Onyedika voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

1080 stemmen
Onyedika voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

Raphael Onyedika, die in 2022 voor bijna 10 miljoen euro bij FC Midtjylland werd weggehaald, staat deze zomer voor een mogelijke megatransfer. Onder coach Nicky Hayen bloeide de Nigeriaan op, waardoor grote Europese clubs interesse tonen. Het plan van Club Brugge was om minstens 20 miljoen euro voor hem te ontvangen, maar het is nog onzeker of dat bedrag daadwerkelijk wordt behaald.

Met interesse van clubs uit de Premier League en Saudi-Arabië moet Onyedika kiezen tussen een sportieve uitdaging en een financieel aantrekkelijk aanbod. Club Brugge heeft al een vervanger aangetrokken, wat aangeeft dat Onyedika's vertrek steeds meer van moeten is.

LEES OOK: 'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Van pannenkoek tot machine: Onyedika op Premier League-niveau

Tijdens de play-offs vorig seizoen stelde Tom Boudeweel van Sporza dat Raphael Onyedika op Premier League-niveau speelde, zowel in de opbouw als bij balverlies. “Onder Ronny Deila was hij een pannenkoek, nu een machine,” schreef Het Nieuwsblad.

De Nigeriaan vormde het slot op de deur voor de defensie, speelde intelligent en vooruit in balbezit, infiltreerde effectief, en was sterk in het heroveren van de bal. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan,” concludeerde Het Laatste Nieuws treffend.

Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika een perfect moment had gekozen om zich definitief in de harten van Club-fans te spelen.

Grote Europese clubs, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, stuurden hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken van de competitie.

Onyedika: de investering van 10 miljoen

De heropleving van Raphael Onyedika kwam niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari had Deila versterking gevraagd voor de nummer zes positie, maar het bestuur gaf hier geen gehoor aan.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur graag wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila hier anders over dacht.

“Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervulde de wensen van het bestuur wél en gaf Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.”

Hayen liet de elegante Nigeriaan terug heropleven: eind vorig seizoen was de echte Onyedika terug.

Club Brugge plant superverkoop: 20 miljoen euro

Raphael Onyedika werd in de zomer van 2022 voor bijna 10 miljoen euro weggehaald bij FC Midtjylland, met de intentie van Club Brugge om hem later met winst te verkopen.

René Vandereycken zei vorig seizoen al dat de Nigeriaan een speler is die uiteindelijk de stap naar een topcompetitie zal zetten. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem bij de Europese top zien.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren,” aldus Het Laatste Nieuws.

Eind vorig seizoen toonden clubs als Nottingham Forest, Brentford FC, Everton FC, Leicester City en Crystal Palace allemaal interesse in de Nigeriaanse middenvelder. Club Brugge wil minstens 20 miljoen euro voor Onyedika ontvangen, maar volgens The Sun werd er zelfs gesproken over 20 miljoen pond, wat neerkomt op ongeveer 23 miljoen euro.

Niet verrassend heeft Club Brugge al enkele maanden geleden Ardon Jashari van FC Luzern al aangetrokken als vervanger voor de Nigeriaan.

Club moét Onyedika verkopen: 20 miljoen géén zekerheid

Eind vorig seizoen schreef Het Laatste Nieuws dat Raphael Onyedika 'met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid' Club Brugge deze zomer zal verlaten. Begin augustus meldde de krant dat Onyedika, samen met Andreas Skov Olsen, de man is die deze zomer een transfer moet maken.

"Die kans is reëel," zei Nicky Hayen na de wedstrijd tegen Standard. Vandaag blijkt dat de kans dat Onyedika in september nog voor Club Brugge speelt, met de dag kleiner wordt. Volgens Het Nieuwsblad voert Club Brugge gesprekken met clubs uit Saudi-Arabië en de Premier League.

Onyedika zal dus een keuze moeten maken tussen het sportieve en financiële plaatje. De transferprijs zal afhangen van de aanbiedingen én de keuze die Onyedika en zijn entourage maken.

Hoewel Club Brugge hoopt op de eerder genoemde 20 miljoen euro, stelt Het Nieuwsblad dat het geen zekerheid is dat dit bedrag daadwerkelijk zal worden gerealiseerd.

Club Brugge verrast: Onyedika mag tóch niet weg

Club Brugge was vastbesloten om Raphael Onyedika deze zomermercato te verkopen, maar lijkt nu van gedachten te zijn veranderd. Hoewel de oorspronkelijke richtprijs minstens 20 miljoen euro bedroeg, zou Club Brugge in werkelijkheid veel minder hebben ontvangen dan gehoopt.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft het bestuur in Westkapelle besloten om de Nigeriaanse sterkhouder toch niet te verkopen deze zomer. Na de teleurstellende seizoensstart is gebleken dat de sportieve waarde van de 23-jarige Onyedika groter is dan de financiële opbrengst van een mogelijke transfer.

De sportieve staf en het bestuur realiseerden zich dat de beste periodes van de afgelopen twee seizoenen – met name de indrukwekkende Champions League-campagne onder Carl Hoefkens en de sterke play-offs van vorig seizoen – telkens samenvielen met een Onyedika in topvorm.

Daarom wordt hij nu uit het uitstalraam gehaald en mag hij alleen vertrekken als een team bereid is om minstens 20 miljoen euro te betalen. Blauw-Zwart hoopt echter dat hij nog een extra seizoen blijft, hoewel dit de concurrentie op het middenveld aanzienlijk zal vergroten.

Zal Onyedika minstens 20 miljoen opbrengen?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

14
14
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

73
73
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

37
37
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

57
57
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

304
304
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

78
78
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

131
131
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

475
475
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

55
55
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

238
238
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

360
360
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1276
1276
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

549
549
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

179
179
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

810
810
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

595
595
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

278
278
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

139
139
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws