‘Magische topdeal Anderlecht: nieuwe publiekstrekker’

door
‘Magische topdeal Anderlecht: nieuwe publiekstrekker’

Anderlecht is geïnteresseerd in Jesurun Rak-Sakyi, de 21-jarige flankaanvaller van Crystal Palace. Ondanks een contract tot 2027, lijkt Rak-Sakyi's toekomst bij de Premier League-club onzeker na een seizoen met blessures en beperkte speeltijd.

Onder nieuwe coach Oliver Glasner heeft hij geen kansen gekregen, terwijl de club eerder een bod van 7 miljoen pond van Southampton heeft ontvangen. Rak-Sakyi, bekend om zijn dribbels en directe speelstijl, wordt geprezen door Dean Holden, die hem bij Charlton als een van de beste spelers die hij ooit heeft gecoacht beschouwt.

De jonge Engelsman met Ghanese roots, die eerder 15 goals en 10 assists verzamelde in 50 wedstrijden voor Charlton, geniet ook interesse van clubs als Leeds United, Hull City, en Olympique Lyon.

LEES OOK: 'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

Na knalseizoen moet Rak-Sakyi geduld hebben

Sky Sports meldt dat Anderlecht zijn zinnen heeft gezet op Jesurun Rak-Sakyi. De 21-jarige Engelsman, opgeleid bij Chelsea en Crystal Palace, heeft nog een contract tot 2027 bij laatstgenoemde club, maar zijn toekomst lijkt daar onzeker.

Tijdens het seizoen 2022/23 schitterde hij op uitleenbasis bij Charlton in de League One, met 25 beslissende acties (15 goals en 10 assists) in 50 wedstrijden. Vorig seizoen keerde Rak-Sakyi terug naar Crystal Palace, maar door blessures kwam hij slechts zes keer in actie in de Premier League.

Ook dit seizoen lijkt de talentvolle vleugelspeler niet in aanmerking te komen voor een basisplaats bij Crystal Palace, waardoor geduld voor hem van essentieel belang is.

Glasner: “Het is een moeilijk moment voor Jes”

De 21-jarige flankaanvaller kreeg vorig seizoen enkel speelminuten onder Roy Hodgson, die in februari werd ontslagen bij Crystal Palace. Onder de nieuwe coach Oliver Glasner, die het team succesvol wegleidde van de degradatiezone, heeft Jesurun Rak-Sakyi geen kans meer gekregen.

“De situatie is dat we het er allemaal over eens zijn dat Eberechi Eze, Michael Olise (ondertussen vertrokken naar Bayern München) en Jean-Philippe Mateta drie geweldige spelers in zeer goede vorm zijn,” aldus Glasner.

“Met Jeffrey Schlupp, Jordan Ayew en Odsonne Edouard hebben we drie spelers die elke wedstrijd zouden kunnen beginnen, gezien hun kwaliteit en talent. Het is misschien nu een moeilijk moment voor Jes.”

Crystal Palace weigert miljoenen voor Rak-Sakyi

Jesurun Rak-Sakyi hoeft niet te vrezen om elders geen onderdak te vinden. De jonge Engelsman met Ghanese roots geniet interesse vanuit de Premier League, de Championship en het buitenland.

Het lijstje met geïnteresseerde clubs is bijzonder lang en omvat onder andere Leeds United, Sheffield United, Hull City, Luton Town, Queens Park Rangers, Blackburn, Watford, Burnley en Southampton.

Buiten Engeland hebben Anderlecht en Olympique Lyon hun interesse getoond. Volgens journalist Alan Nixon heeft Southampton reeds een bod van 7 miljoen pond (ongeveer 6 miljoen euro) uitgebracht voor Rak-Sakyi.

De verwachting is dat Southampton binnenkort terugkomt met een verbeterd bod van 12 miljoen pond (circa 10 miljoen euro). Crystal Palace geeft echter de voorkeur aan een verhuur van Rak-Sakyi, zodat ze hem niet definitief verliezen.

Rak-Sakyi de entertainer: “Magische voeten”

Jesurun Rak-Sakyi is een echte flankaanvaller die ook in de spits kan spelen. Hij heeft een erg directe speelstijl waarbij hij graag zijn rechtstreekse tegenstander passeert met een dribbel.

“Ik hou ervan om de fans te entertainen en ik geniet ervan om op het veld te staan”, zei hij. “Ik wil kansen creëren, doelpunten scoren en assists geven.”

Roy Hodgson gaf Rak-Sakyi vorig seizoen speelkansen in het eerste elftal van Crystal Palace en de coach geloofde in de 21-jarige aanvaller. “Hij heeft dit vermogen, een beetje zoals Michael Olise — ze hebben magische voeten en zijn erg slim in het manipuleren van de bal”, zei Hodgson aan The Athletic.

Fenomenale Rak-Sakyi: “Beste waarmee ik heb samengewerkt"

Dean Holden, die Rak-Sakyi begeleidde tijdens zijn indrukwekkende uitleenperiode bij Charlton, heeft lof voor de jonge Engelsman. Tijdens dat seizoen was Rak-Sakyi 25 keer beslissend in 50 wedstrijden, met 15 goals en 10 assists.

Holden, die als manager van Charlton verantwoordelijk was voor die knallende campagne, beschouwt de Engelse international onder 20 jaar als de beste speler die hij ooit heeft gecoacht.

“Hij is een fenomenale speler,” zegt Holden in de I Had Trials Once podcast.

“Hoewel hij een rechtervleugelspeler is, is hij linkspoot, met een balans die doet denken aan een skiër als ze proberen hem van de bal te krijgen. Hij maakt niet onnodig tien schijnbewegingen; hij neemt de juiste beslissing. Zijn individuele briljantheid en één-tegen-één vaardigheden zijn duidelijk zichtbaar.”

Holden voegt eraan toe: “Ik heb door de jaren heen met enkele geweldige jonge spelers gewerkt, maar hij behoort tot de besten. Het is een genoegen om met hem samen te werken. Hij heeft een fantastische carrière voor zich.”

Anderlecht moet Rak-Sakyi halen

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

79
79
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

283
283
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

49
49
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

137
137
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

123
123
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

81
81
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

142
142
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

61
61
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

402
402
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

130
130
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

29
29
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

757
757
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

366
366
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

116
116
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

186
186
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

253
253
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws