UEFA straft Spaanse EK-sterkhouders na ‘beledigingen’

door
UEFA straft Spaanse EK-sterkhouders na ‘beledigingen’

Spanje heeft het Europees Kampioenschap in Duitsland gewonnen, maar twee spelers krijgen nog een straf van de UEFA. Sterkhouders Rodri en aanvoerder Alvaro Morata worden geschorst.

Tijdens de vieringen na de gewonnen finale tegen Engeland ging het even mis voor het duo. “Gibraltar is Spaans”, klonk het vanuit de microfoons. De UEFA lacht daar niet mee door het beladen verleden tussen Engeland, Gibraltar en Spanje en legt een schorsing op.

Uitblinkers

De eerstvolgende interland zullen Rodri en Morata moeten uitzitten, dat laat Sky Sports News weten. Het duo heeft de gedragsregels van de UEFA geschonden door ‘beledigende en provocatieve’ gezangen. De basisregels van fatsoenlijk gedrag zijn overtreden.

Na de EK finale van Engeland vonden Rodri en Morata het nodig om Gibraltar bij de vieringen te betrekken. De Britten waren namelijk verantwoordelijk voor de verovering van het schiereiland zo’n 300 jaar geleden op Spaans gebied. Gibraltar ziet dat als een illegale bezetting, maar houdt zich alsnog koest.

Gibraltar

De voetbalbond van Gibraltar was niet te spreken over de provocaties van de Spaanse spelers en legden een klacht neer bij de UEFA. Die klacht werd gehoord en er werden aldus schorsingen uitgedeeld aan Rodri en Morata.

Die laatste heeft mogelijk zijn laatste interland al gespeeld want Morata liet zich al verschillende keren negatief uit over de kritiek die hij constant krijgt. Morata is het beu dat hij niet wordt gerespecteerd en stopt mogelijk bij de Spaanse nationale ploeg.

Een terechte straf?

Meest recent

UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

3
3
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

80
80
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

162
162
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

265
265
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

139
139
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

152
152
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

99
99
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

257
257
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

630
630
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

183
183
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

143
143
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

132
132
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

195
195
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

291
291
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

35
35
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

270
270
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

344
344
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

101
101
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

220
220
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

190
190
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

195
195
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

500
500
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

477
477
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

32
32
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

84
84

Meer sportnieuws