Onyedika voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

1080
Onyedika voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

Raphael Onyedika, die in 2022 voor bijna 10 miljoen euro bij FC Midtjylland werd weggehaald, staat deze zomer voor een mogelijke megatransfer. Onder coach Nicky Hayen bloeide de Nigeriaan op, waardoor grote Europese clubs interesse tonen. Het plan van Club Brugge was om minstens 20 miljoen euro voor hem te ontvangen, maar het is nog onzeker of dat bedrag daadwerkelijk wordt behaald.

Met interesse van clubs uit de Premier League en Saudi-Arabië moet Onyedika kiezen tussen een sportieve uitdaging en een financieel aantrekkelijk aanbod. Club Brugge heeft al een vervanger aangetrokken, wat aangeeft dat Onyedika's vertrek steeds meer van moeten is.

LEES OOK: Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Van pannenkoek tot machine: Onyedika op Premier League-niveau

Tijdens de play-offs vorig seizoen stelde Tom Boudeweel van Sporza dat Raphael Onyedika op Premier League-niveau speelde, zowel in de opbouw als bij balverlies. “Onder Ronny Deila was hij een pannenkoek, nu een machine,” schreef Het Nieuwsblad.

De Nigeriaan vormde het slot op de deur voor de defensie, speelde intelligent en vooruit in balbezit, infiltreerde effectief, en was sterk in het heroveren van de bal. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan,” concludeerde Het Laatste Nieuws treffend.

Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika een perfect moment had gekozen om zich definitief in de harten van Club-fans te spelen.

Grote Europese clubs, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, stuurden hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken van de competitie.

Onyedika: de investering van 10 miljoen

De heropleving van Raphael Onyedika kwam niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari had Deila versterking gevraagd voor de nummer zes positie, maar het bestuur gaf hier geen gehoor aan.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur graag wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila hier anders over dacht.

“Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervulde de wensen van het bestuur wél en gaf Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.”

Hayen liet de elegante Nigeriaan terug heropleven: eind vorig seizoen was de echte Onyedika terug.

Club Brugge plant superverkoop: 20 miljoen euro

Raphael Onyedika werd in de zomer van 2022 voor bijna 10 miljoen euro weggehaald bij FC Midtjylland, met de intentie van Club Brugge om hem later met winst te verkopen.

René Vandereycken zei vorig seizoen al dat de Nigeriaan een speler is die uiteindelijk de stap naar een topcompetitie zal zetten. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem bij de Europese top zien.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren,” aldus Het Laatste Nieuws.

Eind vorig seizoen toonden clubs als Nottingham Forest, Brentford FC, Everton FC, Leicester City en Crystal Palace allemaal interesse in de Nigeriaanse middenvelder. Club Brugge wil minstens 20 miljoen euro voor Onyedika ontvangen, maar volgens The Sun werd er zelfs gesproken over 20 miljoen pond, wat neerkomt op ongeveer 23 miljoen euro.

Niet verrassend heeft Club Brugge al enkele maanden geleden Ardon Jashari van FC Luzern al aangetrokken als vervanger voor de Nigeriaan.

Club moét Onyedika verkopen: 20 miljoen géén zekerheid

Eind vorig seizoen schreef Het Laatste Nieuws dat Raphael Onyedika 'met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid' Club Brugge deze zomer zal verlaten. Begin augustus meldde de krant dat Onyedika, samen met Andreas Skov Olsen, de man is die deze zomer een transfer moet maken.

"Die kans is reëel," zei Nicky Hayen na de wedstrijd tegen Standard. Vandaag blijkt dat de kans dat Onyedika in september nog voor Club Brugge speelt, met de dag kleiner wordt. Volgens Het Nieuwsblad voert Club Brugge gesprekken met clubs uit Saudi-Arabië en de Premier League.

Onyedika zal dus een keuze moeten maken tussen het sportieve en financiële plaatje. De transferprijs zal afhangen van de aanbiedingen én de keuze die Onyedika en zijn entourage maken.

Hoewel Club Brugge hoopt op de eerder genoemde 20 miljoen euro, stelt Het Nieuwsblad dat het geen zekerheid is dat dit bedrag daadwerkelijk zal worden gerealiseerd.

Club Brugge verrast: Onyedika mag tóch niet weg

Club Brugge was vastbesloten om Raphael Onyedika deze zomermercato te verkopen, maar lijkt nu van gedachten te zijn veranderd. Hoewel de oorspronkelijke richtprijs minstens 20 miljoen euro bedroeg, zou Club Brugge in werkelijkheid veel minder hebben ontvangen dan gehoopt.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft het bestuur in Westkapelle besloten om de Nigeriaanse sterkhouder toch niet te verkopen deze zomer. Na de teleurstellende seizoensstart is gebleken dat de sportieve waarde van de 23-jarige Onyedika groter is dan de financiële opbrengst van een mogelijke transfer.

De sportieve staf en het bestuur realiseerden zich dat de beste periodes van de afgelopen twee seizoenen – met name de indrukwekkende Champions League-campagne onder Carl Hoefkens en de sterke play-offs van vorig seizoen – telkens samenvielen met een Onyedika in topvorm.

Daarom wordt hij nu uit het uitstalraam gehaald en mag hij alleen vertrekken als een team bereid is om minstens 20 miljoen euro te betalen. Blauw-Zwart hoopt echter dat hij nog een extra seizoen blijft, hoewel dit de concurrentie op het middenveld aanzienlijk zal vergroten.

Zal Onyedika minstens 20 miljoen opbrengen?

Meest recent

'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

43
43
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

28
28
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

35
35
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

30
30
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

136
136
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

103
103
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

236
236
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

32
32
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

58
58
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

276
276
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

76
76
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

223
223
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

28
28
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

48
48
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

97
97
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

78
78
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

355
355
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

31
31
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

88
88
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

238
238
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

124
124
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

125
125
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

249
249
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

60
60
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

154
154

Meer sportnieuws