'OH Leuven vindt goalgetter in Challenger Pro League'

door
'OH Leuven vindt goalgetter in Challenger Pro League'

OH Leuven zorgde afgelopen weekend voor een stunt door KRC Genk met verdiende 3-1-cijfers te verslaan. Het prijkt daardoor met een knappe vier op zes en draait voorlopig mee in de subtop. En dat terwijl de kern van Oscar Garcia nog niet eens helemaal op punt staat.

Het transferhuiswerk van OHL is immers nog niet helemaal af. Helemaal bovenaan het verlanglijstje staat een nieuwe nummer negen, want dat bleek de voorbije jaren telkens een probleempositie. Na het vertrek van Jonatan Braut Brunes, die niet kon overtuigen, was er weer een vacature.

LEES OOK: 'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OHL versterkt zich met Biron

Maar die lijkt nu ingevuld te gaan worden. Volgens Sacha Tavolieri staat OHL immers dicht bij de komst van Mickaël Biron. De club bereikte al een akkoord met RWDM over een transfer en Biron zou woensdagmiddag zijn medische testen in Leuven afleggen.

In eerste instantie zou OHL 300.000 euro op tafel leggen om de 26-jarige dit seizoen te mogen huren van RWDM. Er zou echter een aankoopoptie in de deal opgenomen worden die automatisch gelicht wordt als OHL het behoud verzekert. Daarna zou Biron voor 1,7 miljoen euro definitief de overstap maken en voor drie jaar tekenen aan Den Dreef.

Transfer naar AA Gent sprong af

De spits uit Martinique scoorde vorig seizoen zeven keer in achttien matchen voor RWDM in de Jupiler Pro League. Hij begon sterk aan het seizoen, maar werd teruggeslagen door een meniscusblessure. In januari leek hij naar AA Gent te verkassen, maar die transfer ging uiteindelijk niet door.

Nu zet Biron dus de stap naar Leuven. Het wordt zijn derde club in ons land, want voor RWDM was hij ook al aan de slag bij KV Oostende. Dat haalde hem destijds voor maar liefst 5 miljoen euro weg bij toenmalige zusterclub AS Nancy en die transfer deed toen heel wat stof opwaaien.

Is hij een aanwinst voor OHL?

Meest recent

'Conte schrikt zich hoedje: pijnlijke wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

9
9
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

172
172
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

54
54
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

210
210
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

99
99
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

71
71
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

234
234
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

317
317
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

53
53
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

361
361
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

254
254
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

280
280
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

363
363
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

162
162
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

490
490
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

663
663
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

666
666
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

355
355
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

101
101
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

182
182
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

133
133
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

282
282
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

237
237
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

356
356

Meer sportnieuws