Onyedika voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

1080
Onyedika voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

Raphael Onyedika, die in 2022 voor bijna 10 miljoen euro bij FC Midtjylland werd weggehaald, staat deze zomer voor een mogelijke megatransfer. Onder coach Nicky Hayen bloeide de Nigeriaan op, waardoor grote Europese clubs interesse tonen. Het plan van Club Brugge was om minstens 20 miljoen euro voor hem te ontvangen, maar het is nog onzeker of dat bedrag daadwerkelijk wordt behaald.

Met interesse van clubs uit de Premier League en Saudi-Arabië moet Onyedika kiezen tussen een sportieve uitdaging en een financieel aantrekkelijk aanbod. Club Brugge heeft al een vervanger aangetrokken, wat aangeeft dat Onyedika's vertrek steeds meer van moeten is.

LEES OOK: Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Van pannenkoek tot machine: Onyedika op Premier League-niveau

Tijdens de play-offs vorig seizoen stelde Tom Boudeweel van Sporza dat Raphael Onyedika op Premier League-niveau speelde, zowel in de opbouw als bij balverlies. “Onder Ronny Deila was hij een pannenkoek, nu een machine,” schreef Het Nieuwsblad.

De Nigeriaan vormde het slot op de deur voor de defensie, speelde intelligent en vooruit in balbezit, infiltreerde effectief, en was sterk in het heroveren van de bal. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan,” concludeerde Het Laatste Nieuws treffend.

Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika een perfect moment had gekozen om zich definitief in de harten van Club-fans te spelen.

Grote Europese clubs, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, stuurden hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken van de competitie.

Onyedika: de investering van 10 miljoen

De heropleving van Raphael Onyedika kwam niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari had Deila versterking gevraagd voor de nummer zes positie, maar het bestuur gaf hier geen gehoor aan.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur graag wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila hier anders over dacht.

“Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervulde de wensen van het bestuur wél en gaf Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.”

Hayen liet de elegante Nigeriaan terug heropleven: eind vorig seizoen was de echte Onyedika terug.

Club Brugge plant superverkoop: 20 miljoen euro

Raphael Onyedika werd in de zomer van 2022 voor bijna 10 miljoen euro weggehaald bij FC Midtjylland, met de intentie van Club Brugge om hem later met winst te verkopen.

René Vandereycken zei vorig seizoen al dat de Nigeriaan een speler is die uiteindelijk de stap naar een topcompetitie zal zetten. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem bij de Europese top zien.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren,” aldus Het Laatste Nieuws.

Eind vorig seizoen toonden clubs als Nottingham Forest, Brentford FC, Everton FC, Leicester City en Crystal Palace allemaal interesse in de Nigeriaanse middenvelder. Club Brugge wil minstens 20 miljoen euro voor Onyedika ontvangen, maar volgens The Sun werd er zelfs gesproken over 20 miljoen pond, wat neerkomt op ongeveer 23 miljoen euro.

Niet verrassend heeft Club Brugge al enkele maanden geleden Ardon Jashari van FC Luzern al aangetrokken als vervanger voor de Nigeriaan.

Club moét Onyedika verkopen: 20 miljoen géén zekerheid

Eind vorig seizoen schreef Het Laatste Nieuws dat Raphael Onyedika 'met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid' Club Brugge deze zomer zal verlaten. Begin augustus meldde de krant dat Onyedika, samen met Andreas Skov Olsen, de man is die deze zomer een transfer moet maken.

"Die kans is reëel," zei Nicky Hayen na de wedstrijd tegen Standard. Vandaag blijkt dat de kans dat Onyedika in september nog voor Club Brugge speelt, met de dag kleiner wordt. Volgens Het Nieuwsblad voert Club Brugge gesprekken met clubs uit Saudi-Arabië en de Premier League.

Onyedika zal dus een keuze moeten maken tussen het sportieve en financiële plaatje. De transferprijs zal afhangen van de aanbiedingen én de keuze die Onyedika en zijn entourage maken.

Hoewel Club Brugge hoopt op de eerder genoemde 20 miljoen euro, stelt Het Nieuwsblad dat het geen zekerheid is dat dit bedrag daadwerkelijk zal worden gerealiseerd.

Club Brugge verrast: Onyedika mag tóch niet weg

Club Brugge was vastbesloten om Raphael Onyedika deze zomermercato te verkopen, maar lijkt nu van gedachten te zijn veranderd. Hoewel de oorspronkelijke richtprijs minstens 20 miljoen euro bedroeg, zou Club Brugge in werkelijkheid veel minder hebben ontvangen dan gehoopt.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft het bestuur in Westkapelle besloten om de Nigeriaanse sterkhouder toch niet te verkopen deze zomer. Na de teleurstellende seizoensstart is gebleken dat de sportieve waarde van de 23-jarige Onyedika groter is dan de financiële opbrengst van een mogelijke transfer.

De sportieve staf en het bestuur realiseerden zich dat de beste periodes van de afgelopen twee seizoenen – met name de indrukwekkende Champions League-campagne onder Carl Hoefkens en de sterke play-offs van vorig seizoen – telkens samenvielen met een Onyedika in topvorm.

Daarom wordt hij nu uit het uitstalraam gehaald en mag hij alleen vertrekken als een team bereid is om minstens 20 miljoen euro te betalen. Blauw-Zwart hoopt echter dat hij nog een extra seizoen blijft, hoewel dit de concurrentie op het middenveld aanzienlijk zal vergroten.

Zal Onyedika minstens 20 miljoen opbrengen?

Meest recent

Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

27
27
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

208
208
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

51
51
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

52
52
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

345
345
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

63
63
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

215
215
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

635
635
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

61
61
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

162
162
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

974
974
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

239
239
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

205
205
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

100
100
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

405
405
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

746
746
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

165
165
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

310
310
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

110
110
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

815
815
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

782
782
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

646
646
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

121
121
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

124
124
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

484
484

Meer sportnieuws