‘Antwerp FC pompt miljoenen voor nieuwe spits’

906
‘Antwerp FC pompt miljoenen voor nieuwe spits’

Antwerp FC richt zich dit seizoen op jong talent en beweegt zich minder agressief op de transfermarkt. De club is op zoek naar een interessante kans binnen hun nieuwe financiële realiteit en heeft een bod van 4,5 miljoen euro uitgebracht op de 19-jarige Mihailo Ivanovic van FK Vojvodina.

Ivanovic trekt de aandacht van meerdere Europese clubs, waaronder Zenit Sint-Petersburg, die recentelijk 4 miljoen euro bood voor de jonge spits. Antwerp hoopt dat hun bod van 4,5 miljoen euro voldoende zal zijn om Ivanovic aan te trekken, ondanks de concurrentie uit Italië en Duitsland.

LEES OOK: Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp zoekt nieuwe spits: geen ronkende naam

De ware ambities van Antwerp FC voor dit seizoen blijven voorlopig nog onuitgesproken. De club wacht af wat de transferperiode brengt en hoe de uiteindelijke samenstelling van de ploeg eruit zal zien.

Volgens Jonas De Roeck werkt het bestuur, de scouting en de technische staf hier intensief aan. Een belangrijke taak voor de nieuwe coach van Antwerp is om meer met jonge talenten te werken.

De club zal zich dit jaar minder agressief op de transfermarkt bewegen en enkel openstaan voor interessante kansen met een beperkt prijskaartje. Daarnaast worden de loonkosten drastisch verlaagd en zullen er geen grote namen naar de Bosuil komen.

Binnen de komende weken wordt er zeker een nieuwe spits verwacht, gezien de dringende behoefte aan versterking op die positie.

‘Abnormaal’ Antwerp heeft (dringend) extra spits nodig

Antwerp FC was vorig weekend de betere ploeg in de wedstrijd tegen Anderlecht, maar verloor uiteindelijk met 1-2 in eigen huis. Ondanks het feit dat Antwerp 2,87 expected goals had tegenover slechts 0,84 voor Anderlecht, ging de overwinning naar de bezoekers.

“Een hold-up gaan we de zege van Anderlecht niet noemen, maar gevleid was de overwinning op zijn minst”, stelde Het Nieuwsblad. “Statistieken zeggen niet alles, maar wel veel.”

De thuisploeg schoot maar liefst 29 keer richting doel, wat Anderlecht-coach Brian Riemer “abnormaal” noemde, maar slechts zeven van die pogingen gingen tussen de palen. Het vizier van de spelers stond duidelijk niet op scherp.

Volgens de Gazet van Antwerpen kan coach De Roeck daarom goed een alternatief voor Vincent Janssen gebruiken.

Antwerp wil 19-jarig supertalent Ivanovic

Na de wedstrijd bevestigde coach De Roeck van Antwerp dat er nieuwe spits onderweg is. “Daar zijn we mee bezig. Iedereen weet dat we daar nog iets kunnen gebruiken, dus dat is zeker een positie waar we ons nog willen versterken,” zei De Roeck. “Alles moet echter kloppen.”

Antwerp wordt in verband gebracht met de 19-jarige Mihailo Ivanovic, de spits van FK Vojvodina. Ivanovic heeft enorm potentieel en wordt beschouwd als een groot talent in Europa.

Goran Lovre, ex-voetballer en huidige makelaar, waarschuwde Ajax onlangs voor Ivanovic voorafgaand aan hun duel in de Europa League-voorrondes tegen Vojvodina.

“Hij is pas 19 jaar, maar heeft het vorig seizoen goed gedaan en veel Europese clubs volgen hem, ook uit Nederland en België.” 

Antwerp biedt 4,5 miljoen: is dat voldoende?

De interesse in de 19-jarige Mihailo Ivanovic van FK Vojvodina sluit naadloos aan bij de nieuwe transferstrategie van Antwerp FC.

Met een bod van 4,5 miljoen euro toont de Great Old dat ze bereid zijn te investeren in jong talent, maar wel binnen de grenzen van hun nieuwe financiële realiteit. Deze benadering weerspiegelt de visie van de nieuwe trainer Jonas De Roeck, die heeft aangegeven meer met jonge talenten te willen werken.

De vraag blijft echter of de 4,5 miljoen euro voldoende zal zijn. Zenit Sint-Petersburg bood onlangs 4 miljoen euro voor Ivanovic, maar dit werd door Vojvodina als onvoldoende beschouwd.

Bovendien zijn er nog andere geïnteresseerde clubs uit Italië en Duitsland die Ivanovic op de radar hebben.

Antwerp moet Ivanovic halen

Meest recent

Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

23
23
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

177
177
Druk stijgt in Mechelen: Vanderbiest reageert op heikele situatie

Waar KV Mechelen vorig seizoen nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League was, is de huidige ...

23
23
Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

288
288
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

98
98
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

194
194
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

258
258
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

22
22
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

114
114
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

149
149
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

60
60
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

335
335
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

64
64
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

234
234
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

747
747
'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'

Club Brugge likt zijn wonden na de nederlaag tegen Aston Villa. Niet alleen had de landskampioen op ...

344
344
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

432
432
'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

164
164
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

250
250
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

385
385
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

78
78
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

257
257
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

123
123
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

282
282
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

213
213

Meer sportnieuws