'Anderlecht gaat tot de max voor spelmaker van topkaliber'

door
'Anderlecht gaat tot de max voor spelmaker van topkaliber'

Anderlecht zoekt naar meer aanvallende punch en creativiteit en heeft onder andere Diego Luna op de radar. De 20-jarige spelmaker van Real Salt Lake City, die indruk maakt met zijn assist- en doelpuntencijfers, zou de oplossing kunnen zijn voor de huidige tekortkomingen van de ploeg.

Ondanks een sterke start van het seizoen met 6 op 6, is de speelstijl van Anderlecht tot nu toe te behoudend en niet in lijn met hun traditionele DNA, wat leidde tot onvrede bij de fans. Luna, eerder dicht bij een overstap naar Anderlecht toen hij nog bij El Paso Locomotive speelde, is nu een gewilde speler op de Europese markt.

Real Salt Lake City zou bereid zijn om 80% van zijn transferrechten te verkopen voor ongeveer 4,5 miljoen euro. Luna zelf heeft zijn ambitie uitgesproken om in Europa te spelen en zou goed passen bij Anderlecht, waar hij de creativiteit en dynamiek kan brengen die de ploeg dringend nodig heeft.

LEES OOK: 'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

Fans zijn het beu: meer offensieve punch en Anderlecht-DNA

Anderlecht zoekt naar meer offensieve punch en creativiteit. Paars-wit heeft daarbij verschillende spelers op het oog, zoals Abdelkahar Kadri, Dennis Praet en Christian Eriksen.

Fans en waarnemers verlangen dit seizoen meer aanvallende patronen in het spel van de ploeg, maar tot nu toe blijft het een uitdaging om die magische touch te vinden in de ploeg van coach Brian Riemer.

Dit werd duidelijk tijdens de eerste speeldag tegen Sint-Truiden vorige week, waarin Anderlecht behoudend speelde met een laag tempo, zonder beleving en zonder kansen te creëren. “Het leek wel handbal, waarbij de spelers eindeloos rond de zestien meter passen zonder echt dreigend te worden,” constateerde Het Nieuwsblad.

Ook tegen Antwerp FC vorig weekend vertoonde Anderlecht dezelfde problemen. Een deel van de supporters riep zelfs om het ontslag van Riemer, omdat deze speelstijl niet strookt met het DNA van Anderlecht.

Hoewel de ploeg 6 op 6 haalde in de eerste twee wedstrijden van het seizoen, waarschuwt Het Nieuwsblad dat Riemer en Jesper Fredberg nog veel werk te verzetten hebben in augustus.

Luna zonder angst: de oplossing voor Anderlecht

Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws dat Anderlecht niet alleen moet winnen, maar ook mooi en attractief voetbal moet brengen. “Je moet voetballen om je creatieve mensen aan de bal te krijgen, je moet je kansen afdwingen.”

De roep om meer aanvallend en creatief voetbal is bijzonder groot, vooral extern. Op de verlanglijst van offensieve versterkingen prijkt daarom de naam van Diego Luna, een 20-jarige sensatie uit de Major League Soccer. Luna speelt zijn derde seizoen bij Real Salt Lake City en is een van de grote sterren van de ploeg.

Hij is de eerste speler in de geschiedenis van Salt Lake die in meerdere wedstrijden drie assists noteerde, en de eerste MLS-speler van 20 jaar of jonger die minstens 10 assists in een seizoen behaalde sinds Talles Magno in 2022 voor New York City FC.

De creatieve spelmaker van 1 meter 73, met een dodelijke rechtervoet, speelt voornamelijk centraal of op de vleugels en kan ook inschuiven achter de spits. “Kracht, precisie, 1-op-1, visie ... hij lijkt moeiteloos over de bal te zweven in de final third, zonder angst in zijn spel,” schreef analist Devon Kerr op X.

 “Nummer tien van topkaliber”

Diego Luna wordt omschreven als de parel van de Major League Soccer en is gewild door verschillende clubs in Europa, waaronder Anderlecht en meerdere teams uit de Serie A en La Liga. Op basis van zijn kwaliteiten zou hij Anderlecht de nodige creativiteit en offensieve impulsen kunnen bijbrengen.

“Persoonlijk wil ik de topscorer en de speler met de meeste assists van het team zijn. De persoon waarop het team kan rekenen als het moeilijk wordt,” zei Luna over zijn speelstijl. Luna kan op verschillende posities uit de voeten, maar vindt dat hij het best speelt als nummer 10.

Hij is een speler die veel nadenkt, dribbelt, en voortdurend zoekt naar ruimte, beweging en de volgende pass. “Het plafond is hoog voor Luna,” zei Pablo Mastroeni, coach van Luna bij Real Salt Lake City.

“Hij heeft veel vaardigheden die je niet kunt aanleren, die aangeboren zijn in de manier waarop zijn brein werkt met betrekking tot voetbal, de passes die hij maakt, de manier waarop hij het spel ziet,” aldus Mastroeni. “Alle eer aan Diego voor zijn inzet en, werkelijk, zijn kwaliteit. Hij is een speler van topkaliber."

Anderlecht trekt de aandacht van Luna, prijskaartje 4,5 miljoen euro

In december 2021 stond Diego Luna al dicht bij een overstap naar Anderlecht toen hij nog actief was bij El Paso Locomotive. Luna, destijds 18 jaar, bezocht de wedstrijd tegen Zulte Waregem en werd toen al overwogen als winterversterking voor Anderlecht.

“Van China over Zimbabwe tot Brazilië: we kunnen overal talent vinden,” was toen het mantra van toenmalige sportief directeur Peter Verbeke. Luna keerde toen terug naar Amerika en maakte de promotie naar de MLS-club Real Salt Lake City.

Bij Real Salt Lake City is hij nu een van de grote spelers en zou hij verschillende miljoenen waard zijn. Naar verluidt is Salt Lake bereid om 80% van zijn transferrechten voor 5 miljoen dollar (ongeveer 4,5 miljoen euro) te verkopen.

Luna streeft naar meer dan slechts één goed doorbraakseizoen en heeft zijn wens om in Europa te spelen niet onder stoelen of banken gestoken.

“Er zijn clubs die mijn interesse hebben gewekt, die mijn aandacht trokken — Anderlecht, teams in Frankrijk, teams in Italië die een speelstijl hebben waar ik echt in zou passen en zou kunnen helpen”, zei hij in november aan The Athletic.

“Het gaat erom de juiste plek op het juiste moment te vinden die de speler helpt slagen en natuurlijk het team helpt slagen. Ik denk dat het allemaal afhangt van wat er op dat specifieke moment gebeurt.”

Anderlecht heeft een speler zoals Luna nodig

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

68
68
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

281
281
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

34
34
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

47
47
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

20
20
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

12
12
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

30
30
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

39
39
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

109
109
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

70
70
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

191
191
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

29
29
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

211
211
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

55
55
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

198
198
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

195
195
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

302
302
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

88
88
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

348
348
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

197
197
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

436
436
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

301
301
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

396
396
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

316
316

Meer sportnieuws