UEFA straft Spaanse EK-sterkhouders na ‘beledigingen’

door
UEFA straft Spaanse EK-sterkhouders na ‘beledigingen’

Spanje heeft het Europees Kampioenschap in Duitsland gewonnen, maar twee spelers krijgen nog een straf van de UEFA. Sterkhouders Rodri en aanvoerder Alvaro Morata worden geschorst.

Tijdens de vieringen na de gewonnen finale tegen Engeland ging het even mis voor het duo. “Gibraltar is Spaans”, klonk het vanuit de microfoons. De UEFA lacht daar niet mee door het beladen verleden tussen Engeland, Gibraltar en Spanje en legt een schorsing op.

Uitblinkers

De eerstvolgende interland zullen Rodri en Morata moeten uitzitten, dat laat Sky Sports News weten. Het duo heeft de gedragsregels van de UEFA geschonden door ‘beledigende en provocatieve’ gezangen. De basisregels van fatsoenlijk gedrag zijn overtreden.

Na de EK finale van Engeland vonden Rodri en Morata het nodig om Gibraltar bij de vieringen te betrekken. De Britten waren namelijk verantwoordelijk voor de verovering van het schiereiland zo’n 300 jaar geleden op Spaans gebied. Gibraltar ziet dat als een illegale bezetting, maar houdt zich alsnog koest.

Gibraltar

De voetbalbond van Gibraltar was niet te spreken over de provocaties van de Spaanse spelers en legden een klacht neer bij de UEFA. Die klacht werd gehoord en er werden aldus schorsingen uitgedeeld aan Rodri en Morata.

Die laatste heeft mogelijk zijn laatste interland al gespeeld want Morata liet zich al verschillende keren negatief uit over de kritiek die hij constant krijgt. Morata is het beu dat hij niet wordt gerespecteerd en stopt mogelijk bij de Spaanse nationale ploeg.

Een terechte straf?

Meest recent

Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

29
29
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

30
30
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

39
39
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

24
24
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

96
96
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

32
32
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

328
328
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

302
302
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

115
115
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

217
217
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

30
30
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

645
645
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

129
129
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

431
431
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

247
247
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

51
51
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

568
568
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

398
398
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

213
213
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

150
150
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

600
600
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

67
67
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

106
106
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

77
77
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

635
635

Meer sportnieuws