'Anderlecht gaat tot de max voor spelmaker van topkaliber'

door
'Anderlecht gaat tot de max voor spelmaker van topkaliber'

Anderlecht zoekt naar meer aanvallende punch en creativiteit en heeft onder andere Diego Luna op de radar. De 20-jarige spelmaker van Real Salt Lake City, die indruk maakt met zijn assist- en doelpuntencijfers, zou de oplossing kunnen zijn voor de huidige tekortkomingen van de ploeg.

Ondanks een sterke start van het seizoen met 6 op 6, is de speelstijl van Anderlecht tot nu toe te behoudend en niet in lijn met hun traditionele DNA, wat leidde tot onvrede bij de fans. Luna, eerder dicht bij een overstap naar Anderlecht toen hij nog bij El Paso Locomotive speelde, is nu een gewilde speler op de Europese markt.

Real Salt Lake City zou bereid zijn om 80% van zijn transferrechten te verkopen voor ongeveer 4,5 miljoen euro. Luna zelf heeft zijn ambitie uitgesproken om in Europa te spelen en zou goed passen bij Anderlecht, waar hij de creativiteit en dynamiek kan brengen die de ploeg dringend nodig heeft.

LEES OOK: Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

Fans zijn het beu: meer offensieve punch en Anderlecht-DNA

Anderlecht zoekt naar meer offensieve punch en creativiteit. Paars-wit heeft daarbij verschillende spelers op het oog, zoals Abdelkahar Kadri, Dennis Praet en Christian Eriksen.

Fans en waarnemers verlangen dit seizoen meer aanvallende patronen in het spel van de ploeg, maar tot nu toe blijft het een uitdaging om die magische touch te vinden in de ploeg van coach Brian Riemer.

Dit werd duidelijk tijdens de eerste speeldag tegen Sint-Truiden vorige week, waarin Anderlecht behoudend speelde met een laag tempo, zonder beleving en zonder kansen te creëren. “Het leek wel handbal, waarbij de spelers eindeloos rond de zestien meter passen zonder echt dreigend te worden,” constateerde Het Nieuwsblad.

Ook tegen Antwerp FC vorig weekend vertoonde Anderlecht dezelfde problemen. Een deel van de supporters riep zelfs om het ontslag van Riemer, omdat deze speelstijl niet strookt met het DNA van Anderlecht.

Hoewel de ploeg 6 op 6 haalde in de eerste twee wedstrijden van het seizoen, waarschuwt Het Nieuwsblad dat Riemer en Jesper Fredberg nog veel werk te verzetten hebben in augustus.

Luna zonder angst: de oplossing voor Anderlecht

Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws dat Anderlecht niet alleen moet winnen, maar ook mooi en attractief voetbal moet brengen. “Je moet voetballen om je creatieve mensen aan de bal te krijgen, je moet je kansen afdwingen.”

De roep om meer aanvallend en creatief voetbal is bijzonder groot, vooral extern. Op de verlanglijst van offensieve versterkingen prijkt daarom de naam van Diego Luna, een 20-jarige sensatie uit de Major League Soccer. Luna speelt zijn derde seizoen bij Real Salt Lake City en is een van de grote sterren van de ploeg.

Hij is de eerste speler in de geschiedenis van Salt Lake die in meerdere wedstrijden drie assists noteerde, en de eerste MLS-speler van 20 jaar of jonger die minstens 10 assists in een seizoen behaalde sinds Talles Magno in 2022 voor New York City FC.

De creatieve spelmaker van 1 meter 73, met een dodelijke rechtervoet, speelt voornamelijk centraal of op de vleugels en kan ook inschuiven achter de spits. “Kracht, precisie, 1-op-1, visie ... hij lijkt moeiteloos over de bal te zweven in de final third, zonder angst in zijn spel,” schreef analist Devon Kerr op X.

 “Nummer tien van topkaliber”

Diego Luna wordt omschreven als de parel van de Major League Soccer en is gewild door verschillende clubs in Europa, waaronder Anderlecht en meerdere teams uit de Serie A en La Liga. Op basis van zijn kwaliteiten zou hij Anderlecht de nodige creativiteit en offensieve impulsen kunnen bijbrengen.

“Persoonlijk wil ik de topscorer en de speler met de meeste assists van het team zijn. De persoon waarop het team kan rekenen als het moeilijk wordt,” zei Luna over zijn speelstijl. Luna kan op verschillende posities uit de voeten, maar vindt dat hij het best speelt als nummer 10.

Hij is een speler die veel nadenkt, dribbelt, en voortdurend zoekt naar ruimte, beweging en de volgende pass. “Het plafond is hoog voor Luna,” zei Pablo Mastroeni, coach van Luna bij Real Salt Lake City.

“Hij heeft veel vaardigheden die je niet kunt aanleren, die aangeboren zijn in de manier waarop zijn brein werkt met betrekking tot voetbal, de passes die hij maakt, de manier waarop hij het spel ziet,” aldus Mastroeni. “Alle eer aan Diego voor zijn inzet en, werkelijk, zijn kwaliteit. Hij is een speler van topkaliber."

Anderlecht trekt de aandacht van Luna, prijskaartje 4,5 miljoen euro

In december 2021 stond Diego Luna al dicht bij een overstap naar Anderlecht toen hij nog actief was bij El Paso Locomotive. Luna, destijds 18 jaar, bezocht de wedstrijd tegen Zulte Waregem en werd toen al overwogen als winterversterking voor Anderlecht.

“Van China over Zimbabwe tot Brazilië: we kunnen overal talent vinden,” was toen het mantra van toenmalige sportief directeur Peter Verbeke. Luna keerde toen terug naar Amerika en maakte de promotie naar de MLS-club Real Salt Lake City.

Bij Real Salt Lake City is hij nu een van de grote spelers en zou hij verschillende miljoenen waard zijn. Naar verluidt is Salt Lake bereid om 80% van zijn transferrechten voor 5 miljoen dollar (ongeveer 4,5 miljoen euro) te verkopen.

Luna streeft naar meer dan slechts één goed doorbraakseizoen en heeft zijn wens om in Europa te spelen niet onder stoelen of banken gestoken.

“Er zijn clubs die mijn interesse hebben gewekt, die mijn aandacht trokken — Anderlecht, teams in Frankrijk, teams in Italië die een speelstijl hebben waar ik echt in zou passen en zou kunnen helpen”, zei hij in november aan The Athletic.

“Het gaat erom de juiste plek op het juiste moment te vinden die de speler helpt slagen en natuurlijk het team helpt slagen. Ik denk dat het allemaal afhangt van wat er op dat specifieke moment gebeurt.”

Anderlecht heeft een speler zoals Luna nodig

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

17
17
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

463
463
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

47
47
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

50
50
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

74
74
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

93
93
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

32
32
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

206
206
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

42
42
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

315
315
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

17
17
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

280
280
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

187
187
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

533
533
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

163
163
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

101
101
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

238
238
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

385
385
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

113
113
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

690
690
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

438
438
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

80
80
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

140
140
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

289
289

Meer sportnieuws