‘Magische topdeal Anderlecht: nieuwe publiekstrekker’

1160
‘Magische topdeal Anderlecht: nieuwe publiekstrekker’

Anderlecht is geïnteresseerd in Jesurun Rak-Sakyi, de 21-jarige flankaanvaller van Crystal Palace. Ondanks een contract tot 2027, lijkt Rak-Sakyi's toekomst bij de Premier League-club onzeker na een seizoen met blessures en beperkte speeltijd.

Onder nieuwe coach Oliver Glasner heeft hij geen kansen gekregen, terwijl de club eerder een bod van 7 miljoen pond van Southampton heeft ontvangen. Rak-Sakyi, bekend om zijn dribbels en directe speelstijl, wordt geprezen door Dean Holden, die hem bij Charlton als een van de beste spelers die hij ooit heeft gecoacht beschouwt.

De jonge Engelsman met Ghanese roots, die eerder 15 goals en 10 assists verzamelde in 50 wedstrijden voor Charlton, geniet ook interesse van clubs als Leeds United, Hull City, en Olympique Lyon.

LEES OOK: 'Vieze details rond transfersoap Fofana lekken uit'

Na knalseizoen moet Rak-Sakyi geduld hebben

Sky Sports meldt dat Anderlecht zijn zinnen heeft gezet op Jesurun Rak-Sakyi. De 21-jarige Engelsman, opgeleid bij Chelsea en Crystal Palace, heeft nog een contract tot 2027 bij laatstgenoemde club, maar zijn toekomst lijkt daar onzeker.

Tijdens het seizoen 2022/23 schitterde hij op uitleenbasis bij Charlton in de League One, met 25 beslissende acties (15 goals en 10 assists) in 50 wedstrijden. Vorig seizoen keerde Rak-Sakyi terug naar Crystal Palace, maar door blessures kwam hij slechts zes keer in actie in de Premier League.

Ook dit seizoen lijkt de talentvolle vleugelspeler niet in aanmerking te komen voor een basisplaats bij Crystal Palace, waardoor geduld voor hem van essentieel belang is.

Glasner: “Het is een moeilijk moment voor Jes”

De 21-jarige flankaanvaller kreeg vorig seizoen enkel speelminuten onder Roy Hodgson, die in februari werd ontslagen bij Crystal Palace. Onder de nieuwe coach Oliver Glasner, die het team succesvol wegleidde van de degradatiezone, heeft Jesurun Rak-Sakyi geen kans meer gekregen.

“De situatie is dat we het er allemaal over eens zijn dat Eberechi Eze, Michael Olise (ondertussen vertrokken naar Bayern München) en Jean-Philippe Mateta drie geweldige spelers in zeer goede vorm zijn,” aldus Glasner.

“Met Jeffrey Schlupp, Jordan Ayew en Odsonne Edouard hebben we drie spelers die elke wedstrijd zouden kunnen beginnen, gezien hun kwaliteit en talent. Het is misschien nu een moeilijk moment voor Jes.”

Crystal Palace weigert miljoenen voor Rak-Sakyi

Jesurun Rak-Sakyi hoeft niet te vrezen om elders geen onderdak te vinden. De jonge Engelsman met Ghanese roots geniet interesse vanuit de Premier League, de Championship en het buitenland.

Het lijstje met geïnteresseerde clubs is bijzonder lang en omvat onder andere Leeds United, Sheffield United, Hull City, Luton Town, Queens Park Rangers, Blackburn, Watford, Burnley en Southampton.

Buiten Engeland hebben Anderlecht en Olympique Lyon hun interesse getoond. Volgens journalist Alan Nixon heeft Southampton reeds een bod van 7 miljoen pond (ongeveer 6 miljoen euro) uitgebracht voor Rak-Sakyi.

De verwachting is dat Southampton binnenkort terugkomt met een verbeterd bod van 12 miljoen pond (circa 10 miljoen euro). Crystal Palace geeft echter de voorkeur aan een verhuur van Rak-Sakyi, zodat ze hem niet definitief verliezen.

Rak-Sakyi de entertainer: “Magische voeten”

Jesurun Rak-Sakyi is een echte flankaanvaller die ook in de spits kan spelen. Hij heeft een erg directe speelstijl waarbij hij graag zijn rechtstreekse tegenstander passeert met een dribbel.

“Ik hou ervan om de fans te entertainen en ik geniet ervan om op het veld te staan”, zei hij. “Ik wil kansen creëren, doelpunten scoren en assists geven.”

Roy Hodgson gaf Rak-Sakyi vorig seizoen speelkansen in het eerste elftal van Crystal Palace en de coach geloofde in de 21-jarige aanvaller. “Hij heeft dit vermogen, een beetje zoals Michael Olise — ze hebben magische voeten en zijn erg slim in het manipuleren van de bal”, zei Hodgson aan The Athletic.

Fenomenale Rak-Sakyi: “Beste waarmee ik heb samengewerkt"

Dean Holden, die Rak-Sakyi begeleidde tijdens zijn indrukwekkende uitleenperiode bij Charlton, heeft lof voor de jonge Engelsman. Tijdens dat seizoen was Rak-Sakyi 25 keer beslissend in 50 wedstrijden, met 15 goals en 10 assists.

Holden, die als manager van Charlton verantwoordelijk was voor die knallende campagne, beschouwt de Engelse international onder 20 jaar als de beste speler die hij ooit heeft gecoacht.

“Hij is een fenomenale speler,” zegt Holden in de I Had Trials Once podcast.

“Hoewel hij een rechtervleugelspeler is, is hij linkspoot, met een balans die doet denken aan een skiër als ze proberen hem van de bal te krijgen. Hij maakt niet onnodig tien schijnbewegingen; hij neemt de juiste beslissing. Zijn individuele briljantheid en één-tegen-één vaardigheden zijn duidelijk zichtbaar.”

Holden voegt eraan toe: “Ik heb door de jaren heen met enkele geweldige jonge spelers gewerkt, maar hij behoort tot de besten. Het is een genoegen om met hem samen te werken. Hij heeft een fantastische carrière voor zich.”

Anderlecht moet Rak-Sakyi halen

Meest recent

JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

0
0
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

75
75
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

87
87
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

53
53
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

21
21
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

161
161
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

51
51
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

56
56
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

285
285
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

98
98
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

52
52
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

508
508
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

250
250
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

238
238
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

211
211
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

260
260
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

871
871
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

456
456
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

261
261
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

135
135
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

375
375
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

175
175
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

269
269
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

483
483
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

568
568

Meer sportnieuws