UEFA straft Spaanse EK-sterkhouders na ‘beledigingen’

75 stemmen
UEFA straft Spaanse EK-sterkhouders na ‘beledigingen’

Spanje heeft het Europees Kampioenschap in Duitsland gewonnen, maar twee spelers krijgen nog een straf van de UEFA. Sterkhouders Rodri en aanvoerder Alvaro Morata worden geschorst.

Tijdens de vieringen na de gewonnen finale tegen Engeland ging het even mis voor het duo. “Gibraltar is Spaans”, klonk het vanuit de microfoons. De UEFA lacht daar niet mee door het beladen verleden tussen Engeland, Gibraltar en Spanje en legt een schorsing op.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Uitblinkers

De eerstvolgende interland zullen Rodri en Morata moeten uitzitten, dat laat Sky Sports News weten. Het duo heeft de gedragsregels van de UEFA geschonden door ‘beledigende en provocatieve’ gezangen. De basisregels van fatsoenlijk gedrag zijn overtreden.

Na de EK finale van Engeland vonden Rodri en Morata het nodig om Gibraltar bij de vieringen te betrekken. De Britten waren namelijk verantwoordelijk voor de verovering van het schiereiland zo’n 300 jaar geleden op Spaans gebied. Gibraltar ziet dat als een illegale bezetting, maar houdt zich alsnog koest.

Gibraltar

De voetbalbond van Gibraltar was niet te spreken over de provocaties van de Spaanse spelers en legden een klacht neer bij de UEFA. Die klacht werd gehoord en er werden aldus schorsingen uitgedeeld aan Rodri en Morata.

Die laatste heeft mogelijk zijn laatste interland al gespeeld want Morata liet zich al verschillende keren negatief uit over de kritiek die hij constant krijgt. Morata is het beu dat hij niet wordt gerespecteerd en stopt mogelijk bij de Spaanse nationale ploeg.

🚀

Een terechte straf?

Meest recent

Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

0
0
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

192
192
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

42
42
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

146
146
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

59
59
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

85
85
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

281
281
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

52
52
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

359
359
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

214
214
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

181
181
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

382
382
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

274
274
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

700
700
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

488
488
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

483
483
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

349
349
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

148
148
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

140
140
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

62
62
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

203
203
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

426
426
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

590
590
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

103
103
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

360
360

Meer sportnieuws