Union kent laatste horde op weg naar Champions League

333 stemmen
Union kent laatste horde op weg naar Champions League

Komende week zetten AA Gent en Cercle Brugge hun tocht naar de Europese groepsfases verder, maar maken ook enkele andere Belgische teams hun intrede op het toneel. Daarbij ook Union, want de vice-kampioen moet aan de bak in de derde voorronde van de Champions League.

Daarin zullen de Brusselaars het moeten opnemen tegen Slavia Praag, de vice-kampioen uit Tsjechië. Dat zal wellicht geen makkelijke opdracht worden, maar kansloos lijkt Union zeker niet te zijn. Mocht het als winnaar uit het tweeluik komen, dan moet het nog één horde nemen om zich te plaatsen voor de League Phase van het kampioenenbal.

LEES OOK: Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Union moet voorbij Lille of Fenerbahçe

Voor die play-offs werd maandagmiddag al geloot in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon. Daarbij mocht Union als reekshoofd de trommel in, maar desondanks kreeg het toch een pittige affiche voorgeschoteld.

Om een eerste deelname aan de Champions League te verzekeren, zal het immers voorbij Lille OSC of Fenerbahçe moeten. Die twee teams nemen het deze en volgende week ook tegen elkaar op in de derde voorronde.

Clash met Mourinho of Meunier

Fenerbahçe moest vorig seizoen in Turkije de titel laten aan een oppermachtig Galatasaray en greep daarom deze zomer stevig in. Ze stelden José Mourinho aan als nieuwe trainer. De Special One mocht met Allan Saint-Maximin en Youssef En-Nesyri al enkele stevige aanwinsten verwelkomen. Andere bekende namen in de kern zijn Edin Dzeko en Dusan Tadic. Vorig seizoen troffen de twee teams elkaar overigens in de achtste finales van de Conference League. Fenerbahçe haalde het toen.

Lille legde vorig seizoen dan weer beslag op de vierde plaats in de Ligue 1. Met Rode Duivel Thomas Meunier en Ngal'ayel Mukau (KV Mechelen) haalden ze deze zomer ook twee Belgen binnen. Ook Ethan Mbappé, het jongere broertje van, streek deze zomer in Rijsel neer.

Kan Union met deze loting de Champions League halen?

Meest recent

Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

34
34
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

374
374
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

98
98
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

401
401
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

177
177
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

331
331
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

136
136
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

106
106
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

331
331
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

36
36
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

432
432
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

86
86
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

293
293
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

549
549
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

70
70
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

219
219
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

108
108
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

354
354
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

567
567
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

437
437
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

187
187
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

94
94
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

433
433
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

104
104
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

229
229

Meer sportnieuws