Union kent laatste horde op weg naar Champions League

333 stemmen
Union kent laatste horde op weg naar Champions League

Komende week zetten AA Gent en Cercle Brugge hun tocht naar de Europese groepsfases verder, maar maken ook enkele andere Belgische teams hun intrede op het toneel. Daarbij ook Union, want de vice-kampioen moet aan de bak in de derde voorronde van de Champions League.

Daarin zullen de Brusselaars het moeten opnemen tegen Slavia Praag, de vice-kampioen uit Tsjechië. Dat zal wellicht geen makkelijke opdracht worden, maar kansloos lijkt Union zeker niet te zijn. Mocht het als winnaar uit het tweeluik komen, dan moet het nog één horde nemen om zich te plaatsen voor de League Phase van het kampioenenbal.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Union moet voorbij Lille of Fenerbahçe

Voor die play-offs werd maandagmiddag al geloot in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon. Daarbij mocht Union als reekshoofd de trommel in, maar desondanks kreeg het toch een pittige affiche voorgeschoteld.

Om een eerste deelname aan de Champions League te verzekeren, zal het immers voorbij Lille OSC of Fenerbahçe moeten. Die twee teams nemen het deze en volgende week ook tegen elkaar op in de derde voorronde.

Clash met Mourinho of Meunier

Fenerbahçe moest vorig seizoen in Turkije de titel laten aan een oppermachtig Galatasaray en greep daarom deze zomer stevig in. Ze stelden José Mourinho aan als nieuwe trainer. De Special One mocht met Allan Saint-Maximin en Youssef En-Nesyri al enkele stevige aanwinsten verwelkomen. Andere bekende namen in de kern zijn Edin Dzeko en Dusan Tadic. Vorig seizoen troffen de twee teams elkaar overigens in de achtste finales van de Conference League. Fenerbahçe haalde het toen.

Lille legde vorig seizoen dan weer beslag op de vierde plaats in de Ligue 1. Met Rode Duivel Thomas Meunier en Ngal'ayel Mukau (KV Mechelen) haalden ze deze zomer ook twee Belgen binnen. Ook Ethan Mbappé, het jongere broertje van, streek deze zomer in Rijsel neer.

Kan Union met deze loting de Champions League halen?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

15
15
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

48
48
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

11
11
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

106
106
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

104
104
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

18
18
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

25
25
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

103
103
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

194
194
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

50
50
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

171
171
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

36
36
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

179
179
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

259
259
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

103
103
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

402
402
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

561
561
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

146
146
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

224
224
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

303
303
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

573
573
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws