Gent (en Cercle) kent laatste opdracht in Conference League

door
Gent (en Cercle) kent laatste opdracht in Conference League

Na de Champions League en Europa League vond om 14u in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook de loting plaats voor de play-offs van de Conference League. Daarbij gingen twee Belgische teams mee in de trommel. AA Gent kent zijn laatste horde op weg naar de League Phase, terwijl ook Cercle Brugge zijn opdracht kent als het uitgeschakeld wordt in de Europa League.

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

AA Gent tegen Partizan of Lugano

De Buffalo's nemen het deze en volgende week op tegen het Deense Silkeborg in de derde voorronde. Eerst moeten ze die opdracht tot een goed einde zien te brengen, vooraleer ze zich mogen melden voor de laatste horde.

Daarin zullen ze geen al te makkelijke tegenstander treffen. Ze zullen het moeten opnemen tegen de verliezer van de clash tussen Partizan en FC Lugano in de Europa League. Die laatste club was vorig seizoen nog tegenstander van Union én Club Brugge in Europa. Partizan is dan weer de Servische vice-kampioen, maar werd in de Champions League meteen uitgeschakeld door Dynamo Kiev.

Cercle treft bij uitschakeling Spartak Trnava of Wisla Krakau

Cercle hoopt dan weer verder te gaan in de Europa League. Als het zou sneuvelen tegen Molde in de derde voorronde, word het wel nog opgevangen in de Conference League. Daarin zal het wel nog aan de bak moeten in de play-offs voor het verder mag naar de League Phase.

De Vereniging treft daarin het Slowaakse Spartak Trnava of Wisla Krakau uit Polen. Beide teams eindigden vorig seizoen als derde in hun nationale competitie. Trnava speelde in 2018 nog tegen Anderlecht in de groepsfase van de Europa League. Wisla is dan weer al afgezakt uit de Europ League, waarin ze uitgeschakeld werden door Rapid Wenen.

Zal AA Gent de groepsfase van de Conference League halen?

Meest recent

'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

11
11
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

11
11
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

27
27
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

72
72
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

33
33
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

38
38
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

185
185
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

100
100
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

42
42
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

108
108
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

140
140
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

68
68
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

375
375
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

112
112
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

106
106
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

97
97
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

179
179
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

140
140
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

222
222
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

99
99
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

719
719
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

113
113
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

1093
1093
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

435
435

Meer sportnieuws