Union kent laatste horde op weg naar Champions League

door
Union kent laatste horde op weg naar Champions League

Komende week zetten AA Gent en Cercle Brugge hun tocht naar de Europese groepsfases verder, maar maken ook enkele andere Belgische teams hun intrede op het toneel. Daarbij ook Union, want de vice-kampioen moet aan de bak in de derde voorronde van de Champions League.

Daarin zullen de Brusselaars het moeten opnemen tegen Slavia Praag, de vice-kampioen uit Tsjechië. Dat zal wellicht geen makkelijke opdracht worden, maar kansloos lijkt Union zeker niet te zijn. Mocht het als winnaar uit het tweeluik komen, dan moet het nog één horde nemen om zich te plaatsen voor de League Phase van het kampioenenbal.

LEES OOK: 'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Union moet voorbij Lille of Fenerbahçe

Voor die play-offs werd maandagmiddag al geloot in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon. Daarbij mocht Union als reekshoofd de trommel in, maar desondanks kreeg het toch een pittige affiche voorgeschoteld.

Om een eerste deelname aan de Champions League te verzekeren, zal het immers voorbij Lille OSC of Fenerbahçe moeten. Die twee teams nemen het deze en volgende week ook tegen elkaar op in de derde voorronde.

Clash met Mourinho of Meunier

Fenerbahçe moest vorig seizoen in Turkije de titel laten aan een oppermachtig Galatasaray en greep daarom deze zomer stevig in. Ze stelden José Mourinho aan als nieuwe trainer. De Special One mocht met Allan Saint-Maximin en Youssef En-Nesyri al enkele stevige aanwinsten verwelkomen. Andere bekende namen in de kern zijn Edin Dzeko en Dusan Tadic. Vorig seizoen troffen de twee teams elkaar overigens in de achtste finales van de Conference League. Fenerbahçe haalde het toen.

Lille legde vorig seizoen dan weer beslag op de vierde plaats in de Ligue 1. Met Rode Duivel Thomas Meunier en Ngal'ayel Mukau (KV Mechelen) haalden ze deze zomer ook twee Belgen binnen. Ook Ethan Mbappé, het jongere broertje van, streek deze zomer in Rijsel neer.

Kan Union met deze loting de Champions League halen?

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

73
73
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

64
64
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

260
260
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

259
259
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

226
226
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

50
50
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

83
83
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

666
666
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

499
499
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

245
245
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

316
316
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

810
810
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

333
333
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

322
322
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

410
410
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

178
178
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

162
162
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

94
94
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

303
303
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

306
306
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

72
72
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

473
473
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

405
405
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

578
578
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

97
97

Meer sportnieuws