Waanzin bij Anderlecht: dit kan Riemer zijn kop kosten

1124 stemmen
Waanzin bij Anderlecht: dit kan Riemer zijn kop kosten

Hoewel Anderlecht het seizoen puntengewijs goed begon met een 6 op 6, blijft het gewenste offensieve en entertainende voetbal uit. De seizoensopener tegen Sint-Truiden en de wedstrijd tegen Antwerp FC waren matig, ondanks de winst.

Hein Vanhaezebrouck begrijpt niet waarom Riemer onder druk staat, gezien de vele vertrokken basisspelers die nog niet adequaat zijn vervangen. “Anderlecht-voetbal” zoals vroeger lijkt verleden tijd, aldus Vanhaezebrouck.

Critici zoals Marc Degryse en Silvio Proto zijn gefrustreerd: Degryse vindt dat Riemer en Fredberg nog niet begrijpen wat Anderlecht nodig heeft, terwijl Proto de huidige speelstijl als saai beschouwt.

Le Soir merkt op dat Riemer enkele winnende keuzes maakt, maar de vraag blijft of hij met de huidige selectie beter voetbal kan brengen. Franky Van der Elst en andere analisten benadrukken dat er meer creativiteit en scorend vermogen nodig is.

Clubicoon Paul Van Himst roept op tot geduld, maar de vraag blijft of de transferperiode voldoende oplossingen zal bieden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Riemer: “Wedstrijden wil je vooral winnen”

Het mission statement van Anderlecht draait om aanvallend, agressief en entertainend voetbal. Hoewel Brian Riemer er tot nu toe niet in geslaagd is om deze speelstijl volledig te realiseren, begon Anderlecht het seizoen - puntengewijs - sterk met een overtuigende 6 op 6.

Samen met KVC Westerlo is Sporting de enige ploeg die na twee speeldagen het maximum aantal punten heeft behaald.

“De mensen entertainen is mooi, maar op het einde van de wedstrijd wil je vooral winnen”, zei Riemer voor de start van het seizoen tegen Het Laatste Nieuws.

De coach van Anderlecht benadrukt dat het onrealistisch is om vanaf 2 september al droomvoetbal te verwachten van paars-wit. “We zullen doorheen het seizoen doorgroeien naar ons beste niveau. We komen er wel, hoor.”

Pech voor de fans: ‘Anderlecht-voetbal’ bestaat niet meer

Van alle topploegen heeft Anderlecht de meeste basisspelers verloren in vergelijking met vorig seizoen, en die zijn bovendien nog niet adequaat vervangen. “Daarom begrijp ik niet waarom Riemer nu al onder druk zou staan,” zei Hein Vanhaezebrouck in zijn seizoensvooruitblik in Het Nieuwsblad.

Het is duidelijk dat zowel de waarnemers als de Anderlecht-fans beter voetbal willen zien dan vorig seizoen.

“Daar moeten we mee stoppen. Zogenaamd Anderlecht-voetbal bestaat niet meer. Ik zeg niet dat het nooit meer zal terugkomen, maar vroeger kwamen de allerbeste spelers naar Anderlecht en bij uitbreiding naar België,” aldus Vanhaezebrouck. “Die tijden zijn nu voorbij.”

Vanhaezebrouck complimenteerde Riemer zelfs door te stellen dat zijn defensieve organisatie uitstekend is. “En ik moet zeggen: die staat goed,” voegde hij toe.

‘Handbalclub’ Anderlecht pakt 6 op 6 met slecht voetbal

Tot nu toe blijft het een uitdaging om bij Anderlecht offensief, agressief en entertainend voetbal te zien. Dit werd duidelijk tijdens de seizoensopener tegen Sint-Truiden, waar Anderlecht enorm behoudend speelde met een laag tempo, zonder beleving en zonder kansen te creëren.

“Wat zou zender DAZN daarvan denken? Dit soort wedstrijden verhogen de waarde van het tv-contract allesbehalve,” constateerde Het Nieuwsblad.

“Het leek wel handbal, waarbij de spelers eindeloos rond de zestien meter passen zonder echt dreigend te worden.” 

Ook tegen Antwerp FC was het spel erg matig, maar Anderlecht slaagde er toch in met 1-2 te winnen. Sporting creëerde amper 0,84 expected goals, terwijl Antwerp 2,87 expected goals had.

‘Riemer buiten:’ Gunfactor wordt steeds kleiner

Na een dik halfuur riepen een deel van de meegereisde supporters op de Bosuil zelfs “Riemer buiten”. De Morgen stelde dat Anderlecht vorig weekend niet verdiende te winnen, en dat dit sinds de Deense revolutie wel vaker het geval is geweest.

“Het leidt ertoe dat de gun-factor van Anderlecht steeds kleiner wordt, ook onder de eigen supporters,” aldus de krant.

Dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen bij Anderlecht, ondanks 31 op 36 punten, omdat Constant Vanden Stock zich niet amuseerde met het voetbal.

Roger Vanden Stock gooide in 2017 René Weiler eruit, enkele maanden nadat de Zwitser Anderlecht naar de landstitel had geleid met onaantrekkelijk voetbal. 

Degryse gefrustreerd: “Winnen volstaat niet bij Anderlecht”

In zijn wekelijkse analyse in Het Laatste Nieuws kon Marc Degryse zijn frustratie over Anderlecht niet verbergen. “Riemer en Fredberg hebben duidelijk nog áltijd niet begrepen waar Royal Sporting Club Anderlecht voor staat,” zei Degryse.

“Néén, winnen volstaat niet bij Anderlecht. Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen.”

Silvio Proto analyseerde in Dans le Vestiaire dat het momenteel saai is om naar Anderlecht te kijken. De ex-doelman begrijpt de supporters die Riemer uitfluiten, omdat de ploeg op deze manier nooit kampioen zal worden.

“De fans denken dat de coach niet het volledige potentieel uit dit team kan halen, en ik ben het met hen eens,” aldus Proto. 

Fredberg heeft nog veel werk op de mercato

Le Soir merkt op dat Brian Riemer voorlopig winnende keuzes maakt, zoals zijn resultaatbepalende wissels tegen Sint-Truiden en Antwerp FC. Clubicoon Paul Van Himst vraagt in Het Nieuwsblad aan de supporters om geduld: “Is het dan beter om zoals Club Brugge 1 op 6 te hebben?”

De vraag blijft ook of de coach wel beter voetbal kan brengen met de huidige selectie. “Wat Anderlecht eerst en vooral nodig heeft, is creativiteit en scorend vermogen. De enigen die een goal kunnen maken, zijn Dolberg en Dreyer. Dat is te weinig,” stelde Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad.

HNB wijst erop dat Riemer, maar ook Jesper Fredberg, nog veel werk te verzetten hebben in augustus.

Alexandre Teklak benadrukt in La Dernière Heure dat er meer aanvallend talent nodig is, een mening die wordt gedeeld door ex-kampioenenmaker Ariël Jacobs in Sudpresse: “Dit vergt een transferperiode met echte versterkingen.”

Doet RIemer het seizoen uit bij Anderlecht?

Meest recent

'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

16
16
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

16
16
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

120
120
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

90
90
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

67
67
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

113
113
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

323
323
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

40
40
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

347
347
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

96
96
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

281
281
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

155
155
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

358
358
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

448
448
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

449
449
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

102
102
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

540
540
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

190
190
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

57
57
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

652
652
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

315
315
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

324
324
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

523
523
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209

Meer sportnieuws