Gent (en Cercle) kent laatste opdracht in Conference League

203 stemmen
Gent (en Cercle) kent laatste opdracht in Conference League

Na de Champions League en Europa League vond om 14u in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook de loting plaats voor de play-offs van de Conference League. Daarbij gingen twee Belgische teams mee in de trommel. AA Gent kent zijn laatste horde op weg naar de League Phase, terwijl ook Cercle Brugge zijn opdracht kent als het uitgeschakeld wordt in de Europa League.

LEES OOK: Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

AA Gent tegen Partizan of Lugano

De Buffalo's nemen het deze en volgende week op tegen het Deense Silkeborg in de derde voorronde. Eerst moeten ze die opdracht tot een goed einde zien te brengen, vooraleer ze zich mogen melden voor de laatste horde.

Daarin zullen ze geen al te makkelijke tegenstander treffen. Ze zullen het moeten opnemen tegen de verliezer van de clash tussen Partizan en FC Lugano in de Europa League. Die laatste club was vorig seizoen nog tegenstander van Union én Club Brugge in Europa. Partizan is dan weer de Servische vice-kampioen, maar werd in de Champions League meteen uitgeschakeld door Dynamo Kiev.

Cercle treft bij uitschakeling Spartak Trnava of Wisla Krakau

Cercle hoopt dan weer verder te gaan in de Europa League. Als het zou sneuvelen tegen Molde in de derde voorronde, word het wel nog opgevangen in de Conference League. Daarin zal het wel nog aan de bak moeten in de play-offs voor het verder mag naar de League Phase.

De Vereniging treft daarin het Slowaakse Spartak Trnava of Wisla Krakau uit Polen. Beide teams eindigden vorig seizoen als derde in hun nationale competitie. Trnava speelde in 2018 nog tegen Anderlecht in de groepsfase van de Europa League. Wisla is dan weer al afgezakt uit de Europ League, waarin ze uitgeschakeld werden door Rapid Wenen.

Zal AA Gent de groepsfase van de Conference League halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

1
1
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

26
26
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

92
92
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

18
18
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

60
60
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

63
63
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

144
144
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

67
67
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

272
272
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

123
123
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

134
134
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

256
256
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

108
108
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

222
222
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

619
619
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

136
136
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

660
660
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

315
315
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

688
688
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

189
189
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

445
445
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

207
207
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

129
129
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

127
127

Meer sportnieuws