Onyedika voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

door
Onyedika voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

Raphael Onyedika, die in 2022 voor bijna 10 miljoen euro bij FC Midtjylland werd weggehaald, staat deze zomer voor een mogelijke megatransfer. Onder coach Nicky Hayen bloeide de Nigeriaan op, waardoor grote Europese clubs interesse tonen. Het plan van Club Brugge was om minstens 20 miljoen euro voor hem te ontvangen, maar het is nog onzeker of dat bedrag daadwerkelijk wordt behaald.

Met interesse van clubs uit de Premier League en Saudi-Arabië moet Onyedika kiezen tussen een sportieve uitdaging en een financieel aantrekkelijk aanbod. Club Brugge heeft al een vervanger aangetrokken, wat aangeeft dat Onyedika's vertrek steeds meer van moeten is.

LEES OOK: Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Van pannenkoek tot machine: Onyedika op Premier League-niveau

Tijdens de play-offs vorig seizoen stelde Tom Boudeweel van Sporza dat Raphael Onyedika op Premier League-niveau speelde, zowel in de opbouw als bij balverlies. “Onder Ronny Deila was hij een pannenkoek, nu een machine,” schreef Het Nieuwsblad.

De Nigeriaan vormde het slot op de deur voor de defensie, speelde intelligent en vooruit in balbezit, infiltreerde effectief, en was sterk in het heroveren van de bal. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan,” concludeerde Het Laatste Nieuws treffend.

Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika een perfect moment had gekozen om zich definitief in de harten van Club-fans te spelen.

Grote Europese clubs, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, stuurden hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken van de competitie.

Onyedika: de investering van 10 miljoen

De heropleving van Raphael Onyedika kwam niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari had Deila versterking gevraagd voor de nummer zes positie, maar het bestuur gaf hier geen gehoor aan.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur graag wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila hier anders over dacht.

“Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervulde de wensen van het bestuur wél en gaf Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.”

Hayen liet de elegante Nigeriaan terug heropleven: eind vorig seizoen was de echte Onyedika terug.

Club Brugge plant superverkoop: 20 miljoen euro

Raphael Onyedika werd in de zomer van 2022 voor bijna 10 miljoen euro weggehaald bij FC Midtjylland, met de intentie van Club Brugge om hem later met winst te verkopen.

René Vandereycken zei vorig seizoen al dat de Nigeriaan een speler is die uiteindelijk de stap naar een topcompetitie zal zetten. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem bij de Europese top zien.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren,” aldus Het Laatste Nieuws.

Eind vorig seizoen toonden clubs als Nottingham Forest, Brentford FC, Everton FC, Leicester City en Crystal Palace allemaal interesse in de Nigeriaanse middenvelder. Club Brugge wil minstens 20 miljoen euro voor Onyedika ontvangen, maar volgens The Sun werd er zelfs gesproken over 20 miljoen pond, wat neerkomt op ongeveer 23 miljoen euro.

Niet verrassend heeft Club Brugge al enkele maanden geleden Ardon Jashari van FC Luzern al aangetrokken als vervanger voor de Nigeriaan.

Club moét Onyedika verkopen: 20 miljoen géén zekerheid

Eind vorig seizoen schreef Het Laatste Nieuws dat Raphael Onyedika 'met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid' Club Brugge deze zomer zal verlaten. Begin augustus meldde de krant dat Onyedika, samen met Andreas Skov Olsen, de man is die deze zomer een transfer moet maken.

"Die kans is reëel," zei Nicky Hayen na de wedstrijd tegen Standard. Vandaag blijkt dat de kans dat Onyedika in september nog voor Club Brugge speelt, met de dag kleiner wordt. Volgens Het Nieuwsblad voert Club Brugge gesprekken met clubs uit Saudi-Arabië en de Premier League.

Onyedika zal dus een keuze moeten maken tussen het sportieve en financiële plaatje. De transferprijs zal afhangen van de aanbiedingen én de keuze die Onyedika en zijn entourage maken.

Hoewel Club Brugge hoopt op de eerder genoemde 20 miljoen euro, stelt Het Nieuwsblad dat het geen zekerheid is dat dit bedrag daadwerkelijk zal worden gerealiseerd.

Club Brugge verrast: Onyedika mag tóch niet weg

Club Brugge was vastbesloten om Raphael Onyedika deze zomermercato te verkopen, maar lijkt nu van gedachten te zijn veranderd. Hoewel de oorspronkelijke richtprijs minstens 20 miljoen euro bedroeg, zou Club Brugge in werkelijkheid veel minder hebben ontvangen dan gehoopt.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft het bestuur in Westkapelle besloten om de Nigeriaanse sterkhouder toch niet te verkopen deze zomer. Na de teleurstellende seizoensstart is gebleken dat de sportieve waarde van de 23-jarige Onyedika groter is dan de financiële opbrengst van een mogelijke transfer.

De sportieve staf en het bestuur realiseerden zich dat de beste periodes van de afgelopen twee seizoenen – met name de indrukwekkende Champions League-campagne onder Carl Hoefkens en de sterke play-offs van vorig seizoen – telkens samenvielen met een Onyedika in topvorm.

Daarom wordt hij nu uit het uitstalraam gehaald en mag hij alleen vertrekken als een team bereid is om minstens 20 miljoen euro te betalen. Blauw-Zwart hoopt echter dat hij nog een extra seizoen blijft, hoewel dit de concurrentie op het middenveld aanzienlijk zal vergroten.

Zal Onyedika minstens 20 miljoen opbrengen?

Meest recent

Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

17
17
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

47
47
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

56
56
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

49
49
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

284
284
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

63
63
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

62
62
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

94
94
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

183
183
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

566
566
Pril geluk na drama: Aster Nzeyimana getuigt emotioneel

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

14
14
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

184
184
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

32
32
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

211
211
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

119
119
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

733
733
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

291
291
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

121
121
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

521
521
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

110
110
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

593
593
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

214
214
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

150
150
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

744
744

Meer sportnieuws