Waanzin bij Anderlecht: dit kan Riemer zijn kop kosten

door
Waanzin bij Anderlecht: dit kan Riemer zijn kop kosten

Hoewel Anderlecht het seizoen puntengewijs goed begon met een 6 op 6, blijft het gewenste offensieve en entertainende voetbal uit. De seizoensopener tegen Sint-Truiden en de wedstrijd tegen Antwerp FC waren matig, ondanks de winst.

Hein Vanhaezebrouck begrijpt niet waarom Riemer onder druk staat, gezien de vele vertrokken basisspelers die nog niet adequaat zijn vervangen. “Anderlecht-voetbal” zoals vroeger lijkt verleden tijd, aldus Vanhaezebrouck.

Critici zoals Marc Degryse en Silvio Proto zijn gefrustreerd: Degryse vindt dat Riemer en Fredberg nog niet begrijpen wat Anderlecht nodig heeft, terwijl Proto de huidige speelstijl als saai beschouwt.

Le Soir merkt op dat Riemer enkele winnende keuzes maakt, maar de vraag blijft of hij met de huidige selectie beter voetbal kan brengen. Franky Van der Elst en andere analisten benadrukken dat er meer creativiteit en scorend vermogen nodig is.

Clubicoon Paul Van Himst roept op tot geduld, maar de vraag blijft of de transferperiode voldoende oplossingen zal bieden.

LEES OOK: Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

Riemer: “Wedstrijden wil je vooral winnen”

Het mission statement van Anderlecht draait om aanvallend, agressief en entertainend voetbal. Hoewel Brian Riemer er tot nu toe niet in geslaagd is om deze speelstijl volledig te realiseren, begon Anderlecht het seizoen - puntengewijs - sterk met een overtuigende 6 op 6.

Samen met KVC Westerlo is Sporting de enige ploeg die na twee speeldagen het maximum aantal punten heeft behaald.

“De mensen entertainen is mooi, maar op het einde van de wedstrijd wil je vooral winnen”, zei Riemer voor de start van het seizoen tegen Het Laatste Nieuws.

De coach van Anderlecht benadrukt dat het onrealistisch is om vanaf 2 september al droomvoetbal te verwachten van paars-wit. “We zullen doorheen het seizoen doorgroeien naar ons beste niveau. We komen er wel, hoor.”

Pech voor de fans: ‘Anderlecht-voetbal’ bestaat niet meer

Van alle topploegen heeft Anderlecht de meeste basisspelers verloren in vergelijking met vorig seizoen, en die zijn bovendien nog niet adequaat vervangen. “Daarom begrijp ik niet waarom Riemer nu al onder druk zou staan,” zei Hein Vanhaezebrouck in zijn seizoensvooruitblik in Het Nieuwsblad.

Het is duidelijk dat zowel de waarnemers als de Anderlecht-fans beter voetbal willen zien dan vorig seizoen.

“Daar moeten we mee stoppen. Zogenaamd Anderlecht-voetbal bestaat niet meer. Ik zeg niet dat het nooit meer zal terugkomen, maar vroeger kwamen de allerbeste spelers naar Anderlecht en bij uitbreiding naar België,” aldus Vanhaezebrouck. “Die tijden zijn nu voorbij.”

Vanhaezebrouck complimenteerde Riemer zelfs door te stellen dat zijn defensieve organisatie uitstekend is. “En ik moet zeggen: die staat goed,” voegde hij toe.

‘Handbalclub’ Anderlecht pakt 6 op 6 met slecht voetbal

Tot nu toe blijft het een uitdaging om bij Anderlecht offensief, agressief en entertainend voetbal te zien. Dit werd duidelijk tijdens de seizoensopener tegen Sint-Truiden, waar Anderlecht enorm behoudend speelde met een laag tempo, zonder beleving en zonder kansen te creëren.

“Wat zou zender DAZN daarvan denken? Dit soort wedstrijden verhogen de waarde van het tv-contract allesbehalve,” constateerde Het Nieuwsblad.

“Het leek wel handbal, waarbij de spelers eindeloos rond de zestien meter passen zonder echt dreigend te worden.” 

Ook tegen Antwerp FC was het spel erg matig, maar Anderlecht slaagde er toch in met 1-2 te winnen. Sporting creëerde amper 0,84 expected goals, terwijl Antwerp 2,87 expected goals had.

‘Riemer buiten:’ Gunfactor wordt steeds kleiner

Na een dik halfuur riepen een deel van de meegereisde supporters op de Bosuil zelfs “Riemer buiten”. De Morgen stelde dat Anderlecht vorig weekend niet verdiende te winnen, en dat dit sinds de Deense revolutie wel vaker het geval is geweest.

“Het leidt ertoe dat de gun-factor van Anderlecht steeds kleiner wordt, ook onder de eigen supporters,” aldus de krant.

Dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen bij Anderlecht, ondanks 31 op 36 punten, omdat Constant Vanden Stock zich niet amuseerde met het voetbal.

Roger Vanden Stock gooide in 2017 René Weiler eruit, enkele maanden nadat de Zwitser Anderlecht naar de landstitel had geleid met onaantrekkelijk voetbal. 

Degryse gefrustreerd: “Winnen volstaat niet bij Anderlecht”

In zijn wekelijkse analyse in Het Laatste Nieuws kon Marc Degryse zijn frustratie over Anderlecht niet verbergen. “Riemer en Fredberg hebben duidelijk nog áltijd niet begrepen waar Royal Sporting Club Anderlecht voor staat,” zei Degryse.

“Néén, winnen volstaat niet bij Anderlecht. Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen.”

Silvio Proto analyseerde in Dans le Vestiaire dat het momenteel saai is om naar Anderlecht te kijken. De ex-doelman begrijpt de supporters die Riemer uitfluiten, omdat de ploeg op deze manier nooit kampioen zal worden.

“De fans denken dat de coach niet het volledige potentieel uit dit team kan halen, en ik ben het met hen eens,” aldus Proto. 

Fredberg heeft nog veel werk op de mercato

Le Soir merkt op dat Brian Riemer voorlopig winnende keuzes maakt, zoals zijn resultaatbepalende wissels tegen Sint-Truiden en Antwerp FC. Clubicoon Paul Van Himst vraagt in Het Nieuwsblad aan de supporters om geduld: “Is het dan beter om zoals Club Brugge 1 op 6 te hebben?”

De vraag blijft ook of de coach wel beter voetbal kan brengen met de huidige selectie. “Wat Anderlecht eerst en vooral nodig heeft, is creativiteit en scorend vermogen. De enigen die een goal kunnen maken, zijn Dolberg en Dreyer. Dat is te weinig,” stelde Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad.

HNB wijst erop dat Riemer, maar ook Jesper Fredberg, nog veel werk te verzetten hebben in augustus.

Alexandre Teklak benadrukt in La Dernière Heure dat er meer aanvallend talent nodig is, een mening die wordt gedeeld door ex-kampioenenmaker Ariël Jacobs in Sudpresse: “Dit vergt een transferperiode met echte versterkingen.”

Doet RIemer het seizoen uit bij Anderlecht?

Meest recent

Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

5
5
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

69
69
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

299
299
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

33
33
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

73
73
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

37
37
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

168
168
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

111
111
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

72
72
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

176
176
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

106
106
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

99
99
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

351
351
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

86
86
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

94
94
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

672
672
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

218
218
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

269
269
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

115
115
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57

Meer sportnieuws