‘Antwerp FC pompt miljoenen voor nieuwe spits’

door
‘Antwerp FC pompt miljoenen voor nieuwe spits’

Antwerp FC richt zich dit seizoen op jong talent en beweegt zich minder agressief op de transfermarkt. De club is op zoek naar een interessante kans binnen hun nieuwe financiële realiteit en heeft een bod van 4,5 miljoen euro uitgebracht op de 19-jarige Mihailo Ivanovic van FK Vojvodina.

Ivanovic trekt de aandacht van meerdere Europese clubs, waaronder Zenit Sint-Petersburg, die recentelijk 4 miljoen euro bood voor de jonge spits. Antwerp hoopt dat hun bod van 4,5 miljoen euro voldoende zal zijn om Ivanovic aan te trekken, ondanks de concurrentie uit Italië en Duitsland.

LEES OOK: Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp zoekt nieuwe spits: geen ronkende naam

De ware ambities van Antwerp FC voor dit seizoen blijven voorlopig nog onuitgesproken. De club wacht af wat de transferperiode brengt en hoe de uiteindelijke samenstelling van de ploeg eruit zal zien.

Volgens Jonas De Roeck werkt het bestuur, de scouting en de technische staf hier intensief aan. Een belangrijke taak voor de nieuwe coach van Antwerp is om meer met jonge talenten te werken.

De club zal zich dit jaar minder agressief op de transfermarkt bewegen en enkel openstaan voor interessante kansen met een beperkt prijskaartje. Daarnaast worden de loonkosten drastisch verlaagd en zullen er geen grote namen naar de Bosuil komen.

Binnen de komende weken wordt er zeker een nieuwe spits verwacht, gezien de dringende behoefte aan versterking op die positie.

‘Abnormaal’ Antwerp heeft (dringend) extra spits nodig

Antwerp FC was vorig weekend de betere ploeg in de wedstrijd tegen Anderlecht, maar verloor uiteindelijk met 1-2 in eigen huis. Ondanks het feit dat Antwerp 2,87 expected goals had tegenover slechts 0,84 voor Anderlecht, ging de overwinning naar de bezoekers.

“Een hold-up gaan we de zege van Anderlecht niet noemen, maar gevleid was de overwinning op zijn minst”, stelde Het Nieuwsblad. “Statistieken zeggen niet alles, maar wel veel.”

De thuisploeg schoot maar liefst 29 keer richting doel, wat Anderlecht-coach Brian Riemer “abnormaal” noemde, maar slechts zeven van die pogingen gingen tussen de palen. Het vizier van de spelers stond duidelijk niet op scherp.

Volgens de Gazet van Antwerpen kan coach De Roeck daarom goed een alternatief voor Vincent Janssen gebruiken.

Antwerp wil 19-jarig supertalent Ivanovic

Na de wedstrijd bevestigde coach De Roeck van Antwerp dat er nieuwe spits onderweg is. “Daar zijn we mee bezig. Iedereen weet dat we daar nog iets kunnen gebruiken, dus dat is zeker een positie waar we ons nog willen versterken,” zei De Roeck. “Alles moet echter kloppen.”

Antwerp wordt in verband gebracht met de 19-jarige Mihailo Ivanovic, de spits van FK Vojvodina. Ivanovic heeft enorm potentieel en wordt beschouwd als een groot talent in Europa.

Goran Lovre, ex-voetballer en huidige makelaar, waarschuwde Ajax onlangs voor Ivanovic voorafgaand aan hun duel in de Europa League-voorrondes tegen Vojvodina.

“Hij is pas 19 jaar, maar heeft het vorig seizoen goed gedaan en veel Europese clubs volgen hem, ook uit Nederland en België.” 

Antwerp biedt 4,5 miljoen: is dat voldoende?

De interesse in de 19-jarige Mihailo Ivanovic van FK Vojvodina sluit naadloos aan bij de nieuwe transferstrategie van Antwerp FC.

Met een bod van 4,5 miljoen euro toont de Great Old dat ze bereid zijn te investeren in jong talent, maar wel binnen de grenzen van hun nieuwe financiële realiteit. Deze benadering weerspiegelt de visie van de nieuwe trainer Jonas De Roeck, die heeft aangegeven meer met jonge talenten te willen werken.

De vraag blijft echter of de 4,5 miljoen euro voldoende zal zijn. Zenit Sint-Petersburg bood onlangs 4 miljoen euro voor Ivanovic, maar dit werd door Vojvodina als onvoldoende beschouwd.

Bovendien zijn er nog andere geïnteresseerde clubs uit Italië en Duitsland die Ivanovic op de radar hebben.

Antwerp moet Ivanovic halen

Meest recent

'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

2
2
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

59
59
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

16
16
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

15
15
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

108
108
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

24
24
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

47
47
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

119
119
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

43
43
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

57
57
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

416
416
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

70
70
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

101
101
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

47
47
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

126
126
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

255
255
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

111
111
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

451
451
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

108
108
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

274
274
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

179
179
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

385
385
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

124
124

Meer sportnieuws