'Anderlecht gaat tot de max voor spelmaker van topkaliber'

1389 stemmen
'Anderlecht gaat tot de max voor spelmaker van topkaliber'

Anderlecht zoekt naar meer aanvallende punch en creativiteit en heeft onder andere Diego Luna op de radar. De 20-jarige spelmaker van Real Salt Lake City, die indruk maakt met zijn assist- en doelpuntencijfers, zou de oplossing kunnen zijn voor de huidige tekortkomingen van de ploeg.

Ondanks een sterke start van het seizoen met 6 op 6, is de speelstijl van Anderlecht tot nu toe te behoudend en niet in lijn met hun traditionele DNA, wat leidde tot onvrede bij de fans. Luna, eerder dicht bij een overstap naar Anderlecht toen hij nog bij El Paso Locomotive speelde, is nu een gewilde speler op de Europese markt.

Real Salt Lake City zou bereid zijn om 80% van zijn transferrechten te verkopen voor ongeveer 4,5 miljoen euro. Luna zelf heeft zijn ambitie uitgesproken om in Europa te spelen en zou goed passen bij Anderlecht, waar hij de creativiteit en dynamiek kan brengen die de ploeg dringend nodig heeft.

LEES OOK: 'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

Fans zijn het beu: meer offensieve punch en Anderlecht-DNA

Anderlecht zoekt naar meer offensieve punch en creativiteit. Paars-wit heeft daarbij verschillende spelers op het oog, zoals Abdelkahar Kadri, Dennis Praet en Christian Eriksen.

Fans en waarnemers verlangen dit seizoen meer aanvallende patronen in het spel van de ploeg, maar tot nu toe blijft het een uitdaging om die magische touch te vinden in de ploeg van coach Brian Riemer.

Dit werd duidelijk tijdens de eerste speeldag tegen Sint-Truiden vorige week, waarin Anderlecht behoudend speelde met een laag tempo, zonder beleving en zonder kansen te creëren. “Het leek wel handbal, waarbij de spelers eindeloos rond de zestien meter passen zonder echt dreigend te worden,” constateerde Het Nieuwsblad.

Ook tegen Antwerp FC vorig weekend vertoonde Anderlecht dezelfde problemen. Een deel van de supporters riep zelfs om het ontslag van Riemer, omdat deze speelstijl niet strookt met het DNA van Anderlecht.

Hoewel de ploeg 6 op 6 haalde in de eerste twee wedstrijden van het seizoen, waarschuwt Het Nieuwsblad dat Riemer en Jesper Fredberg nog veel werk te verzetten hebben in augustus.

Luna zonder angst: de oplossing voor Anderlecht

Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws dat Anderlecht niet alleen moet winnen, maar ook mooi en attractief voetbal moet brengen. “Je moet voetballen om je creatieve mensen aan de bal te krijgen, je moet je kansen afdwingen.”

De roep om meer aanvallend en creatief voetbal is bijzonder groot, vooral extern. Op de verlanglijst van offensieve versterkingen prijkt daarom de naam van Diego Luna, een 20-jarige sensatie uit de Major League Soccer. Luna speelt zijn derde seizoen bij Real Salt Lake City en is een van de grote sterren van de ploeg.

Hij is de eerste speler in de geschiedenis van Salt Lake die in meerdere wedstrijden drie assists noteerde, en de eerste MLS-speler van 20 jaar of jonger die minstens 10 assists in een seizoen behaalde sinds Talles Magno in 2022 voor New York City FC.

De creatieve spelmaker van 1 meter 73, met een dodelijke rechtervoet, speelt voornamelijk centraal of op de vleugels en kan ook inschuiven achter de spits. “Kracht, precisie, 1-op-1, visie ... hij lijkt moeiteloos over de bal te zweven in de final third, zonder angst in zijn spel,” schreef analist Devon Kerr op X.

 “Nummer tien van topkaliber”

Diego Luna wordt omschreven als de parel van de Major League Soccer en is gewild door verschillende clubs in Europa, waaronder Anderlecht en meerdere teams uit de Serie A en La Liga. Op basis van zijn kwaliteiten zou hij Anderlecht de nodige creativiteit en offensieve impulsen kunnen bijbrengen.

“Persoonlijk wil ik de topscorer en de speler met de meeste assists van het team zijn. De persoon waarop het team kan rekenen als het moeilijk wordt,” zei Luna over zijn speelstijl. Luna kan op verschillende posities uit de voeten, maar vindt dat hij het best speelt als nummer 10.

Hij is een speler die veel nadenkt, dribbelt, en voortdurend zoekt naar ruimte, beweging en de volgende pass. “Het plafond is hoog voor Luna,” zei Pablo Mastroeni, coach van Luna bij Real Salt Lake City.

“Hij heeft veel vaardigheden die je niet kunt aanleren, die aangeboren zijn in de manier waarop zijn brein werkt met betrekking tot voetbal, de passes die hij maakt, de manier waarop hij het spel ziet,” aldus Mastroeni. “Alle eer aan Diego voor zijn inzet en, werkelijk, zijn kwaliteit. Hij is een speler van topkaliber."

Anderlecht trekt de aandacht van Luna, prijskaartje 4,5 miljoen euro

In december 2021 stond Diego Luna al dicht bij een overstap naar Anderlecht toen hij nog actief was bij El Paso Locomotive. Luna, destijds 18 jaar, bezocht de wedstrijd tegen Zulte Waregem en werd toen al overwogen als winterversterking voor Anderlecht.

“Van China over Zimbabwe tot Brazilië: we kunnen overal talent vinden,” was toen het mantra van toenmalige sportief directeur Peter Verbeke. Luna keerde toen terug naar Amerika en maakte de promotie naar de MLS-club Real Salt Lake City.

Bij Real Salt Lake City is hij nu een van de grote spelers en zou hij verschillende miljoenen waard zijn. Naar verluidt is Salt Lake bereid om 80% van zijn transferrechten voor 5 miljoen dollar (ongeveer 4,5 miljoen euro) te verkopen.

Luna streeft naar meer dan slechts één goed doorbraakseizoen en heeft zijn wens om in Europa te spelen niet onder stoelen of banken gestoken.

“Er zijn clubs die mijn interesse hebben gewekt, die mijn aandacht trokken — Anderlecht, teams in Frankrijk, teams in Italië die een speelstijl hebben waar ik echt in zou passen en zou kunnen helpen”, zei hij in november aan The Athletic.

“Het gaat erom de juiste plek op het juiste moment te vinden die de speler helpt slagen en natuurlijk het team helpt slagen. Ik denk dat het allemaal afhangt van wat er op dat specifieke moment gebeurt.”

Anderlecht heeft een speler zoals Luna nodig

Meest recent

'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

15
15
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

185
185
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

65
65
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

19
19
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

112
112
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

446
446
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

152
152
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

26
26
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

124
124
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

307
307
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

239
239
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

585
585
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

38
38
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

906
906
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

88
88
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

48
48
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

264
264
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

712
712
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

963
963
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

621
621
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1187
1187
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

529
529
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

653
653
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

384
384
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1064
1064

Meer sportnieuws