Waanzin bij Anderlecht: dit kan Riemer zijn kop kosten

1124 stemmen
Waanzin bij Anderlecht: dit kan Riemer zijn kop kosten

Hoewel Anderlecht het seizoen puntengewijs goed begon met een 6 op 6, blijft het gewenste offensieve en entertainende voetbal uit. De seizoensopener tegen Sint-Truiden en de wedstrijd tegen Antwerp FC waren matig, ondanks de winst.

Hein Vanhaezebrouck begrijpt niet waarom Riemer onder druk staat, gezien de vele vertrokken basisspelers die nog niet adequaat zijn vervangen. “Anderlecht-voetbal” zoals vroeger lijkt verleden tijd, aldus Vanhaezebrouck.

Critici zoals Marc Degryse en Silvio Proto zijn gefrustreerd: Degryse vindt dat Riemer en Fredberg nog niet begrijpen wat Anderlecht nodig heeft, terwijl Proto de huidige speelstijl als saai beschouwt.

Le Soir merkt op dat Riemer enkele winnende keuzes maakt, maar de vraag blijft of hij met de huidige selectie beter voetbal kan brengen. Franky Van der Elst en andere analisten benadrukken dat er meer creativiteit en scorend vermogen nodig is.

Clubicoon Paul Van Himst roept op tot geduld, maar de vraag blijft of de transferperiode voldoende oplossingen zal bieden.

LEES OOK: 'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

Riemer: “Wedstrijden wil je vooral winnen”

Het mission statement van Anderlecht draait om aanvallend, agressief en entertainend voetbal. Hoewel Brian Riemer er tot nu toe niet in geslaagd is om deze speelstijl volledig te realiseren, begon Anderlecht het seizoen - puntengewijs - sterk met een overtuigende 6 op 6.

Samen met KVC Westerlo is Sporting de enige ploeg die na twee speeldagen het maximum aantal punten heeft behaald.

“De mensen entertainen is mooi, maar op het einde van de wedstrijd wil je vooral winnen”, zei Riemer voor de start van het seizoen tegen Het Laatste Nieuws.

De coach van Anderlecht benadrukt dat het onrealistisch is om vanaf 2 september al droomvoetbal te verwachten van paars-wit. “We zullen doorheen het seizoen doorgroeien naar ons beste niveau. We komen er wel, hoor.”

Pech voor de fans: ‘Anderlecht-voetbal’ bestaat niet meer

Van alle topploegen heeft Anderlecht de meeste basisspelers verloren in vergelijking met vorig seizoen, en die zijn bovendien nog niet adequaat vervangen. “Daarom begrijp ik niet waarom Riemer nu al onder druk zou staan,” zei Hein Vanhaezebrouck in zijn seizoensvooruitblik in Het Nieuwsblad.

Het is duidelijk dat zowel de waarnemers als de Anderlecht-fans beter voetbal willen zien dan vorig seizoen.

“Daar moeten we mee stoppen. Zogenaamd Anderlecht-voetbal bestaat niet meer. Ik zeg niet dat het nooit meer zal terugkomen, maar vroeger kwamen de allerbeste spelers naar Anderlecht en bij uitbreiding naar België,” aldus Vanhaezebrouck. “Die tijden zijn nu voorbij.”

Vanhaezebrouck complimenteerde Riemer zelfs door te stellen dat zijn defensieve organisatie uitstekend is. “En ik moet zeggen: die staat goed,” voegde hij toe.

‘Handbalclub’ Anderlecht pakt 6 op 6 met slecht voetbal

Tot nu toe blijft het een uitdaging om bij Anderlecht offensief, agressief en entertainend voetbal te zien. Dit werd duidelijk tijdens de seizoensopener tegen Sint-Truiden, waar Anderlecht enorm behoudend speelde met een laag tempo, zonder beleving en zonder kansen te creëren.

“Wat zou zender DAZN daarvan denken? Dit soort wedstrijden verhogen de waarde van het tv-contract allesbehalve,” constateerde Het Nieuwsblad.

“Het leek wel handbal, waarbij de spelers eindeloos rond de zestien meter passen zonder echt dreigend te worden.” 

Ook tegen Antwerp FC was het spel erg matig, maar Anderlecht slaagde er toch in met 1-2 te winnen. Sporting creëerde amper 0,84 expected goals, terwijl Antwerp 2,87 expected goals had.

‘Riemer buiten:’ Gunfactor wordt steeds kleiner

Na een dik halfuur riepen een deel van de meegereisde supporters op de Bosuil zelfs “Riemer buiten”. De Morgen stelde dat Anderlecht vorig weekend niet verdiende te winnen, en dat dit sinds de Deense revolutie wel vaker het geval is geweest.

“Het leidt ertoe dat de gun-factor van Anderlecht steeds kleiner wordt, ook onder de eigen supporters,” aldus de krant.

Dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen bij Anderlecht, ondanks 31 op 36 punten, omdat Constant Vanden Stock zich niet amuseerde met het voetbal.

Roger Vanden Stock gooide in 2017 René Weiler eruit, enkele maanden nadat de Zwitser Anderlecht naar de landstitel had geleid met onaantrekkelijk voetbal. 

Degryse gefrustreerd: “Winnen volstaat niet bij Anderlecht”

In zijn wekelijkse analyse in Het Laatste Nieuws kon Marc Degryse zijn frustratie over Anderlecht niet verbergen. “Riemer en Fredberg hebben duidelijk nog áltijd niet begrepen waar Royal Sporting Club Anderlecht voor staat,” zei Degryse.

“Néén, winnen volstaat niet bij Anderlecht. Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen.”

Silvio Proto analyseerde in Dans le Vestiaire dat het momenteel saai is om naar Anderlecht te kijken. De ex-doelman begrijpt de supporters die Riemer uitfluiten, omdat de ploeg op deze manier nooit kampioen zal worden.

“De fans denken dat de coach niet het volledige potentieel uit dit team kan halen, en ik ben het met hen eens,” aldus Proto. 

Fredberg heeft nog veel werk op de mercato

Le Soir merkt op dat Brian Riemer voorlopig winnende keuzes maakt, zoals zijn resultaatbepalende wissels tegen Sint-Truiden en Antwerp FC. Clubicoon Paul Van Himst vraagt in Het Nieuwsblad aan de supporters om geduld: “Is het dan beter om zoals Club Brugge 1 op 6 te hebben?”

De vraag blijft ook of de coach wel beter voetbal kan brengen met de huidige selectie. “Wat Anderlecht eerst en vooral nodig heeft, is creativiteit en scorend vermogen. De enigen die een goal kunnen maken, zijn Dolberg en Dreyer. Dat is te weinig,” stelde Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad.

HNB wijst erop dat Riemer, maar ook Jesper Fredberg, nog veel werk te verzetten hebben in augustus.

Alexandre Teklak benadrukt in La Dernière Heure dat er meer aanvallend talent nodig is, een mening die wordt gedeeld door ex-kampioenenmaker Ariël Jacobs in Sudpresse: “Dit vergt een transferperiode met echte versterkingen.”

Doet RIemer het seizoen uit bij Anderlecht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

106
106
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

61
61
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

127
127
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

55
55
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

443
443
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

113
113
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

142
142
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

165
165
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

54
54
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

189
189
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

945
945
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

79
79
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

798
798
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

123
123
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

672
672
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

367
367
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

299
299
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

253
253
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

212
212
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

362
362
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

719
719
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

472
472
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

443
443

Meer sportnieuws