Moris reageert na cruciale blunder: "Dat hoort erbij"

69
Moris reageert na cruciale blunder:

De Champions League lijkt ver weg te zijn voor Union, nadat het woensdagavond in zijn heenwedstrijd in de derde voorronde een pijnlijke nederlaag leed op het veld van Slavia Praag. De vice-kampioen gaf niet thuis en ging in Tsjechië met 3-1 onderuit.

Daar mag het eigenlijk nog blij zijn, want een own-goal achttien minuten voor tijd zorgde ervoor dat Union nog enige hoop mag koesteren op kwalificatie. Anders was doorstoten helemaal een 'mission impossible' geworden. Na nog geen uur keek het al tegen een 3-0-achterstand aan.

LEES OOK: Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Moris relativeert blunder

Targetspits Chory strafte voor rust twee keer het gebrek aan lengte achterin bij Union af en in de tweede helft slikten de Brusselaars nog een zeer knullige derde goal. Doelman Moris gaf de bal zomaar weg en Dorley nam het cadeautje zeer dankbaar aan.

De schuldige probeert zijn blunder echter te relativeren. "Dat hoort bij het voetbal dat we willen brengen: van achteruit opbouwen", stelt Moris immers bij Het Nieuwsblad. "Maar goed, in zo’n geval had ik de bal beter zo ver mogelijk weggetrapt en hadden we iets intelligenter moeten zijn. Het is nu zo, en het hoort bij het voetbal."

Hopen op nonchalance bij Slavia

Union zal wel een half mirakel nodig hebben om nog naar de play-offs voor het kampioenenbal te mogen. Het zal volgende week in de return met minstens twee doelpunten verschil moeten winnen om nog verlengingen af te dwingen.

"Hopelijk denken zij dat de kwalificatie al binnen is", bidt Moris nog. "Gelukkig maken we nog die 3-1, dat was de goal van de hoop. Een beetje zoals de goal van Machida in de beker tegen Club Brugge vorig jaar. We hebben alleszins veel om aan te werken, en we zullen een ijzersterke prestatie nodig hebben."

Zal Union deze nederlaag nog rechtzetten?

Meest recent

'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

4
4
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

71
71
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

23
23
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

72
72
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

71
71
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

293
293
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

138
138
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

134
134
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

86
86
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

296
296
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

148
148
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

292
292
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

202
202
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

179
179
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

122
122
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

218
218
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

296
296
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

95
95
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

132
132
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

113
113
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

28
28
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

95
95

Meer sportnieuws