‘Magische topdeal Anderlecht: nieuwe publiekstrekker’

1160
‘Magische topdeal Anderlecht: nieuwe publiekstrekker’

Anderlecht is geïnteresseerd in Jesurun Rak-Sakyi, de 21-jarige flankaanvaller van Crystal Palace. Ondanks een contract tot 2027, lijkt Rak-Sakyi's toekomst bij de Premier League-club onzeker na een seizoen met blessures en beperkte speeltijd.

Onder nieuwe coach Oliver Glasner heeft hij geen kansen gekregen, terwijl de club eerder een bod van 7 miljoen pond van Southampton heeft ontvangen. Rak-Sakyi, bekend om zijn dribbels en directe speelstijl, wordt geprezen door Dean Holden, die hem bij Charlton als een van de beste spelers die hij ooit heeft gecoacht beschouwt.

De jonge Engelsman met Ghanese roots, die eerder 15 goals en 10 assists verzamelde in 50 wedstrijden voor Charlton, geniet ook interesse van clubs als Leeds United, Hull City, en Olympique Lyon.

LEES OOK: Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Na knalseizoen moet Rak-Sakyi geduld hebben

Sky Sports meldt dat Anderlecht zijn zinnen heeft gezet op Jesurun Rak-Sakyi. De 21-jarige Engelsman, opgeleid bij Chelsea en Crystal Palace, heeft nog een contract tot 2027 bij laatstgenoemde club, maar zijn toekomst lijkt daar onzeker.

Tijdens het seizoen 2022/23 schitterde hij op uitleenbasis bij Charlton in de League One, met 25 beslissende acties (15 goals en 10 assists) in 50 wedstrijden. Vorig seizoen keerde Rak-Sakyi terug naar Crystal Palace, maar door blessures kwam hij slechts zes keer in actie in de Premier League.

Ook dit seizoen lijkt de talentvolle vleugelspeler niet in aanmerking te komen voor een basisplaats bij Crystal Palace, waardoor geduld voor hem van essentieel belang is.

Glasner: “Het is een moeilijk moment voor Jes”

De 21-jarige flankaanvaller kreeg vorig seizoen enkel speelminuten onder Roy Hodgson, die in februari werd ontslagen bij Crystal Palace. Onder de nieuwe coach Oliver Glasner, die het team succesvol wegleidde van de degradatiezone, heeft Jesurun Rak-Sakyi geen kans meer gekregen.

“De situatie is dat we het er allemaal over eens zijn dat Eberechi Eze, Michael Olise (ondertussen vertrokken naar Bayern München) en Jean-Philippe Mateta drie geweldige spelers in zeer goede vorm zijn,” aldus Glasner.

“Met Jeffrey Schlupp, Jordan Ayew en Odsonne Edouard hebben we drie spelers die elke wedstrijd zouden kunnen beginnen, gezien hun kwaliteit en talent. Het is misschien nu een moeilijk moment voor Jes.”

Crystal Palace weigert miljoenen voor Rak-Sakyi

Jesurun Rak-Sakyi hoeft niet te vrezen om elders geen onderdak te vinden. De jonge Engelsman met Ghanese roots geniet interesse vanuit de Premier League, de Championship en het buitenland.

Het lijstje met geïnteresseerde clubs is bijzonder lang en omvat onder andere Leeds United, Sheffield United, Hull City, Luton Town, Queens Park Rangers, Blackburn, Watford, Burnley en Southampton.

Buiten Engeland hebben Anderlecht en Olympique Lyon hun interesse getoond. Volgens journalist Alan Nixon heeft Southampton reeds een bod van 7 miljoen pond (ongeveer 6 miljoen euro) uitgebracht voor Rak-Sakyi.

De verwachting is dat Southampton binnenkort terugkomt met een verbeterd bod van 12 miljoen pond (circa 10 miljoen euro). Crystal Palace geeft echter de voorkeur aan een verhuur van Rak-Sakyi, zodat ze hem niet definitief verliezen.

Rak-Sakyi de entertainer: “Magische voeten”

Jesurun Rak-Sakyi is een echte flankaanvaller die ook in de spits kan spelen. Hij heeft een erg directe speelstijl waarbij hij graag zijn rechtstreekse tegenstander passeert met een dribbel.

“Ik hou ervan om de fans te entertainen en ik geniet ervan om op het veld te staan”, zei hij. “Ik wil kansen creëren, doelpunten scoren en assists geven.”

Roy Hodgson gaf Rak-Sakyi vorig seizoen speelkansen in het eerste elftal van Crystal Palace en de coach geloofde in de 21-jarige aanvaller. “Hij heeft dit vermogen, een beetje zoals Michael Olise — ze hebben magische voeten en zijn erg slim in het manipuleren van de bal”, zei Hodgson aan The Athletic.

Fenomenale Rak-Sakyi: “Beste waarmee ik heb samengewerkt"

Dean Holden, die Rak-Sakyi begeleidde tijdens zijn indrukwekkende uitleenperiode bij Charlton, heeft lof voor de jonge Engelsman. Tijdens dat seizoen was Rak-Sakyi 25 keer beslissend in 50 wedstrijden, met 15 goals en 10 assists.

Holden, die als manager van Charlton verantwoordelijk was voor die knallende campagne, beschouwt de Engelse international onder 20 jaar als de beste speler die hij ooit heeft gecoacht.

“Hij is een fenomenale speler,” zegt Holden in de I Had Trials Once podcast.

“Hoewel hij een rechtervleugelspeler is, is hij linkspoot, met een balans die doet denken aan een skiër als ze proberen hem van de bal te krijgen. Hij maakt niet onnodig tien schijnbewegingen; hij neemt de juiste beslissing. Zijn individuele briljantheid en één-tegen-één vaardigheden zijn duidelijk zichtbaar.”

Holden voegt eraan toe: “Ik heb door de jaren heen met enkele geweldige jonge spelers gewerkt, maar hij behoort tot de besten. Het is een genoegen om met hem samen te werken. Hij heeft een fantastische carrière voor zich.”

Anderlecht moet Rak-Sakyi halen

Meest recent

Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

49
49
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

35
35
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

241
241
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

29
29
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

89
89
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

161
161
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

192
192
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

188
188
Courtois in grootse doen: Valverde gelooft oren niet vlak na match

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

247
247
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

97
97
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

717
717
Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels nemen binnen twee weken een frisse start. In de Nations League beginnen ze aan een ...

236
236
Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

321
321
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

458
458
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

421
421
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

152
152
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

97
97
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

75
75
Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

319
319
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

63
63
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

89
89
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

25
25
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

127
127
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

26
26
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

287
287

Meer sportnieuws