Union kent laatste horde op weg naar Champions League

door
Union kent laatste horde op weg naar Champions League

Komende week zetten AA Gent en Cercle Brugge hun tocht naar de Europese groepsfases verder, maar maken ook enkele andere Belgische teams hun intrede op het toneel. Daarbij ook Union, want de vice-kampioen moet aan de bak in de derde voorronde van de Champions League.

Daarin zullen de Brusselaars het moeten opnemen tegen Slavia Praag, de vice-kampioen uit Tsjechië. Dat zal wellicht geen makkelijke opdracht worden, maar kansloos lijkt Union zeker niet te zijn. Mocht het als winnaar uit het tweeluik komen, dan moet het nog één horde nemen om zich te plaatsen voor de League Phase van het kampioenenbal.

LEES OOK: Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

Union moet voorbij Lille of Fenerbahçe

Voor die play-offs werd maandagmiddag al geloot in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon. Daarbij mocht Union als reekshoofd de trommel in, maar desondanks kreeg het toch een pittige affiche voorgeschoteld.

Om een eerste deelname aan de Champions League te verzekeren, zal het immers voorbij Lille OSC of Fenerbahçe moeten. Die twee teams nemen het deze en volgende week ook tegen elkaar op in de derde voorronde.

Clash met Mourinho of Meunier

Fenerbahçe moest vorig seizoen in Turkije de titel laten aan een oppermachtig Galatasaray en greep daarom deze zomer stevig in. Ze stelden José Mourinho aan als nieuwe trainer. De Special One mocht met Allan Saint-Maximin en Youssef En-Nesyri al enkele stevige aanwinsten verwelkomen. Andere bekende namen in de kern zijn Edin Dzeko en Dusan Tadic. Vorig seizoen troffen de twee teams elkaar overigens in de achtste finales van de Conference League. Fenerbahçe haalde het toen.

Lille legde vorig seizoen dan weer beslag op de vierde plaats in de Ligue 1. Met Rode Duivel Thomas Meunier en Ngal'ayel Mukau (KV Mechelen) haalden ze deze zomer ook twee Belgen binnen. Ook Ethan Mbappé, het jongere broertje van, streek deze zomer in Rijsel neer.

Kan Union met deze loting de Champions League halen?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

20
20
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

12
12
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

32
32
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

134
134
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

47
47
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

50
50
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

41
41
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

73
73
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

108
108
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

129
129
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

302
302
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

191
191
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

101
101
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

248
248
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

83
83
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

88
88
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

324
324
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

162
162
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

270
270
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

649
649
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

114
114
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

523
523
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

213
213
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

161
161

Meer sportnieuws