'Anderlecht gaat tot de max voor spelmaker van topkaliber'

1389 stemmen
'Anderlecht gaat tot de max voor spelmaker van topkaliber'

Anderlecht zoekt naar meer aanvallende punch en creativiteit en heeft onder andere Diego Luna op de radar. De 20-jarige spelmaker van Real Salt Lake City, die indruk maakt met zijn assist- en doelpuntencijfers, zou de oplossing kunnen zijn voor de huidige tekortkomingen van de ploeg.

Ondanks een sterke start van het seizoen met 6 op 6, is de speelstijl van Anderlecht tot nu toe te behoudend en niet in lijn met hun traditionele DNA, wat leidde tot onvrede bij de fans. Luna, eerder dicht bij een overstap naar Anderlecht toen hij nog bij El Paso Locomotive speelde, is nu een gewilde speler op de Europese markt.

Real Salt Lake City zou bereid zijn om 80% van zijn transferrechten te verkopen voor ongeveer 4,5 miljoen euro. Luna zelf heeft zijn ambitie uitgesproken om in Europa te spelen en zou goed passen bij Anderlecht, waar hij de creativiteit en dynamiek kan brengen die de ploeg dringend nodig heeft.

LEES OOK: 'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Fans zijn het beu: meer offensieve punch en Anderlecht-DNA

Anderlecht zoekt naar meer offensieve punch en creativiteit. Paars-wit heeft daarbij verschillende spelers op het oog, zoals Abdelkahar Kadri, Dennis Praet en Christian Eriksen.

Fans en waarnemers verlangen dit seizoen meer aanvallende patronen in het spel van de ploeg, maar tot nu toe blijft het een uitdaging om die magische touch te vinden in de ploeg van coach Brian Riemer.

Dit werd duidelijk tijdens de eerste speeldag tegen Sint-Truiden vorige week, waarin Anderlecht behoudend speelde met een laag tempo, zonder beleving en zonder kansen te creëren. “Het leek wel handbal, waarbij de spelers eindeloos rond de zestien meter passen zonder echt dreigend te worden,” constateerde Het Nieuwsblad.

Ook tegen Antwerp FC vorig weekend vertoonde Anderlecht dezelfde problemen. Een deel van de supporters riep zelfs om het ontslag van Riemer, omdat deze speelstijl niet strookt met het DNA van Anderlecht.

Hoewel de ploeg 6 op 6 haalde in de eerste twee wedstrijden van het seizoen, waarschuwt Het Nieuwsblad dat Riemer en Jesper Fredberg nog veel werk te verzetten hebben in augustus.

Luna zonder angst: de oplossing voor Anderlecht

Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws dat Anderlecht niet alleen moet winnen, maar ook mooi en attractief voetbal moet brengen. “Je moet voetballen om je creatieve mensen aan de bal te krijgen, je moet je kansen afdwingen.”

De roep om meer aanvallend en creatief voetbal is bijzonder groot, vooral extern. Op de verlanglijst van offensieve versterkingen prijkt daarom de naam van Diego Luna, een 20-jarige sensatie uit de Major League Soccer. Luna speelt zijn derde seizoen bij Real Salt Lake City en is een van de grote sterren van de ploeg.

Hij is de eerste speler in de geschiedenis van Salt Lake die in meerdere wedstrijden drie assists noteerde, en de eerste MLS-speler van 20 jaar of jonger die minstens 10 assists in een seizoen behaalde sinds Talles Magno in 2022 voor New York City FC.

De creatieve spelmaker van 1 meter 73, met een dodelijke rechtervoet, speelt voornamelijk centraal of op de vleugels en kan ook inschuiven achter de spits. “Kracht, precisie, 1-op-1, visie ... hij lijkt moeiteloos over de bal te zweven in de final third, zonder angst in zijn spel,” schreef analist Devon Kerr op X.

 “Nummer tien van topkaliber”

Diego Luna wordt omschreven als de parel van de Major League Soccer en is gewild door verschillende clubs in Europa, waaronder Anderlecht en meerdere teams uit de Serie A en La Liga. Op basis van zijn kwaliteiten zou hij Anderlecht de nodige creativiteit en offensieve impulsen kunnen bijbrengen.

“Persoonlijk wil ik de topscorer en de speler met de meeste assists van het team zijn. De persoon waarop het team kan rekenen als het moeilijk wordt,” zei Luna over zijn speelstijl. Luna kan op verschillende posities uit de voeten, maar vindt dat hij het best speelt als nummer 10.

Hij is een speler die veel nadenkt, dribbelt, en voortdurend zoekt naar ruimte, beweging en de volgende pass. “Het plafond is hoog voor Luna,” zei Pablo Mastroeni, coach van Luna bij Real Salt Lake City.

“Hij heeft veel vaardigheden die je niet kunt aanleren, die aangeboren zijn in de manier waarop zijn brein werkt met betrekking tot voetbal, de passes die hij maakt, de manier waarop hij het spel ziet,” aldus Mastroeni. “Alle eer aan Diego voor zijn inzet en, werkelijk, zijn kwaliteit. Hij is een speler van topkaliber."

Anderlecht trekt de aandacht van Luna, prijskaartje 4,5 miljoen euro

In december 2021 stond Diego Luna al dicht bij een overstap naar Anderlecht toen hij nog actief was bij El Paso Locomotive. Luna, destijds 18 jaar, bezocht de wedstrijd tegen Zulte Waregem en werd toen al overwogen als winterversterking voor Anderlecht.

