'OH Leuven vindt goalgetter in Challenger Pro League'

door
'OH Leuven vindt goalgetter in Challenger Pro League'

OH Leuven zorgde afgelopen weekend voor een stunt door KRC Genk met verdiende 3-1-cijfers te verslaan. Het prijkt daardoor met een knappe vier op zes en draait voorlopig mee in de subtop. En dat terwijl de kern van Oscar Garcia nog niet eens helemaal op punt staat.

Het transferhuiswerk van OHL is immers nog niet helemaal af. Helemaal bovenaan het verlanglijstje staat een nieuwe nummer negen, want dat bleek de voorbije jaren telkens een probleempositie. Na het vertrek van Jonatan Braut Brunes, die niet kon overtuigen, was er weer een vacature.

LEES OOK: OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

OHL versterkt zich met Biron

Maar die lijkt nu ingevuld te gaan worden. Volgens Sacha Tavolieri staat OHL immers dicht bij de komst van Mickaël Biron. De club bereikte al een akkoord met RWDM over een transfer en Biron zou woensdagmiddag zijn medische testen in Leuven afleggen.

In eerste instantie zou OHL 300.000 euro op tafel leggen om de 26-jarige dit seizoen te mogen huren van RWDM. Er zou echter een aankoopoptie in de deal opgenomen worden die automatisch gelicht wordt als OHL het behoud verzekert. Daarna zou Biron voor 1,7 miljoen euro definitief de overstap maken en voor drie jaar tekenen aan Den Dreef.

Transfer naar AA Gent sprong af

De spits uit Martinique scoorde vorig seizoen zeven keer in achttien matchen voor RWDM in de Jupiler Pro League. Hij begon sterk aan het seizoen, maar werd teruggeslagen door een meniscusblessure. In januari leek hij naar AA Gent te verkassen, maar die transfer ging uiteindelijk niet door.

Nu zet Biron dus de stap naar Leuven. Het wordt zijn derde club in ons land, want voor RWDM was hij ook al aan de slag bij KV Oostende. Dat haalde hem destijds voor maar liefst 5 miljoen euro weg bij toenmalige zusterclub AS Nancy en die transfer deed toen heel wat stof opwaaien.

Is hij een aanwinst voor OHL?

Meest recent

Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

20
20
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

87
87
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

11
11
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

62
62
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

376
376
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

35
35
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

34
34
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

69
69
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

94
94
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

938
938
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

58
58
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

40
40
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

63
63
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

153
153
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

287
287
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

56
56
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

249
249
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

262
262
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

134
134
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

215
215
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

674
674
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

76
76
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

445
445
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

323
323
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

104
104

Meer sportnieuws