strafte voor rust twee keer het gebrek aan lengte achterin bij Union af en in de tweede helft slikten de Brusselaars nog een zeer knullige derde goal. Doelman Moris gaf de bal zomaar weg en Dorley nam het cadeautje zeer dankbaar aan.

De schuldige probeert zijn blunder echter te relativeren. "Dat hoort bij het voetbal dat we willen brengen: van achteruit opbouwen", stelt Moris immers bij Het Nieuwsblad. "Maar goed, in zo’n geval had ik de bal beter zo ver mogelijk weggetrapt en hadden we iets intelligenter moeten zijn. Het is nu zo, en het hoort bij het voetbal."

Hopen op nonchalance bij Slavia

Union zal wel een half mirakel nodig hebben om nog naar de play-offs voor het kampioenenbal te mogen. Het zal volgende week in de return met minstens twee doelpunten verschil moeten winnen om nog verlengingen af te dwingen.

"Hopelijk denken zij dat de kwalificatie al binnen is", bidt Moris nog. "Gelukkig maken we nog die 3-1, dat was de goal van de hoop. Een beetje zoals de goal van Machida in de beker tegen Club Brugge vorig jaar. We hebben alleszins veel om aan te werken, en we zullen een ijzersterke prestatie nodig hebben."

Zal Union deze nederlaag nog rechtzetten?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

38
38
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

33
33
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

41
41
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

151
151
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

290
290
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

127
127
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

90
90
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

334
334
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

406
406
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

96
96
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

65
65
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

245
245
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

483
483
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

239
239
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

412
412
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

210
210
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

160
160
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

236
236
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

416
416
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

154
154
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

644
644
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

238
238
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

197
197
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

188
188
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

398
398

Meer sportnieuws