‘Magische topdeal Anderlecht: nieuwe publiekstrekker’

1160
‘Magische topdeal Anderlecht: nieuwe publiekstrekker’

Anderlecht is geïnteresseerd in Jesurun Rak-Sakyi, de 21-jarige flankaanvaller van Crystal Palace. Ondanks een contract tot 2027, lijkt Rak-Sakyi's toekomst bij de Premier League-club onzeker na een seizoen met blessures en beperkte speeltijd.

Onder nieuwe coach Oliver Glasner heeft hij geen kansen gekregen, terwijl de club eerder een bod van 7 miljoen pond van Southampton heeft ontvangen. Rak-Sakyi, bekend om zijn dribbels en directe speelstijl, wordt geprezen door Dean Holden, die hem bij Charlton als een van de beste spelers die hij ooit heeft gecoacht beschouwt.

De jonge Engelsman met Ghanese roots, die eerder 15 goals en 10 assists verzamelde in 50 wedstrijden voor Charlton, geniet ook interesse van clubs als Leeds United, Hull City, en Olympique Lyon.

LEES OOK: Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na knalseizoen moet Rak-Sakyi geduld hebben

Sky Sports meldt dat Anderlecht zijn zinnen heeft gezet op Jesurun Rak-Sakyi. De 21-jarige Engelsman, opgeleid bij Chelsea en Crystal Palace, heeft nog een contract tot 2027 bij laatstgenoemde club, maar zijn toekomst lijkt daar onzeker.

Tijdens het seizoen 2022/23 schitterde hij op uitleenbasis bij Charlton in de League One, met 25 beslissende acties (15 goals en 10 assists) in 50 wedstrijden. Vorig seizoen keerde Rak-Sakyi terug naar Crystal Palace, maar door blessures kwam hij slechts zes keer in actie in de Premier League.

Ook dit seizoen lijkt de talentvolle vleugelspeler niet in aanmerking te komen voor een basisplaats bij Crystal Palace, waardoor geduld voor hem van essentieel belang is.

Glasner: “Het is een moeilijk moment voor Jes”

De 21-jarige flankaanvaller kreeg vorig seizoen enkel speelminuten onder Roy Hodgson, die in februari werd ontslagen bij Crystal Palace. Onder de nieuwe coach Oliver Glasner, die het team succesvol wegleidde van de degradatiezone, heeft Jesurun Rak-Sakyi geen kans meer gekregen.

“De situatie is dat we het er allemaal over eens zijn dat Eberechi Eze, Michael Olise (ondertussen vertrokken naar Bayern München) en Jean-Philippe Mateta drie geweldige spelers in zeer goede vorm zijn,” aldus Glasner.

“Met Jeffrey Schlupp, Jordan Ayew en Odsonne Edouard hebben we drie spelers die elke wedstrijd zouden kunnen beginnen, gezien hun kwaliteit en talent. Het is misschien nu een moeilijk moment voor Jes.”

Crystal Palace weigert miljoenen voor Rak-Sakyi

Jesurun Rak-Sakyi hoeft niet te vrezen om elders geen onderdak te vinden. De jonge Engelsman met Ghanese roots geniet interesse vanuit de Premier League, de Championship en het buitenland.

Het lijstje met geïnteresseerde clubs is bijzonder lang en omvat onder andere Leeds United, Sheffield United, Hull City, Luton Town, Queens Park Rangers, Blackburn, Watford, Burnley en Southampton.

Buiten Engeland hebben Anderlecht en Olympique Lyon hun interesse getoond. Volgens journalist Alan Nixon heeft Southampton reeds een bod van 7 miljoen pond (ongeveer 6 miljoen euro) uitgebracht voor Rak-Sakyi.

De verwachting is dat Southampton binnenkort terugkomt met een verbeterd bod van 12 miljoen pond (circa 10 miljoen euro). Crystal Palace geeft echter de voorkeur aan een verhuur van Rak-Sakyi, zodat ze hem niet definitief verliezen.

Rak-Sakyi de entertainer: “Magische voeten”

Jesurun Rak-Sakyi is een echte flankaanvaller die ook in de spits kan spelen. Hij heeft een erg directe speelstijl waarbij hij graag zijn rechtstreekse tegenstander passeert met een dribbel.

“Ik hou ervan om de fans te entertainen en ik geniet ervan om op het veld te staan”, zei hij. “Ik wil kansen creëren, doelpunten scoren en assists geven.”

Roy Hodgson gaf Rak-Sakyi vorig seizoen speelkansen in het eerste elftal van Crystal Palace en de coach geloofde in de 21-jarige aanvaller. “Hij heeft dit vermogen, een beetje zoals Michael Olise — ze hebben magische voeten en zijn erg slim in het manipuleren van de bal”, zei Hodgson aan The Athletic.

Fenomenale Rak-Sakyi: “Beste waarmee ik heb samengewerkt"

Dean Holden, die Rak-Sakyi begeleidde tijdens zijn indrukwekkende uitleenperiode bij Charlton, heeft lof voor de jonge Engelsman. Tijdens dat seizoen was Rak-Sakyi 25 keer beslissend in 50 wedstrijden, met 15 goals en 10 assists.

Holden, die als manager van Charlton verantwoordelijk was voor die knallende campagne, beschouwt de Engelse international onder 20 jaar als de beste speler die hij ooit heeft gecoacht.

“Hij is een fenomenale speler,” zegt Holden in de I Had Trials Once podcast.

“Hoewel hij een rechtervleugelspeler is, is hij linkspoot, met een balans die doet denken aan een skiër als ze proberen hem van de bal te krijgen. Hij maakt niet onnodig tien schijnbewegingen; hij neemt de juiste beslissing. Zijn individuele briljantheid en één-tegen-één vaardigheden zijn duidelijk zichtbaar.”

Holden voegt eraan toe: “Ik heb door de jaren heen met enkele geweldige jonge spelers gewerkt, maar hij behoort tot de besten. Het is een genoegen om met hem samen te werken. Hij heeft een fantastische carrière voor zich.”

Anderlecht moet Rak-Sakyi halen

Meest recent

Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

144
144
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

40
40
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

49
49
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

36
36
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

46
46
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

312
312
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

334
334
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

64
64
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

85
85
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

75
75
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

27
27
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

209
209
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

120
120
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

44
44
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

62
62
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

110
110
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

141
141
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

161
161
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

19
19
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

50
50
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

105
105
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

49
49
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

51
51
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

367
367

Meer sportnieuws