Waanzin bij Anderlecht: dit kan Riemer zijn kop kosten

door
Waanzin bij Anderlecht: dit kan Riemer zijn kop kosten

Hoewel Anderlecht het seizoen puntengewijs goed begon met een 6 op 6, blijft het gewenste offensieve en entertainende voetbal uit. De seizoensopener tegen Sint-Truiden en de wedstrijd tegen Antwerp FC waren matig, ondanks de winst.

Hein Vanhaezebrouck begrijpt niet waarom Riemer onder druk staat, gezien de vele vertrokken basisspelers die nog niet adequaat zijn vervangen. “Anderlecht-voetbal” zoals vroeger lijkt verleden tijd, aldus Vanhaezebrouck.

Critici zoals Marc Degryse en Silvio Proto zijn gefrustreerd: Degryse vindt dat Riemer en Fredberg nog niet begrijpen wat Anderlecht nodig heeft, terwijl Proto de huidige speelstijl als saai beschouwt.

Le Soir merkt op dat Riemer enkele winnende keuzes maakt, maar de vraag blijft of hij met de huidige selectie beter voetbal kan brengen. Franky Van der Elst en andere analisten benadrukken dat er meer creativiteit en scorend vermogen nodig is.

Clubicoon Paul Van Himst roept op tot geduld, maar de vraag blijft of de transferperiode voldoende oplossingen zal bieden.

LEES OOK: 'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

Riemer: “Wedstrijden wil je vooral winnen”

Het mission statement van Anderlecht draait om aanvallend, agressief en entertainend voetbal. Hoewel Brian Riemer er tot nu toe niet in geslaagd is om deze speelstijl volledig te realiseren, begon Anderlecht het seizoen - puntengewijs - sterk met een overtuigende 6 op 6.

Samen met KVC Westerlo is Sporting de enige ploeg die na twee speeldagen het maximum aantal punten heeft behaald.

“De mensen entertainen is mooi, maar op het einde van de wedstrijd wil je vooral winnen”, zei Riemer voor de start van het seizoen tegen Het Laatste Nieuws.

De coach van Anderlecht benadrukt dat het onrealistisch is om vanaf 2 september al droomvoetbal te verwachten van paars-wit. “We zullen doorheen het seizoen doorgroeien naar ons beste niveau. We komen er wel, hoor.”

Pech voor de fans: ‘Anderlecht-voetbal’ bestaat niet meer

Van alle topploegen heeft Anderlecht de meeste basisspelers verloren in vergelijking met vorig seizoen, en die zijn bovendien nog niet adequaat vervangen. “Daarom begrijp ik niet waarom Riemer nu al onder druk zou staan,” zei Hein Vanhaezebrouck in zijn seizoensvooruitblik in Het Nieuwsblad.

Het is duidelijk dat zowel de waarnemers als de Anderlecht-fans beter voetbal willen zien dan vorig seizoen.

“Daar moeten we mee stoppen. Zogenaamd Anderlecht-voetbal bestaat niet meer. Ik zeg niet dat het nooit meer zal terugkomen, maar vroeger kwamen de allerbeste spelers naar Anderlecht en bij uitbreiding naar België,” aldus Vanhaezebrouck. “Die tijden zijn nu voorbij.”

Vanhaezebrouck complimenteerde Riemer zelfs door te stellen dat zijn defensieve organisatie uitstekend is. “En ik moet zeggen: die staat goed,” voegde hij toe.

‘Handbalclub’ Anderlecht pakt 6 op 6 met slecht voetbal

Tot nu toe blijft het een uitdaging om bij Anderlecht offensief, agressief en entertainend voetbal te zien. Dit werd duidelijk tijdens de seizoensopener tegen Sint-Truiden, waar Anderlecht enorm behoudend speelde met een laag tempo, zonder beleving en zonder kansen te creëren.

“Wat zou zender DAZN daarvan denken? Dit soort wedstrijden verhogen de waarde van het tv-contract allesbehalve,” constateerde Het Nieuwsblad.

“Het leek wel handbal, waarbij de spelers eindeloos rond de zestien meter passen zonder echt dreigend te worden.” 

Ook tegen Antwerp FC was het spel erg matig, maar Anderlecht slaagde er toch in met 1-2 te winnen. Sporting creëerde amper 0,84 expected goals, terwijl Antwerp 2,87 expected goals had.

‘Riemer buiten:’ Gunfactor wordt steeds kleiner

Na een dik halfuur riepen een deel van de meegereisde supporters op de Bosuil zelfs “Riemer buiten”. De Morgen stelde dat Anderlecht vorig weekend niet verdiende te winnen, en dat dit sinds de Deense revolutie wel vaker het geval is geweest.

“Het leidt ertoe dat de gun-factor van Anderlecht steeds kleiner wordt, ook onder de eigen supporters,” aldus de krant.

Dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen bij Anderlecht, ondanks 31 op 36 punten, omdat Constant Vanden Stock zich niet amuseerde met het voetbal.

Roger Vanden Stock gooide in 2017 René Weiler eruit, enkele maanden nadat de Zwitser Anderlecht naar de landstitel had geleid met onaantrekkelijk voetbal. 

Degryse gefrustreerd: “Winnen volstaat niet bij Anderlecht”

In zijn wekelijkse analyse in Het Laatste Nieuws kon Marc Degryse zijn frustratie over Anderlecht niet verbergen. “Riemer en Fredberg hebben duidelijk nog áltijd niet begrepen waar Royal Sporting Club Anderlecht voor staat,” zei Degryse.

“Néén, winnen volstaat niet bij Anderlecht. Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen.”

Silvio Proto analyseerde in Dans le Vestiaire dat het momenteel saai is om naar Anderlecht te kijken. De ex-doelman begrijpt de supporters die Riemer uitfluiten, omdat de ploeg op deze manier nooit kampioen zal worden.

“De fans denken dat de coach niet het volledige potentieel uit dit team kan halen, en ik ben het met hen eens,” aldus Proto. 

Fredberg heeft nog veel werk op de mercato

Le Soir merkt op dat Brian Riemer voorlopig winnende keuzes maakt, zoals zijn resultaatbepalende wissels tegen Sint-Truiden en Antwerp FC. Clubicoon Paul Van Himst vraagt in Het Nieuwsblad aan de supporters om geduld: “Is het dan beter om zoals Club Brugge 1 op 6 te hebben?”

De vraag blijft ook of de coach wel beter voetbal kan brengen met de huidige selectie. “Wat Anderlecht eerst en vooral nodig heeft, is creativiteit en scorend vermogen. De enigen die een goal kunnen maken, zijn Dolberg en Dreyer. Dat is te weinig,” stelde Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad.

HNB wijst erop dat Riemer, maar ook Jesper Fredberg, nog veel werk te verzetten hebben in augustus.

Alexandre Teklak benadrukt in La Dernière Heure dat er meer aanvallend talent nodig is, een mening die wordt gedeeld door ex-kampioenenmaker Ariël Jacobs in Sudpresse: “Dit vergt een transferperiode met echte versterkingen.”

Doet RIemer het seizoen uit bij Anderlecht?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

106
106
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

84
84
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

530
530
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

87
87
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

145
145
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

281
281
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

63
63
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

574
574
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

373
373
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

476
476
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

498
498
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

260
260
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1247
1247
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

363
363
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

384
384
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

147
147
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

321
321
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

83
83
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

852
852
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

539
539
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

583
583

Meer sportnieuws