“Van China over Zimbabwe tot Brazilië: we kunnen overal talent vinden,” was toen het mantra van toenmalige sportief directeur Peter Verbeke. Luna keerde toen terug naar Amerika en maakte de promotie naar de MLS-club Real Salt Lake City.

Bij Real Salt Lake City is hij nu een van de grote spelers en zou hij verschillende miljoenen waard zijn. Naar verluidt is Salt Lake bereid om 80% van zijn transferrechten voor 5 miljoen dollar (ongeveer 4,5 miljoen euro) te verkopen.

Luna streeft naar meer dan slechts één goed doorbraakseizoen en heeft zijn wens om in Europa te spelen niet onder stoelen of banken gestoken.

“Er zijn clubs die mijn interesse hebben gewekt, die mijn aandacht trokken — Anderlecht, teams in Frankrijk, teams in Italië die een speelstijl hebben waar ik echt in zou passen en zou kunnen helpen”, zei hij in november aan The Athletic.

“Het gaat erom de juiste plek op het juiste moment te vinden die de speler helpt slagen en natuurlijk het team helpt slagen. Ik denk dat het allemaal afhangt van wat er op dat specifieke moment gebeurt.”

Anderlecht heeft een speler zoals Luna nodig

Meest recent

'Ajax plant énorme transferbom en gaat voor Lukaku'

Waar speelt Romelu Lukaku komend seizoen? Op die vraag komt niet snel een antwoord. Het WK is nog ...

81
81
Club Brugge gaat onderuit in en tegen Feyenoord

Club Brugge speelde deze middag een stevige oefenpartij in de Kuip. Daar troffen ze Feyenoord, dat ...

64
64
Bruno met zorgen bij Anderlecht: NEC legt pijnpunten bloot

RSC Anderlecht speelde deze ochtend een oefenpot tegen NEC, vorig jaar de nummer twee van Nederland. ...

105
105
'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Sportief directeur Antoine Sibierski lijkt een versnelling hoger te hebben geschakeld op de mercato. ...

74
74
'Club Brugge drukt door: nieuwe topdoelman in aantocht'

Club Brugge heeft met middenvelder Cheveyo Tsawa zijn eerste zomeraanwinst in huis gehaald. Daar ...

198
198
Victorie voor Vitor: Anderlecht zet scheve situatie recht

Anderhalve week voor de eerste Europese opdracht van het nieuwe seizoen, heeft RSC Anderlecht een ...

228
228
Transferdrukte in Luik: Standard casht én strikt versterking

Standard heeft een gouden zaak gedaan op de zomerse transferperiode. Zo werd Rafiki Saïd voor ...

72
72
Duidelijk handspel? Waarom België géén penalty kreeg

Europees kampioen Spanje bleek dan toch een maatje te groot voor de Rode Duivels. In de kwartfinales ...

366
366
TU: 'Club én Anderlecht slaan toe, miljoenenklepper Godts'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

416
416
Club Brugge pakt uit met 'belangrijke' contractverlenging

Club Brugge is niet alleen bezig om zomerversterkingen binnen te halen, maar Blauw-Zwart wil ook ...

121
121
‘Recordtransfer Khalaili op de schop? Inter verbaast met eis’

Niets leek een toptransfer van Anan Khalaili nog in de weg te staan. De buitenspeler van Union SG ...

104
104
‘Dilemma in de aanval: Club Brugge grijpt in op mercato’

Club Brugge wil zich op verschillende posities versterken. Eerder werd al bekend dat Blauw-Zwart op ...

452
452
‘Gigantische monstersom voor revelatie Diego Moreira’

Diego Moreira heeft niet veel kansen gekregen op het WK, maar in de comeback tegen Senegal was de ...

119
119
‘Club Brugge verrast iedereen met transferwending’

Club Brugge is druk bezig om de selectie van volgend seizoen te versterken. Blauw-Zwart wil ...

626
626
Lommel SK stunt met transfer bij Manchester City

Lommel SK heeft een ingaande transfer afgerond en wat voor een. Ze gingen bij Manchester City ...

75
75
Nieuwe bondscoach op komst? Analisten spreken heldere taal

In de komende dagen zal men de teleurstelling na de WK-uitschakeling moeten verwerken, maar lang zal ...

917
917
Einde De Bruyne bij Rode Duivels? KDB héél duidelijk

Kevin De Bruyne begon tegen Spanje in de basis en was door het uitvallen van Youri Tielemans ...

396
396
'KRC Genk denkt aan ex-coach als opvolger Hayen'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

288
288
Niet enkel Lammens de pineut: kranten geven Duivels-ster 4/10

Om Spanje te kloppen op weg naar de derde WK-halve finale in hun geschiedenis, moesten de Rode ...

620
620
"Verbazingwekkende flater" - Garcia met grond gelijk gemaakt

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

576
576
Schmeichel, Rooney, ...: topanalisten gaan los op flater Lammens

De Rode Duivels leken in hun kwartfinale van het WK 2026 op weg naar verlengingen tegen Spanje. Tot ...

955
955
Garcia buiten? 'Mannaert droomt van absolute topcoach'

De Rode Duivels verlaten het WK na de uitschakeling tegen Spanje. Geen afgang, geen mislukt ...

631
631
Wereldpers na Spanje-België: één Duivel keihard aangepakt

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. In de kwartfinales van het WK 2026 moesten ze ...

1450
1450
Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

359
359
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

204
204

Meer sportnieuws