‘Magische topdeal Anderlecht: nieuwe publiekstrekker’

door
‘Magische topdeal Anderlecht: nieuwe publiekstrekker’

Anderlecht is geïnteresseerd in Jesurun Rak-Sakyi, de 21-jarige flankaanvaller van Crystal Palace. Ondanks een contract tot 2027, lijkt Rak-Sakyi's toekomst bij de Premier League-club onzeker na een seizoen met blessures en beperkte speeltijd.

Onder nieuwe coach Oliver Glasner heeft hij geen kansen gekregen, terwijl de club eerder een bod van 7 miljoen pond van Southampton heeft ontvangen. Rak-Sakyi, bekend om zijn dribbels en directe speelstijl, wordt geprezen door Dean Holden, die hem bij Charlton als een van de beste spelers die hij ooit heeft gecoacht beschouwt.

De jonge Engelsman met Ghanese roots, die eerder 15 goals en 10 assists verzamelde in 50 wedstrijden voor Charlton, geniet ook interesse van clubs als Leeds United, Hull City, en Olympique Lyon.

LEES OOK: 'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

Na knalseizoen moet Rak-Sakyi geduld hebben

Sky Sports meldt dat Anderlecht zijn zinnen heeft gezet op Jesurun Rak-Sakyi. De 21-jarige Engelsman, opgeleid bij Chelsea en Crystal Palace, heeft nog een contract tot 2027 bij laatstgenoemde club, maar zijn toekomst lijkt daar onzeker.

Tijdens het seizoen 2022/23 schitterde hij op uitleenbasis bij Charlton in de League One, met 25 beslissende acties (15 goals en 10 assists) in 50 wedstrijden. Vorig seizoen keerde Rak-Sakyi terug naar Crystal Palace, maar door blessures kwam hij slechts zes keer in actie in de Premier League.

Ook dit seizoen lijkt de talentvolle vleugelspeler niet in aanmerking te komen voor een basisplaats bij Crystal Palace, waardoor geduld voor hem van essentieel belang is.

Glasner: “Het is een moeilijk moment voor Jes”

De 21-jarige flankaanvaller kreeg vorig seizoen enkel speelminuten onder Roy Hodgson, die in februari werd ontslagen bij Crystal Palace. Onder de nieuwe coach Oliver Glasner, die het team succesvol wegleidde van de degradatiezone, heeft Jesurun Rak-Sakyi geen kans meer gekregen.

“De situatie is dat we het er allemaal over eens zijn dat Eberechi Eze, Michael Olise (ondertussen vertrokken naar Bayern München) en Jean-Philippe Mateta drie geweldige spelers in zeer goede vorm zijn,” aldus Glasner.

“Met Jeffrey Schlupp, Jordan Ayew en Odsonne Edouard hebben we drie spelers die elke wedstrijd zouden kunnen beginnen, gezien hun kwaliteit en talent. Het is misschien nu een moeilijk moment voor Jes.”

Crystal Palace weigert miljoenen voor Rak-Sakyi

Jesurun Rak-Sakyi hoeft niet te vrezen om elders geen onderdak te vinden. De jonge Engelsman met Ghanese roots geniet interesse vanuit de Premier League, de Championship en het buitenland.

Het lijstje met geïnteresseerde clubs is bijzonder lang en omvat onder andere Leeds United, Sheffield United, Hull City, Luton Town, Queens Park Rangers, Blackburn, Watford, Burnley en Southampton.

Buiten Engeland hebben Anderlecht en Olympique Lyon hun interesse getoond. Volgens journalist Alan Nixon heeft Southampton reeds een bod van 7 miljoen pond (ongeveer 6 miljoen euro) uitgebracht voor Rak-Sakyi.

De verwachting is dat Southampton binnenkort terugkomt met een verbeterd bod van 12 miljoen pond (circa 10 miljoen euro). Crystal Palace geeft echter de voorkeur aan een verhuur van Rak-Sakyi, zodat ze hem niet definitief verliezen.

Rak-Sakyi de entertainer: “Magische voeten”

Jesurun Rak-Sakyi is een echte flankaanvaller die ook in de spits kan spelen. Hij heeft een erg directe speelstijl waarbij hij graag zijn rechtstreekse tegenstander passeert met een dribbel.

“Ik hou ervan om de fans te entertainen en ik geniet ervan om op het veld te staan”, zei hij. “Ik wil kansen creëren, doelpunten scoren en assists geven.”

Roy Hodgson gaf Rak-Sakyi vorig seizoen speelkansen in het eerste elftal van Crystal Palace en de coach geloofde in de 21-jarige aanvaller. “Hij heeft dit vermogen, een beetje zoals Michael Olise — ze hebben magische voeten en zijn erg slim in het manipuleren van de bal”, zei Hodgson aan The Athletic.

Fenomenale Rak-Sakyi: “Beste waarmee ik heb samengewerkt"

Dean Holden, die Rak-Sakyi begeleidde tijdens zijn indrukwekkende uitleenperiode bij Charlton, heeft lof voor de jonge Engelsman. Tijdens dat seizoen was Rak-Sakyi 25 keer beslissend in 50 wedstrijden, met 15 goals en 10 assists.

Holden, die als manager van Charlton verantwoordelijk was voor die knallende campagne, beschouwt de Engelse international onder 20 jaar als de beste speler die hij ooit heeft gecoacht.

“Hij is een fenomenale speler,” zegt Holden in de I Had Trials Once podcast.

“Hoewel hij een rechtervleugelspeler is, is hij linkspoot, met een balans die doet denken aan een skiër als ze proberen hem van de bal te krijgen. Hij maakt niet onnodig tien schijnbewegingen; hij neemt de juiste beslissing. Zijn individuele briljantheid en één-tegen-één vaardigheden zijn duidelijk zichtbaar.”

Holden voegt eraan toe: “Ik heb door de jaren heen met enkele geweldige jonge spelers gewerkt, maar hij behoort tot de besten. Het is een genoegen om met hem samen te werken. Hij heeft een fantastische carrière voor zich.”

Anderlecht moet Rak-Sakyi halen

Meest recent

Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

1
1
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

28
28
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

59
59
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

190
190
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

181
181
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

250
250
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

421
421
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

68
68
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

120
120
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

364
364
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

69
69
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

115
115
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

297
297
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

298
298
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

923
923
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

130
130
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

328
328
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

524
524
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

584
584
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

814
814
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

284
284
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

694
694
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

458
458
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

69
69

Meer sportnieuws