Waanzin bij Anderlecht: dit kan Riemer zijn kop kosten

1124 stemmen
Waanzin bij Anderlecht: dit kan Riemer zijn kop kosten

Hoewel Anderlecht het seizoen puntengewijs goed begon met een 6 op 6, blijft het gewenste offensieve en entertainende voetbal uit. De seizoensopener tegen Sint-Truiden en de wedstrijd tegen Antwerp FC waren matig, ondanks de winst.

Hein Vanhaezebrouck begrijpt niet waarom Riemer onder druk staat, gezien de vele vertrokken basisspelers die nog niet adequaat zijn vervangen. “Anderlecht-voetbal” zoals vroeger lijkt verleden tijd, aldus Vanhaezebrouck.

Critici zoals Marc Degryse en Silvio Proto zijn gefrustreerd: Degryse vindt dat Riemer en Fredberg nog niet begrijpen wat Anderlecht nodig heeft, terwijl Proto de huidige speelstijl als saai beschouwt.

Le Soir merkt op dat Riemer enkele winnende keuzes maakt, maar de vraag blijft of hij met de huidige selectie beter voetbal kan brengen. Franky Van der Elst en andere analisten benadrukken dat er meer creativiteit en scorend vermogen nodig is.

Clubicoon Paul Van Himst roept op tot geduld, maar de vraag blijft of de transferperiode voldoende oplossingen zal bieden.

LEES OOK: Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Riemer: “Wedstrijden wil je vooral winnen”

Het mission statement van Anderlecht draait om aanvallend, agressief en entertainend voetbal. Hoewel Brian Riemer er tot nu toe niet in geslaagd is om deze speelstijl volledig te realiseren, begon Anderlecht het seizoen - puntengewijs - sterk met een overtuigende 6 op 6.

Samen met KVC Westerlo is Sporting de enige ploeg die na twee speeldagen het maximum aantal punten heeft behaald.

“De mensen entertainen is mooi, maar op het einde van de wedstrijd wil je vooral winnen”, zei Riemer voor de start van het seizoen tegen Het Laatste Nieuws.

De coach van Anderlecht benadrukt dat het onrealistisch is om vanaf 2 september al droomvoetbal te verwachten van paars-wit. “We zullen doorheen het seizoen doorgroeien naar ons beste niveau. We komen er wel, hoor.”

Pech voor de fans: ‘Anderlecht-voetbal’ bestaat niet meer

Van alle topploegen heeft Anderlecht de meeste basisspelers verloren in vergelijking met vorig seizoen, en die zijn bovendien nog niet adequaat vervangen. “Daarom begrijp ik niet waarom Riemer nu al onder druk zou staan,” zei Hein Vanhaezebrouck in zijn seizoensvooruitblik in Het Nieuwsblad.

Het is duidelijk dat zowel de waarnemers als de Anderlecht-fans beter voetbal willen zien dan vorig seizoen.

“Daar moeten we mee stoppen. Zogenaamd Anderlecht-voetbal bestaat niet meer. Ik zeg niet dat het nooit meer zal terugkomen, maar vroeger kwamen de allerbeste spelers naar Anderlecht en bij uitbreiding naar België,” aldus Vanhaezebrouck. “Die tijden zijn nu voorbij.”

Vanhaezebrouck complimenteerde Riemer zelfs door te stellen dat zijn defensieve organisatie uitstekend is. “En ik moet zeggen: die staat goed,” voegde hij toe.

‘Handbalclub’ Anderlecht pakt 6 op 6 met slecht voetbal

Tot nu toe blijft het een uitdaging om bij Anderlecht offensief, agressief en entertainend voetbal te zien. Dit werd duidelijk tijdens de seizoensopener tegen Sint-Truiden, waar Anderlecht enorm behoudend speelde met een laag tempo, zonder beleving en zonder kansen te creëren.

“Wat zou zender DAZN daarvan denken? Dit soort wedstrijden verhogen de waarde van het tv-contract allesbehalve,” constateerde Het Nieuwsblad.

“Het leek wel handbal, waarbij de spelers eindeloos rond de zestien meter passen zonder echt dreigend te worden.” 

Ook tegen Antwerp FC was het spel erg matig, maar Anderlecht slaagde er toch in met 1-2 te winnen. Sporting creëerde amper 0,84 expected goals, terwijl Antwerp 2,87 expected goals had.

‘Riemer buiten:’ Gunfactor wordt steeds kleiner

Na een dik halfuur riepen een deel van de meegereisde supporters op de Bosuil zelfs “Riemer buiten”. De Morgen stelde dat Anderlecht vorig weekend niet verdiende te winnen, en dat dit sinds de Deense revolutie wel vaker het geval is geweest.

“Het leidt ertoe dat de gun-factor van Anderlecht steeds kleiner wordt, ook onder de eigen supporters,” aldus de krant.

Dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen bij Anderlecht, ondanks 31 op 36 punten, omdat Constant Vanden Stock zich niet amuseerde met het voetbal.

Roger Vanden Stock gooide in 2017 René Weiler eruit, enkele maanden nadat de Zwitser Anderlecht naar de landstitel had geleid met onaantrekkelijk voetbal. 

Degryse gefrustreerd: “Winnen volstaat niet bij Anderlecht”

In zijn wekelijkse analyse in Het Laatste Nieuws kon Marc Degryse zijn frustratie over Anderlecht niet verbergen. “Riemer en Fredberg hebben duidelijk nog áltijd niet begrepen waar Royal Sporting Club Anderlecht voor staat,” zei Degryse.

“Néén, winnen volstaat niet bij Anderlecht. Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen.”

Silvio Proto analyseerde in Dans le Vestiaire dat het momenteel saai is om naar Anderlecht te kijken. De ex-doelman begrijpt de supporters die Riemer uitfluiten, omdat de ploeg op deze manier nooit kampioen zal worden.

“De fans denken dat de coach niet het volledige potentieel uit dit team kan halen, en ik ben het met hen eens,” aldus Proto. 

Fredberg heeft nog veel werk op de mercato

Le Soir merkt op dat Brian Riemer voorlopig winnende keuzes maakt, zoals zijn resultaatbepalende wissels tegen Sint-Truiden en Antwerp FC. Clubicoon Paul Van Himst vraagt in Het Nieuwsblad aan de supporters om geduld: “Is het dan beter om zoals Club Brugge 1 op 6 te hebben?”

De vraag blijft ook of de coach wel beter voetbal kan brengen met de huidige selectie. “Wat Anderlecht eerst en vooral nodig heeft, is creativiteit en scorend vermogen. De enigen die een goal kunnen maken, zijn Dolberg en Dreyer. Dat is te weinig,” stelde Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad.

HNB wijst erop dat Riemer, maar ook Jesper Fredberg, nog veel werk te verzetten hebben in augustus.

Alexandre Teklak benadrukt in La Dernière Heure dat er meer aanvallend talent nodig is, een mening die wordt gedeeld door ex-kampioenenmaker Ariël Jacobs in Sudpresse: “Dit vergt een transferperiode met echte versterkingen.”

Doet RIemer het seizoen uit bij Anderlecht?

Meest recent

KWARTFINALE BINNEN! Beresterke Belgen kicken VS uit WK 2026

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK 2026. Na een uitstekende eerste helft en een ...

113
113
Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

83
83
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

220
220
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

52
52
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

90
90
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

77
77
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

73
73
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

322
322
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

868
868
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

748
748
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

99
99
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

1027
1027
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

474
474
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

325
325
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

594
594
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

662
662
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1046
1046
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

386
386
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

541
541
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1568
1568
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

374
374
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

501
501
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

314
314
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

130
130
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

243
243

Meer sportnieuws