Onyedika voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

door
Onyedika voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

Raphael Onyedika, die in 2022 voor bijna 10 miljoen euro bij FC Midtjylland werd weggehaald, staat deze zomer voor een mogelijke megatransfer. Onder coach Nicky Hayen bloeide de Nigeriaan op, waardoor grote Europese clubs interesse tonen. Het plan van Club Brugge was om minstens 20 miljoen euro voor hem te ontvangen, maar het is nog onzeker of dat bedrag daadwerkelijk wordt behaald.

Met interesse van clubs uit de Premier League en Saudi-Arabië moet Onyedika kiezen tussen een sportieve uitdaging en een financieel aantrekkelijk aanbod. Club Brugge heeft al een vervanger aangetrokken, wat aangeeft dat Onyedika's vertrek steeds meer van moeten is.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

Van pannenkoek tot machine: Onyedika op Premier League-niveau

Tijdens de play-offs vorig seizoen stelde Tom Boudeweel van Sporza dat Raphael Onyedika op Premier League-niveau speelde, zowel in de opbouw als bij balverlies. “Onder Ronny Deila was hij een pannenkoek, nu een machine,” schreef Het Nieuwsblad.

De Nigeriaan vormde het slot op de deur voor de defensie, speelde intelligent en vooruit in balbezit, infiltreerde effectief, en was sterk in het heroveren van de bal. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan,” concludeerde Het Laatste Nieuws treffend.

Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika een perfect moment had gekozen om zich definitief in de harten van Club-fans te spelen.

Grote Europese clubs, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, stuurden hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken van de competitie.

Onyedika: de investering van 10 miljoen

De heropleving van Raphael Onyedika kwam niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari had Deila versterking gevraagd voor de nummer zes positie, maar het bestuur gaf hier geen gehoor aan.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur graag wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila hier anders over dacht.

“Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervulde de wensen van het bestuur wél en gaf Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.”

Hayen liet de elegante Nigeriaan terug heropleven: eind vorig seizoen was de echte Onyedika terug.

Club Brugge plant superverkoop: 20 miljoen euro

Raphael Onyedika werd in de zomer van 2022 voor bijna 10 miljoen euro weggehaald bij FC Midtjylland, met de intentie van Club Brugge om hem later met winst te verkopen.

René Vandereycken zei vorig seizoen al dat de Nigeriaan een speler is die uiteindelijk de stap naar een topcompetitie zal zetten. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem bij de Europese top zien.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren,” aldus Het Laatste Nieuws.

Eind vorig seizoen toonden clubs als Nottingham Forest, Brentford FC, Everton FC, Leicester City en Crystal Palace allemaal interesse in de Nigeriaanse middenvelder. Club Brugge wil minstens 20 miljoen euro voor Onyedika ontvangen, maar volgens The Sun werd er zelfs gesproken over 20 miljoen pond, wat neerkomt op ongeveer 23 miljoen euro.

Niet verrassend heeft Club Brugge al enkele maanden geleden Ardon Jashari van FC Luzern al aangetrokken als vervanger voor de Nigeriaan.

Club moét Onyedika verkopen: 20 miljoen géén zekerheid

Eind vorig seizoen schreef Het Laatste Nieuws dat Raphael Onyedika 'met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid' Club Brugge deze zomer zal verlaten. Begin augustus meldde de krant dat Onyedika, samen met Andreas Skov Olsen, de man is die deze zomer een transfer moet maken.

"Die kans is reëel," zei Nicky Hayen na de wedstrijd tegen Standard. Vandaag blijkt dat de kans dat Onyedika in september nog voor Club Brugge speelt, met de dag kleiner wordt. Volgens Het Nieuwsblad voert Club Brugge gesprekken met clubs uit Saudi-Arabië en de Premier League.

Onyedika zal dus een keuze moeten maken tussen het sportieve en financiële plaatje. De transferprijs zal afhangen van de aanbiedingen én de keuze die Onyedika en zijn entourage maken.

Hoewel Club Brugge hoopt op de eerder genoemde 20 miljoen euro, stelt Het Nieuwsblad dat het geen zekerheid is dat dit bedrag daadwerkelijk zal worden gerealiseerd.

Club Brugge verrast: Onyedika mag tóch niet weg

Club Brugge was vastbesloten om Raphael Onyedika deze zomermercato te verkopen, maar lijkt nu van gedachten te zijn veranderd. Hoewel de oorspronkelijke richtprijs minstens 20 miljoen euro bedroeg, zou Club Brugge in werkelijkheid veel minder hebben ontvangen dan gehoopt.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft het bestuur in Westkapelle besloten om de Nigeriaanse sterkhouder toch niet te verkopen deze zomer. Na de teleurstellende seizoensstart is gebleken dat de sportieve waarde van de 23-jarige Onyedika groter is dan de financiële opbrengst van een mogelijke transfer.

De sportieve staf en het bestuur realiseerden zich dat de beste periodes van de afgelopen twee seizoenen – met name de indrukwekkende Champions League-campagne onder Carl Hoefkens en de sterke play-offs van vorig seizoen – telkens samenvielen met een Onyedika in topvorm.

Daarom wordt hij nu uit het uitstalraam gehaald en mag hij alleen vertrekken als een team bereid is om minstens 20 miljoen euro te betalen. Blauw-Zwart hoopt echter dat hij nog een extra seizoen blijft, hoewel dit de concurrentie op het middenveld aanzienlijk zal vergroten.

Zal Onyedika minstens 20 miljoen opbrengen?

Meest recent

Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

4
4
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

47
47
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

14
14
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

31
31
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

220
220
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

147
147
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

59
59
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

190
190
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

228
228
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

232
232
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

360
360
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

357
357
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

143
143
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

35
35
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

88
88
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

198
198
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

83
83
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

87
87
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

88
88
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

153
153
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

160
160
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

202
202
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

388
388
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

245
245
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

121
121

Meer sportnieuws