'Anderlecht gaat tot de max voor spelmaker van topkaliber'

1389 stemmen
'Anderlecht gaat tot de max voor spelmaker van topkaliber'

Anderlecht zoekt naar meer aanvallende punch en creativiteit en heeft onder andere Diego Luna op de radar. De 20-jarige spelmaker van Real Salt Lake City, die indruk maakt met zijn assist- en doelpuntencijfers, zou de oplossing kunnen zijn voor de huidige tekortkomingen van de ploeg.

Ondanks een sterke start van het seizoen met 6 op 6, is de speelstijl van Anderlecht tot nu toe te behoudend en niet in lijn met hun traditionele DNA, wat leidde tot onvrede bij de fans. Luna, eerder dicht bij een overstap naar Anderlecht toen hij nog bij El Paso Locomotive speelde, is nu een gewilde speler op de Europese markt.

Real Salt Lake City zou bereid zijn om 80% van zijn transferrechten te verkopen voor ongeveer 4,5 miljoen euro. Luna zelf heeft zijn ambitie uitgesproken om in Europa te spelen en zou goed passen bij Anderlecht, waar hij de creativiteit en dynamiek kan brengen die de ploeg dringend nodig heeft.

LEES OOK: Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Fans zijn het beu: meer offensieve punch en Anderlecht-DNA

Anderlecht zoekt naar meer offensieve punch en creativiteit. Paars-wit heeft daarbij verschillende spelers op het oog, zoals Abdelkahar Kadri, Dennis Praet en Christian Eriksen.

Fans en waarnemers verlangen dit seizoen meer aanvallende patronen in het spel van de ploeg, maar tot nu toe blijft het een uitdaging om die magische touch te vinden in de ploeg van coach Brian Riemer.

Dit werd duidelijk tijdens de eerste speeldag tegen Sint-Truiden vorige week, waarin Anderlecht behoudend speelde met een laag tempo, zonder beleving en zonder kansen te creëren. “Het leek wel handbal, waarbij de spelers eindeloos rond de zestien meter passen zonder echt dreigend te worden,” constateerde Het Nieuwsblad.

Ook tegen Antwerp FC vorig weekend vertoonde Anderlecht dezelfde problemen. Een deel van de supporters riep zelfs om het ontslag van Riemer, omdat deze speelstijl niet strookt met het DNA van Anderlecht.

Hoewel de ploeg 6 op 6 haalde in de eerste twee wedstrijden van het seizoen, waarschuwt Het Nieuwsblad dat Riemer en Jesper Fredberg nog veel werk te verzetten hebben in augustus.

Luna zonder angst: de oplossing voor Anderlecht

Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws dat Anderlecht niet alleen moet winnen, maar ook mooi en attractief voetbal moet brengen. “Je moet voetballen om je creatieve mensen aan de bal te krijgen, je moet je kansen afdwingen.”

De roep om meer aanvallend en creatief voetbal is bijzonder groot, vooral extern. Op de verlanglijst van offensieve versterkingen prijkt daarom de naam van Diego Luna, een 20-jarige sensatie uit de Major League Soccer. Luna speelt zijn derde seizoen bij Real Salt Lake City en is een van de grote sterren van de ploeg.

Hij is de eerste speler in de geschiedenis van Salt Lake die in meerdere wedstrijden drie assists noteerde, en de eerste MLS-speler van 20 jaar of jonger die minstens 10 assists in een seizoen behaalde sinds Talles Magno in 2022 voor New York City FC.

De creatieve spelmaker van 1 meter 73, met een dodelijke rechtervoet, speelt voornamelijk centraal of op de vleugels en kan ook inschuiven achter de spits. “Kracht, precisie, 1-op-1, visie ... hij lijkt moeiteloos over de bal te zweven in de final third, zonder angst in zijn spel,” schreef analist Devon Kerr op X.

 “Nummer tien van topkaliber”

Diego Luna wordt omschreven als de parel van de Major League Soccer en is gewild door verschillende clubs in Europa, waaronder Anderlecht en meerdere teams uit de Serie A en La Liga. Op basis van zijn kwaliteiten zou hij Anderlecht de nodige creativiteit en offensieve impulsen kunnen bijbrengen.

“Persoonlijk wil ik de topscorer en de speler met de meeste assists van het team zijn. De persoon waarop het team kan rekenen als het moeilijk wordt,” zei Luna over zijn speelstijl. Luna kan op verschillende posities uit de voeten, maar vindt dat hij het best speelt als nummer 10.

Hij is een speler die veel nadenkt, dribbelt, en voortdurend zoekt naar ruimte, beweging en de volgende pass. “Het plafond is hoog voor Luna,” zei Pablo Mastroeni, coach van Luna bij Real Salt Lake City.

“Hij heeft veel vaardigheden die je niet kunt aanleren, die aangeboren zijn in de manier waarop zijn brein werkt met betrekking tot voetbal, de passes die hij maakt, de manier waarop hij het spel ziet,” aldus Mastroeni. “Alle eer aan Diego voor zijn inzet en, werkelijk, zijn kwaliteit. Hij is een speler van topkaliber."

Anderlecht trekt de aandacht van Luna, prijskaartje 4,5 miljoen euro

In december 2021 stond Diego Luna al dicht bij een overstap naar Anderlecht toen hij nog actief was bij El Paso Locomotive. Luna, destijds 18 jaar, bezocht de wedstrijd tegen Zulte Waregem en werd toen al overwogen als winterversterking voor Anderlecht.

“Van China over Zimbabwe tot Brazilië: we kunnen overal talent vinden,” was toen het mantra van toenmalige sportief directeur Peter Verbeke. Luna keerde toen terug naar Amerika en maakte de promotie naar de MLS-club Real Salt Lake City.

Bij Real Salt Lake City is hij nu een van de grote spelers en zou hij verschillende miljoenen waard zijn. Naar verluidt is Salt Lake bereid om 80% van zijn transferrechten voor 5 miljoen dollar (ongeveer 4,5 miljoen euro) te verkopen.

Luna streeft naar meer dan slechts één goed doorbraakseizoen en heeft zijn wens om in Europa te spelen niet onder stoelen of banken gestoken.

“Er zijn clubs die mijn interesse hebben gewekt, die mijn aandacht trokken — Anderlecht, teams in Frankrijk, teams in Italië die een speelstijl hebben waar ik echt in zou passen en zou kunnen helpen”, zei hij in november aan The Athletic.

“Het gaat erom de juiste plek op het juiste moment te vinden die de speler helpt slagen en natuurlijk het team helpt slagen. Ik denk dat het allemaal afhangt van wat er op dat specifieke moment gebeurt.”

Anderlecht heeft een speler zoals Luna nodig

Meest recent

Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

22
22
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

12
12
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

112
112
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

73
73
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

41
41
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

77
77
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

131
131
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

98
98
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

251
251
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

489
489
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

557
557
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

259
259
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

263
263
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

374
374
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

45
45
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

138
138
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

68
68
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

133
133
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

344
344
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

288
288
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

64
64
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

251
251
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

212
212
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1437
1437
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

126
126

Meer sportnieuws