Dewaest keert terug naar België en vindt officieel club

195 stemmen
Dewaest keert terug naar België en vindt officieel club

Sebastien Dewaest speelde in het verleden bij KRC Genk en Oud-Heverlee Leuven, maar speelde sinds de winter van 2023 bij het Cypriotische AEL Limassol. Nu keert de 33-jarige verdediger terug naar België.

Dewaest heeft een contract bij Francs Borains getekend, dat laat de Belgische tweedeklasser op de officiële kanalen weten. De verdediger trainde al een tijdje mee met de Challenger Pro League-club.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Ervaren rot

Dewaest heeft een verleden bij Sporting Charleroi, KRC Genk en OHL en gaat nu aan de slag in de Challenger Pro League. Bij Francs Borains heeft de 33-jarige centrale verdediger een contract voor één seizoen gekregen. Dewaest zat zonder club nadat zijn contract bij AEL Limassol afliep.

De verdediger heeft al heel wat wedstrijden op de teller staan. In totaal zit de ervaren rot aan bijna 400 competitieve matchen op het hoogste niveau. ‘Sébastien traint met de groep sinds begin juli en heeft deelgenomen aan de vriendschappelijke wedstrijden en de stage in Nederland. Al goed geïntegreerd, sluit hij nu zich aan bij de club door een eenjarig contract te tekenen. Welkom’, klinkt het.

KRC Genk

Dewaest maakte furore bij KRC Genk en stond te kennen als een beenharde verdediger. De verdediger nam ook geen blad voor de mond en werd vaak gezien als een woelwater. In het seizoen 2018/2019 werd hij kampioen met KRC Genk. Het seizoen erop pakte hij de Supercup met de Limburgers.

Een goede club voor Dewaest?

Meest recent

L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

123
123
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

96
96
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

98
98
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

70
70
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

172
172
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

249
249
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

482
482
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

409
409
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

364
364
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

94
94
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

735
735
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

79
79
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

311
311
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

64
64
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

127
127
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

438
438
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

147
147
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

118
118
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

75
75
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

222
222
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

667
667
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

933
933
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

739
739
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

122
122

Meer sportnieuws